Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

speedygon
5. dub 2014

Nepíšeš, zda ještě kojíš nebo je mimi na UM. Pokud je na UM, můžeš zkusit nějaké to sytící mlíčko. Pokud kojíš, prostě bych jen přikládala dle potřeby miminka.

petcep
autor
5. dub 2014

@speedygon kojím, ale na večer jsem mu vždycky dávala nutrilon. Co si myslíte o té krupičce?

kajalka
5. dub 2014

@petcep A ty si dáváš na noc rohlíky (sacharidy)? Nevím, v čem je problém, tak nakoj a spi dál. https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/

petcep
autor
5. dub 2014

@kajalka Mám to složitější.....musím totiž mléko odstřikávat :(

kajalka
5. dub 2014

@petcep Tak ho máš určitě v lednici, ohřej, nakrm a spi dál.

t_novotna
5. dub 2014

To je blbý, ale k 4mesicnimu miminku to prostě patří, že se několikrát za noc budí na krmení...

speedygon
5. dub 2014

@petcep souhlas s @kajalka a pokud odstříkané v lednici nemáš, nachystej si to kdyžtak a hotovo...nevím, jak často budíš a kolik odstříkáš, ale udělala bych si zásobu klidně do mrazáku

gwennie
5. dub 2014

vis, u tech maly deti je problem, ze i kdybys je nacpala steakem, proste dostanou hlad, jeste nevydrzi tak jak dospeli anebo starsi deti nejist celou noc... vydrz jeste par mesicu, pak uz to pujde...

ale jinak se da urcite od 4.mes davat mlicko s kase (koupis v takove krabicce napr.v DM) nebo i primo kase na noc, ty instantni (nestle, hami, babylove, ...)

speedygon
5. dub 2014

@gwennie kaše se na noc moc nedoporučují...jsou hůře stravitelné, dost miminek z nich bolí bříško nebo jsou z nich děti "zabetonované".

petcep
autor
5. dub 2014

@gwennie Doposud mi prospal celou noc, ale teď najednou začal takhle ponocovat :(

speedygon
5. dub 2014

@petcep je to tím, jak miminko roste...patří to k jeho vývoji, že se mění i jeho "spací režim"

irennn
5. dub 2014

Ach jo....já nechci být hnusná,ale tohle fakt nechápu.Mámy si pořídí dítě a pak chtějí,aby celou noc spaly.Malý bude mít teď 7 měsíců, příkrmy prostě nechce, kaše taky ne,stejně bych na noc ale nedávala...kojím i 8x za noc když potřebuje a někdy 2x....ale rozhodně bych kvůli svému pohodlí a spánku dítě nebetonovala a nezacpávala kašema....je to dobré pro vás, ne pro něj....

https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/

klaravera
5. dub 2014

@petcep ahojky,já si přesně pamatuju,že malá měla kolem 4.měs taky hlad,že ji mléko nestačilo a proto a i po domluvě s p.dr.jsme začly dávat kaši.Prodávají kaše pro miminka od 4.měs,začínaly jsme na Hami a pak Sunarka.Klasickou krupičku i když se namočí je do roka nevhodná,velké bolesti bříška.Kaše se dělá buď z převařené kojenecké vody a nebo z um mléka a to jsou tzv.nemléčné kaše.Malá byla pak spokojená a spala celou noc. 🙂.těch kaší je moc,stačí jen vybírat podle měsíců a pak podle druhů/u nás zvítězila vanilka 😉 /.A není nad spokojené miminko. 🙂

lv
5. dub 2014

Krupici určité ne, to az bude nejméně 2x tak starý! A kaše - no někomu na noc nedělají dobré, někdo je snese v pohode, tak zkus, ale když nebude chtít papat 4h, tak ji stejné stráví a pak bude hlad zas.. 😎 takze si mozna pomuzes treba 20h az pulnoc a pak bude co hodina stejne vzhuru..a já nejsem příznivec kupovanych, se spoustou cukru, navíc a zbytečných, uvařit a rozmixovat ryzí, pohanku, jáhly a vločky není umění..a přidat UM nebo odstrikle mleko.

chris_n
5. dub 2014

@petcep 4 měsíční miminko ti spí celou noc bez kojení? no to se nedivím, že se ti budí. Vždyt kojit se ma celkem často. 😲

helulicek
5. dub 2014

Za mě rozhodně raději kojit/dát UM/či to odstříkané mlíčko než ho už od 4 měsíce cpát kašemi jen pro vlastní pohodlí - spánek. Kaše i tak nejsou vhodné dávat na noc - to raději pak třeba zeleninovou polévku, ale nato máte ještě čas.
Já se s prvorozeným dítkem nevyspala do jeho cca 2 let a můžu říct, že jsme fakt za tu noc naspali cca 2 hodiny a to ne v kuse 🙂 Byl to děs.... Pak to ustalo, druhé dítko - tam musím zaťukat - od půl roku o něm v noci nevím 😀
Holt každé dítě je jiné a určitě bych se nesnažila dítě něčím zacpat, jen aby prospalo celou noc... chce to vydržet a bude líp 😀

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Jen první měsíc se budil každé 2-3 hodiny. Pak začal hezky spinkat celou noc až do teď.

petcep
autor
5. dub 2014

@irennn Tak asi jsem měla dosud fakt štěstí. Dala jsem ho spát v 19hod a budil se kolem 5hod. Hold každý prcek je jiný,,,,,

chris_n
5. dub 2014

@petcep jenže to je podle mě špatně teda.... alespon dle toho, co jsem kdy slyšela, četla, atd.... takhle malé dítě se krmí mnohem častěji...

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Tak snad dle jeho chuti, ne??

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n jí 6x denně, což stačí 🙂

chris_n
5. dub 2014

@petcep jak myslíš... ale 4 měsíční mimčo celou noc bez jidla podle me není dobré.

petcep
autor
5. dub 2014

@irennn 8x za noc? Tak to tě opravdu lituju 😒

petcep
autor
5. dub 2014

@chris_n Syn roste naprosto ukázkově, takže není vůbec důvod, abych ho v noci budila na jídlo....

laurital
5. dub 2014

U nas na noc fungoval Hajaja od Hami, nocni mleko, ale ja jsem nekojila.UM dostala v deset a budila se obvykle kolem ctvrte pate hodiny.

irennn
5. dub 2014

@petcep to není hladem...ale prostě tím, že třeba nemůže spát apod. potřebuje cítit mou blízkost...prostě se chce přitulit a při té příležitosti si cucne...není to tak o hladu jako o přirozeném kontaktu....litovat mě nemusíš,my spíme spolu,máme rozšířené letiště, takže ho mám na dosah ruky...jen mu nabídnu prso a spíme dál... 😉

Já nevím,ale vstávání k dítěti beru jako normální,..jako žena jsem s tím do mateřství šla a počítala jsem s tím..rostou tak rychle, snažím se si užívat i to noční souznění a kojení

petcep
autor
5. dub 2014

@lv A kdy jsi ty začala dávat tyhle kaše? Např. rozmixovanou rýži...?

petcep
autor
5. dub 2014

@laurital Mockrát děkuji za odpověď!

petcep
autor
5. dub 2014

@irennn Fakt koukám, mně tohle noční bdění stačilo ten první měsíc. Ale zas na druhou stranu, přes den mi nespí vůbec, prostě neusne ani náhodou.

petcep
autor
5. dub 2014

@irennn Ale spát s mimčem na jedné posteli, to asi taky není pravé ořechové, raději jsem tohle zavrhla hned