Čím na noc zasytit čtyřměsíční miminko?

petcep
5. dub 2014

Můj čtyřměsíční syn se v noci začal budit s obrovským hladem. Prosím poraďte mi, čím ho na noc zasytit. Můžu mu např. udělat krupičku????Předem děkuji za tipy 🙂

mica21
18. dub 2014

Dobrý den, nedá mi, nepřispět do této diskuze. Mě malá prospí od měsíce skoro celou noc a nevidím v tom nic divného, ani pediatr. Spíš mi ostatní maminky závidí 🙂 . Kojím 6x denně, stejně jako zakladatelka diskuze. Budit dítě na jídlo mi přijde děsné, představa, že by mě někdo v noci budil.. 🙄 . Mimčo si řekne samo, kdy má hlad a většinou dost důrazně 🙂 . Ve čtyřech měsících začínáme se zeleninovými příkrmy.. Pokud se stane, že se v noci vzbudí, tak nakojím a spí se dál..
chris_n taky jsem si v těhotenství plánovala, co jak bude 🙂 a ona ta praxe je trochu jiná 😉 . Dokud si člověk tím neprojde, tak moc neví, o čem mluví a nemyslím to nějak zle. 😉 Mějte se!

hojda
18. dub 2014

Pokud dítě dobře prospívá, tak se na kojení nebudí, pokud ne, tak se budit má. Mě tedy přijde noční buzení takhle malých dětí jako úplně přirozené (pokud to není třeba 5x a více za noc) pokud se vzbudí 2x až 3x, tak to beru jako normál a nevidím na tom nic k řešení. Režim dětí se stále mění a vyvíjí, tak nečekejme, že to bude vše pořád stejné 😀 . To je zase naděje pro maminky, které nemají tak zlaté děti, které celou noc prospí, že i u nich se to může lehce změnit 😀 .

enidka
22. dub 2014

@chris_n pardon,že se vměšuji,ale moje 5ti měsíční dcera,taky spí celou noc a to prosím od narození a sama doktorka mi řekla,že když přibírá,tak jak břibírá (má přes 8 kg),tak není důvod ji na kojení budit a až bude mít hlad,tak si řekne. a to vydrží spát i 9 hodin ;)

chris_n
22. dub 2014

@enidka pardon, ale nepochopila jsi, co jsem chtela svymi komentari rict 😉

chris_n
22. dub 2014

@mica21 nepochopila jsi, co bylo mysleno mymi prispevky.....

chris_n
22. dub 2014

Předem se tu všem omlouvám za velká písmena, ale je to potřeba. Reaguji tady na ty z vás, co jste reagovaly na mne v poslední době.
VŠECHNY MÉ PŘÍSPĚVKY NEBYLY O TOM, ŽE JE DIVNÉ, ŽE MIMINKO SPÍ CELOU NOC A NEBUDÍ SE NA KOJENÍ/KRMENÍ. A ŽE BY SE MĚLO MIMINKO KVŮLI TOMU NÁSILÍM BUDIT (NEJSEM ZASTÁNCE NÁSILNÉHO BUZENÍ ANI V NOCI, ANI PŘES DEN).
PŘÍSPĚVKY BYLY O TOM, ŽE MI NEPŘIJDE DIVNÉ, ŽE SE TATO MIMINKA BUDÍ I PŘES NOC, PŘESTO, ŽE TO DOTEĎ NEDĚLALA. TAKŽE MŮJ NÁZOR JE, ŽE POKUD SE PĚTIMĚSÍČNÍ MIMINKO ZAČNE NAJEDNOU BUDIT I V NOCI S HLADEM, TAK TO NENÍ NIC, CO BYCH ŘEŠILA UCPÁVÁNÍM KAŠÍ, ALE JAKO ZMĚNA REŽIMU MIMINKA.

Snad už to konečně všechny pochopíte 🙂

drakenn
22. dub 2014

Pajenko - botulismu, myslíš tím otravu klobáskovým jedem?

enidka
22. dub 2014

@chris_n dobrý,tak to se omlouvám ;) mně to přišlo trošku divné,že tento (teda aspoň pro mě zastaralý a nelogický názor) má někdo mladšího data narození ;) většinou mi tenhle názor cpaly babičky atd. a k tomu samozřejmě kupu jiných jako že bych od začátku měla dávat čaj,dudlík do medu a nemíchat starý mlíko s novým v bříšku ;)

assentra
26. dub 2014

Náš malý se sám odstavil ve 3 měsících, z porodnice jsme šli s Nutrilonem, celý den jsem jen kojila, dokrmovala, odstříkavala a sterilizovala, bylo to nejpříšernější období, které jsem zažila, po 14dnech jsem Nutrilon úplně vysadila a jen kojila, kojila jsem prakticky nepřetržitě, kromě odpoledního spánku, to jsem pro změnu odsávala, abych podpořila laktaci a zamrazila na horší časy (jednu porci jsem musela odstříkávat třeba na 4x, jak málo jsem měla mléka), nicméně ze dne na den malý nepil ani z prsu, ani odstříkané, prostě ho nechtěl, ještě jsme s tím asi týden bojovali, ale prostě nechtěl a je na UM(Hipp) a najednou jsme spokojení všichni, on má dost jídla, já netrávím hodiny odstříkáváním, sterilizací atd..., každopádně jsem probrečela hodně nocí, když chtěl jenom UM a můžou za to fanatické propagandy typu "Kdo nekojí, nemiluje svoje dítě a možná ho i zabíjí" S odstupem času jsem ráda, že měl syn tolik rozumu a odstavil se sám, jinak by na sedmi měsících vážil asi tak 4 kila a byl by z něj neurotik. Teď je nám všem krásně, ale autorce palec nahoru za tu práci, kterou si s odsáváním dává 😉 My, když už jsme začínali přikrmovat tak po 4.měsíci zeleninu k obědu, když už si zvykl, začala jsem mu do mléka dávat bezlepkové drcené sušenky a pak jsme najeli na bezmléčné kaše (Hipp), které dělám z UM a nakonec ovocné přesnídávky jako svačinu. Od doby co jsme na UM tak je ve všem režim, v jídle, ve spánku, člověk má kontrolu nad tím kolik toho détě sní a udělá si obrázek o tom, zda má hlad nebo chce jen pomazlit a myslím, že utahaná zničená matka je pro dítě větší zlo než UM nebo kaše 😝

sorboni30
6. črc 2015

@chris_n mám doma dvojčata a od 4 měsíce začali spát od 20.hod do rána 5:30hod. Sami si určili. Teď v 6mesicich se začali budit. Jeden ve 2.hod v noci,druhy ve 4.hod. Začíná jim růstový spurt,který měli v 6ti týdnech. Trvá to 14dni. Miminka chtějí pořad pspat,jsou nervózní...
K dvojcatum jsem v stávala na krmení co hodinu-dve. Celé 4 měsíce..
Teď je to pohádka vstavat 1x za noc.
A ti mám dvojčata. Nebudily se stejně.
Nechapu maminky s jedním miminkem, které si ztěžují...
Jinak kasičky až od půl roku bahoru

chris_n
6. črc 2015

@sorboni30 ja uz ani nevim, co se tu a jak řešilo a z jakého pohledu na me reaguješ, promin

veronicka89
6. črc 2015

... a nebo jak ho zasytit na tyden ...? existuje neco cim zasytim mimino na tyden ? 🙄

sorboni30
7. črc 2015

@veronicka89 : dobrý vtip...

veronicka89
7. črc 2015

@sorboni30 mi prijde uz ta uvodni otazka jako vtip... mam male dite tak je asi vice nez pravdepodobne , ze se bude budit v noci , at uz jen tak nebi kvuli kojeni ( odstrikani, UM) atd ...

Jeste jsem mohla napsat at ji da rozmixovany gulas, treba ji tim na noc zasyti 😀

sorboni30
7. črc 2015

@veronicka89 tak já mam taky a dvojčata, 6 měsíční.. Po prvním očkování ve 3 měsících začali spát celou noc od 20.hod do rána 6.hod. Je to teď 2 týdny co se začali budit opět a mají hlad.
Taky mě zajímalo v čem je problém. Ono je docela rozdíl mít jedno a dvě.. Jednomu das najíst a druhé za 10min,hodinu chce taky.. Takže v noci nespim. Ve dne taky ne,protože jsou akční.
Samozřejmě si neztezuju, pro me jsou darem. Jsem po rakovine, transplantaci,takže jsou pro mě vsim.. jen píšu že to tak prostě je a je možnost prikrmit na noc gelem zasycujicim..
Každopádně bych mamince spíš poradila než ji urážet, nadávat.. Nikdy nikdo neví kdo je na druhé straně, jaké má třeba zde.problémy, potřebuje řádu a dostane takove příspěvky..
Takže tak. ;)

atenka46
11. črc 2015

Holky muzu se jenom zeptat, to v cesku pediatři opravdu doporučuji začínat s příkrmy uz ve 4 měsících ( ziju v zahraničí)??? Ve zbytku světa převládá názor ze pokud maminka muze, tak se ma výhradně kojit do 6 mesicu.. Je to nejlepsi obrana na vsechny druhy alergii, lepsi imunitní system a spousta dalších výhod...

jamia
11. črc 2015

@atenka46 Ne 🙂 Momentální konsenzus je výhradně kojit do 6 měsíců, ale pokud je dítě na UM nebo neprospívá, přikrmovat od ukončeného 4. měsíce.

atenka46
11. črc 2015

Jo tak to jo...ja to z Te diskuze nejak spatne pochopila... 🙂

sorboni30
11. črc 2015

@atenka46 : naše dvojčata mají půl roku a je to druhý týden co začínáme s příkrmy. Přesnídávky, mrkev..no jednomu to vůbe nejede, druhý valí o sto šest..každopádně pořád nasávají, takže dřív bych jim kolem 4 měsíců měla strach dát něco jiného než mléko...
Nevím kam všichni spěchají. My jsme na UM, protože mám silné léky, nemužu kojit.

alajats
23. bře 2016

Nechapu proc se tady maminky radsi kritizujou misto radeni. Nicmene me uz ctyri mesice malej nespi a budi se v noci co hodinu. Bohuzel uz to neni k vydrzeni. Budi se hladem, nedavno mi odmitl i MM tak je na umelem ale ani to ho nezasyti, davam nutrilon a na noc nutrilon good sleep. I tak se budi kazdou hodinu a pul. Ja uz bohuzel nemam energii a v noci casto trpim halucinacemi z nevyspani. Pokud je tady prece jen maminka ktera mi poradi nejakou znacku ktera hodne zasyti a mate s ni zkusenosti, budu rada.🙂

sorboni30
23. bře 2016

@alajats : to co popisujete vypada na růstový spurt..moje dvojcata to meli obe naraz.Bylo to peklo. Nespali jsme 3 tydny, tak dlouho to trvalo. Je to u kazdeho dítka jiné.Vynenili jsme UM a skoncili u sunaru. Jinak u kluku zacpa takze přibyly dalsi problemy...Tot. ase zkusenost. Musite vydržet. Pozdeji jsem davala na zasyceni kasicky od Hami