Dáváte miminkům ve vedrech vodu nebo čaj?

lovely22
2. čer 2015

Dáváte miminkům v těchto vedrech vodu nebo čaj aby nebyly dehydratovaní? Syn má 7 měsíců, je plně kojený s jedním příkrmem za den. Mám ale strach když jsme dlouho ve vedru venku, aby neměl žízeň, začala jsem mu tedy dávat kojeneckou vodu z lahvičky. Je to správně? Kolik jí může vypít? Děkuji za reakce.

olusenka
2. čer 2015

já jsem začala kojit častěji a já jsem více pila, miminku jsem podávala vodu jen po lžičkách po jídle-po příkrmu. Dá se bez problému pouze kojit bez podávání vody mezi jídly, kojení stačí.

tamarila
2. čer 2015

Já vodu nabízela a nechávala na dítěti zda a kolik si vezme. Myslím, že má zdravé instinkty a ví nejlíp kolik potřebuje. Jinak není znám případ, kdy by uškodila voda 🙂

jana_ul
10. čer 2015

Souhlasím s tamarila - také jsem dávala vodu, a stále jsem nabízela, a co se týče množství, tak jsem vycházela z toho, že mimi si samo vezme, kolik potřebuje 🙂

annabolla
16. čer 2015

Ja bych davala cajik musis vyzkouset jaky bude chutnat🙂
V lete kdyz jsou ty vedra kojeni opravdu nestaci.

kathyxkathy
16. čer 2015

Mala ma take 7.mesicu. Pouze kojim, po obidku a vecer po kasicce jeste nakojim, aby se napila. Kdyz byla ta vedra, kojila jsem casteji. Pliny naducany jako obvykle. Mleka mam dost....

annabolla
16. čer 2015

Kathyxkathy a mohu se zeptat zda plne kojis?

kathyxkathy
16. čer 2015

@annabolla zaciname s obidkem (asi mesic) a vecer s kasi (asi tyden), jak jsem uz vyse psala. Moc tomu zatim neda, ale pomalu zkousime.

kathyxkathy
16. čer 2015

@annabolla jj jinak byla plne kojena...

annabolla
16. čer 2015

Dekuji za odpoved🙂 syn ma take 7 mesicu a jen kojime zadny kase obidky nic.
Ale ten cajik nebo stavicku si sam v tech vedrech vyzada prso nechce protoze ho kojeni neosvezi🙂

rozzaarka
16. čer 2015

@lovely22 maly mel loni v lete 5 a 6m, pouze jsem kojila, kdybych mela potrebu davat dalsi tekutiny, urcte bych dala vodu. takhle bych zkusila nabidnout s tim prikrmem a jinak klidne jen kojit 🙂 delala jsem to tak do cca 10m - vzdy trochu s jidlem, ale to jsem stejne vicemene skoro jen kojila..

lovely22
autor
16. čer 2015

@kathyxkathy Máme to skoro stejně, jen ty kašičky dávám tak jednou za týden. Myslíte, že je potřeba dávat je častěji?

lovely22
autor
16. čer 2015

Taky jsem váhala, jestli dávat vodu nebo čaj, ale říkám si, že čaj by byl jen ochucená kojenecká voda, takže na co, ať si zvyká na čistou vodu... Tak nevím, snad je to v pohodě.

kathyxkathy
17. čer 2015

@lovely22 my kasicku kazdy vecer, aby se zaplacla na noc a mene se budila. Nevim, jestli to teda funguje 🙂. 2-3x se stejne vzbudi

lovely22
autor
17. čer 2015

Aha tak náš syn spí celou noc, má tedy pro neho ta kašička vůbec vyznam?

vendulida
26. čer 2015

Ať si zvyka pekne na cistou vodu, taktoo udelame maminky nejlepe.