Pití miminka. Dáváte kromě mateřského mléka ještě něco dalšího?

6. čer 2022

Ahoj holky,
Mám takový blbý dotaz. Mám miminko, jsou mu tři měsíce a je plně kojený. Kojím cca po 3 hodinách. Ale poslední dny jak je teplo, tak mi tchyně pořád říká, že mu mám dávat i vodu, aby nebyl dehydrovaný. Že ona dávala oboum dětem vodu i čaje. Všude jsem četla, že se má dávat, až když se začne s příkrmy. Dáváte miminkům v teple něco dalšího k pití?

pipi_puncocha
6. čer 2022

Ne, kojení bohatě stačí.😊

ivasad.
6. čer 2022

Kojené dítě nic jiného opravdu pít nepotřebuje 😉

autor
6. čer 2022

@pipi_puncocha
@ivasad.
Díky, myslela jsem si to 😊

michaela666
6. čer 2022

To budeš poslouchat od starší generace neustále.
" Na pití čajů od porodnice není nic špatného." Jak začnou příkrmy, tak přijde na řadu řídká krupice do flašky. 😃

terkezz
6. čer 2022

@michaela666 a ne jen to😂 malýmu bude za měsíc rok a pořád se něco najde😀

jjasmina
6. čer 2022

Do 6 mes jsem pouze kojila, vodu až s příkrmy

pampeliska1313
6. čer 2022

To bude pořád něco.🙂)) ještě pak začne “ten syn od Heleny co je (překvapivě!!) o tejden mladší, ten nemá vůbec mlíko a všechno mu davaj normálně a kouše! Proč xxx nekouše? Proč mu to nedavas taky? Já ti taky takhle dávala!” Atd atd… kojite. To stačí.🙂

vikca214
6. čer 2022

Vůbec není potřeba, klidně začni častěji kojit, vesměs v létě sem obě dcery kojila častěji s tím že nebylo potřeba kojit je například 10 minut, ale jen si minutku cucly a byly spokojené 🙂 pak třeba za hodinku chtěly znovu cucnout 🙂

utrikocku
6. čer 2022

Kojeni a UM je něco jiného. Vy také pijete v horku až po 3 hodinách?? Já i teď skoro roční dceri nabizim v teple UM i dříve než po 2 hodinách (není velký jedlik, takže se neprejida). Plus vodu. 3 mes dítěti na UM bych nabizela UM casteji plus vodu nebo slaby bylinny čaj, co může vzhledem k věku

utrikocku
6. čer 2022

@utrikocku pardon, chyba. Myslela jsem, že je na UM. I tak bych kojila casteji a nedávala bych vodu

autor
7. čer 2022

Joo, jak od tchyně, tak od mamky poslouchám pořád, že za nich se to dělalo tak a tak, ale naštěstí chápou, že já to tak dělat nechci 😀 jen s tou vodou mě tchyně nahlodala. Mě i bráchovi jí máma taky dávala prý, ale já jsem narozená na začátku roku a brácha v říjnu, tak jsme oba byli už o něco starší

autor
7. čer 2022

@utrikocku nene, je kojený. Počítám s tím, že mu budu třeba dávat častěji cucnout. I teď občas kojím i dřív než po třech hodinách, když malej potřebuje.