Dávení při krmení

barborak123
10. led 2019

Dobrý den, mám syna 6m a 2týdny plně kojený, před čtyřmi dny jsme začali na doporučení lékařky s příkrmy (váží 8860g a měří 72 cm) má pocit, že málo vyrostl. Dávám mrkev s bramborem a ředím to MM, pokaždé když mu dám lžičku do pusinky tak sousto převaluje, ve chvíli kdy se mu dostane jídlo dál na jazyk začne se dávit, jinak je u jídla veselý, brouká si, směje se, nejsem z toho moc nadšená protože se bojím, že jídlo vdechne, což se taky stalo - vyndala jsem ho rychle z lehátka, dala jsem přiměřenou ránu do zádíček a vše vyzvracel a začal se hned smát, za to já byla zralá na infarkt. Starší syn tohle vůbec neměl, tak jsem z toho trochu nervózní a moc nevím jak to řešit. Ještě podotýkám, že se o jídlo hodně zajímal, sahal po lžíci, do talíře. Děkuji za sdílené zkušenosti.

kittyy17
10. led 2019

@barborak123 dej tomu čas. Musi se to naučit. Zkus dát jen na špičku lžičky

barborak123
autor
10. led 2019

Děkuji

olga_
10. led 2019

@barborak123 Dávení je v pohodě, dušení je problém. Zkus mrknout taky na BLW (www.jidlodotlapky.cz).

bayt
10. led 2019

@barborak123 No popravdě, syn se jakžtakž rozjedl v 10 měsících. Do té doby to samé.

barborak123
autor
20. led 2019

Děkuji

kralsar
20. led 2019

u nas to treba maly delal kdyz bylo jidlo hustejsi, vzdycky jsem to trochu naredila kojen.vodou a bylo po problemu. zacali jsme po 4 mesici a bylo to pak v pohode.

barborak123
autor
2. únor 2019

Tak už je to dobré, zkusila jsem mu dát místo zeleniny, jablečné pyré se švestkami a to mu hodně chutnalo a teď už baští i zeleninu. Děkuji za rady a účast;)