9měsíční dítě má pořád hlad

koitschka
17. črc 2017

Moje cácorka má 9 měsíců a bojím se, že nás sní k svačině :D Má cca 10 kg a 80 cm,možná i na délku víc, dle doktorky vše v pořadku, byla macík už po narození. Vypije ráno 250ml UM, pak jí dám ovocný přikrm celou skleničku, ale to nestačí,musím k tomu přidat celý jogurt. Pak jakž takž vydrži do oběda, někdy jí musím dát ještě kapsičku. Obědvá tu větší skleničku (220g) nebo za nějak podobně, když jí vařím sama. Ve čtyři už zase vříská hlady,tak znova kapsička, ale v pět,půl šesté má svačinu, ovoce, poslední dobou jí do toho dávám piškoty, ale to nechci moc často kvůli zubům, tak zase jogurt,popř.jogurt na pití. K večeři má zase 250ml UM,ale mám pocit,že jí to nestačí. Myslíte,že můžu dát třeba sýr,namočený chleba nebo něco takového? Aby se víc najedla, někdy se stává,že hlady fakt křičí i poté, co se najedla:D

kacireksro
17. črc 2017

ja mam doma taky cvaldu 😀 12kg 76cm a 10mes.ale nesni toho zdaleka tolik co ta vas.a co ji třeba trochu ošidit třeba čajem?me prave doktorka řikala,že mam omezit to UM,že z toho pak hrozně kyne.takže ho dostava jen vecer.

koitschka
autor
17. črc 2017

No,caje a vody vypije pres litr denne k tomu:D asi proste se s tim budu mut smirit,ze je lepsi satit nez zivit...UM moc nechce,tak aspon ze tak,bala jsem se,ze budu muset davat vic UM na ukor jineho jidla

penelope87
17. črc 2017

@koitschka No, dáváš jí strašně moc cukrů (ovoce, kapsičky) - hlavně v podstatě samostatně. Zkus si někdy dát k snídani jenom jablko, do půl hodiny máš hlad jako vlk. Musí se to líp nakombinovat. Např. K snídani/ svačině třeba bílý jogurt, do toho zamíchat ovesné vločky (čisté, nezapékané) a třeba kousek ovoce. Můj syn má 19 měsíců, má 11kg a 82cm. Od 6 měsíců dostává i něco jiného než mléko, ale metodou blw. Kousky zeleniny a ovoce, maso (na kousky nebo zpočátku předžvýkané). Přesnídávku měl asi jednou a ani ji moc nechtěl. Když je všechno rozmixované a tekuté, tak ani pořádně nemá co trávit. Doporučuju především si něco kloudného přečíst o výživě. Obecně. Pak se zaměřit na děti. Takhle sestavený jídelníček nejen, že musí lézt pěkně do peněz, ale je to prostě nesmysl.

koitschka
autor
17. črc 2017

Ja nedavam vse kupovane, kapsicky si delam z vlastniho ovoce hodne a potom taky holka jeste nema zuby,takze pevne jidlo moc nezvladne...

koitschka
autor
17. črc 2017

Ale ty vlocky zkusim

penelope87
17. črc 2017

@koitschka I bez zubů toho zvládne dost. Napařádná zelenina je třeba super. Opravdu zkus dát pevnou stravu. A doporučuji knihu Vím, co mi chutná. Toho ovoce je v tom jídelníčku hodně, bez ohledu na to, jestli je to ovoce nebo přesnídávka, domácí nebo kupovaná. Má moc rychlých cukrů. A zkoušelas třeba obilné kaše? Třeba na snídani?

kamste
17. črc 2017

hezky zpracované příkrmy jsou zde http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html