Existuje zdravější varianta než piškoty?

jkur
9. únor 2015

Dobrá večer mamky, existuje nějaká zdravější varianta než piškoty? Případně jsou nějaké výrazné rozdíly ve značkách které jsou běžně dostupné?

lv
9. únor 2015

upíct si nějaké piškoto-sušenky doma? Neuznávám taková ta zvířátka atd, je to jen něco v dětském tvaru, barevném sáčku a stojí to 50kč..

svetlus_pepca
9. únor 2015

Já myslím, že pár piškoty nic nezkazíš 😉 Jiná varianta mě nenapadá.

heduska82
9. únor 2015

@jkur Já jsem kdysi pro zajímavost porovnávala sušenky od sunarky a obyč.piškoty a lišilo se to tuším v obsahu tuku a bílkovin. Ale vzhledem k tomu, že tím mrňouse nehodláš výhradně živit, tak bych to až tak neřešila. 😉

berenika39
9. únor 2015

piškoty jsou na dvě věci. na nic a na...cukr, bílá mouka, vejce. zbytečná energie, navíc z blbých zdrojů. piškoty nepotřebuje dítě vůbec, možná dvouuleťák, když má průjem jako hrom.
Ve věku 4m nic podobného nemusíš dávat, proč? dítě absolutně nemá srovnání, to jen my maminky jim potřebujeme dopřávat něco navíc, protože máme představu, jak to dítě potřebuje....opravdu to tak není.
mm, um, trocha alergenů, aby si organismus zvykal, tečka.
nic neuspěcháš. opravdu si myslím, že piškotama z obchodu prckovi moc nic nedáš. 🙂

lenka144
9. únor 2015

hlavne do 1 roku by dite nemelo dostavat nic co v sobe ma mouku - ani piskot, ani rohlik, ani slane ci neslane tycky, ani polivku s jiskou atd. - jinak je vysoka sance rozvoje alergie na lepek a dalsich travicich potizi

marton
9. únor 2015

@berenika39 myslím,že i na ten průjem jsou k ničemu 😀 .

berenika39
9. únor 2015

@lenka144 to už zase není pravda😀 :-d právě s alergeny by se dítě mělo potkat během výhradního kojení třeba, aby se vědělo😀 hele , ono se to vždycky změní, než člověk stihne mít další dítě, takže není třeba to moc studovat😀
Ale piškoty - to je fakt nesmysl pro kohokoliv. Prázdná energie a děsná kombinace bílá mouka, cuk, vejce. Jo, chybí tam tuk, tak jedno plus😀

katyxq
9. únor 2015

ve 4 měsících (no, v podstatě ani dospělý) dítě piškoty nepotřebuje, spíš uškodí ... vejce, bílý cukr, bílá mouka (z přešlechtěné moderní pšenice, poměrné agresivní pro náš organismus), tey nic zdravého (teda až na ty vejce, ale ty jde jíst přece i jen tak), i když dáš tmavý cukr, celozrnnou pšeničnou nebo špaldovou mouku, furt to bude hlavně krmení pro kvasinky v těle, ne jídlo pro člověka. Pro starší děti jde třeba koupit nebo doma udělat zdravější sušenky (viz třeba moja alba Šárčino doma vyrobené / kupované mlsání), ale neberu to jako svačinu.
Pokud jde o zavedení alergenů, je dost jiných a zdravých moźností 🙂 - troška vajíčka do zeleniny, v malićkatém množství namočené a povařené vločky (a začiť oves, ječmen, žito, špalda a až nakonec pšenice.

katyxq
9. únor 2015

@berenika39 nicméné i ty alergeny jde zavést jaksi bez piškotů, bezpečnějí, zdravěji 😉. A malé děti naopak (vhodný) tuk potřebují víc jak dospělí.

berenika39
9. únor 2015

@katyxq proto jsem to psala. je tam všechno blbý a to dobrý tam chybí🙂

katyxq
9. únor 2015

@berenika39 jojo 😉

janaaanna
9. únor 2015

My kupujeme od biopekárny Zemanka, mají jablečno-pohankové sušenky, které nejsou slazené cukrem, jen rýžovým sirupem a sušenými jablky (cukr se snažím dceři nedávat, normální piškoty jsou sladké až až).
Mají i rýžové piškoty, ty ale slazené jsou.

sangita
9. únor 2015

Ve zdrave vyzive se daji koupit susenky bez lepku, cukru, mlika a vajicek a ty kokosove mi hodne pripominaji piskoty. Jinak my jsme se obesly bez piskotu, dcera ma 2 roky - pro me je to smes ingredienci, ktere nejim.

saralinda
9. únor 2015

Na nekterych piskotech dokonce pisi Nevhodne pro deti do 3 let (nebo tak nejak). Myslim, ze je to u tech, ve kterych je vajecna melanz.

berenika39
9. únor 2015

Nevím, no..ale proč dítě ve 4m potřebuje piškoty? Jeden jediný relevantní důvod....(není) 🙂

konidana
9. únor 2015

@jkur Zdravější varianta jsou kukuřičné, a jiné křupky. Z lékárny nebo zdravé výživy. Nesolené bez příchutí.

formelina
9. únor 2015

Vše s mírou bych řekla 🙂 ať už to zdravé či to nezdravé... 😉

mandala
9. únor 2015

Když jsem chtěla víc zasytit, tak jsem do přesnídávky nebo jogurtu místo piškotů namíchala trochu pomletých ovesných vloček. Piškoty taky nepreferuji, až když se blížil k tomu roku jsem občas dala za odměnu. 😉

jkur
autor
10. únor 2015

@berenika39 Ty piškoty nemyslím teď, to bych mu ani nedala. Já se zajímám do budoucna, protože jak píšeš třeba opavia piškoty mi zrovna dobré pro děti nepřijdou, jsou v tom akorát cukry. Neříkám že mu je nedám vůbec, ale spíš mně zajímalo jelsti prostě existuje zdravější varianta

jkur
autor
10. únor 2015

@lenka144 já teda co mám papíry od doktorky tak píše že třeba chléb lze podávat od 8 měsíců

jkur
autor
10. únor 2015

Pro všechny maminky, opravdu nehodlám dávat 4m dítěti piškoty, jen mně zajímala zdravější varianta. Všem děkuji za odpovědi 🙂

jolima
11. únor 2015

@lenka144 podle nových výzkumů tohle již neplatí

marcah3911
11. únor 2015

@lenka144 lepek je potrebne zavadzat najneskor do cca 7-8 mesiaca, na toto jedine sa ma v poradni doktorka stale pytala, ci uz mame zavedeny lepok ...