Jak dítě reagovalo na rýžovou kaši?

vysocanka
24. bře 2011

Dobrý den ve spolek, dnes jsme byli u pani dr. Mám problémy s naším mrnousem (pet mesicu) ze se v noci budi cim dal casteji je vyhradne kojen. pani dr rikala at zkusim ryzovou kasi, jednou jsem zkusila pul davky nejakeho vzorecku co nam prisel postou a silene z toho malyho bolelo brisko. Co vy, jak jste to meli, jak ditka reagovali popripade co byste doporucovali pro lepsi spinkani?

berynka
24. bře 2011

@vysocanka, dcera na bolení bříška trpěla dlouho a hodně - fakt hodně! A kaše to zhoršovala (ani nezaručila, že by byla sytější), takže jí mívala nejčastěji dopoledne jako na svačinu. K večeři jí dodnes v podstatě stačí UM 😉 .

marda
24. bře 2011

@vysocanka tez kasi nedavam na noc........mala ma pak taky hrozne boleni....davam jako svacinku dopoledna a jeste to namicham s presnidavkou...

berenika39
24. bře 2011

@vysocanka ahoj, ani Petr s kaší nic moc....ono je to tak, že ta kaše je prostě jen něco na zaplácnutí žaludku, co nemá moc význam, nic přínosného a je to doslova, někdy je to pro ně do bříška těžké a je jim ouvej. Spaní to někdy může zlepšit, ale vůbec nemusí, to chce zkusit. Když už, jsou fajn mlíčka s kaší, takové ty krabičky , nebo prostě udělat, alespon v začátku, kaši buď hodně řídkou, do láhve, ale když kojíš tak je to asi nesmysl, nebo prostě tou řídkou krmit lžičkou. Kaši jsem na noc zkusila, nic to nedělalo, naopak, tak jsem ji nedávala vůbec, až v osmi měsících na snídani🙂))), a to nemělo chybu.
Není to tím, že je rýžová, ta by měla být na začátek vůbec nejlepší, ale prostě je to na noc do bříška moc....a asi by si měl nejdřív zvyknout na něco jiného než mléko zvyknout v poledne, pomalu, pár lžiček, až zavedeš příkrmy a pak teprve pokoušet kaši🙂)).
Super pro citlivý bříška je Sinlac, ta je při kojení ok, dá se dělat i do vody, nebo MM. U té nehrozí žádné alergie, reakce, nesnášenlivosti a intolerance atd.....

andelka
24. bře 2011

Nám poradila Dr taky kolem 5-6měsíce, když jsem jí říkala že se Dany často v noci budí a kojím co 2hodiny, že můžu zkusit bezlepkovou kaši na noc. Tak jsme dávali asi 6 dní rýžovou nebo kukuřičnou dělanou z vody, ale nemělo to efekt a zdálo se, že spíš to dělá problém s bříškem. Tak jsme je zas zrušili a prostě jsem víc kojila. Mlíčko s kaší do flašky by mi nevzal a dokud jsem plně kojila, nechtěla jsem mu dávat UM.
No nakonec jsme kaše zařadili až jako 4příkrm od 9měsíce, kdy už bylo bříško zvyklé na všelicos. První 3 týdny jsem dělala "vodové" a teď dělám obden do UM a Reisdrinku. A střídám různé druhy. Rýže zacpává, takže celorýžovou ani nedávám, vždycky v kombinaci. A je pravda, že už po kaši bříško nebolí a i lépe spí, poslední dny dokonce skoro celou noc. Určitě hraje roli i to, že se naučil usínat sám a zásadně spát v postýlce. Ale i to, že se dobře večer nají (ještě pak kojím před spaním) si myslím že přispělo. Četla jsem, že obecně kaše jsou děti schopné dobře přijmout až kolem toho 8-9měsíce.

m.o.u.s.e
24. bře 2011

Mám takový jednoduchý dotaz ; jak se pozná že mimčo bolí bříško? 😕 Samo to přece nepoví a jak lze tedy poznat, že to je bříško a ne třeba hlava, špatná nálada atd?

vysocanka
autor
24. bře 2011

@m.o.u.s.e to je taky fakt ale kdyz se krouti a place mam pocit ze to rozeznam od jineho place a nářku..
jinak moc holky dekuji zkusim to a uvidim.dekuji moc.. 🙄

m.o.u.s.e
24. bře 2011

@vysocanka aha , tak to chápu, že máš tu škálu pláčů rozlišenou, ta naše k mému štěstí moc nebrečí,tak mi to jenom vrtalo hlavou,jak to maminky zjistí...jinak já dávám kaši pravidelně na večeři od 6,5 měsíce, začala jsem s rýžovou od Nestle a malá byla v pohodě,ale jsme od 5 měsíce na UM,takže asi ten přechod na kaši byl pak snazší než když jsou děti plně kojené.

vysocanka
autor
24. bře 2011

my zase rveme furt :(
@m.o.u.s.e