Jak na příkrmy?

ladyhacek
17. srp 2015

- prosím maminky pomalu se začínám chystat a zjišťuji všechny informace a mám hodně otázek 🙂
1. Jak vaříte zeleninu? Dáváte normální vodu (pitná z kohoutky) nebo vodu převaříte. Nebo používáte kojeneckou? A tu převáříte?
Když vaříte v páře jaká voda?
2. Když rozmražuji jídlo z mrazáku jak? v lednici, v pokoji? Jak ohříváte? v mikrovlnce nebo na sporáku?
3. Když všechno ohřáté jídlo nesní co sním?
4. Když budu dávat napít tu kojeneckou vodu musím převařovat?
5. Až začnu dávat kaše (chci rýžovou) tak kdy? před spaním nebo dřív? (kolem 7 koupeme a kolem půl 8 spí-usíná u kojení)

Kdyby Vás ještě něco napadlo klidně napište 🙂
Moc děkuji

pajdousekk
17. srp 2015

taky se chystáme na příkrmy a zjištěno mám zatím toto:
1. vařit v kojenecké vodě, pokud v páře to samé
2. zatím jsem nezjišťovala, ale logicky bych rozmražovala v lednici, ne v pokoji aby se to už rozmražené nekazilo (podobně jako když rozmražuješ zamražené odstříkané mléko) a ohřívala bych v mikrovlnce (hotové koupené příkrmy se také ohřívají v mikrovlnce)
3. pokud nesní ohřáté jídlo-vyhodit (tak bys postupovala i u sebe se svým jídlem)
4. kojeneckou vodu převařit-nikdy nevíš za jakých podmínek ji v obchodě skladovali-řekla nám to doktorka

Myslím, že je potřeba zapojit selský rozum-nemyslím to vůbec špatně a postupovat jako u přípravy jídla pro sebe 🙂

ladyhacek
autor
17. srp 2015

@pajdousekk u 4. mě jde právě o to aby byl najedený a aby ho třeba nebolelo bříško když bude jíst před spaním 😉

moc děkuji - občas dotazy na hlavu 🙂, ale někdy prostě nevím a chci udělat vše správně tak se raději blbě zeptám než něco blbě udělám 😉

lv
17. srp 2015

u holek jsem praktikovala toto, netrvdím, že vše předpisově, ale tak nějak rozumně, co vyhovovalo:
- s připomínkou, že dcerky jsou obě bez alergií, intolerancí potravin -

1/voda kohoutková, převařená logicky ano, když se vaří ta zelenina /u 1. jsem dávala kojeneckou, po přečteních všeho možného jsem to nepovažovala za nutné/
2/ráno jsem vyndala z mrazáku, nechala rozmrznout na lince, dohřívala v mikrovlnce
3/ohřáté,nedojezené vyhodit, takže radši míň a trošku dohřát další
4/ne
5/dávala jsem jako předposlední jídlo, před spaním už jen mléko /a kupované instantní, dětské - za mě šíleně předražená věc, doslazovaná, upravená aby vydržela, uvařit hrst rýže a mixnout je 100x levnější/

alboo
17. srp 2015

1. pokud máte pitnou vodu, vařila bych normálně ve vodě z kohoutku (my měli do nedávna nepitnou a tak sem i petky vařila)
2. dělám jak kdy, všude se píše trochu něco jihýho, někdy vyndám pár hodin před tím a nechám na lince rozmrznout - jelikož to je celkem malé množství rozmrzne hned, někdy nechám v lednici do ráno rozmrznout - třeba ovoce do ranní kaše (maliny, borůvky) a někdy když zapomenu, tak to dám do vodní lázně a je to hned
3. to co ohřeju a nesní, vyhodím
4. ted když máme pitnou vodu a je větší dávám rovnou z kohoutku, když byla menší, tak sem převažovala i tu z petky a i tu pitnou kohoutkovou
5. kaše - snad večné téma zda ráno nebo večer, za mě ráno i náš žravec vydržel poměrně dlouho na noc d mlíkem a kaši sem dávala až jako poslední jídlo kterým jsem nahrazovala UM a dávám ráno - jinak z časových důvodu kupuju instattní kaše ve zdravé výžově asi nejčastěji Nomina a kaše typu Hami a tak ani náhodou

veri0007
17. srp 2015

@ladyhacek jdi na to selským rozumem😉 Chápu, že nechceš nic pokazit nebo zanedbat, ale řešíš věci, které by mě ani nenapadlo řešit. A pro mimčo neatopika bohatě stačí voda kohoutková (převařená), kojenecká je zbytečně předražená....