Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

sisstin
27. čer 2008

denousek: já dám tak nějak asi od 7m, ale nejlepší je fakt dát hodně tučný a smetanový jogurt 😉 Holandie, Vian a tak 😉 dobrou mámu fakt neeee 😉 já ho dělám s banánem, jednou sušenkou dětskou a ještě to zaliju 30ml Nutrilonu 😉

mata.mata
27. čer 2008

denousek, me MuDr odporucila activii od 5měs... malá ji miluje

sisstin
27. čer 2008

holky..s tou aktivií je to zajímavý, některej doktor řekne, že jo..že super..a další, že ne..že je strašná a je to jen voda a projímadla 😕

sylvar
27. čer 2008

já myslím, že dobrá máma není pro takhle malé děti OK 😒 já dávám jen bílou activii, nic jiného nesní, zkoušela jsem obyč bílý a nic a nesmím nic přimíchat, protože ona chce bílý jogurt 😀

mata.mata
27. čer 2008

sisstin, ja to nejak neřeším, hlavně, že jí chutná... 😀

sisstin
27. čer 2008

já dávám ten bílej hodně smetanovej- různý značky, s tím banánem, sušenkou a troškou mlíčka..a je po tom jak šílenej 😉

prada
27. čer 2008

já dávám Hollandii a Activii(už i ochucené(jen holandii), a jak píše sisstin, tak každý dr. doporučuje něco jiného, takže já se řídím podle sebe.

sisstin
27. čer 2008

já třeba zas dávám ty příkrmy se smetanou a tvarohem od danýho měsíce..a taky to neřešim 😉

cazadora
27. čer 2008

holky já mám zatím odzkoušené nějaké activie(jedině borůvková jí prohnala jinak ok) a pak holandie bílej jogurt by mi nepozřela a ovoce čerstvé nejí a když to dám do jogurtu tak to nechce, já sem teda vůbec ráda že jí aspoň nějaký

patricien
29. čer 2008

denousek: já dávam malému od 5 měsíce activii sladkou nebo bílou a v pohodě .... dostává ho každy den .... čerstvý ovoce taky mě nejí jen banán ...takže jogurt mícham s frutapurou nebo banánem ... po obyč. přesnídavce se mě osypal 😀
jinak activia je lepší pro začátek, jelikož obsahuje bifidokulturu a ta je pro žaludek dobrá... a hlavně třeba po antibiotikach. 😉

tanja61
29. čer 2008

a je vhodne davat detom kazdy den jogurt?a rano alebo ako olovrant? 🙂

junovka
29. čer 2008

Ja davam Nely v podstate kazdy den jogurty na olovrant, ale ich striedam, kedze uz mozme si dovolit viac 🙂 ...raz ma Lipanka, raz ma Pribinacika, raz ma biely jogurt s ovocim a piskotou, raz ma cisto ovocny a pocas tyzdna ma aj rozok, alebo chlieb s maslom, dzemom, medom alebo neakou inou pomazankou 😉

tanja61
30. čer 2008

ja neviem co tomu mojmu drobcovi mam davat jest,jogyrty mu chutia to ano ale doteraz mi papal chlieb s maslom niekedy so sunkou tak teraz to nechce,kase ktore su pre deti od 4mesiaca tak v nich by aj spal no ale zase stale len kase a jogurty tak to sa mi zda ze mu nedavam dost pestre jedla ktore by mal papat,ovocie papa iba ak ma chut a to nikdy neviem kedy je, skusim niekedy zje niekedy nie,mrkva surovu velmi nechce akurat mi zje zeleninove polievky tie doslova miluje poradte este nieco pod zub drobcovi hmm? 😉

bramburka
30. čer 2008

tak muzu dat tu bilou sladkou aktivii? Já myslela jen tu bílou nesladkou? a až od 8. měsíce?

junovka
30. čer 2008

radsej este pockaj do 8 mesiaca....a mozes dat aj sladku, ale najprv daj tu bielu nesladenu, aby si nezvykla na sladke.Proste , daj najprv nesladenu, bielu a potom asi tak o 3 dni daj sladku.My sme s jogurtmi zacali v 9 mesiaci 😉

mmisak
30. čer 2008

já dávám malému bílé jogurty od olmy nebo holandie od 7 a půl měsíce a malému chutnají. 🙂

bramburka
30. čer 2008

koupila jsem neslazenou i sladkou, samo dam neslazenou, ale známe to, budu jí tam muset frknout banan a pak nevim, jestli uz to neni fuk a dam ji radejc slazenou. Jo a davate teda i ty ochucený ovocný? Odkdy?

patricien
30. čer 2008

já davám slazenou protože tu neslazenou nejí ...to se kření 😀 takže zaleží na dítěti.

mmisak
30. čer 2008

já skusila jsednou sladký a ten mi nechce ,bílí ano.

mmisak
30. čer 2008

vím že hodně doporučují bílé jogurty a pak jogurty zakysané kefír a rozné acidofilní nápoje ale ty až v 9- 10měsící stejně jako různá žervé a lučiny tvaroh až po 1 roce

junovka
30. čer 2008

baby, a vy si myslite, zemoja Nely chcela len taky cisto biely jogurt?Ani omylom!Tak stale som jej do toho zamiesala banan a piskot...a potom to zbastila jedna radost...dokonca este si pritom aj pohmkavala 😎 🙂
Co sa tyka ovocnych jogurtov....tak mi s nimi zaciname teraz 😉

sakura77
1. črc 2008

aj my sme zacali osmym mesiacom activiou bielou sladkou ale kedze moc nechutila,tk troska s bananom a postupne sme presli aj na bielu sladku,ovocne som zacala asi od 10teho,ale tak to je na kazdom ako uzna za vhodne,ale ako 5 mesiacov sa mi zda skoro,aj ked verim ze chuti 😉

milhaus
1. črc 2008

ja mojej kupujem dobru mamu, jahodovu mame momentalne v ladničke 😉

katka13122
4. črc 2008

je to vela mu dat 2 jogurty??activia biela..jeden mu nestaci 😒

junovka
4. črc 2008

neni vela, kludne daj.Ja som to iste robila 😉

tanja61
4. črc 2008

zeny neviete mi poradit?moj drobec ma rad jogurty ale skoro stale nieco vyvracia moze to byt alergia?pretoze ine priznaky nema...

zrzuska
5. črc 2008

ahojte.

moja mala ma dnes presne 4mesiace a ma problemy s kakanim. je plne dojcena a je teda normalne ze kaka raz za tyzden ale ona sa chudatko vytrapi a nemoze si prdnut iba tazko. to mi plackava. tak som volala dokine a povedala ze jej mam davat na desiatu probioticky biely jogurt po troske aby sa jej upravila mikroflora v crievku 😕 tiez sa mi to zda skoro. citala som ze jogurty az od 10-12mes 😨 ale tak hadam by mi to nekazala keby sa to nesmelo 😔
neviete poradit?

petronilla
5. črc 2008

Zrzuska,mojí kamarádce to doktor taky řekl,že od 4.měsíce může dávat bílý jogurt,při plném kojení a ani problémy s kakáním neměl.Zdálo se mi to taky brzo,když není důvod,ale pokud To malé pomůže,tak to zkus! 🙂

martina46
5. črc 2008

zrzuska a nepomohlo by, keby si len pila hodne fenikloveho caju? nema problem len s tymi prdikmi?

frog
5. črc 2008

Tanja,tak je zkus přestat dávat na pár dní a uvidíš a pokud blinkání üstane,tak to asi alergie bude.A blinká od začátku popdávání jogurtů nebo až po čase?