Kaše k "večeři" nebo před spaním na noc?

lindapp88
6. bře 2017

Zdravím. Malému bude příští týden 7 měsíců. Zkoušíme kašičky, jen nevím, v jaký čas je dávat? Dáváte jako k večeři (cca 17-18h) a pak kojit než jde spinkat, nebo jí dát třeba v 19:30, když chodí kolem 20h spát? Děkuji za názory 😉

viridie
6. bře 2017

Ahoj. Já osobně jsem kaše (respektive mixované vločky) zkoušela dávat ráno, na noc jsou opravdu zátěž na dětské trávení, můžou rozkolísat (mluvím o prefabrikátech v krabicích) hladinu cukru a vést k neklidnému hajání. Být Tebou bych dala třeba k odpolední svačince,aby mohl syn ještě energii spálit..🙂

lindapp88
autor
6. bře 2017

Takže spíš teda odpoledne, než večer. někde jsem to právě taky četla,pak mi kámošky řekly,že hlavně večer..tak proto se ptam ostatních 🙂 Děkuju.

majovasnazilka
6. bře 2017

Taky dávám radši kaši ráno, večer zeleninu 🙂

lindapp88
autor
6. bře 2017

A druhý příkrm-zeleninu už od 7m můžu? přijde mi to moc brzo..nebo ne? zatim dávám jen k obědu,jinak kojim.

ninive211
6. bře 2017

Já bych spíš než kaše zavedla ovocnou svačinku (přesnídávku). Moje kojená dcera měla nejdřív zavedenu zeleninu (+za asi 3 týdny maso), pak ovoce a teprve po dalším měsíci kaši. K lepšímu spánku (jak se traduje) to stejně většinou vůbec nepomůže.

popelka1984
6. bře 2017

Nektere maminky dávají kaši před spaním aby se prcek poradne napucnul a ne budil se hlady, je fakt že bříško plné kaše není v noci ideální. Já dávala kaši nějakou chvíli před koupáním, než se koupání připravilo a tak.. stačil trochu vytrávit a po koupání dostal do postele ještě mlíčko.

majovasnazilka
6. bře 2017

@lindapp88 Synovi je 8 měsíců a už měsíc ddávám zeleninu k obědu i k večeři, potom taky kojím a spokojenost 🙂

lindapp88
autor
6. bře 2017

ninive211 ovoce chci zavést ted,jako dopolední svačinku, tak uvidíme. A taky jsem si myslela,že kaše na noc je aby je to "zapláclo" a dobře spinkaly, ale jak to tak čtu, tak je to kec 🙂

majovasnazilka a ty dva příkrmy dáváte stejné? co má k obědu dáváte i k večeři? Musím to nějak vyzkoušet a vypozorovat, co mu bude nejvíc vyhovovat 🙂

barizna
6. bře 2017

dceři je 9,5 měsíce a dávám ji kaši od Hami tak hodinu před spaním a pak uspávám u prsa =)

majovasnazilka
6. bře 2017

@lindapp88 většinou mu dávám různé, nevařím, kupuju HIPP nebo z DM, jednou týdně přidávám žloutek, ještě se mi nestalo, že by něco nejedl, na jednu porci stačí ta malá sklenička 🙂 Budí se mi jednou v noci na kojení, takže pohoda. Večeří kolem 18 a ráno kolem 6 dělám kaši, Nejdřív jsem taky zkoušela ávat kaši večer a v noci se dost budil. Tolik moje zkušenost, uvidíte, co bude vyhovovat u vás.

lindapp88
autor
7. bře 2017

A kdžy jsme u toho jídla.. Když dam odpolední svačinku ovocnou přesnídávku,mam pak dokojit? nebo nemusim? Samozřejmě podle toho asi kolik toho sní,ne? U zeleniny to tak bylo, ale u toho ovoce si nejsem jistá 😕 🙂

ninive211
7. bře 2017

@lindapp88 U všeho pokud není "plná porce", tj. nahrazené jídlo, tak dokojit. Nemusí být hned, klidně třeba hodinu po jídle.

majovasnazilka
7. bře 2017

Zkusila bych dokojit, uvidíte, jestli bude chtít, můj syn po ovoci prso nechce, cucne si čaj nebo šťávu

majovasnazilka
7. bře 2017

dávám ovoce dopoledne, odpoledne jogurt.

lindapp88
autor
7. bře 2017

Jogurt už taky může? Jak jsem psala..příští týden mu bude 7 měsíců.

ladyhacek
7. bře 2017

jogurt jsem dávala až od 8m. Kaše k večeři no také sjem četla, že se nemá dávat, že spíše mixovaná zelenina a pak je tu ten názor, že za nás k večeři kaše a spalo se celou noc > syn ať má zeleninu či kaši tak tedy celou noc nespí 🙂. Já dávám večeři a pak dělám Um a tam dám dvě odměrky kaše > aby bylo mléko hustší > efekt to nemá a teď mi to začal i odmítat. Dám cc v 18:30 - 19:00 večeři (většinou jen suché těstoviny > ty má nejraději a sní toho nejvíce) pak jdeme koupat a kolem 20:00 usíná (ale tento režim j eteď nový.
Budu mít 2 roky a celou noc nespí. Zkus co vyhovuje Vám pokud mu bude yhovovat kaše dej jí. Poku dzelenina tak mu dělej husté polévky.

Já jsem dokojoval vlastně na požádání. ale syn hodně dlouho (a pořád) moc nejí celou přesnídávku sní snad až teď (od cca 18m?) Záleží na tobě pokud ti příjde, že sněld dost tka zkust dát jen čaj/vodu. ,,psro´´ nabídnout můžeš a uidíš kolik vypije - pokud si jen cucne už bych nedávala. Já jsem tedy kojila před spaním až do odstavu v 18m večeřel 18-19h a pak jsem kojila

popelka1984
7. bře 2017

@lindapp88 trochu bílého jogurtu klidne, já jsem mu nastrouhala banán nebo jablicko, do toho lžíci jogurtu.

alcar
7. bře 2017

Ja davala kase (typu Sunarka, Hami, Hipp atd.) na veceri kolem 18-18:30hod, pak jsem koupala a jeste tesne pred spanim nakojila. Dcera s tim nemela vubec zadny problem, vliv na spani to nemelo zadny. Jednou spala, jednou ne. Je to individualni jako se vsim.

majovasnazilka
7. bře 2017

Ano bílý jogurt může, občas přidám banán nebo chia semínka, aby měl změnu.

slimacikmia
7. bře 2017

V 7. mesiacoch som dávala kašu ryžovú, s mojím odstriekaným mliečkom, potom aj s ovocím, jedol o 17., ešte som ho pred spaním nakojila, spať chodí o 19... Kašu z ovsených vločiek s ovocím som začala dávať neskôr.

lindapp88
autor
8. bře 2017

Zkusim a uvidim,co se mu bude líbit 🙂 Moc děkuju za rady 😉

barizna
8. bře 2017

@lindapp88 tak já dneska zkoušela kaši na noc od Hami: mléčná kaše se 7 obilninami a ovocem a malá my spala krásně celou noc (zase-jupí) 🙂

zdenkanov
8. bře 2017

@lindapp88 ja davam kasi k veceri pred spanim mliko. A proc by bylo brzy?ale zalezi na tobe samozrejme. Jen pro tvuj obraz,tak my mame:snidane mliko,svaca ovoce,obed masozelenina,svaca bily jogurt,veca kase a pred spanim mliko.a to byla do 6,5mesice kojena 😉 navic po kasi lip spi,davam sunarky krupicove,ma je rada 🙂

alcar
8. bře 2017

@lindapp88 jo a jeste co se tyce zavedeni prikrmu, tak ja zavedla nejprve zeleninu a maso na obed, potom tu vecerni kasi a pak teprve ovoce. Zalezi jen na tobe, jak si to udelas.

nugetka20
16. bře 2017

Trošku se vetřu - před spaním jsme zavedli kaši (syn bude mít 9měsíců, zatím máme v poledne zeleninu a pokoušíme se rozjíst doslova po gramech, zatím má radši prso, než lžičku). začala jsem dávat Sunarku na dobrou noc, krupicovou s medem, mléčnou. Pak ještě dokojím. Musím říct, že k němu pak nevstávám po 2 hodinách, 5x za noc, ale po kaši se vzbudí po 3-4 hodinách, takže vstáváme 2x ..... rovnou říkám, že pro mě je to šílená úleva, protože v e2-hodinových intervalech jedeme už 4. měsíc :(

Měla bych dávat kaši méčnou, nebo nemléčnou? A v čem tu nemléčnou rozmíchat?

taspy
Autor odpověď smazal
Zobraz