Kaše na noc vs. "obyčejná". V čem je rozdíl?

veru181
25. pro 2020

Ahoj holky, máte prosím někdo přehled, v čem se liší kaše označená jako na dobrou noc a ta, u které to není? Pomalu začínáme zařazovat (po několika týdnech neochucené chci zpestřit ochucenou) a mám doma od Sunárku jahodovou "obyč" a banánovou "na dobrou noc". Obě jsou bez cukru a dle popisu "dobře stravitelné", jako laik tam prostě nevidím rozdíl 😀 Tak nevím, jestli s jahodovou radši počkat na zavedení ranní kaše nebo je to jedno. Děkuji 🙂

jakreb
25. pro 2020

@veru181 Je to jedno. Proste marketing.

alcar
25. pro 2020

@veru181 nema ta nocni vice bilkovin? Podle me v tom taky rozdil nebude. Ja davala taky ruzne a neresila jsem, zda je nocni nebo obyč.

zuzita15
25. pro 2020

@veru181 to je tohle? https://www.sunar.cz/produkt/jahodova-kasicka-m...
A tim fakt chces krmit svoje dite??? Cetla jsi slozeni? Takovy blaf bych nedala ani v nejvyssi nouzi. Nehlede na to, ze mlecnou kasi by dite melo dostat az po roce.
Co namocit vlocky pres noc a rano uvarit cerstvou, pridat banan nebo mrazene jahody a mixnout?

me_druhe_ja
25. pro 2020

@zuzita15 Na to se paní neptala. 🤦

@veru181 Podle mě v tom není rozdíl. 🙂 Já teda dávám kaše na snídani. 🙂

jednaholkaa
25. pro 2020

Zadny rozdil, oboji je to odpad..

zuzita15
25. pro 2020

@me_druhe_ja jo pardon, neptala. Takze odpoved na dotaz: zadnej rozdil v tom neni, oboje je stejnej blaf.

sudylichozrout
25. pro 2020

@zuzita15
@jednaholkaa Co je, proboha, na mlecnych kasich odpad? 🤦

xxx3d
25. pro 2020

Označení "na noc" bývá u výrobků sytějších. Takže to neznamená, že ji nemůžeš dát ráno, ale většina z nás by chtěla klidnou noc, takže na noc se dávají ty sytější věci, aby mimi spalo.

jednaholkaa
25. pro 2020

@sudylichozrout Staci si precist slozeni..
@xxx3d Syte veci ala kase na noc zatezuji traveni a zvysuji riziko cukrovky v pozdejsim veku..

sudylichozrout
25. pro 2020

@jednaholkaa Co je na tom slozeni spatneho? Ctu ho dokola, ale nejak na to nejsem schopna prijit. Tak mi to prosim prozrad 🙂
A mas nekde nejaky odborny clanek z impaktovaneho casopisu o tom zvysenem riziku cukrovky? To by me zajimalo hodne.

somalicats
25. pro 2020

@sudylichozrout No, uprimne, lepsi je udelat kasi ze surovin, ne? Ryze nebo vlocky, mleko, ovoce? Tyhle kupovane kase byvaji celkem sladke (chutnala jsem), rozhodne sladsi, nez doma delana kase. Jinak s temi kasemi na noc - je to tezsi sacharidove jidlo, takze na noc nevhodne, pokud teda v noci nemakas a nepotrebujes tak energii.

sudylichozrout
25. pro 2020

@somalicats Ja nevim, kupuji neslazene mlecne kase, vyrostly na tom obe holky, treti ted uz dostava take a vazne jim to nijak neublizilo. Pridavam do toho obcas ovoce, nekdy nechavam jak je, vetsinou v nich nejake ovoce uz je. Dodrzuji oznaceni veku, tj. ze je takovy vyrobek vhodny pro deti od urciteho veku a vim, ze detske jidlo ma daleko vyssi standardy nez bezne potraviny. Koukam na slozeni HiPP kase, co tu mam a proste na ni nevidim nic spatneho. Obilna kase s vitaminy.
Na to, abych delala kase doma z ryze/vlocek a UM fakt nemam uplne cas a zdravejsi to asi moc nebude, nebot ryze i vlocky jsou pro prodavane pro dospele, byt treba v BIO kvalite... A nesplnuji tedy limity vhodne pro 9 mesicni dite.
Ale je to jen muj nazor, nikomu ho necpu 🙂

somalicats
25. pro 2020

@sudylichozrout Tak ono zalezi na zdrojich. Ryze ci vlocky budou stejne kvality, ovoce si troufam rict, ze mam ze zahradky kvalitnejsi, nez bude kupovane. Udelat kasi doma je raz dva, ano, o par minut vic, nez je instantni kase, ale zase kdyz to vezmu podle sebe, tak doma delana kase me zasyti na delsi dobu, nez instantni (po instantnich mam uz za hodinu zase hlad).

jakreb
25. pro 2020

@somalicats Ty mas vsetko ovocie co jete zo zahradky, celoročne? Nic nestriekas proti skodcom mas cistu nezávadnu podu, a co dazd? Pred nim ako chránis to ovocie?
Pardon za odbočenie od temy. Len ma to zaujalo.☺️😉

somalicats
25. pro 2020

@jakreb Nestrikam, nehnojim chemii. Dest je vsude stejny, ten neovlivnim. Neurychluju zrani ovoce, proste tomu dam cas. Zamrazene ovoce mam na zimu, pres leto cerstve (mam ruzne odrudy napriklad malin, takze cerstve mam od konce cervna do pulky listopadu - nekecam, posledni sklizen byva v druhe puli listopadu, ale toho uz pochopitelne neni tolik). Ja pochazim ze vsi, takze zahradniceni mi neni az tak cizi.

jakreb
25. pro 2020

@somalicats Ja nikde nepisem ze kecas.

sudylichozrout
25. pro 2020

@somalicats To je pak jina, no. My tady v Praze si toho moc nevypestujeme... 😥

somalicats
25. pro 2020

@jakreb tak on tomu malokdo veri, navstevy u nas docela koukaji, kdyz donesu zvenku misku malin jeste v listopadu 😀

somalicats
25. pro 2020

@sudylichozrout Proto jsem sla na kraj Prahy, jsme vlastne na vsi.

veruuu_kubesovic
25. pro 2020

@veru181 mě děti nikdy žádnou kaší nejedli i kdybych jí připravila kdekoliv během dne, navíc mi jí naše pediatra z důvodu bolení bříška nedoporučila dávat na noc, nejde prckovi "zaplácnout" bříško kaší, jsou i jiné vhodnější jídla popřípadě UM 🙂

zrzeckas
25. pro 2020

Ja nekde cetla, ze kase na noc je lehci pro zaludek, nekde zase, ze je sytejsi. Pak jsem cetla, ze je sytejsi, ale tezsi na zaludek a tak ruzne... Za me bych rekla marketing jak uz tu bylo receno. Mojim detem vetsina z tech na noc nechutnala a nektere ani nezasytila 😃... Nej byla bez prichute obycejna

zuzita15
25. pro 2020

@sudylichozrout hydrolyzovana mouka je jinymi slovy cukr, synteticke vitaminy a mineraly se spatne vstrebavaji, takze muzes dite i predavkovat... mleko do roka vubec. Co je na slozeni dobreho?

alcar
25. pro 2020

@zuzita15 tam neni "mleko" , ale kojenecke mleko.

prejeta_zaba
25. pro 2020

@sudylichozrout ty sušené instantní výrobky jsou vlastně jen prázdné kalorie. Zdravá strava má dát tělu kromě energie také vitamíny, bílkoviny, vlákninu, minerály. Tyto kaše jsou z rýže, pohanky a jiných obilovin, které jsou ale extrudované, tzn. zbavené slupky, ve které je vláknina. Zbyde tedy jen prášek s uměle přidanými ochuceními. Kaše sice krásně voní a má krásnou krabičku, ale to je asi tak všechno, co to tělu přinese. Ohledně těch (ne)umělých cukrů a aromat by se taky dalo diskutovat. Sice je všude napsáno, jak je bez cukru, ale kde by se asi ta chuť vzala - samozřejmě v umělých přísadách. Ve výsledku vzato, tělo se zaplácá hmotou, která vede jen k tloustnutí, pokud má kaše ještě ke všemu ty příchutě, zbytečně sladká chuť akorát dál budí chuť na sladké. Vyloženě to tělu neškodí, ale vůbec nic mu to nepřináší. Narozdíl od kaše podobně rychle vyrobené doma, to je aspoň ta vláknina, mléko (i rostlinné) a ovoce, med - vláknina, minerály, vitamíny. Přirozené, ne xkrát chemicky zpracované.

sudylichozrout
25. pro 2020

@zuzita15 Stale na tom nevidim nic, co by bylo nevhodne. Cukry jsou pro telo nutne, ja fakt nevim, co je to za uletovou modu se domnivat, ze clovek muze fungovat uplne bez cukru (sacharidu).
Kazdopadne bavit se o vhodnosti mlecnych kasi s nekym, kdo si mysli, ze je v nich obycejne susene kravske mleko, je celkem zbytecne. 🤦

somalicats
25. pro 2020

@sudylichozrout Ono spis jde o to, ze v tech kasich byvaji casto disacharidy, ty na rozdil od oligo- a polysacharidu nejsou tak moc nutne, jsou to rychle cukry - sice rychle nakopnou, ale dlouhodobou energii telu nedaji. Proto jsou taky chutove sladsi nez kase, kterou si udelas z normalnich vlocek nebo pohanky apod. Jasne, jsou vyjimky, ale neni jich zas tak moc. Mleko je u kojeneckych kasi pochopitelne mimo diskusi, ja teda preferuju udelat kasi z UM, ktere moje decka pily/piji, od roka uz jsem vzdycky pouzivala kravske plnotucne.

zuzita15
25. pro 2020

@sudylichozrout “susene odtucnene mleko”, s vyrobcem jsem se nebavila, ale nemam duvod se domnivat, ze se jedna o jine nez kravske 🤷‍♀️ Ale bavit se s nekym, kdo haji kupovane kase jako nejvetsi pecku ve strave deti, je celkem zbytecne 🤦🏽‍♀️

sudylichozrout
25. pro 2020

@somalicats Vubec nerozporuji, co pises. Presto si nemyslim, ze je to odpad, jak tu bylo receno.
@zuzita15 Prosim nevkladej mi do ust to, co jsem nikdy nerekla. Nerikam, ze je to nejvetsi pecka ve stravovani, tak laskave nelzi. A dovzdelej se. Je v tom samozrejme UM.

somalicats
25. pro 2020

@sudylichozrout Tak odpad to neni, ale pokud mam moznost volby, tak po tech kupovanych nesahnu. Na druhou stranu vyber je velky a daji se najit i kvalitnejsi kupovane kase.

somalicats
25. pro 2020

@zuzita15 tak UM je taky v zakladu kravske mleko, v tech mlecnych kojeneckych kasich jine neni. Holt jsou mezi nami i takove, co kojit nemuzou nebo nenakoji tolik, kolik je potreba, takze se UM nevyhnou.