Kdy dávat prckovi tvaroh?

babagaga
12. dub 2018

Ahoj!
Omlouvám se, asi to tu bylo ... Kdy dát tvaroh ?
Malé je 7 a půl měsíce.
Naše princezna už baští "selský" bílý jogurt- dávám do něj někdy nadrcený vločky, banán, domácí přesnídávky, a občas piškoty.
Ale u toho tvarohu , si nejsem jistá...
Děkuji za názor .. 🙂

packaf
15. dub 2018

@swetlusska naše dcera taky moc nezná cukr. Sladké (s cukrem) měla si 5x v životě a nepřipadá mi, že ji něčím šidím. Má 18 měsíců, za rok už to tak neuhlídám (babičky!) a cukru se v životě ještě nají až až.

penelopaw
15. dub 2018

Naše doktorka, která je také gastroenteroložka, tvrdí, že do roku tvaroh vůbec ne, jen bílý jogurt, ale nesmí se dávat klasické mléko, tvarohy či "jogurty" typu bobíka nebo pribináčku. Prý je tam více bílkovin než v mateřském mléce a pro dítě je to zatěžující na trávení (nikde jsem se nedočetla, co je důsledkem toho zatížení a jak moc to může poškodit...).

babagaga
autor
15. dub 2018

@swetlusska ptala jsem se na tvaroh, ne mléko 🙂

mku
15. dub 2018

@packaf nas maly nepije mleko od 3mesicu 🙂 taky asi vi proc 🙂 dneska, v 9m jsem uz totalne bez vseho mlecneho 🙂 a cela rodina jsme nemlecnaci, max tvrdy syr...

klea81
10. říj 2018

@verinikki myslíš ovesné vločky? ty se zalívají horkou vodou a mělo by to jako úprava stačit ;o)

konidana
10. říj 2018

@klea81 lepší je nechat přes noc namočené a ohřát. Také jsem si je za mlada jen zalívala horkou vodou, ale to jsou takové polotvrdé ještě.

klea81
10. říj 2018

@konidana my kupujeme ty jemné, ty jsou měkké hned

verinikki
10. říj 2018

@klea81
Pro malé děti mají být povařené, tím se prostě řídím.
I laicky z toho vyplývá vařit - když člověk zahušťuje moukou, také se provaží, vločky jsou syrové rozmáčklé zrna...