Kdy dávat větší kusy jídla?

mamora
13. bře 2023

Syn, 9M, má zavedený masozel. příkrmy od 5.měsíce, papá pěkně. Doma mu vše projedu tyčovým mixérem, ale měl kupovanou skleničku s kousky špaget a neměl problém to sníst. Tak mě napadlo jestli mu už mám nechávat v jídle větší kusy. Ale má sotva jeden zub, takže to nekouše a polyká celé. Není to tedy zbytečné? Nebude ho potom tlačit bříško?
A od kdy jste začali dávat rohlíky, pečivo?

lenerka1
13. bře 2023

Jedeme BLW a s kousky si poradí i bezzubé dítě. U mé šestiměsíční momentálně vedou syrové okurky z lednice, protože se prořezávají zoubky.

swan42
13. bře 2023

@mamora po 4 mesicich prikrmu bych uz zavedla kousky. Jestli ma zuby neni rozhodujici, to bys taky mohla celat do 2 let...
A nic dalsiho jeste nema? Kase, ovoce, jogurt?
Kolem 10m uz jsem s prvni zacla davat i chleba s lucinou

martulka88
Autor odpověď smazal
Zobraz
chlapecektehu
13. bře 2023

@mamora rohlík jsem dávala když měl malý 8 měsíců. A větší kousky jsem začala dávat kolem toho 9 měsíce, ale je pravda že má hodně zubů ( 14 měsíců - 14 zubů)

martulka88
13. bře 2023

@swan42 Syn od 9 měs.jedl kousky (začala jsem rozvařenými kousky - ale zuby mu rostly už od 4 měsíce a v roce už jedl normálně (ale má 16 zubů). Jinak si přečti o BLW - já jsem touto cestou chtěla jít a nakonec jsme to zvládli jinak 😊 Jinak jsem mu dávala kousky z příloh jako kuskus. Pak jsem pokračovala s rýží. Těstoviny jako poslední. Jelikož pro ABKM spoustu toho nemohl, tak to bude teprve zkoušet 😊

mamora
autor
13. bře 2023

@martulka88
Rýži a těstoviny mu už dávám, ale trochu rozvařené a rozmačkané vidličkou, tak tam moc kousků nebylo. BLW nastuduju, ale nevím jestli to bude ještě fungovat, když už je zvyklý, že ho krmím. Jen párkrát se mi stalo, že se natáhl po tom co mu dávám. Ale to spíš prsty sundal jídlo ze lžičky než že by vzal lžičku do ruky

mamora
autor
13. bře 2023

@swan42
Dostává přesnídávku s jogurtem a mletými piškoty ke snídani, k obědu masozel. příkrm, ke svačině strouhaného jablko nebo jiné čerstvé ovoce popř. zeleninu, k večeři instantní kaše. Ale v přesnídávce a kaši nejsou kousky 😉☺️

swan42
13. bře 2023

@mamora nemyslela jsem to tak, ze jsou tam kousky, ale ze pises, ze ma zavedenou masozeleninu uz 4 mesice, tak jsem se zeptala jestli ma zavedeny jeste neco dalsiho 😉

krisstina93
13. bře 2023

Já dávala kusy asi od 7 měsíců, rohlík do ruky, krupky, ovoce a zeleninu, v prikrmech třeba kousky testovin apod. Zuby k tomu nepotrebuje.

me_druhe_ja
13. bře 2023

Ahoj, v 9 měsících už se kousků vubec neboj. Samozřejmě zkoušej pomalu a postupně. 🙂 To, že nemá zuby, nevadí...děti si poradí. 😀 hlavně stejně dokud nebude mít aspoň dvě stoličky proti sobě zubama pořádně jídlo pokousat neumí. 🙂 Dcera měla první zub v 11,5m. 😀 nedávala jsem akorát tvrdý věci (maso, Jablko atp). Jinak krupky, těstoviny, rýži, měkké pečivo, měkké ovoce/zel...v pohodě. 🙂 Ty tvrdý jsem začala dávat až měla stoličky.
Jinak já nejsem fanoušek BLW (skrz bordel, plýtvání jídlem a "kulturu" stolování - protože pokud neumí sedět, dává se jim jídlo na bříšku na zemi), ale děti, co jedou na blw, si s kousky poradi bez problémů i daleko menší. 🙂