1 rok a nekouše jídlo. Máte radu?

optimistic
7. srp 2023

Dobrý den, opět si jdu pro radu. Syn nesnese větší kousky jídla. Nemohu podávat křupky, piškoty, podušéný kousek jablíčka. Nic. Jediné, v čem snese kousky, jsou kupované příkrmy (8.-10.měsíc), ale i to mu občas zaskočí a pak už to nechce. Děkuji za podnětné rady 🙂

optimistic
autor
7. srp 2023

@optimistic Například, když mu dám jablíčko nebo křupku a kousíček z toho má na jazyku, začne vyvádět a chce to dát pryč...

dancas87
7. srp 2023

@optimistic Hezké ráno, mám roční dcerku a taky kouskům zatím moc nedá. Ale má jen dva zoubky, tak tomu i rozumím. Křupky, piškoty, kousek chleba, rohlík nabízím denně, někdy si vezme a žužlá, někdy to rovnou zahodí. Co ji teda chutná je okurka, nejak ji dokáže zpracovat a kousek vždycky sní. Ale včera si třeba ukousla větší kousek chleba, hned se začla dávit a už ho nechtěla. Měli to tak i starší synové (dnes 7 a 5 let) a kousat začali, dnes koušou az moc 😆😉

pampeliska1313
7. srp 2023

Syn zvládal malinký kousky (přesně jako malinký jak jsou v prikrmech) a zas nezvladnul větší. Všechno si rval až do krku, několikrát jsem z nej dostávala jídlo, dlouho neuměl jidlo jazykem dostat z pusy ven. Až teď ve dvou letech zvládne jablicko, rohlik. Jak byl zvyklej na malinký, tak si to ani silou neukousnul a taky to dlouho odmítal. Musel asi dozrát. Samozřejmě se mu zlepšila mluva atd. Osobně bych asi pockala, ono to jak vrací jídlo ven z pusy je taky důležitý (práce jazyka, spis se nebude davit) dlouho jsem mu jablko třeba strouhala, krupku na půlku atd.. pak si teprve vzal. Občas bych zkusila dítěti dat sem tam větší kousek než je zvyklý a uvidíte, jestli si toho všimne (třeba do prikrmu něco primichat)

elfka21
7. srp 2023

@optimistic ještě v roce jsem určitě vše mixovala. Bylo to na palici. 😂 Zubů měla dcera už dost, ale silný dávící reflex. Už si nepamatuji, kdy se to zlomilo, ale najednou začala jíst polévky s kouskama a pak i to ostatní.

ivkasolavova
7. srp 2023

Kupovala jsem dle odpovídacího měsíce ,a mixovala syn se prostě nadavoval i v roce . Takže tyčákem vše rozmixovat ,a za čas to zkusit pomalu ,když to neůjde tak nenutít . Však se to naučí jednou . Já to taky nehrotila ,mladší sn zas neměl problém

elesse
7. srp 2023

Vydrž, jednou začne. Nabízej tak dlouho, než si zvykne. Ale je pravda, že pečivo není nejvhodnější, lepí se jim na zuby a z hlediska bezpečnosti to taky není nic velkého. Křupky zas moje děti nechtějí, protože asi nijak nechutnají, sama bych to nejedla🙂 zkoušej různé věci, oloupaný kousek rajčete, banán, jahody, střed okurky, ať si to vezme do ruky a ochutnává

laura331
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
optimistic
autor
8. zář 2023

@laura331 To mě teď nedávno také napadlo, vyzkouším, děkuji 🙂 v kolika začala kousat?

laura331
Odpověď byla odstraněná
Zobraz