Polykani kousku jidla - 9 mesicu

barlem
25. črc 2019

Holky, mam dotaz ohledne polykani kousku u meho malickeho…casto se zacne jakoby davit, obcas mu to zaskoci…davam mu zatim zuzlat krupky, kurku chleba…ale nedovedu si predstavit mu dat neco tvrdeho jako jablicko nebo okurku zuzlat do ruky, nebo i namazat chlebik na kousky, jak tady nekdo psal… 🙂 Jake s tim mate zkusenosti vy? Dekuju 🙂

bayt
25. črc 2019

@barlem Syn začal pořádně tolerovat kousky až teď, na roce a půl. Okolo roku byl schopný zvládnout banán, nebo si žužlal kůrku. V devíti měsících by se dávil u všeho.

pe_tu_ss_ka
25. črc 2019

@barlem malý dává kousky v pohodě.. Zatím tedy zeleninu jen mačkám vidličkou.. Má 7,5 měsíce..

barlem
autor
25. črc 2019

@bayt Hm hm tak treba to u nas taky chce cas ...😏

bayt
25. črc 2019

@barlem Syn třeba není ani velký jedlík a pořád se hodně kojí. V tom jídle byl hodně pozadu, tak nějak normálně se rozjedl až v deseti měsících, ale stále žádná sláva. Ale nemusíš být smutná, protože mi přijde, že aspoň nemám doma takový bordel :D Buď ho krmím lžičkou, nebo se krmí sám :D A když už má kousky, je přece jen víc schopný to rozumně sníst a neházet do vzduchu :D

misicka1988
25. črc 2019

@barlem Chce to fakt čas.. dcera také začala zvládat jídlo s kousky až pár měsíců po prvním roce. Nemá cenu to hrotit, však se to naučí 😊

michaelllas
25. črc 2019

Malý zvládá kousky až teď a to je mu rok😉 kousky jsem začala dávat např. křupky, banán, povařené jablko, střídku chleba... 😉

calvac
25. črc 2019

@barlem je to uplne normalni. Jablko davi i naseho rok a pul stareho syna. Zvykat pomalu. Neboj, pujde to.

puhelin
25. črc 2019

Ja jsem od zacatku (cca 7 mesicu) davala jidlo do ruky. Po tom, co mi vyzvracela mixovane. Dala jsem v pare zmeknout hranolku mrkve, dyne, brambory atd., nebo bez duseni treba cuketu, atd. A dcerka to ozuzlavala a mela z toho zazitek. Ale vedela, ze to kousky budou, ne prekvapko. Pak byl trochu problem kdyz mela zuby proti sobe, mela tendenci si ukousnout vetsi sousto. To jsem spis vic podusila a mela to takovou polokasi.

aurelie34
25. črc 2019

Syna natahovali kousky až do roku a půl. Malé mu nevadili ale třeba chleba nebo velké těstoviny, maso apod nesnesl. Zlepšilo se to až v 19 měsících kdy jsem přestala kojit a narosli mu stoličky. Teď už ji vše i tvrdé maso, jablka apod. Proto netlacte na vašeho syna. Některým dětem to trvá déle ale nemá cenu to lámat přes koleno.

olga_
25. črc 2019

Dávala jsem všem svým třem dětem rovnou kousky do ruky. Je to otázka cviku. Zvládali jablíčko v 7 měsících. Zubů netřeba.

sanny26
25. črc 2019

Do roka jsem malýmu taky všechno mixovala a dávil se kousky. Jiný děti jedly v klidu rohlík a já to nechápala. Prostě to asi některým dětem trvá dýl 🙂. Vím, že to není příjemný a lehko se to řekne, ale nemá cenu se kvůli tomu nervovat.

ufonaut
25. črc 2019

u nás se mixovalo pomalu do dvou let, a pak jak když utne, žvejká všechno... A to první syn neměl mixované vůbec, hned všechno jen mačkané... Nejvíc pomohlo, když jsem to přestala řešit a bylo 🙂 a vykváknout se na okolí

ufonaut
25. črc 2019

@olga_ o tom to opravdu není, tenhle problém má spousta dětí.

olga_
25. črc 2019
jannym
25. črc 2019

Dcera fungovala v rezimu co peklo uchvati nenavrati a bylo fuk v jake to bylo konzistenci, syn byl presny opak byl by schopnej se zadusit i mixovanym v 8 mesicich mel problem pochopit jak polykat neco jinyho nez mliko pokusy s jidlem byly hroznej stres pro nad oba, po tydnu jsem se na to vykaslala a po trech tydnech zkusila znovu to uz slo docela dobre a ted ve 13 mesicich neji ale zere, sice preferuje porad varene ci dusene veci ale uz se zlepsujeme a nejlip chutna to co ukradne segre