4letý chlapec se při námaze dáví a chce napít. Mohl to způsobit Isoptin 240 užívaný v těhotenství?

19. únor 2019
Dobrý den,

mám čtyřletého syna. Ten se při námaze např. při běhu začne jakoby dávit, chce napít. V těhotenství jsem užívala Isoptin 240, může to mít souvislost? Četla jsem, že způsobuje problémy se žaludkem a že prostupuje placentou. Spraví se tento problém u něj sám, jak bude starší? Nedovedu si představit, že bude v TV běhat nějaké dálky a hrát fotbal například.

Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

není možné přesně zjistit dopad tehdejší léčby Isoptinem na Vašeho syna. Spíš bych jeho současné potíže s tehdejší léčbou nespojovala. Po důvodech dušnosti / kašle / dávení během námahy je potřeba pátrat - provést vyšetření srdce ( vyloučit srdeční vadu ), horních a dolních dýchacích cest, štítné žlázy, náběr krve, atd.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli