Užívání betablokátorů v těhotenství, máte zkušenost?

Ahoj holky, nemáte některá zkušenosti s užíváním betablokátorů během těhotenství? Již několik let užívám léky na zpomalení srdečního tepu jako např. Isoptin a teď poslední dva roky Betaloc ZOK 25mg. Jsem v 5tt a obvodní lékař mi ihned Betaloc vysadil. Jsem nyní dva dny bez léků a je to šílený. Tep v klidu kolem 120/min., je to hodně nepříjemný a nedokáži si vůbec představit, že by to tak mělo být po celou dobu těhotenství....Děkuji za Vaše případné odpovědi.
ivular
14. dub 2013
Já jsem užívala Egilok - i když jen nízké dávky a jen v druhé polovině těh. Kardiolog mi dokonce ukazoval závěry nějaké studie, že je neškodný.
rena1410
14. dub 2013
Ja taky uzivam Egilok, ale jen pri potizich. Takze potize jsem zacala mit az tak v druhem trimestru a pak jsem ho mela vysadit v 35.tydnu. Pak se uz nesmi. Ale v prvnim trimestru nevim, asi se vazne nesmi. I kdyz jednou jsem mela podezreni ze jsem asi tak v 5tt a doktor mi rekl, ze ho brat muzu. Asi si zavolej jeste k jinemu lekari nebo se zeptej v lekarne. Ale nejlepsi bude zavolat tvemu kardiologovi.

Začni psát odpověď...

Odešli