Maminky, kdy jste začaly s příkrmy u plně kojených dětí?

mimonka90
27. říj 2016

Maminky zatím máme času dost ( máme 3 měsíce) ptám se více méně ze zvědavosti.
Kdy jste začali s prvními prikrmy u plně kojených dětí ?

olga_
27. říj 2016

@mimonka90 My začínali po šestém měsíci, ale netlačili jsme vůbec na pilu. Neslo se to tak do roku v řádu pár kousků něčeho za den, syn byl spíše plně kojený (ale roční kontrola včetně železa v pořádku, prospíval ukázkově). Rozjedl se tak kolem 14 měsíců, to bych řekla, že se třeba "naobědval", ale MM bylo pořád top. Kojen na požádání, teď má dva roky a s jídlem nemá problémy. Člověk má někdy úderem toho pátého, šestého měsíce pod tlakem okolí ("MM už mu nestačí" bla bla bla) pocit, že mu dítě ze dne na den snad musí umřít hlady. Chce to pozvolna a respektovat tempo dítěte.

lennus
27. říj 2016

@mimonka90 V půl roce, pediatr doporučoval i dřív, ale mně to přišlo tak akorát, dej na svůj pocit, na žádné dítě neexistují tabulky. 😉

olga_
27. říj 2016

@mimonka90 Jinak jsem teda kašlala na "pravidlo" nejdřív příkrm, pak dokojit. Naopak je lepší nabízet dítěti jídlo, když je v kondici a není frustrované hladem. Do roka jsou to vlastně i tabulkově kojenci.

mimonka90
autor
27. říj 2016

@olga_ děkuji moje tchýně má představu jak malá bude na vanoce papat s námi snažila jsem se ji vyvést z omylu.

mimonka90
autor
27. říj 2016

@olga_ děkuji moje tchýně má představu jak malá bude na vanoce papat s námi snažila jsem se ji vyvést z omylu.

fifina86
27. říj 2016

@mimonka90 po ukoncenem 6.mesici,je to i doporuceni WHO pro plne kojene deti ;)

majus6
27. říj 2016

Z hlediska alergii se doporucuje zavadet alergeny, lepek mezi 4 a 6 mesicem. Z hlediska prevence budouci obezity se doporucuje spis pozdeji, takze jsem zacala pomalu po ukoncenem 5. mesici, abych to +-stihla. Takze pokud chce tchyne na Vanoce varenou dyni, coz se doporucuje jako prvni prikrm, tak si posmakne 🙂 .

olga_
27. říj 2016

@mimonka90 Lepší vtip jsem dnes ještě neslyšela 😀 😀 😀. Doufám, že vztahy s tchýní jsou ok... Kdyžtak bych si na malou dávala na Vánoce trochu větší pozor, aby ji někdo nenarval salátem s majonézou a kapra k tomu. Ta dýně by byla fajn, jak píše @majus6.

andelka
27. říj 2016

U staršího v 6 měsících,u mladšího v 5,5. Postup u obou mám v blogu.

tahejhula
27. říj 2016

Cislo jedna behem pateho mesice, cislo dve po osmem mesici, cislo tri po sedmem mesici.

kometkak
27. říj 2016

Synovi jsem zacala davat v 5.mesici na noc kasi. Pak o moc lepe spal. Prikrmy pak od 6.m ale kdyz snedl za den tri lzicky, bylo to moc.. Spis tak od 8. zacal aktivneji ochutnavat. V rodine si taky mysleli, ze od roku bude jist uplne stejne jidlo jak my( jak to bylo driv).. A nechapali proc nedostane rizek, zeli s uzenym, kravske mleko..

mysonek
27. říj 2016

U obou holek v 5 měsících, začala jsem vařenou namixovanou mrkví. U mladší jsem to zkoušela už ve 4,5 měsících, protože jsem od jejích 6 a půl měsíců nastupovala na částečný úvazek do práce. Nesnědla nic, vůbec nevěděla co má s tím jídlem na lžičce dělat. Tak jsem 2 týdny počkala a v 5 měsících to zkusila znova a to už nebyl problém. Jinak zpočátku jsem dávala jen ochutnat pár lžiček. Takže na Vánoce můžeš zkusit dát malé ochutnat mrkev nebo dýni, ale já bych v zájmu klidné Štědrovečerní večeře jen nakojila. Moje mladší měla od prvních příkrmů pocit, že to jídlo musí jíst sama a brala mi lžičku z ruky, takže bylo jídlo všude, včetně mého oblečení 🙂

alexia007
27. říj 2016

Plně jsem kojila 6 měsíců, malej dostával od 5.měsíce akorát vařenou mrkvičku s krupičkou, aby si zvykl na lepek, v 6.měsíci sám začal projevovat zájem o jídlo (téměř ho fascinovalo 😀), takže zač. 7.měsíce jsme začali vařenými brambory s mrkví, pak kašička, ovocná přesnídávka, dýně je taky jedno jeho Top oblíbené 🙂 Taky poslouchám, že už může všechno, vidím, že nejsem sama 🙂 Teď je mu 10 měsíců a přidali jsme klasický bílý jogurt s ovocnou přesnídávkou 🙂

veg
28. říj 2016

Ahoj😊My začali na konci 4. měsíce, malá si sama řekla😃 teda pořád loudila, nebylo pochyb co chce.. už od začátku papká jako otesanek, dávám hlavně avokádo, vecer, pak lip spi, a behem dne rozmixovaný ovoce nebo šťávu z ovoce..varený ji moc nejede. A taky pohankový krupky od 6 mesice, ale stejně je hlavně na mléku(ma 9 měsíců), to je asi prvni rok idealni.

andysek2512
28. říj 2016

@mimonka90 začala jsem kolem 5 měsíce, ale jen tak maličko na ochutnání. Je mu 7,5 mes a je převážně kojeny, nic jiného nechce.k obědu sni tak polévkovou lžíci prikrmu, vic ne😀

dana3262
28. říj 2016

@mimonka90 první dostal první lžičky bez mála dnů v 10mesicich. Mladší v 7mesicich. Ten si ale bohužel párkrát stačil poslouzit sám.. třeba starší položil na zem talířek s tvarohový koláčem a ovocem..no a mladší ho ve 4 měsících našel dřív než já.. tak bylo zavedeno hned nekolik alergenů včetně lepku a bkm že.. 😕

dana3262
28. říj 2016

@veg my taky začínali avokádem 🙂 a batáty...ach..to je tak dávno už :(

veg
29. říj 2016

@dana3262 jo jo☺ avokado je nutriční bomba. A čas letí..nestyskej si, jsou přeci casy nové 😘

alicesky
30. říj 2016

Začali jsme na konci 4. měsíce neb malá na nás hleděla (když jsme jedli) velmi žadonivě, ale moc nejedla - byla to spíš taková objevovací hra. Pak mi kamarádk,a která pracuje s miminky řekla že dle WHO mají být plně kojené děti kojeny alespoň 6 měsíců tak jsme to trochu "odložili", ačkoli sem tam dostala do ruky kus ovoce, když se tvářila hodně hladově. Začali jsme pravidelně nabízet jídlo zas v šestém měsíci a během několika týdnů se krásně rozjedla - rozuměj sní vždy několik těch malých krmících lžiček, zbytek rozprostře všude okolo 🙂 🙂 🙂 Teď (7 měs.) na jídlo viditelně čeká. Ale to jí nebrání pořádně se napít od mámy, že 🙂 - hlavně v noci :D

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz