• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mléčné/nemléčné kaše, zkoumaly jste obsah cukru?

29. září 2014 
Maminky, dala jste si některá tu práci a zkoumala obsah cukru v jednotlivých dětských kaších? Jak která kaše obstála? Děkuji. Začínám se porozhlížet a mám v tom zmatek. Výrobce napíše, že kaše je bez přidaného cukru, ale pak ve složení vidím cukru spoustu.
7. bře 2014 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejlepší je si tu ryzí, pohanku, jáhly atd uvařit a vis, co v tom mas.. Nebo Nomina kaše.
7. bře 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janazzz takové ty různé Sunarky a Hami jsou podle toho, co jsem četla na krabicích, cukrem dost oplývající... Jelikož se mi ne vždy chce vařit z výchozích surovin, kupuju taky kaše Nomina, které synovi (19 m, jí je tak od roka, předtím kaše vůbec nechtěl) dělám z plnotučného mléka a přidávám na ochucení ovoce (banán, jablko, jahody, maliny, borůvky, ...).
7. bře 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Kde se dají tyto kaše sehnat?
7. bře 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkax Kaše Nomina mají ve zdravé výživě. Jsou hrozně dobré, kupuju je dětem i sobě :slight_smile:
7. bře 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@editah222 Díky, nikdy jsem o nich neslyšela. Mrknu se po nich.
7. bře 2014 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky stoji do 40kc, ne jak predrazeny ostatní znacky..nebo vločky ze zde.výživy, instantní kase, co poridis za 30-40kc.
7. bře 2014 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také doporučuji kaše Nomina (výrobce Nominal). Jsou dobré, levné a bez cukru. Dělám je malé s rýžovým mlékem. Doktorka doporučovala Sinlac od Nestlé, ale v tom je cukrtu dost.
7. bře 2014 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
v DM-jejich značka nebo Alnatura se taky dají koupit nedochucovaný kaše, kde je jen základní surovina .. jinak ty biokrámy/zdravý výživy mají kaší hromady .. nemají akorát popisek "pro děti"
7. bře 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Koukám se na ty kaše Nomina a ty nejsou mléčné. S čím je děláte pokud kojím a nechce se mi odstříkávat? Děláte je jen s vodou a např. s ovocem?
7. bře 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nebo je třeba do nich přidávat mateřské mléko nebo sunar?
7. bře 2014 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Dneska jsem koupila kaši Nomina, vyzkouším. Nejsou značené jako kaše pro děti od xměsíců, ale předpokládám, že je ve složení vyloženě jenom pšenice/jáhly atd., tak to 6-ti měsíční kojené mimčo může?
10. bře 2014 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako @hofka1 doporučuju kaše z DM drogerie, ale jsou o trošku dražší než NOmina, ale pro malé miminko (6měs.) asi vhodnější. Mají značky Babylove nebo Alnatura, jsou nemléčné, takže buď dělat jen z vody, nebo UM nebo případně MM. Slazené nejsou. Nebo Nomina kaše, jak se tu píše, kupuju je taky. Spotřebují ale víc vody, nechávám je déle stát namočené, a jsou hrubší, dávala jsem je synovi až od 1 roku věku.
10. bře 2014 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Neférovou reklamu na našich stránkách nepodporujeme.”
11. bře 2014 ve 21:12 • olikovka
Holky, ta Nomina se dá užívat od kolika měsíců dítěte? Děkuji pěkně
24. zář 2014 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezsafa kaše Nomina dávám od 7 měsíců, dělám je z rostlinného mléka (ovesného, rýžového, zkusím i ořechová mléka)...jen mě na nich štve, že některé obsahují větší díl kukuřice k té obilnině, podle které se jmenují (např. jáhlová)...používám ještě Countrylife nebo dělám z pohankové krupice, z vloček...
29. zář 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaca68 Díky moc za odpověď. 7 měsíců je nám za chvíli, takže pak taky zkusíme. :slight_smile: Už jsem si jednu koupila. Moje holčička bude trochu pokusný králík, protože jsem zároveň koupila na zkoušku kozí kaše.
29. zář 2014 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek