Mléko z krabice, od kolika let ho dítě může?

klarisa6
20. lis 2015

Ahojky, ráda bych se zeptala od kolika let může dítě mléko z krabice. Někdo říká, že až od tří let, někdo, že už od roka, tak já nevím. Kupuji obyčejné polotučné. A může ho pít rovnou z krabice, nebo převařené? Předem děkuji za odpovědi.

monini28
20. lis 2015

Ahoj, upřímně už si nepamatuji co "oficiálně" se od kdy může, přece jenom už je to nějaký pátek... 🙂 já se tím relativně řídila, nebo se o to aspoň snažila, a musím říct, že cca do 3 let sem "normální" mléko dceři nedávala (dovážela jsem si z Německa nějaké speciální "jakože" mléko - sušené - pro děti mladší 3 let).
Bohužel to bylo největší pochybení co se týká stravy mé dcery (ovoce, zelenina atd. - není problém) - mlíko nepije dodnes (bude jí 5) - a to ani kakao, nic. Ale jogurty třeba jí ve velkém, takže alergií nebo tak to není. A pěkně mě to štve, páč my mlíko milujem... ☹ ☹
Kamarádka má 10-měsíčního a normálně mu dává knedlíky,... prostě skoro všechno co jí oni. A upřímně si nemyslím, že by mu to nějak uškodilo (ani v budoucnu). Ono se to občas s těmi doporučeními moc přehání, pár dětí to snese blbě a hned z toho udělají odstrašující případ, nebo dokonce doporučení pediatrů... 😖

lv
21. lis 2015

jak píšeš, někdo začne v roce, někdo ve 3, a já ve 2 🙂

krystalka
21. lis 2015

Já myslím, že klidně od roka, ono taky záleží, jestli ho dítě vezme, nebo ne....syn ho třeba nechtěl, tak pil hoooodně dlouho dětské Hami mléko, co je tuším psané od 2 let....pil ho snad do 4 let, možná déle.....ale potom najednou začal pít i normální, takže to asi nebude tím, že jsem mu ho dlouho nechtěla dávat....jak píše výše monini28 .....dnes je mu 7 a pije normální mléko, jogurtová mlíčka, jogurty....celkově má hodně rád všechno, v čem je mléko.....a taky myslím, že se to dnes s těmi doporučeními dost přehání....dřív děti jedly o hodně dřív běžnou stravu rodičů a nic se taky nestalo....když to člověk přizpůsobí - nesolí tolik, nekoření apod....tak není důvod, proč mu dávat do 3 let speciální stravu.....myslím, že když se má objevit nějaká alergie, tak se objeví dřív nebo později tak jako tak.....a když si vezmu, jak často se mění různá doporučení, co kdy dětem dávat a nedávat, tak nejlíp asi je používat zdravý rozum - nedám ročnímu dítěti chipsy nebo hamburger, ale domácí knedlík s omáčkou klidně, pokud bude ochotné to jíst 🙂

pisisvori
21. lis 2015

já bych teda nikdy sobě ani dítěti mléko z krabice nedávala...máme ho doma jen pro případ nouze a ztroskotání, když dojde normální 🙂. Jinak kravské mléko do vaření klidně od 10m na pití od 12m pokud ho bude a pokud tam není nějaká alergie....

bajana
21. lis 2015

medzi kravskym mliekom z krabice a cerstvym nie je ziadny vyznamny rozdiel v zlozeni....to, ze to uz nie je mlieko, je oblubeny nicim nepodlozeny mytus...
http://ekonomika.idnes.cz/trvanlive-mleko-zadna...
malym detom sa odporuca jednoznacne plnotucne mlieko, nasa lekarka odporuca na pitie kravske mlieko az od 2r, na varenia od roka....toho sa drzim

sara84
21. lis 2015

Po roce jsem zacala zkouset, od 1,5r cca presel rano z hippu na kakao,a ve 3 jsem stopla vecerni hipp

pety91
21. lis 2015

Já začala v 1,5 roce. A pohodě. Ale plnotučné, kvůli rozpustnosti vitamínů.

frantiska85
21. lis 2015

Od roka a není proč převařovat.

makulina
21. lis 2015

Já bych hlavně mléko z krabice nikdy nedávala, ze zákona se může až šest let převařovat, pokud se bavíme o "TRVANLIVÉM" mléce, je to humus. Když už mléko, tak červstvé, takové to dvou tří denní v petkách. Ale ani to jsem nekupovala, dávali jsme ovčí, ale to je na každým....

luciamala1979
21. lis 2015

a proč nedat nutrilon třeba, jej to lepší volba na pití, z hlediska obsahu, vitamínů, kromě toho už toho tak moc nevypije a s príp. alergenem mlékem se potká v svačince/ obědě..

zanri
21. lis 2015

Já zatím malému kravské mléko nedávam, začnu až kolem 2 let, protože zatím ještě dle mého nemá ve stravě tolik vitamínů a prvků, které jsou přidávány do UM (pije Bebu). Leze to sice do peněz, ale co bych neudělala pro lepší imunitu🙂. Jinak určitě mám v plánu pak kupovat čerstvé plnotučné mléko v petce, rozhodně ne trvanlivé v krabici.

konidana
21. lis 2015

trvanlivé z krabice určitě ne. Čerstvé plnotučné ano. Já dávala od roka, ale děti byly po odstavení asi rok tak do dvou let spíš úplně bez mléka:D (jen sem tam trochu v lupínkách nebo v kaši, jinak jedly jogurty)