Moje dítě už rok pořádně nic nejí

jasminhiel
20. zář 2016

Ahoj devcata. Pisu sem docela v zoufalství, poněvadž jsem nedostala rozumnou radu ani u dětského doktora. Mam dvouletého syna. V roce přestal jíst. Tím myslim uplne vsechno. Nejí polévky, ani kaše, o ovocich a zelenině vubec nemluvím. Je zpatky na morku a do nej mu kazde rano přidávám aspon kaše. Zkousela jsem mu mléko vubec nedat, nejí stejne. Nezabírá ani to, ze s nami sedi u stolu. Ma fobii ze lžičky a jidlo i neochutnal. Trva ani neochutna. Do roka snědl vse co jsem pro nej uvařila a pak najednou zlom. Stejne tak i nočník. Úplná stopka. Delam neco spatne a nevim si rady.

jasminhiel
autor
20. zář 2016

Chyba v textu: ne morku, ale mleku. Pisu z mob.tel.

nuggett
20. zář 2016

A dle lékaře je fyzicky v pořádku? Myslím vyšetření zažívacího ústrojí, jícen...v puse všechno v pořádku?

lucinkaxxx
20. zář 2016

U nas ma syn obdobi kdy taky moc neji,jako zrovna ted a pak kdy ji hezky. Ale takhke dlouho to teda netrva. Jediny co vim kdy hezky neji je,kdyz dostane behem dne nejake kokino. To pak do nej kloudne nic nedostanu. Ale doma to nevedeme,takze spis jen kdyz dostane na navsteve nebo tak. Muj zase prestal v roce uplne pit mleko,ze dne na den a nedostanu to do nej taky. Ale to mi zase az tak nevadi,prijima vapnik atd v ostatnim jidle. Drzim palce at se to brzy zlomi.

mischel26
20. zář 2016

@jasminhiel ahoj, máme zhruba podobnou zkušenost...můj syn dnes 3,5 nejí téměř vůbec nic...ovoce nechutná (jedině meloun), zelenina ani omylem, žádné kaše, cereálie, jogurty, sýry, uzeniny, máslo, vajíčko, mléko (ani sunar)...jediné co pozře jsou těstoviny suché s kečupem a takové ty mačkací přesnídávky, ale jen ty od Hello s cukrem, občas sní suchý chleba, když mu ho vykrájím do srdíček, občas bagetu...do roka a půl jedl úplně vše, dnes jen toto...když do něho něco zkouším natlačit, tak se pozvrací...mudr poslala na genetiku, testy atp...ok...je kvůli tomu hrozně unavený, jak vůbec nejí, nemá energii...poslali nás na psychyatrii 😒 😒

lrg
20. zář 2016

Moje dcera taky patřila mezi extrémní nejedlíky, běžně snědla za den jednoho pribiňáčka a nic víc, kdo nezažil, nepochopí. Přitom ale byla vždycky naprosto zdravá, nebyla anemická, netrpěla na nachlazení, nemoci, pořád měla 200% energie. Byli jsme u všech možných doktorů, nechali dělat testy na alergie, nic nezjistili. Už jsem s tím byla smířená, ve 2,5 letech začala chodit do školky a najednou se rozjedla, i doma začala normálně jíst. Teď jí jsou 3,5 roky a jí méně jak ostatní a ne všechno, ale s tím co bylo se to nedá srovnat. Takže i bez jídla děti můžou žít a nakonec z toho vyrostou.

jasminhiel
autor
20. zář 2016

@nuggett je uplne zdravý, veselý, žádné zažívací potize. Do dnes od narození ani nezvracel. Je stastny a spokojeny, ale nepozre ani sousto. Jednou jsem dala na radu okolí a zkousela ho nutit. Takhle brecet jsem ho v zivote neslysela. Je to me zatim jedine dite a nikdy jsem se u nikoho s podobnou zkusenosti nesetkala. Spis naopak, mladší deti jidlo ze stolu primo kradou. Bojím se abych neco nezanedbala.

pavlina212
20. zář 2016

@jasminhiel S Honzíkem jsme také s jídlem měli problém. Byl hubený jak lunt, doktorka nás neustále zvala na převážení, předepsala nám speciální výživu, jídlo jsem hodně řešila a Honzík jej zvesela ignoroval. Jinak byl zdravé, aktivní dítě. Bylo to období mezi 6. - 12. měsícem. Byla jsem z toho nešťastná, unavená a měla jsem strach, že mu budou chybět vitamíny, bílkoviny a vše ostatní, co má pestrá strava tělu dodávat. Pak jsem ale narazila na tento článek:
https://psychologie.cz/vyhra-na-cely-zivot/
Úplně mi to otevřelo oči. Co když je to i náš případ? Bouchla jsem pěstí do stolu a úplně jídlo vypustila. Přehodnotila jsem svou představu, jak by měl Honzík stolovat. Nechala jsem ho být a počkala jsem si, až projeví sám zájem. Postupně začal okukovat naše talíře, pak chtěl zkusit nabírat jídlo sám lžičkou, přesedlali jsme na blw a začalo to funovat 🙂

jasminhiel
autor
20. zář 2016

@mischel26 mame to hodne podobne. Kdyz vezme rohlík nebo chleba, obcas párek, tak mame pozdvižení. Bohuzel taky se setkávám s názory ze jsem na nej mekka. :(

nuggett
20. zář 2016

@jasminhiel chápu, že to musí být hrozná situace ☹ znám děti co jí málo ..co jim stačí dvě lžičky jogurtu a půlka chleba na den...naopak moje neteř jí naprosto vše, krade jídlo i nám dospělým 🙂 . A to ani neloudí, když jíte vy?

jasminhiel
autor
20. zář 2016

@pavlina212 dekuji.

jasminhiel
autor
20. zář 2016

@nuggett vubec. Dokonce. A deti, ktere jidlo loudi se divá jak na exoty. :(

veeeraf
20. zář 2016

@mischel26 Ahoj, máme skoro stejně staré dítka. Eliška nejí od příkrmů, žije na kaších a jogurtech. Jinak obědy sní jen teštoviny s omáčkou a to nekouše, ale polyká. Od doktorů žádnou pomoc nečekej, já už to řešila. Nejí dokonce ani sladký, slaný..pije hlavně vodu..Od tří let ale pozoruji menší změnu k lepšímu, trošku ochutnává, ale ta potřeba jíst a pít tam neni

bluelucy
20. zář 2016

S tímto problémem sama zkušenosti nemám, ale napadlo mě...co ho nechat, nic mu jakoby nedávat a když budete jíst vy...sednout si ke stolu, jemu nenandat (říct něco jako by papat nechceš) a pak nahlas jídlo komentovat...hmmm to je dobré, jééé a ta mrkvička jak je dobrá atp. Třeba by ho to zaujalo a zamrzelo, že on nemá a chtěl by taky ochutnat. A když nechce jíst po lžičkách, vím, že je ještě asi malý, ale zkuste mu pořídit dětský příbor, ať si jídlo napichuje vidličkou. Třeba si bude připadat jako velký.

nuggett
20. zář 2016

@bluelucy pamatuju si jak jsem u babičky vždycky všechno snědla jenom kvůli talířům co měly na dně obrázky 😀

bluelucy
20. zář 2016

@nuggett to je pravda🙂taky když mě doma krmili říkali...papej ať vidíš toho medvídka na dně😀

jasminhiel
autor
20. zář 2016

@bluelucy ma i svoje malinke nádobí a příbory , ale ani to. Budu tedy doufat, ze neco změní cas.

zuzka3112
24. říj 2017

@jasminhiel ahoj, s odstupem asi roku se ptám, změnilo se něco? Jak jste na tom teď? Já řeším úplně tu samou situaci a propadam zoufalství... Jsou nevysvetpitelne situace, kdy jsem poprvé uvařila dynovou polévku a syn snědl tři talíře za den... Asi za měsíc jsem polévku vařila znovu, s odporem dvě lžičky... Nebudu ani psát, co všechno nejí.. Je to zkrátka všechno, ovoce, zelenina, maso, polévky, omáčky (pouze svíčkovou), presnidavky.. Dřív jedl aspoň pribinacky, tvarohaky a jiné jogurty.. Teď mám úspěch s jedním a to ho ji od snídaně do oběda... Stolujeme společně, své nádobí má, kreativní jídlo je na houby... Nápady došly, nervy pretelky, chce se mi z toho brečet a jsem úplně už v koncích a navíc těhotná, takže nervy semnou cloumaji desetkrát tolik...

luciiinka87
24. říj 2017

@zuzka3112 Zuzi, napada mi - co malej bezne pije behem dne? U nas tohle nejedeni dela z casti piti stavy. Vodu mi mala odmita a pak pije a pije jako diva vodu se sirupem. Jinak jsou ji 4 a ji jenom ve skolce s detma, doma se s ni trapim ☹ Uz jako miminko nechtela prikrmy, pak dlooouho jenom asi 4 pokrmy ala omacky s ryzi nebo testovinou, ale to uz ted taky neplati a kazde zdravejsi jidlo kategoricky bojkotuje. Pres leto, kdy jsem ji mela doma, zhubla. Ted, co chodi do skolky, se spravuje. Mam ted jeste i 10 mesicniho a ten je opak, miluje vsechno, co mu uvarim. Diky nemu si aspon neprijdu jako kucharka k nicemu :-/

jasminhiel
autor
24. říj 2017

@zuzka3112 Ahoj. Synovi jsou teď 3 roky a měsíc a stále jí jen suché testoviny, suchou rýži, suchý chleba a rohlíky. Občas určitý druh párků, ale jen jeden typ. Pak delissu, piskotky a okurku. Nic víc. Žádné ovoce ani zeleninu. Je již měsíc a půl ve školce a ani tam nic nejí. Takže už to jsou dva roky co nejí. Ráno a večer dostává Sunar, tím se uklidnuji, ze mu dodám to, co v jídle nedostane. Je to strasny, ale ani pediatr si neví rady.

joyride
24. říj 2017

Mame od mala take nejedlika (2 leta holcicka, uz se nam trochu zpravila - 85cm, 10,5kg), nastesti se to mnohem zlepsilo a pripada mi, ze ji uz skoro jako bezne deti. Mala mela od mala skryty reflux, takze s jidlem mela neprijemny zazitky. Hodne dni i noci jsem probrecela, pro rodice je neco hroznyho, kdyz jeho dite odmita jidlo. Hodne nam pomohlo zahustovat mleko (ktere tak do 15m odmitala) a dodavat vitaminy s beckama (hlavne b12). Tim jak odmala malo jedla si myslim, ze b12 mela nedostatek a to zpusobuje nechutenstvi, takze davame uz delsi dobu multisanostol + nekolik kapek becka a sama si rika o jidlo, coz driv bylo neco neskutecnyho.

bayt
24. říj 2017

@jasminhiel A co pije? Třeba by se daly použít nějaké šťávy, smoothies, shaky? Třeba i z okurky když na to přijde 🙂 Těstoviny můžeš vyrábět domácí a zakomponovat do nich zeleninu nebo bílkovinu. Sladký a párky bych asi vůbec nedávala, i když toho nic moc jiného nejí...

jasminhiel
autor
24. říj 2017

Pije pouze čaje a vodu, maximálně jablecnou stavu. Domácí těstoviny nejí a už vůbec ne zeleninové. Zkoušela jsem naprosto všechno. Vím ze ani parky není dobrá volba, ale kupuji je přímo od místního řezníka a vím ze je nesidi, když už nejí vůbec, jsem ráda i za parky.

janulkakraniska
24. říj 2017

Naše Klárka jedla vždycky a všechno,pak zlom. A to proto,že chtěla prostě jíst sama.Mám doma vše od jídla.Prostě vezme lžičku a jí i polévku sama.Vyhodili jsme i vysokou židli.Ale než jsem na to přišla,trvalo to.
V jídle jsem nekompromisní. Takže obě děti i tu dvouletou,posadim a jíme všichni u stolu.Svačinu sní sama.Mléko taky ještě dostává.Jsem ale přesvědčená,že to stolování dělá hodně a všichni pospolu.
Tyhle problémy jsou ale za trest!Pro starostlivou mámu fakt na hlavu.Moc ti přeju,ať se všechno spraví a máš o starost méně!❤

janulkakraniska
24. říj 2017

Nají se delissy?Tak určitě může papat a nic mu není,tak může jíst jídlo.

zuzka3112
24. říj 2017

@luciiinka87 pije občas čaj, vodu, někdy mu dám šťávu, někdy naredim džus. Voda a čaj převažuje. Nenapadlo by mě, že sirup může mít vliv. Víš, popravdě řečeno v našem případě tvrdím, že co očkování, to velký propad s jídlem... Sledovala jsem to dobře, musela jsem pokaždé znovu učit Sunar, presnidavky atd... Postupně vyřadil z jídelníčku skoro vše... Dnes je mi celkově zle a ještě mám s prominutím nervy v hajzlu. Dětská doktorka mi řekla, že prospívá dobře, fakt netuším z čeho.. Vypadá spokojeně, šťastný, nic mu nechybí a nikdo by to nepoznal, jak bojuji s jídlem u malého... Roste, pribira, asi mu stačí brát si energii ze vzduchu, jinak si to nedovedu vysvětlit.

ilonne
24. říj 2017

@jasminhiel A kdyz by jsi mu ten sunar nedala, nenaji se?

zuzka3112
24. říj 2017

@janulkakraniska no je to vážně na palici.. U nás například stolujeme u stolu, v jídelně, při obědě všichni u stolu, večeře, to samé, i táta a babička u stolu. Sedí jako dospelak na normální židli... Nepomůže pohádka, lákavě naaranzovane jídlo, povídání, jak je to výborné, nebo nevsimat si, že třeba si přijde sám... Určitě, ten talíř by na místě vydržel týden. Nemyslím si, že by měl nějaký zdravotní problém, u babičky běžně sní řezy s pudinkem či kindr řezy... (jezdíme tam jednou za uherak, dovolím to, ať zas nemají blbé řeči), ale pak doma třeba jenom pudink? Mamko.. Ses zbláznila 😂😂

janulkakraniska
24. říj 2017

@zuzka3112 No,na palici úplně všude😒
Já udělám jídlo,sedneme jíme,Klárka sedne taky,něco zboucha,pak zase lítá,jak drak.Do jídla nenutim,nechceš,nejez.Porce jí dávám maličké,aby se zase neplytvalo a děti mají jakoby pocit,ze snedly všechno a já budu spokojená.Stejně ji hlad vždycky donutí.Pečivo,jogurty nechávám na stole,sama jde i do lednice a vezme si.Dole v lednici nechávám jídlo,připravené tak,aby pojedli sami,když chtějí během dne.Taky zabírá sourozenecka rivalita,takže,co má jeden,musí mít i druhý.Čím míň do nich rypu a starám se,tím větší je hlad.Behem nákupu si sami koupí,co mají rádi.Nekupuji levné sunty,ale kvalitní a po troskach.Takže místo plata levných jogurtů,koupím 4 kvalitní,bez lentilek a ptakovin.Pak je zase týden nekoupím a místo těch koupím jiné.Sýry taktéž,pár lepších.Párky já dětem dávám normálně,ale jen jeden konkrétní typ.A to třeba po 14 dnech.Zkrátka je vždy v lednici něco jiného.
Totéž ovoce,na míse,sami si vezmou i malá už zvládne,sama oloupe banán.
Nechceš nejez,jídlo je.Kokyna za zásluhy nebo v případě,že něco vyrizuji na úřadě a malá sedí v kočárku,abych měla na to klid.Když jedli,kokyno smějí,jinak žádné sladké.
Podle mě,jakoby čím víc se to řeší,míň se jí.Žádné chlacholeni,že nepapa,tak ji boli asi bříško...tudle.
U autorcina chlapce to bude asi možná i o psychice,něco se stalo,s jídlem nebo u jidla...těžko říct,čert kolikrát,aby se v tech dětech vyznal...

jasminhiel
autor
24. říj 2017

Holky. Pokud vaše děti vyloženě nejsou kost a kůže, myslím si, ze je zbytecne plasit. Jsem záchranář a mezi lékaři se pohybují denně. Vidím jak vypadají jiné děti, které ji všechno a kolikrát mému synovi se vyrovnat nemohou, jsou nemocnejsi a hubenejsi. Z druhé strany si říkám, ze má defakto jen čisté potraviny. Chleba černý, těstoviny rohlíky - dobrý, tam je bílá mouka. Okurka dobrý. V Sunaru je všechno. Tak to proste nehrotim. Nabízím mu a ono to občas vyjde. Třeba do teď nejedl rýži. Už ji jí. Tak to postupně začne všechno.

zuzka3112
24. říj 2017

@janulkakraniska jo může být.. Máte to hezky pojaté. Ačkoliv u nás, když nechám pečivo, orechovy hřeben, prostě to pak můžu všechno vyhodit. Ovoce, zelenina, všechno v míse, prostě nic, sladké jsem zakázala 10km v okolí, ale když vlastně to trvá už tak dlouho, u nás to není rok.. U nás je to, budou to dva roky za chvíli a já jsem někdy ve fázi, kdy už na to peču, že to nemá smysl.. Pak zase že to přeci nevzdam a zkusím zase něco vymyslet.. Ale se zlou se potazu a můžu vyhazovat pak úplně všechno. Vím, že jist klidně může, v tom problém nevidím, ale kdyby mi tak někdo chtěl říct, kdy začne aspoň trochu normálně jíst... Mám chuť malého fakt už zmydlit někdy, jak odmítá jídlo a pak mi udělá scénu.. Ale do lednice se pak vyžaduje pro jogurt. A já nasrana mu ho prostě nedám, když mohl mít oběd. Přijdu si paranoidní a nemám tu v okolí nikoho, kdo by mi v tom rozumnel..