Odkdy dávat dítěti jogurt?

hanule112
30. črc 2015

Ahoj holky.Dnes byl synovi rok a tak by mě zajímalo,zdali by už mohl jíst jogurty,lipánky,pribináčky...A jak dlouho dávat kojeneckou vodu?Díky za odpověd

jasminecek
30. črc 2015

Kojeneckou vodu jsem nedaval, do pul roku byl kojeny a pak jsem ohrivala kohoutkovou, bily jogurt mel od sedmi mesicu. Tvaroh se dava po roce.

bajana
30. črc 2015

Tak jogurt a pribinak sú kompletne rozdielne potraviny. Jogurt dávam asi od 8m (plnotučný biely s ovocím), pribinak sa nechystam ešte veľmi dlho. Kojenecku vodu do cca 10m.

svetlus_pepca
30. črc 2015

Bílý jogurt jsem dávala už někdy od půli roku, pribináčky a spol. asi od 10. měsíce a kojeneckou vodu používám i teď po roce na přípravu mlíka, kaše a na pití. Ale když vařím, vařím s kohoutkovou. Máme studnu, takže na pití mu ji zatím dávat nechci (i když pitná je a my s manželem normálně pijeme). Ale třeba u rodičů mají kohoutkovou přímo určenou pro kojence, takže tam už pije i tu. Takže asi taky musíš posoudit zdroj vody 😉

andrrriiik
30. črc 2015

Ahoj,kojeneckou vodu jsem nedávala nikdy ani jednomu,jogurt bílý od 6m občas,od 8m denně,Pribinačky a Lipánky nedávám vůbec,občas to má malý u babičky,já dávám Matyldu od 7m jednou měsíčně,takže to měl zatím tak 3x 🙂

leniczka23
30. črc 2015

Kojeneckou vodu neznám 🙂, bílý jogurt od 6m, ostatní jako Lipánek atd. nedávám dodnes (21m), a jestli můžu poradit dávala bych spíš výjimečně..

zo_ja
30. črc 2015

V roce normální vodu z kohoutku úplně s přehledem, pokud je voda ok.
Jogurt bílý bez příchutě - nějaký dobrý - Choceň, Hollandia nebo tak něco je ok.
Místo lipánků ap. chemie uvař trochu pudingu a rozšlehej s tvarohem, máš toho i pro sebe, za babku, bez chemie, málo slazené.

krystalka
31. črc 2015

Syn jedl bílé jogurty asi od 8 měsíců....Pribináčky, Lipánky a tvarohy později, ale jestli můžu radit, tak bych je klidně i vynechala, jakmile syn ochutnal ty sladké smetánky, tak už mu pak jogurt moc nejel, kdyžtak spíš tvaroh rozmíchaný třeba s nějakým ovocem....nejradši měl bílý jogurt Hollandia a Choceňský....z kojenecké vody jsme dělali Nutrilon asi do půl roku (nebyl kojený), pak jsme převářeli normální kohoutkovou vodu....

leikkka
31. črc 2015

kojeneckou vodu jsem dávala jen na přípravu Um u mladšího synka do půl roku, pak byl už na filtrované vodě a starší též na filtované vodě, byl plně kojený, jogurty od 8-9m, výrobky z tvarohu, smetany apod. od 1roku, pribináčky apod. jsem nedávala, teď občas mají u babiček (4,5 roku a 2,5 roku), dělala jsem domácí, vyplatí se to.

cabo
1. srp 2015

Jogurt dávám od 8.mesice skoro denně, pribinacek zatim ne - synovi je 13.mesicu - chci mu udělat domácí. Manželovi moc chutná 😃

renabelly
1. srp 2015

S kojeneckou - kohoutkovou - vodou bych se nebála začít dřív. Záleží samozřejmě na kvalitě v místě bydliště - bydlíme v Chomutově a doktorka mi už v 5ti měsících říkala, že vodu ani nemusím převařovat, u nás je velmi kvalitní. Jogurt dávám od 8 měsíců, téměř každý den, activii nebo hollandii.

anazuzzuzana
5. srp 2015

jogurt (bílý Hollandia) s ovocem a ovesnými vločkami pravidelně od 7m, ochucené jogurty mu dám, až nebudu mít čas udělat tuhle domácí svačinku. Pribiňáka doufám, že nikdy 🙂 tvaroh budu dávat od roka. Kojeneckou vodu jsem používala jen když jsme jeli někam, kde nebyla možnost převařit... do cca 6m jsem mu převařovala pravidelně kohoutkovou a teď jak jsou vedra a vodička brzy zteplá mu už dávám, co mám zrovna po ruce - tj. doma normálně z kohoutku a venku jakoukoliv neperlivou - hl. Dobrá voda...