Polední spánek místo oběda. Jak mám jídla naskládat?

januskach
6. srp 2014

Maminky, mám dotaz ohledně jídla a poledního spánku. Dcera 11m přešla o víkendu na jeden spánek během dne, což je fajn, ale zhoršilo nám to obědy. Vstává kolem 8 ráno (někdy se vzbudí kolem 6, tak ji nakojím a ještě usne), pak snídaně cca 8:30, dopolední svačinka (ovoce nebo přesnídávka někde venku), cca v 11 se vrátíme z procházky a chystám oběd, aby jej měla tak na 12 a pak šla spát... No a samozřejmě Klára už je tak unavená, že oběd nechce jíst a končí to hysterickým záchvatem a usíná bez obědu. Spí tak 2 hoďky. Měla jste to taky některá podobně? Je to pro nás zcela nový režim, asi se zaběhne, ale, jak tam ta jídla mám během dne naskládat, aby neobědvala ve 3 odpoledne, aby nijak nestrádala, nebo aby se nevzbudila zbytečně brzy hladem... Díky moc za rady

michaelazim
6. srp 2014

Taky to tak teď máme a řeším to tak, že prostě dostane kolem té 11 ještě nějakou sváču, většinou ovoce, ve 12 jde spát, spí tak 2h a pak obědvá kolem té 14h...jinak to prostě nejde, protože už neměl sílu před tím spánkem....pak má odpolední svačinu kolem 17-18h a přes spaním mléko 🙂

zazana81
6. srp 2014

@januskach Měly jsme to taky tak - na oběd už byla malá moc unavená. Je potřeba vyzkoušet, co vám bude vyhovovat - např. dát větší dopolední svačinku a pak spát bez oběda a oběd až po spaní. Nebo dát před spaním jen polévku (pokud to malá zvládne, třeba aspoň trochu) a po spaní jídlo. Nebo nedávat svačinku a oběd posunout třeba už na 11 hodinu. Právě ze strachu, aby se malá nevzbudila bez oběda brzy hladem, jsem někdy dávala místo oběda mlíko - to si vyžahla ráda, i když byla unavená. A normální oběd až po spaní.

blanche1206
6. srp 2014

My jsme davali obed uz v 11 a v pohode.Prislo mi to tedy taky moc brzy,ale jak byl prcek starsi,postupne se to upravilo...

nae
6. srp 2014

Ahoj, ja som v tomto období dávala pred spinkaním len polievku, a po spinkaní hlavné jedlo.

ev.ka
6. srp 2014

mám nachystanou polévku z večera či rána, kterou po procházce ohřeju na plotně (ne v mikrovlnce) a jde se do hajan, oběd pak vařím když spí a zbaští ho než jdeme ven odpoledne 😉

frantiska85
6. srp 2014

Vůbec bych neřešila nějaké spánky a obědy. Chce-li dítě spát-spí, chce-li jíst-nají se a je mi fuk, jestli tu porci nazývám snídaně nebo oběd. Oběd máme někdy v půl jedenácté a jindy ve tři a pochutnáme si stejně.

madulinka
6. srp 2014

ahoj, při přechodu na spaní jen po obědě jsem dávala oběd (jen polévku, aby to snědla), kolem 11. hodiny, někdy klidně i o půl jedenácté, pokud už bylo navařeno.. po spánku jsem jí dala ke sváče druhé jídlo.. brzo se to upravilo.. teď obědvá kolem 12. - půl jedné a je to v pohodě 🙂

katyxq
6. srp 2014

tak posuň čas oběda na dřív nebo na později, nebo jděte ven v jinou dobu, vem svačinu ven, možností jak to nakombinovat je móc 😉 - bude v pohodě ona i ty 🙂

jimmy1
6. srp 2014

moje dcera doteď (2 roky) jí před spaním jen polívku a druhé má až se vyspí, třeba ve tři i až ve čtyři hodiny 😉
a už toooolikrát šla spát bez polívky jen s mlíčkem... lepší než se trápit, že je unavená a stejně nic pořádně nesní 😎

kotcheva
6. srp 2014

ahoj, resila jsem neco podobneho, kdyz mi dcera zacala spat po obede. A vychazi mi to tak, ze rano po probuzeni dostava mleko (tj. cca mezi 6.30 a 7.30 hod.). Kdyz je to driv, jeste nekdy usne, ale po sedme hodine vetsinou vstavame. Nez probehne koupelna, nocnik a nez vyprovodi tatinka do prace, je pul devate. Potom spolecne snidame a na svacinu uz nedojde. Na obed se vracime domu, to ma hlad, takze ho rada snedla, i kdyz byla dost unavena. Vzdycky uz jsem mela nachystany talirek, tudiz kdyz jsme prisly z venku, stacilo par minut a bylo na stole. Mne to takhle funguje, tak třeba to pomůže i toběn🙂

lrg
6. srp 2014

Mám to taky úplně stejně, dřív chodila spát už po 9.h (v noci špatně spí) a na 12h byla vzhůru, ale teď chce spát kolem 11h a přesně jak píšeš, i kdybych jí udělala oběd dřív, nesní nic, když je unavená. Takže dostane v postýlce mlíčko, ať je kolik chce, to jí ještě krásně uhajá a oběd dostane až se vzbudí, v 13, 14, 15h..... Ona je ale velký nejedlík, takže by mohla jíst jen jednou denně a bude spokojená. Neřeš to, za půl roku se to zase všechno změní. Když bude obědvat pozdě, tak jí dej odpoledne jen menší svačinku, aby večeřela a pokud nepije mléko, tak jí zase naopak udělej větší dopolední svačinu a určitě nebude strádat.