Příkrmy, jaké jsou vhodné a od kdy?

aspnet
8. kvě 2015

Zdravím, dcerka má 4 měsíce, ráda bych začala s příkrmy, jaké jsou vhodné a od kdy? Malou krmím umělým mlékem a čaj, nepřestane mi potom mléko jíst?

alboo
8. kvě 2015

Myslím, že tady na MK je to celkem hezky popsaný ... jsou i jiné zdroje, já sem si vzala z každýho něco. za mě určitě zelenina, později maso-zelenina v době oběda, za začátku dokrmit mlékem. A strach, že nebude chtít UM bych asi neměla, většina dětí ve 4měsích není rovna odvařená z toho, že jim někdo bere jejich milovaný mlíko 🙂

veri0007
8. kvě 2015

Také jsme na UM, příkrmy dáváme od 4,5 měsíců. Začala jsem zeleninou - nejdříve něco sladšího. Mrkvička, dýně, cuketka... pak jsem zavedla o měsíc později přílohy - brambora, rýže... od ukončeného 6. měsíce maso a od půlky 7. měsíce sladké dopolední svačiny. Banán, jablko, hruška a podobně😉 poslední týden máme i jogurt. Ze začátku mi malá jedla příkrmů malinko, teď už plně nahradíme dvě jídla za den a klidně by si dala ještě. Nejdříve chtěla jen mlíko, ale pevnou stravu má ráda a už mi začíná přes den mlíko frfňat. Ale ráno a večer si ho dá ráda, ještě na něj nezanevřela😉

jujatko
8. kvě 2015

Mrkněte tady. Paní to má velmi pěkně popsané a má to chronologicky řazené. https://www.modrykonik.cz/blog/kacakkv/album/ji...