Příkrmy - pátý měsíc. Kdy začít a s čím? A vůbec...jak na to?

22. zář 2021

Maminky prosím o radu. Za chvíli končíme pátý měsíc. Jsme plně na UM. Kdy radite začít s příkrmy a s kterými konkrétně? A vůbec, jak na příkrmy? Nejdřív svačina? Pak třeba oběd? Nejí kaše k večeři?Děkuji za Vaše rady

emillyhk
22. zář 2021

Začínali jsme chvíli před ukončeným 5. měsícem. Před poledním krmením UM jsem začala jednodruhovou zeleninou (my začali mrkví, ale spíš bych doporučila třeba batát), pár lžiček, dokrmit UM. Tři dny jeden druh, potom jsem dávala tři dny další druh (dýni). Potom jsem vždy další druh zeleniny zaváděla společně s už vyzkoušeným. Cca po třech týdnech jsem jsem přidala maso. Když snědl k obědu celou porci, zavedli jsme kaši k dopolední svačině (lepek). Za další cca dva týdny jsem nahradila 1x týdně maso žloutkem. Nejdýl nám trvalo ovoce, to odmítal. Tak jsem ho začala míchat do kaše 😉

fouskovi
22. zář 2021

@emillyhk přesně úplně jako vy

klokanka31
22. zář 2021

My začínali v 6. měsíci, k večeři kaši. A pak postupně jsme během dne zkoušeli zeleninu a postupně to další.

areh
22. zář 2021

Řídila bych se dítětem. U obou dětí jsem začala ve chvíli, kdy se mi vrhali do talíře po jídle. Běžně se začíná jednodruhovou zeleninou, kterou dáváš tři dny pak přidáš další a další. Pak maso, žloutek, obiloviny. Nakonec ovoce.
Kaše jsem nikdy večer nedávala, naopak je kluci měli ke snídani (obilné).

mourovatakocka
22. zář 2021

Detskeprikrmy.cz hezký popsáno, teď se s druhým dítětem řídím zatím podle toho. Nejdřív obědy a dál uvidím 😊

lenerka1
22. zář 2021

Mým dětem nejvíc vyhovoval koncept BLW...jídlo do ručky.