Příkrmy 🤦. Prosím, poradíte?

elis101
19. kvě 2020

Ahoj, chtěla bych vás požádat o rady ohledně prikrmů... zkoušela jsem se v tom zorientovat a mám pocit, že je milión o půl názoru...

Malé je 4 měsíce a týden, je plně kojená a prospívá

Chtěla jsem začít s příkrmy po pátém měsíci ( z praktického důvodu. Po jejím ukončeném šestém nás čeká tábor- diskuzi tábor s prckem už tu mám níž 😆🤦 - stany, polní kuchyně, bez elektřiny, bez civilizace - a začínat tam s příkrmy, myslím, že už tak to bude výzva...)

Dr se mě ve 3,5 měsících po tel ptala, jestli přikrmuju a že už můžu ( ještě jsem nezačala)

Tak co si mám jako vybrat? 🤦🤦🤦

A dál:

1) Chci vařit na páře v pařáčku. Jednodruhový první příkrm ok. Rozmixuju a naředím prevařenou vodou. Ale další? Dá se tak dělat současně zelenina se syrovým masem?

2) Později se doplňuje o nějaké bylinky třeba? Kmín, anýz fenykl?

3) vodu jsem se rozhodla dávat kohoutkovou nejspíš. Zatím převařenou do jídla i jako pití a kdy se tedy začíná dávat dětem pití?

4) Můžu malý strčit do ruky žužlat syrovou zeleninu, nebo se prostě začíná vše tepelně upravené. Třeba pak i ovoce, jen zpracované?

5) hojně jsem četla o přidávání olejů/másla...moje dr mi řekla rozhodně ne...

No snad je to všechno, ale určitě mě ještě něco napadne 🤦

elis101
autor
26. kvě 2020

@fandysek_1 Každý říká, že každé dítě je jiné...to jsem jako pochopila... koníčky, mluvení, kontakt, chůze...blabla...ale nějak jsem si ve své hlavě utvořila představu, že v příkrmech je nějakej danej ověřenej systém, nemyslím ani tak časově, ale spíš ve smyslu začneš tímhle, pak se zkusíš tamto, až to projde přidáš tohle. Po měsíci přidáš tohle ( např. Lepek) a pak po dalším měsíci tohle ( např. Mléko) začneš s tím mezi 4-6m podle citu...ale každý říká něco jiného a většina názorů je striktních ( určitě přidávej tuk/určitě nepřidávej tuk, lepek až po roce/lepek co nejdřív, jen koj/ koukej začít co nejdříve přikrmovat).... takže jsem strašně přemýšlela nad tím kde je pravda... V pondělí jsem to je zabalila a jsem rozhodnutá zkusit to podle sebe, přičemž jsem si párkrát zopakovala, že děti jsou nerozbitný 😆😆😆

elis101
autor
26. kvě 2020

@mariegroth já si říkala, že to nějak...opět... nechápu 😂😉

fandysek_1
26. kvě 2020

@elis101 já dávala tuk od začátku hlavně máslo a slunecnicovy olej pak i olivovy. Bez tuku se nevstrebavaji vitamíny A,D,E,K takže pak je zelenina bez efektu. Vařila jsem vše společně a první pokusy zeleniny pouze na pařáčku bez masa. Podívej se na zdravizpole.cz jsou tam recepty a různé kombinace pro děti.

surikata131
26. kvě 2020

@elis101 informací je obzvlášť v době internetu opravdu hodně, musíš si udělat vlastní názor z toho co jsi nečetla a co si myslíš, že bude pro vás nejlepší. Názory co je optimální se vyvíjí, jsou nové poznatky...Bohužel neexistuje K dětem návod k použití :D