Příkrmy ze skleniček x doma vařené x bio. Poradíte?

lenycka
4. led 2008

Ahoj všem 🙂
Před asi dvěma týdny jsme začaly s příkrmy a názory v okolí se mi dost liší, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti či názory...
Dr. mi řekla, že mám vařit doma a skleničkové příkrmy mám dávat jen na cestách nebo když je to nezbytně nutné! Švagrové zase dr. řekla, že má dávat pouze skleničkové, že doma vařené obsahuje moc dusičnanů, které jsou špatné na dětské ledviny. Mně zase dr. řekla, že dusičnany sice obsahují, ale kolik toho to dítě sní a že od 6.měsíce už se s nimi tělíčko umí krásně "poprat" 😉
No a já teď nevím - mám dávat skleničkové (které se doporučuje všude na letáčcích a dle mého názoru je to jen magoření lidí a jde jen o reklamu, aby se dobře prodávaly) nebo doma vařené?
Prosím o vaše rady, zkušenosti a názory. Myslím, že toto možná bude zajímat víc mamin 🙂
Díky moc 🙂

syrael
13. led 2008

Zensky, ja mam celkem obavu to zamrazovat, precejenom, v mrazaku je kdeco, vcetne masa atd.Navic se to moc nedoporucuje z mikrobiologickyho hlediska...

dygab
14. led 2008

Syrael, z hlediska zdravotniho je to pry uplne OK. Naopak, zmrazit je lepsi nez nechat jeden den v lednici. Zachova se vic vitaminu. Nejsem tak chytra🙂, to říká chytrá kniha🙂.

lenycka
autor
14. led 2008

Já se nechala zlanařit a nakoupil mraženou bio zeleninu, tu Ardo a vařím z toho, ale ne všechna je teda bio, co jsem koukala. Skleničky nedávám vůbec, malý víc chutná domácí, tak jsem ráda a říkám si, že my jsme taky vyrostli a nikdo neřešil bio nebio a čím víc nad tím člověk dumá, tím je to snad horší 😠
Já teď zase už spíš přemýšlím, jak s ovocem. Dr. mi řekla, abych dávala jen to, co roste tady u nás a toho zase až tolik podle mě není, co by mohla hned od 7.měsíce... dám jablko, banán, jahody jsou asi až později, nebo? No a meruňky, broskve atd., to hold budu muset dávat skleničky, to se nedá nic dělat, to teď čerstvý moc nekoupím. Nebo má někdo zase nějaký šikovný typ? 😉

danae
14. led 2008

Jahody jsou hodně alergizující, takže ty až později, zvlášť pokud máte v rodině nějaké potravinové alergie.

Ohledně příkrmů, běžně prodávaná zelenina má hodně dusičnanů. To ukázal i test MFDnes. Než vařit doma z neBIO, tak jsou lepší kupované lahvičky. Paradoxně ne Hipp, nebo Humanna, protože ty zas obsahují příliš sodíku. Při tom množství, co naši drobečci sní, je cena za BIO suroviny malá.

Jinak tohle téma se řešilo ještě tady, tak třeba najdeš nějaký info:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Snad ten link bude fungovat.

S lahviček je nejlepší Alnatura. Jukni na složení, některé jsou zcela bez soli a koření a v BIO kvalitě. Hodně cenově přístupné bio potraviny prodává Plus.

dygab
14. led 2008

Lenycko, já to s ovocem delám tak, že naše ovoce střídám s kelímky Frutapura od Hame. Do tech obcas jeste treba pristrouham ctvrtku cerstveho jablicka. Jsou 100% ovocne a bez pridavku cukru. Maji jedny s jahodou. Ty jsem zkusila az jako posledni a zatim bez alergie. Ty s pomerancem nekupuji.

navi
14. led 2008

ahojda, koupila jsem si kuchařku pro prcka (Annabel Karmel - Vaříme pro kojence a batolata) a tam je vysvětleno proč je lepší vařit než skleničky. Při správném vaření(v páře) zůstávají v jídle vitamíny a živiny, ale sterilizací se skoro všechny zničí. Navíc prý mají děti, které jí z počátku jen skleničky, problémy si pak zvyknout na normální vařenou stravu, protože ta skleničková chutná úplně jinak a starvovací návyky si vytváří už s prvnímy jídly.
No a k té zelenině tam je, že zmrazená zelenina se hluboce zamražuje pár hodin po sklizni, takže po rozmrazení je vlastně o moc čerstvější než ta "čerstvá" v obchodech 😉 A navíc není rychlená, takže neobsahuje tolik dusičnanů.
Tak si myslím, že když neseženu nějakou zeleninku bio, je dobrá i jiná zmražená, mě moc chutná Bonduel, tak ji bude dostávat i mrňous 😀

lenycka
autor
15. led 2008

Holky díky moc za rady 😉
Já teda spíš vařím doma, nakoupila jsem si mraženou zeleninu od Arda, jak mi tu někdo radil, ale ne všechno mají BIO, našla jsem jen ten špenát, brokolici a pak směsi. Karotku BIO jsem nenašla.
O BIO koutku v Plusu vím, šla jsem tam minulý týden malý pro ty BIO brambory, ale všechny měli naklíčené, asi to špatně skladují, tak mi přišlo, že když jí dám normální nenaklíčený, že asi udělám líp 😠
A teda nevařím v páře, ale normálně to hodím do kojenecké vody a povařím. Ale už jsem si říkala, že to budu dělat v páře, jen na to nemám vhodný hrnec nebo sítko, ve kterém bych to mohla dělat, takže to asi dneska rovnou koupím a bude po starosti 😀

A teď ještě k tomu ovoci - Dygab, prosim tě a jak píšeš, že dáváš kelímky Frutapura, ty kupuješ kde? To nejsou klasické přesnídávky? něco jiného?
Navi, moc hezky to tu popisuješ, to je super a myslím, že je to hodně pravdivý, to je super!
Danae, Alnatura se dá sehnat kde?

Jak tak na to koukám, budu se o to muset začít zajímat hodně rychle, příští týden nás čeká první ovocný příkrm, tak abych to nepohnojila 😎

navi
15. led 2008

leny Alnaturu i Frutapuru jsem viděla v DM drogerii 🙂
My už teda Frutapuru nedáváme páč jsou to malý kelímky a tomu našemu otesánkovy bych musela dávat zrovna dva 😀 Ale ze začátku to stačilo a je moooc dobrá 😉

krizulka003
15. led 2008

Tak přidám taky něco k tématu.já malého naučila na kupované příkrmy.ted už se snažím vařit a střídat mu to.naštěstí jí i to domácí ale musím mu do toho přimýchat trochu( tak 3-4 malé lžičky) toho kupovaného.a baští jak o život🙂)

kristi
15. led 2008

lenycko, to nemusis varit v kojenecky vode... 😉

danca81
15. led 2008

Holky já nevím. Vy pořád píšete bio zelenina. Nemáte strach, že pak až bude mimi starší, tak u někoho dostane "nebio" zeleninu nebo ve školkách určitě nevaří s bio zeleniny a že mu bude špatně. Nebude to chtít jíst, bude to zvracet... A pak taky, že se třeba osype a nebo něco jiného?
Dříve žádné bio nebylo a taky jsme vyrostli. Není lepší to dítě na to připravit již od malička? Hlavně teď když stále ukazují, že je něco závadného, nezdravého pro dítě. Dnes si přečtete na skleničce nebo na obale, že je to nejzdravější a za měsíc na nás vyrukují, že je to to nejhorší, co jsme mohli dětem dát....

kalu
15. led 2008

Ahoj holky, já vařim i skleničkuji. Skleničku máme, když obědváme mimo domov anebo ze skleniček jí dávám pro zpestření to, co nekupuji (dýně,telecí maso atd.).Takže tak jednou týdně je sklenička. Jinak taky se snažim vařit z bio surovin, jak to jen jde.Taky mám v mrazáku zásobu bio zeleniny Ardo, bio mrkev a brambory kupuju v Plusu a kuřecí maso kupuju v Tescu to "selské " kuře-není to sice přímo bio, ale píšou tam,že jsou to kuřata chovaná volně venku a krmená zrním a ne masokostními moučkami atd.
Dančo, já si myslím, že by malá měla jíst co možná nejkvalitnější stravu hlavně když je malá a nechci jí zbytečně opotřebovávat orgány chemií.Toho nezdravého se ještě v životě nají!! A taky si nemyslím, že byj s ní v budoucnu mohlo nějaké "nebio" zdravotně zamávat. Hodně lidí argumentuje tím, že my jsme taky vyrostli na např. hnojené zelenině,pribiňácích,solených jídlech atd...., ale když se podívám kolem sebe, tak se mi zdá že hrozně moc relativně mladých lidí má velké zdravotní potíže,spousta mladých lidí má rakovinu, srdeční choroby atd.-není to taky tak trochu důsledek toho,že do nás to nezdravé prali už od peřinek ? Tohle je jen můj názor,můžu se mýlit.

daasik
15. led 2008

ahoj holky, mam sestimesicniho kloucka a chci zacit s prikrmy, zatim stale pouze kojim. Dr mi moc neporadila, rekla mi jen, ze mezi sestym a osmym mesicem bych mela zacit davat ovoce nebo polivku ☹ ale vycetla jsem, ze bych mela zacit se zeleninou,dalsi mesic s ovocem a masem, tak chci zkusit mrkvicku, koupila jsem sklenicku od hippu. Nevim ale, jak to uvarit, pisou ve vodni lazni male mnozstvi, jak to ohrivate, kdyz se to nemuze primo v te sklenicce, aby se neznehodnotil zbytek? Dam asi ze zacatku sklenicku a pozdeji, az toho sni vic, budu varit z biozeleniny. Na to vareni v pare musi byt specialni hrnec, nebo staci zeleninu polozit na takoveto naparovaci sitko na knedliky? Nikde jsem se nedocetla, jak je to s pitim, kdyz zacnu davat zeleninku, mam davat pit i neco jineho nez MM? Treba caj nebo kojeneckou vodu? A z lahvicky nebo z hrnicku? A jak casto? Diky moc za rady🙂

lendy1
15. led 2008

daasik, mrkni na tuto diskuzi: Začínáme s příkrmy...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lendy1
15. led 2008

dasssik já jsem ohřívala malé množství ve vodní lázni-přendala jsem si to do malé lahvičky a tu jsem ohřála, vařím v normální hrnci na klasickém napařováku na kledlíky..
tekutiny- u nás je to boj, do malého se snažím dostat tekutiny navíc, ale moc to nejde, mám Avent hrneček, ale spíš to do něj rvu po lžičkách...
můžeš dávat koj. vodu, zředěné šťávičky, čajíky...když to nebude pít, nic si z toho nedělej, nejspíš mu tekutiny stačí, tekutiny podávej po jídle (příkrmech)
začni zeleninkou, pak ovocem, vše o příkrmech je moc hezky popsáno na kojeni.net...co, kdy, jak...fakt super...jedu podle toho a moc mi to pomohlo hlavně v začátcích...

daasik
15. led 2008

lendy dik, mrknu tam.

lenycka
autor
16. led 2008

Kristi já právě musím, páč jsem u dr. podepisovala lejstro, že do roka malý nebudu kohoutkovou vůbec dávat 😒

lenycka
autor
16. led 2008

Tak ono se stejně všechno BIO nesežene, takže se ani doma 100% BIO vařit nedá!
Já asi budu vařit z BIO jen do léta, kdy bude fakt čerstvá zelenina a vlastně v létě už bude dlabat se mnou, takže to nás šidit nebuduuu 😀

navi
16. led 2008

daasik u kojených dětí se ze začátku k příkrmům šťávičky podávat nemusí, prý stačí když si vypije přední mlíčko 😉 Kamarádka už přikrmuje 2měsíce a zatím k tomu jen kojí, protože jí mimís šťávičky nechce, ale když dost čůrá, tak je to v pohodě a znamená to, že má tekutin dost 🙂

lenyčka my musíme taky vařit z balené vody, ta co nám teče z kohoutku je pro miminka špatná. U našich zase podle testů teče z kohoutku skoro kojenecká voda, tak tam balenou nepoužívám.
A zeleniku nám bude dodávat děda ze zahrádky, takže v létě už taky mraženou kupovat nebudem 😀

danca81 až budou děti starší tak už si jejich organismus s chemií o moc líp poradí. Teď potřebují energigi na vývoj a ne na to aby se tělíčko trápilo s nějakými humusy z rychlené nebo geneticky upravované zeleniny. A že by pak nechtěli jíst nebio zeleninu? Ale vždyť ona chutná stejně 😉

danca81
16. led 2008

Navi a Kalu, já se taky snažím dávat malému co nejzdravější věci, ale vím, že se to fakt někdy nedá ☹ . Já jen, že opravdu stále více čtu jen to samé bio, pak dále že by se dětem neměl dávat žádný cukr, a že by se neměla jíst uzenina (samozřejmě až dítě bude větší) a taky se nesmí to a to.... Jen si myslím, že se nemá vše nějak moc přehánět. Nejhorší na tom je, že já "zdravě" nejím. A pak když u mě uvidí rohlík se salámem a já mu budu vykládat, že on to nesmí, tak nevím, jak uspěji 😝

navi
16. led 2008

danča81 v tom s tebou souhlasím, nic se nemá pěhánět a až bude prcek větší, tak určo budem občas hřešit 😉
A jsou i dětské párky a šunka, sice nevím o kolik je to zdravější, ale když je to pro děti, tak to snad bude v pohodě jim to občas dát(samo až větším ) Tak až bude Domča chtít rohlík se salámem, vyřešíš to dětsou šunkou 😉
Luky zatím v pohodě spapká co mu naservíruju a snad nám to ještě nějaký čas vydrží , než zašne vymýšlet 😀

kalu
16. led 2008

Dančo,já taky nedávam Lucince jenom samé bio, ale když je ta možnost si vybrat mezi ním a obyčejným, tak po něm sáhnu, protože chci mít čisté svědomí,že jí dávám to, co je podle mě nejlepší. Jinak sůl nepoužívám zatím vůbec, ale s cukrem je to horší- například večeříme kašičky a Luci nejí jiné než Sunarky a ty cukr obsahují, nebo dáváme, aby se naučila kousat dětské sušenky a ty také obsahují cukr a ve spoustě přesnídávek také ten cukr je, i když já se snažim jí dávat ovoce spíš čerstvé, ale teď v zimě je to trochu potíž - s tou čerstvostí.
Jinak co se týče pití,Luci byla do 6 měsíců plně kojená, v neděli jí bude 10 měsíců a je stále kojená a pít začala až tak kolem toho 8 měsíce, do té doby jsme stále nabízeli (ˇčaje,vodu,šťávy) a nic nechtěla, s hrnkem si jen hrála a až tak kolem toho 8 měs. začala pít-chce ale jenom obyč.vodu,jak jí tam dam cokoli jiného, tak to vyplivne a víc se nenapije.Vypije teď za den tak 200ml vody.Tak holky,jestli vám nechce šťávičky, zkuste taky vodu-třeba pochodíte.

zirafka105
18. dub 2008

Příkrmy kupovat nebo vařit?

bambusek • 1d • 31. leden 2008 ve 21:39
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli první příkrmy vaříte doma a nebo kupujete? Mudr mi řekla abych začala přikrmovat a říkala abych vařila polívky a mixovala jídlo, ale myslím si, že je to lepší koupit co vy na to? Je to rychlejší a hlavně bez práce 😀 😀

aponchie • 31. leden 2008 ve 21:46
takovych diskuzi je tu hodne myslim ze se to probiralo horem spodem zkus recepty anebo poradne kukni jeste 😀

agny • 1d • 31. leden 2008 ve 21:51
Bambusku, já jsem z počátku vařila, kupovala jsem všechnu zeleninu mraženou, měla jsem dobrej pocit, že je zdravější než ta z krámu ale teď jsme změnili doktora a ten mě vyvedl z omylu, rozhodně nemám doma nic připravovat z kupované zeleniny ať je zmrazená nebo ne, kupované hotové jsou prý dááleko zdravější a jak píšeš ty, je to rychlovka bez práce.

aponchie • 31. leden 2008 ve 21:52
velmi dvousecne

agny • 1d • 31. leden 2008 ve 21:53
Aponchie, můžeš být konkrétnější?

aponchie • 31. leden 2008 ve 21:59
no muzu ale zase me tady par holek akorat ukamenuje za me nazory takze radsi nic

agny • 1d • 31. leden 2008 ve 22:04
Víš co, každá má na to jiný názor. Jedna kamarádka mě nabádala, že zeleninu jen zmrazenou, švagrová, že mrkvičku a brambory jen ze své zahrádky, no, já teda nakoupila několik pytlů zmražené zeleniny, pač zahrádku nevedu, a do toho doktor doporučil ty kupované skleničkové, tak si vyber... Asi to budu střídat.

kacka.va • 41tt • 31. leden 2008 ve 22:08
Já budu většinou asi vařit a kupované používat jen na cesty. Myslím, že by to jinak lezlo dost do peněz.

janeses • 1d • 31. leden 2008 ve 22:11
Ahojky, já jsem pro domácí vaření.. 🙂 co doktor to jiný názor, mě zase říkal, že lepší je vařit, že to kupované je jakoby jsme my dospěláci jedli pořád jen konzervy...říkala mi to i nstruktorka na plavání, která se velice zajímá o dětskou výživu...jo v kupované zelenině, jsou sice dusičnany atd...ale co je v těch skleničkách, když tam je doba trvanlivosti např. rok...taky nic přírodního...vařím malé ráda, zabere to chviličku a můžu jí střídat jakoukoli zeleninu, jakékoliv chutě, v těch skeničkách je pořád jen to samé...toť můj názor... 😉 .malá mi stejně skleničky odmítá, na záčátku jsem jí taky nabízela skleničky a jen jsme s příkrmy bojovaly, co vařím papá krásně a moc jí chutná.... 😵

syrael • 1d • 1. únor 2008 ve 02:24
janeses, to co by tam asi tak mohlo byt - vy doma nezavarujete? Je to halt sterilizovany a tudiz vydrzi. Pochopitelne ze nikdo nevi, co tam ti vyrobci sazi. Na druhou stranu, pokud varim domaci, taky houby vim, co v tom je, pokud tedy nemam tu zahradku...takze bych to az tak neresila. Me osobne vyhovujou hamaky sklenicky a semo tamo neco uklohnim v parnim hrnci, coz je mimochodem paradni zalezitost, muzu jenom vrele doporucit...

bramburka • 1d • 1. únor 2008 ve 03:31
co dusičnany? Bych se bála, to radši kupovaný teda... no nebo leda BIO.

karotky • 1d • 1. únor 2008 v 08:27
Tak já,kdybych dávala kupované příkrmy,tak jedině BIO.Zrovna nedávno jsem koupila klasiké hamánky(na cesty)od uk.10.měsíce a docela jsem se sděsila toho složení............sůl,černý pepř, 😝
Já vařím příkrmy doma,protože mě to baví a chci,aby to měl Adam čerstvé.Jediné,co pěstuju na zahrádce je mrkev a jinak vše dělám z kupované zeleniny.
A co se týče dusičnanů,tak ty jsou obsažené i v MM. 😉

aponchie • 1. únor 2008 v 09:37
ja jsem z 80%varila a zbytek mela na cesty nebo kdyz sem byla leniva Bio jsem nekupovala jeste to ani tak moc nebylo rozmohle.bordel je ve vsem a koreni detem vadi min jak konzervanty

kristi • 1d • 1. únor 2008 v 09:38
ja si taky myslim,ze koreni je vcelku neskodny

navi • 1d • 1. únor 2008 v 10:11
koření se do jednoho roku nemá vubec dávat, jsou to většinou alergeny. Ale někteří výrobci to neřeší, takže my jsme po spapkání rýžové kaše skončili týden v nemocnici, protože měl malý silnou alergickou reakci na skořici, která se do těch kašiček dost často přidává.
Takže já převážně vařím, občas dám i skleničku, ale u těch poctivě studuju složení, aby tam to korení nebylo 😉
A jak píše syrael, ty skleničkové jídla jsou sterilizované, tím se zničí živiny, které jídlo obsahuje, ale konzervanty neobsahují, takže neuškodí, ale ani neprospívají 😅

kristi • 1d • 1. únor 2008 v 10:12
ja ji teda do jidla koreni davam - bylinky

navi • 1d • 1. únor 2008 v 10:16
já myslela koření, jako tu skořici, pepř atd. Bylinky jsou dobrý a zdravý, proti těm ani slovo 😉 😀

kristi • 1d • 1. únor 2008 v 10:16
necim jim ten zivot okorenit musime, ze jo?

paolin • 1d, 38tt • 1. únor 2008 v 10:17
ja to stridala. kupovane prikrmy jsem vybirala jen bio a kdyz jsem varila, snazila jsem se vybirat bud bio zeleninu nebo si delat zasoby od znamych, co maji zahradku a byli ochotni nam neco dodat. v kupovanych-kvalitnich prikrmech jsou pry zase jine vitaminy a mineraly, nez u normalniho vareni. 😕 maly ma velkou sanci byt alergik a atopik a zatim se drzi. tak doufam, ze jsem nic nepokazila 😉

navi • 1d • 1. únor 2008 v 10:20
paolin, určitě si nepokazila nic, když je malý v pohodě 🙂
My máme stejný předpoklady, takže taky musíme se vším opatrně a snažit se aby jedl co nezdravěji.

paolin • 1d, 38tt • 1. únor 2008 v 10:23
ja to testuju na sobe. ochutnam a kdyz se osypu, tak je ta zelenina spatna 😀 hodne mi to dela kupovana mrkev 🙄

navi • 1d • 1. únor 2008 v 10:30
hmm, tak to já nejsem alergická na nic a manžel má alergii na pyly, na jídlo ne, takže bohužel to musí testovat prcek. A po těch zážitcích se skořicí, vždycky trnu, co s ním to nové jídlo udělá. Co bych dala za to, kdybych to mohla odskoušet na sobě 😉

paolin • 1d, 38tt • 1. únor 2008 v 10:35
to je teda hruza, co takova skorice dokaze! na zensky pry pusobi jako afrodiziaka a koukam, ze chlapy jsou alergicky 😀 😉

agny • 1d • 1. únor 2008 v 10:54
Hm... nášemu malýmu se objevil ekzem asi po dvou týdnech co jsem mu vařila kupovanou mrkev a brambor. Ale neříkám, že to měl z toho. A když si budu pěstovat zeleninu doma na zahrádce tak kde mám jistotu, že ty dusičnany nejsou v té zemi....

kalu • 1d • 1. únor 2008 v 11:24
Ahoj holky,tak mi to taky prostřídáváme, ale rozhodně častěji vařím než dávám skleničku.Klasickou "supermarketovou " zeleninu bych se ale asi bála zatím dát, kupuji BIO- mraženou nebo čerstvou( mrkev,brambor,někdy květák),ale ta mražená je super-sice je dražší, ale malé to vydrží hodně dlouho, bio maso,bio rýži,bio ovesné vločky,bio těstoviny, -to vše se dá v pohodě sehnat a není to zase tak moc drahé- vydrží to opravdu hodně dlouho.
Skleničky dávám,aby měla občas změnu-dávám to,co normálně neseženu nebo nechci vařit( telecí,dýni atd.) anebo, když někam cestujeme.Ona ale moc skleničky nechce, chutná jí jen Alnatura, Hami uplně nesnáší-nevím,co jí tam vadí,zkoušeli jsme X různých jídel od Hami a vždy se po první lžičce uplně oklepe odporem a druhou už do ní nedostanu.Ostatní značky taky nic moc, ale jedinou Alnaturu sní s chutí.(potvora-asi pozná,že je nejdražší!)

paolin • 1d, 38tt • 1. únor 2008 v 11:29
synator teda Hami tak nemusi. je to takovy hutny nebo co...papkali jsme Hipp.

herta • 1. únor 2008 v 11:45
jj holky si nevyberete co je nejlepší,taky kupujem bio zeleninu na vaření a nebo bio skleničky.ovšem na bio mám svůj názor jak může bejt něco v týhle zahumusený planetě něco bio to nevím.ohledně dusičnanů někdo tu psal že ve skleničkách jsou,to je podle mě blbost se bát dusičnanů ze skleniček tam to právě musej upravit tak aby obsah dusičnanů odpovídal normě.což u zeleniny co prodávaj normálně v krámech zas tak nehlídaj.
a teda argumentace že vařit je levnější než skleničky no nevím nevím.když si spočtete cenu energií vašeho času kojeneckou vodu bio surovin pokud by to bylo čerstvé,no např.maso z králíka když nemáte svoje...no nevím. bez papináku to maso varit tak min hodinu...
my teda ted víc vaříme nez kupujeme.a chutná mu to víc,mnohem.když už kupujem skleničky tak od hippu kde maj to A v kroužku bo máme taky alergickej terén.a hádat se co je lepší nebo horší nemá cenu.ani jedno ani druhý.bio zelenina sice má míň dusičnanů ale logicky jde v dnešní době mít něco bio?????stejně u toho pole musí být cesta aby ty suroviny odvezli.např.houby se nemaj sbírat do dvou km od cesty a v dnešní evropě seženete pole 2km od cesty??????KDE? je to spíš pro ten pocit.je to jen společenská masírka.taky to kupuju,ale ale ale...a kde zaručíte že do těch skleniček jde jen zelenina nenahnilá,neokousaná od myší a tak.možná bysme se divili co tam je a splňuje to normy.
ještě jsem chtěla k těm hami a sunarkám nebo tak.jako od 4měsíců obsahují mnohdy lepek, plnotučné mléko a koření, takže ty nekupujem.my kupujeme bez lepku bez mlíka,bez koření.a právě takový kde je např telecí maso,jehněčí maso a takový co nemáme běžně doma.králíka kupujem od známých a kuře atd v spešl krámu.a kamenujte. 😀 nejlepší je půl napůl aspoň budete mít jistotu že když za dvacet let přijdou s výzkumem že varianta á či bé je správná a bé totálně špatná budete vědět že jste to dělaly jen napůl špatně🙂

samsa • 1d • 1. únor 2008 v 11:55
Tak já to mám vyřešené, vařím, protože malá skleničky nechce. Chutná jí jen domácí 😀 Aspoň nemusím dumat, co je lepší. Kupuju biozeleninu a maso mám domácí.

kacka79 • 1d • 1. únor 2008 ve 14:52
tak u nás je to naopak než u samsy.. domácí mi nejí prevít mrňavej můj... takže skleničky

kristi • 1d • 1. únor 2008 ve 14:55
nasi zase Hami chutnaji nejvic, zejmena ty s treskou

niega • 1d • 1. únor 2008 v 15:13
Vařím z vlastních výpěstků, vím, že jsem nepřihnojovala 😀 . Je mi jasný, že i ta půda může bejt krapet zamořená, ale to už bych se fakt asi musela zbláznit, abych řešila i toto... Skleničky nekupuju, páč se bojím, aby Edík nechtěl jenom ty a neodmítal moje "blafy" - skleničky jsou prostě u nás tabu 🤐 . ...a taky jsem spořínek, přiznávám se bez mučení 😀 .

kacka79 • 1d • 1. únor 2008 v 19:11
Niega, děláš dobře.. já taky vařila ale pak nebyl čas a pořád jsme byli na cestách, tak to bylo že jsem 1 den dávala vařené a druhý kupované... nakonec mi moje "pochoutky" plive a vidí skleničku a klepe se nadšeníím... no snad to brzy prolomíme... až začne papat normoš jídlo..

kupinka • 1d • 1. únor 2008 v 19:17
Malý mi ze začátku moje vůbec nechtěl-jedině kupované-a pak jsem si řekla dost,když denně zblajznul 1,5 té velké skleničky-a moje mi konečně jí,vařím co 2dny,kupuju mraženou zeleninu a pohoda a skoro zadarmo 😉

aponchie • 2. únor 2008 ve 14:55
moc se v tom nevyznam nekdo kupuje jen Bio v obchode pac ostatni je ble 😀 ale pak si od znamejch veme ze zahradky zeleninu ale pritom se omejla jak ta neni az tak dobra pac buhvi jaka je tam zemina dusicnany a blablabla atd takze to me moc nebere 😀 nam se zadne ekzemy ani reakce nikdy na nic neudelali a to jsem alergik mati taky a nic.koreni jako sul pepr skorice a jim podobne je mozne davat od roku sul se nemusi do roka pac je v rohlicich ktere jedi.takze reci ze absolutne zadna sul atd je hloupost je ve spouste vecech a kdyz ji rohlicek je v nem prece sul i v tech susenkach detskych ale jasne uj nazor kamenujte 😀

kalu • 1d • 3. únor 2008 v 11:42
Já stebou Aponchie souhlasím. Sůl ,dle mého názoru, se do roka nemá dávat,protože dítko zbaští dost soli obsažené běžně v miminkovských jídlech (sušenky,kašičky,ale i MM či ovoce má něco soli)-tak pro to je asi škodlivé ještě k tomuto přisolovat.
Jinak já BIO uznávam a malé ho vařím, ale taky nemá všechno BIO.Ale když mám tu možnost, tak po něm rozhodně sáhnu.Vím,že na této planetě se stěží najde kout, aby se to vypěstovalo úplně bez doteku chemie, ale ty BIO věci jsou přece jenom o dost šetrnější pro organismus, než ty běžně prodávané ve velkém. Malá je pro mě nejdůležitější na světě, tak pro ní mi těch peněz za BIO líto není-to si radši odpustím jiné věci.Vím,že brzo přijde doba, kdy už na ní takový vliv mít nebudu a půjde se spolužáky po škole na "hambáče s hranolkama", tak chci , aby to co možná nejzdravější měla aspoň teď, když když se ten její křehký organismus teprv tvoří.

aponchie • 3. únor 2008 ve 13:42
pro me je mala taky nejdulezitejsi na svete ale nemerim to merou bio potravin ale doufam ze tak jsi to nemyslela muj prispevek je hlavne pro mamky co na nektere diskuzi napisou ze jedine ze sklenicek a na druhe ze klidne ze zahradky a potom kamenujou ty co doma normalne vari 😀

kalu • 1d • 4. únor 2008 ve 12:22
Ty víš, jak jsem to myslela. Některé maminy od nás ze vsi mi řekli- ty jí kupuješ BIO ? To my bysme to nekupovali, je to strašně drahý a my jsme taky vyrostli na hnojenym atd... a já jim na to říkám, že i když penězma zrovna neoplýváme, tak za tohle mi není líto je dát, to si radši nekoupím něco jiného - a při těch množstvích , co malá sní to ani o tolik moc dráž nevyjde.

aponchie • 4. únor 2008 ve 13:37
jj vim jak to myslis ale ja to mirila na ty matky co podle toho posuzujou miru lasky 😀 vis jak ja treba kupuju pro malou pravy recky jogurt od dodavatele 5kg za 315kc je hutny jak hrom mala miluje hutne jogurty a je mi jedno jestli nekdo rika ze je takovy ci makovy treba chocensky florian proste to v cem stoji lzicka,kralika od babicky,hovezi taky jen od dodavatele(mam stesti ze je manza kuchar a ma moznost to mit vsecko cerstve)ale myslim ze varenim z vlastnich kupovanych surovin neni zadny problem.

markeeta • 1d • 4. únor 2008 v 15:50
kazda se musi rozhodnout sama. ja sem se rozhodla tak, ze budu kupovat mrazenou zeleninu a v lete cerstvou. mozna obsahuje par chemikalii, ale porad lepsi jen ty chemikalie nez treba plisne. fakt zadne spolecnosti neverim, ze to vyrabi z prvni jakosti. pracuju v kuchyni zdrave vyzivy a pro vegetariany. ja byla uplne v soku, kdyz sem delala ovocny koktejl a chtela vyhodit zlutej melou, ze je na nem plisen a sef kuchar to vzal, vydlabnul rukou a pry, ze to je dobry. to hruza, hnedka jsem zacala premyslet o tehle jidlech pro miminka a nemam 100 % duveru.
Ono mozna na konci vyrobniho procesu maji dobru chut a ne moc dusicnanu,ale jak muzete vedet, ze ty jablka do presnidavky nebyly shnile?

aponchie • 4. únor 2008 v 17:46
markeeta:presne tak zalezi na cloveku jak se k tomu danemu chova jestli mas nekde nejake idioty co dokazi ze srandy neco do vyrobni linky hodit ani nikdo nevi nebo se to nahodou nekde objevi v jidle to uz je jedno taky neverim tomu ze tam kde se vyrabi jidlo pro deti chodi usmevave pani v desinfekcnim obleku s usmevem na tvari a kazdou chvili ochutnavaji jake dobroty se tem prckuv vari 😀 videla sem mraky kucharu co varili uzasne a jako ucen jsem mela moznost jim hledet pod ruce jeden byl vyhlaseny tak ze se braly rezervacky na nej dokonce chodil s jidlem az k hostovi ale to ze u vareni hulil jak fabrika a popel padal do panvicek a on rekl ze to nevadi sem kukala jako blazen a o jinych hyg.pravidlech uz ani mluvit nebudu pac by vas natahlo paradoxne tam kde se jidlo vyrabi je nejvic humusu a o dets.to plati uplne stejne.co se tyce plesnivych potravin je celkem bezna praxe v restauracich nejen prumernych 😉

vlastovka • 1d • 4. únor 2008 v 17:51
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, od kdy se může kravské mléko? A co jogurty a tak? Tam je ta bílkovina kravského mléka nějak upravená? A vaříte někdo doma večerní kaše? Malé je 7 měsíců a já bych jí je chtěla vařit, ty kupované mi vůbec nevyhovují. Jen chci zatím bezlepkové. Z čeho je vaříte? Jasně že kukuřice, rýže a tak, ale mléko?? Díky 🙂

navi • 1d • 4. únor 2008 v 18:02
vlastovko my teda večer děláme klasické dětské kašičky, ale občas dáme i bezlepkové kašičky Jedlík, míchají se buď s vodou nebo mlékem, my dáváme Sunar a dochutit už pak třeba ovocem, nebo malému dost chutnají i se zeleninkou. Mrkni tady http://www.racionalcz.cz/katalog11.htm

zirafka105
18. dub 2008

POužíváte na příkrmy skleničky nebo jen vaříte?

suki • 1d • 13. duben 2008 v 07:29
Ahoj holky, o příkrmech je toho tu spousta, ale mě by zajímalo jestli používate spíše skleničky nebo jestli pouze a jenom dětičkám vaříte? Já jsem začala přikrmovat před měsícem a půl a dělám to tak napůl, používám i skleničky i vařím, většinou půl skleničky s míchám s něčím co uvařim, třeba s brambůrkem. Chtěla bych vědět, jestli to třeba nedělám špatně a neměla bych malé jen vařit 😅 🙂 ? Napište mi jak to děláte vy, kolik toho třeba uvaříte a jestli si jídlo zamražujete na delší dobu, nebo uvaříte každý den čerstvé. Popř. pokud jste dávali jen skleničky, jak vám pak mimi papalo uvařené jídlo? 😉 Děkuju.

vlastovka • 1d • 13. duben 2008 v 07:39
ahojky suki,

já Elence jenom vařím. Většinou uvařím tak 5 porcí naráz a pak to zmrazím. Dávám to do takových igelitových pytlíků a pak to takovým strojem zavařím (zaspáruju). Na pytlík napíšu jestli je tam maso a jaké a pak co je k tomu, kolik to váží a kdy jsem to uvařila. Přijde mi to takhle praktické. Když mám čas, uvařím, když ne, tak sáhnu do mrazáku. Elenka už tam má svoji poličku 😀 . Elence je teď devět měsíců, abys měla představu. Na jednu porci toho zbaští kolem 200g.

A myslím, že nemusíš mít starosti, že bys něco dělala špatně. 😉

suki • 1d • 13. duben 2008 v 07:41
vlastovka děkuju

magda27 • 13. duben 2008 v 08:02
Já si navařím příkrmů na víc dní (týden, dva, jak to vyjde) a nandám si to do skleniček od přesnídávek. V mrazáku mám vyhrazený jeden šuplík na skleničky. Vždycky den předem vyndám z mrazáku a v ledničce nechám rozmrazit. Před obědem v mističce ohřeju v mikrovlnce. Ohřívám to na hodně, aby se to dobře prohřálo a nechám trošičku vychladit.
Za půl roku, co tento systém praktikuju, miv mrazáku praskla jediná sklenička.

andilek • 1d • 13. duben 2008 v 08:05
já jsem vařila jednou na zkoušku a včera poprvé ve velkém, udělala jsem to jako magda27, navařila jsem do skleniček, mám v mrazáku jeden šuplík a pak postupně budu vyndavat 😉
jen mám strach z toho, že jsem to dala do skla, tak snad mi skleničky nepopraskají 😝

suki • 1d • 13. duben 2008 v 08:07
magda to je taky dobrý systém, aspň víš přesně kolik toho v té přesnídávce je 🙂

suki • 1d • 13. duben 2008 v 08:07
takže zatím žádná nedáváte skleničky? Ani jste to nevyzkoušely?

andilek • 1d • 13. duben 2008 v 08:09
suki já dávám skleničky asi měsíc 😉

roza • 2d • 13. duben 2008 v 08:10
Skleničky jsem zkusila, ale malému nechutnají 😕 takže vařím, taky do skleniček a mrazím 🙂

vlastovka • 1d • 13. duben 2008 v 08:11
suki, já myslím, že většina maminek dává skleničky, jen to sem nenapsaly 😉

magda27, a to zavíráš i víčkem a vážně to nepopraská? Kolik je jedna sklenička? Já to vážím (ty naše porce) přesně po 200g.

andilek • 1d • 13. duben 2008 v 08:11
zatím jsem dávala jen zeleninku a jednou jsem to právě zkombinovla s tím uvařeným domácím 😉
dneska začínáme s masozeleninovým příkrmem a pak to začnu míchat půl na půl až se možná dostaneme jen k domácímu 😉

malovani • 1d • 13. duben 2008 v 08:12
Já někdy vařím, ale zatím jenom vždycky tolik, kolik sní... neuchovávám to... někdy dávám skleničky, střídám to, podle nálady, času... Eva jí oboje stejně... nedělá rozdíly 🙂 ...
Jediný, co jí teda nechutnalo, byla sklenička, která obsahovala rajčata a fazolky, to fakt nechtěla... ale já se jí nedivím, bo fazolky jsou fúúúúúj i pro mě 😝 😝 😀 ...

andilek • 1d • 13. duben 2008 v 08:13
vlastovka, já mám skleničky od hami a nedávala jsem je plné, takže cca 100g, k tomu dám ten kupovanej 100g a dá mi to dávku cca 200g, co má prcek sníst 🙂

andilek • 1d • 13. duben 2008 v 08:14
já když jsem vařila 2 mrkve a jednu bramboru, tak se mi to blbě mixovalo, takže radši vařim ve větším 🙂

vlastovka • 1d • 13. duben 2008 v 08:14
andilku, díky a normálně zavíráš víčkem, jo? Mně tedy zatím ten náš systém vyhovuje, ale zjišťuju... 😉

malovani • 1d • 13. duben 2008 v 08:14
Jo, ještě jsem chtěla, že Eva teda zatím sní jen tu malou skleničku, těch 125g...

andilek • 1d • 13. duben 2008 v 08:16
vlastovka, já to dělala včera poprvé 😅 a zavřela jsem to víčkem 😉 uvidím, co to udělá 😝 😅

kacka79 • 1d • 13. duben 2008 v 09:00
tak u nás je to tak 70% skleničky a 30% domácí strava... ale zase nedáváme přesnídávky ale čerstvé ovoce...ale jsem hodně na cestách takže skleničky jsou praktické

suki • 1d • 13. duben 2008 v 09:07
díky moc holky za odpovědi, já to taky dělám tak napůl, třeba masíčko vařím sama, ale zas na druhou stranu špenát dávám jen ze skleničky. Brambůrek vařím vždycky a ovocné příkrmy dělám taky sama, často skleničku smíchám s brambůrkem a pak ji mám na dva dny. 🙂

kalo • 1d • 13. duben 2008 v 11:01
U nás vaří pro malou skleničky můj muž 🙂 /Ale pozor! On se do toho hlásí dobrovolně 🙂 / Vaří častěji než já. Tak nejlepší masíčko vykrájí pro malou a zbytek pro nás. Já z povzdálí schvaluji ingredience, co jí do toho má mixnout. Mám pak skleničky třeba na 10 dní. Pak aby měla změnu, třeba 1-2x týdně dám skleničku.... 😉 😉

frog • 1d • 13. duben 2008 v 11:33
Achojky,já taky napůl vařím a napůl sklenky.Teďka kupujeme větší lednici,tak začnu i zamrazovat.Zamrazujkete to až když to ůplně vystydne,že?Někde jsem slyšela že se to má zamrazovat horky,kvůli vitaminum,ale přijde mi to divný???? 😒 ..Jen mám nějakou malou fantazii a nevím co jak kombinovat.Nevíte někdo nějakej odkaz na jídelníček??Brouzdám po netu,ale nic moc jsem nenašla..

niki2 • 2d • 13. duben 2008 ve 12:55
Tak mne to brzo ceka, chtela bych varit a sklenicky brat na cesty. U prvniho jsem chtela taky varit, ale jelikoz mi ani po mesici nic nesnedl a sklenicku jo, davala jsem potom uz skoro stale sklenicky. Mela jsem z toho spatny pocit, kamaradka me uklidnovala tim, ze ve sklenickach jsou aspon suroviny schvalene pro kojence, zatimco mrkev a brambory z obchodu splnuji pouze mirnejsi normy pro dospele.
Tak uvidis jak vam to bude vyhovovat, myslim, ze zadna varianta neni spatna.

syrael • 1d • 13. duben 2008 ve 14:33
Ja se hrde hlasim ke sklenickam, neprijde mi to jako neco spatnyho - vic casu mi zbyva na prcka. Navic, pokud mu chutnaji, nevidim nic uzasnyho na stani u plotny. varim rada, ale tohle, rekneme si to na rovinu, zrovna kulinarina neni 😉

lenkazdenek • 1d • 13. duben 2008 v 17:30
tak já skoro 3 týdny dávala skleničky a teď vařím sama 😅
Frog zkus vaříme dětem.cz já vařím recepty odtamtud 😉

minea • 1d • 13. duben 2008 v 18:01
Já zatím jenom kojím, ale okoukala jsem od kámošky, že mrazí kašičky v tvořítku na led. Pak jen vyklepne pár kostiček (asi už ví kolik na jednu porci) a je to.

elucinka • 1d • 13. duben 2008 v 18:54
Tak u nás zatím jedeme taky jen na skleničky, týden jsem denně vařila a pokaždé to skončilo v koši - Adam to nechce. Skleničky od Hami baští, ale musí tam být maso 🙂 to sbaští celou tu malou skleničku. tak asi ještě nějakou dobu pojedem ty sklenky a pak zase zkusím uvařit, jestli už si třeba vezme... 😉

monas • 1d • 13. duben 2008 v 19:50
Ahoj, já malému od začátku vařím, vždy jsem měla v záloze v lednici nějakou tu koupenou skleničku pro každý případ, ale jinak vaříme. Ty kupované baštil rád, mně strašně smrdí, ani za nic bych to neochutnala, zvedá se mi žaludek jen je otevřu, ale malému chutnají. Vařím vždy do zásoby, třeba 4 druhy jídla, od každého pár porcí do plastových kelímků a krabiček a dám zamrazit. Moc mu doma vařené chutná (za celou dobu jsem nenarazila na nic, co by nechtěl), miluje špenát, ryby. Od mala je to velký jedlík, myslím, že dnes by mu už většinou jedna ta sklenička ani nestačila a vzhledem k jejich ceně- za jednu toho uvaří člověk kotel, navíc vím přesně, co jsem tam dala. Navíc je aspoň zvyklý na normální jídla, přeci jen většina těch kupovaných příkrmů má do nich daleko. Od 11 měsíců chodí Honzík 1x týdně do jeslí a tam když koukám na jídelníček děti dostávají naprosto normální jídla, jako ve školce.

jabber • 1d • 13. duben 2008 ve 22:06
Tak my zatím dáváme jen skleničky, dr nám řekla rovnou, že je to lepší. A malé to chutná - baští jak zjednaná 🙂

petamarketka • 1d • 14. duben 2008 v 07:00
Já začala na skleničkách - od 6. měsíce. Dr. říkala, ať to tak zpočátku udělám. Od 8. měsíce jsem začala vařit, i dopolední přesnídávky dělám. Musím říct, že je to o hodně chutnější, levnější a práce téměř žádná... 😵 A hlavně, až teď opravdu vím, co přesně Markétčí jídlo obsahuje. Jo a většinou vařím z bio... Ale ne pokaždé... Střídám to...

A stejně jako Monas: také mám doma vždy po ruce nějakou tu skleničku, pro případ náhlého hlídání, nebo extrémní lenosti oloupat jednu bramboru 😀 😀 😀
Jsem ráda, že jí chutná obojí 😀
Zmena príspevku kvôli Zruš

syrael • 1d • 14. duben 2008 ve 12:05
My jsme ted aktualne zacali byt celkem pazravi, takze to resim sklenickou plus v parnim hrnci uvarenou zeleninkou. Mam Vitamin od Tefalu a musim rict, ze je to lahoda. Vlozis suroviny, nalejes vodu a zaraz muzes delat i pet ruznych veci...Fakt bajo...

krista
17. říj 2008

karenka • 1d • Včera v 18:03
Ahoj maminky,
chci se zeptat, dáváte dětem hotové skleničky nebo jim vaříte? Už budem muset začít přikrmovat a nemůžu se rozhodnout. V skleničkách mi vadí, že tam dávají sůl, v kupované zelenině je obzvláště teď prý vysoký obsah dusičnanů. Nevím, jestli to platí i pro bio, ale ta taky není u nás pořád k sehnání. Tak se pořád nemůžu rozhodnout 😕

kijonkova.k • 1d • Včera v 18:10
Já vařím.Kupuju jen skleničky brokolice a květáku(první lžička od Hami)A velice zřídka sám cele kupuvané jídlo.Ale ve skleničkách by sůl být neměla,já na to teda nenarazila 😉

anngie • 1d • Včera v 18:24
já tedy kupuju...zatím, kdybych dělala doma tak jedině z bio zeleniny nebo ze zeleniny vypěstované "doma". Slyšela jsem že např. ve firmě kdě vyrábějí HIPP panují tak přísné hygienické a jiné podmínky, že jejich výrobky jsou lepší než dělané doma. zato Hamánek prý nic moc a dokonce prý jedna známá našla v jahodové přesnídávce písek, takže z toho plyne poučení: Hamánka zamíchat a chutnat 😉

timbouctou • 1d • Včera ve 22:12
Holky pozor na Sunárka, dávaj tam od 5. měsíce hrášek. Malýmu sice chutná, ale tady ho jsou celé kousky a on z toho blinkal. Jinak vařím, skleničky se dost prodraží a navíc co, my jsme taky vyrostly na domácí stravě a jaký jsme pěkný 😀 Ovšem v žádném případě nekupuju hotovou výživu, buď je tam rovnou přidaný cukr, ani nenapíšou kolik. Nebo tam napíšou maltodextrin, což je jiný název pro cukr. A to si myslím, že jablko a banán jsou sladké dost.

nensy • 2d • Dnes v 07:36
tak mi to střídáme někdy když toho máme doma tak kupuji hotové od HIPP a jinak vařím doma 😀

paolin • 2d • Dnes v 08:29
my taky stridame varene-hlavne bio a sklenicky Hipp. pak jeste Sunarek. Hami nee, pac se mi z toho oba kluci osypali.

jjaanca • 1d • Dnes v 09:01
Vařím, sklenička je pořád jen konzerva.

kopcik • 1d • Dnes v 09:05
my už máme nakoupeno do zásoby. 🙂 máme hipp, protože této firmě věřím nejvíce. a taky v rossmannovi mají jejich výrobky docela levné a všechny jsou bio. ochutnala jsem některé jejich ovocné přesnídávky a chutově jsou vynikající. když budu vařit zeleninu, budu určitě kupovat bio a taky až začnem s vajíčkama, tak bych malému asi nikdy nedala obyčejné vajíčko. jedině domácí nebo bio.

mobina • 1d • Dnes v 09:55
Tak půl na půl, tedy kus skleničky smíchám s koupenou a uvařenou zeleninou. Vařím z obyčejného ovoce a zeleniny. Maso zatím pouze ze skleničky.

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 10:27
taky vařím - skleničky mi vůbec nechce baštit - a vařím ze zmražené zeleniny - někde jsem četla, že je to lepší než z čerstvé kupované..když teda nemáte vlastní nebo bio...

katakin • 1d • Dnes ve 14:43
Já většinou vařím, ale raději mám vždy doma alespoň jednu skleničku, kdyby náhodou 🙂 Zrovna dnes bude mít Jakoubek kupovaný příkrm. Tak jednou do týdne mu ho dám. Zatím když už nějaký kupuju, tak jen zeleninový. Ovocné dělám z domácího ovoce a Jakoubkovi chutná 🙂

karin80 • 1d • Dnes v 15:13
Ahoj, tak ja davam sklenicky - Hipp, Hami...v tom jsou kousky, takze si Filipek zvyka....a varit mam v planu tak od roka. Myslim, ze tyto firmy maji vyrobu pod kontroloua o kvalitu se nebojim. A Fildovi to chutna 😉

zevina • 1d • Dnes v 15:37
vařila jsem domácí, páč máme zahrádku, jinak je dobrá varianta, jak píše Vojtíšek, používat mraženou zeleninu, ta je z podzimní sklizně, nerychlená 😉 ale občas přišla vhod i kupovaná sklenička (spíš když už byl kapku větší) hlavně na cesty, výlety, to bych si nelajzla nosit třeba půl dne jídlo nachystané z domu a nebyl pak problém kdekoliv poprosit o ohřátí 🙂

pismenka • 1d • Dnes v 15:46
kde jsi četla že tam dávají sůl? Dáváme Hami, chutná nám hodně moc, hlavně mrkvička. Přiznám se, že vařit se mi s tím nechce. Hlavně třeba brokolici a květák nebo špenát jí neudělám. Musím doma vařit i pro nás a představa že bych jí ještě vařila. Jasně že někdy budu taky muset, ale ted ještě ne. A dle testovin to stejně vyšlo tak, že když to vaříš, neuděláš jí to tak zdraví.

jenjanka • 1d • Dnes v 17:09
ja vubec nevěřím takovym smradlavým sračkam ze skleničky a pěkně to smrdí.doma vařím a problém to teda není,trva to par minut a je to určitě zdravější.nechápu jak to mužete dat svym dětem,ještě takovym maličkym.taky to že tam pišou že je to bez barviv,ale to těžko když potom nejdou vyprat bryndaky.normalně doma dělana strava jde normolně vyprat.neřeknu teda když někdo cestuje,ale na doma je to hnus a linost

jenjanka • 1d • Dnes v 17:11
vy jste uplně divné,pořad jenom BIO,věřite všemu co slyšite a hlavně čtete

dadlina • Dnes v 17:52
ahojte, já vždy byla proti kupovanému, obě mé starší děti /14,18let/vyrostli na vařené stravě. Několik let se zajímám o zdravou výživu a alternativní medicínu a určitě bych nikdy nevařila ze zeleniny ze supermarketu, viděla jsem jak se to pěstuje, takže ani náhodou. Pokud máte domácí zeleninu, tak vařte, pokud ne, tak napš. mrkev , špenát obsahují vysoké procento dusičnanů, které se přeměnují na rakovin.nitrosam. Mám taky malého prcka /7měs./ a rozhodně , pokud vařím, tak vybírám /domácí nebo bio/ a samozřejmě kupuji /Hami, Sunárek/ v Hippu je přidaná sůl, a u ovosných cukr, takže nekupuji , ale nemám s ním ani žádné zkušenosti, takže nechci radit. Dnes už je to jiné, navíc co jsme v EU je to přísně kontrolované .

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 18:07
jenjanka - myslíš, že je někdo divný, když se chová jinak než ty ? neuznáváš skleničkové jídlo, prosím, svůj názor si řekla, ale proč osočuješ ostatní, kvůli tomu čemu věří nebo co dělají ?

schwarzovka
17. říj 2008

jenjanka: jsem líná, hnusná, sobecká a zlá matka....a budu kupovat skleničky a budu a budu a budu 😀 😀 😀 😀

anke
18. říj 2008

jenjanka: karoten sam o sobe je dost agresivni barvivo, ktere vyprat moc dobre nejde ... pokud tobe ano, tak ja bych zase asi neprala v takovem sajrajtu co ty 😀 ...
ja jeste nedavam nic a na prikrmy se teprve chystam, ale asi bud ta lina hnusna zla sobecka 😀 (ze schwarzi) matka, ktera da pravdepodobne sklenicky pro alergiky (btw Hipp to ma moc hezky rozlisene), bo na mrkev i brambor mam alergii a v rukavicich se mi to delat nechce, zahradku nemame a v supermarketu se mi ty obri mrkve moc nelibi ... verim, ze sklenicky, kt. jsou vyrabene v Nemecku prochazeji kontrolou, bo nemci jsou pomerne akuratni a nemeckym miminum by asi jen tak neco necpali ... a ze je to konzerva - ano je, ale to je domaci kompot zavareny vlastne taky a ty od tchyne mi pripadaji obzvlast dobry 🙂

ssaara
18. říj 2008

Tak já taky jedině lahvičky. Myslím,že obsahují vše,co by měli a navíc mi ušetří i práci 😀 Snaha byla,jsem se pokoušela prckovi i něco uvařit,ale nějak mu to nejelo. Ze skleniček baští bez problémů.

jenjanka
18. říj 2008

No ja peru v v persilu,tak jestli tobě to nepouští tak si připlať a budeš mit taky čiste pradlo 🙂

schwarzovka
18. říj 2008

jenjanka myslím, že to co kupuješ v supermarketu se jen jako mrkev tváří...bohužel vím, jak to chodí a jak "vypěstovat" krásnou oranžovou, dostatečně velkou mrkev....tak se nedivím, že to pak i vypereš 😀 😀