Problémy s příkrmy 4,5 měsíce - nechce zeleninové

lisu
14. pro 2018

Mam prosbu malému 4,5 měsíce zkousime 14 dní příkrmy zeleninové. Malý si vezme že začátku v pohodě zeleninu, ale tak po 5 lzicce začne děsně brečet a má děsně bolesti břicha. Zatím jsme zkouseli mrkev, brambor, dýni a batat vše mu dělám domácí

dvojka
14. pro 2018

Bud ráda, že sní aspon trošku. Kdo Vám nařídil přikrmovat ? Pije pak ještě mleko?

mku
14. pro 2018

@lisu ma se nechat jeden druh zeleniny aspon tri dny... nas mel taky potize nez si streva zvykla, ale po par tydnech bylo vse ok... az pote jsem pridavala maso...

no_title
14. pro 2018

pokud je kojený, tak to nehroť, nemusí mít příkrmy. WHO radí kojit plně do 6. měsíce. Takhle brzo radí přikrmovat akorát starší pediatry, ale dnes už jsou ty poznatky jiné. Pokud je dítě kojené a prospívá, tak nemusí. Pokud je kojené a neprospívá, tak by se začít mohlo, pokud nevyhovuje klasický způsob přikrmování, můžete zkusit polévky. Malý v 5 měsících neprospíval, takže jsem s příkrmy začala - s polévkami, lžička mu vadila a pil to normálně z hrnku opatrně.
Pokud je na Um, tak se z příkrmy začít může, ale nemusí se nějak moc, jde spíš o obohacení stravy.

helen93
15. pro 2018

@no_title nevim proc rikate ze davat prikrmy takto brzo je vyhrada starsich pediatru?? Není to pravda..prikrmy se davaj podle potreb dítěte a pokud je jen.na UM tak s prikrmy se zacina po uk. 4.mesici uplne normalne.stim ze.si.da.par lzicek a doji se UM...možná ste se jen špatně vyjadrila...

no_title
15. pro 2018

@helen93 ano, myslela jsem, že u dětí na UM je to od 4 měsíců a u kojených od 6 měsíců.

jade85
25. pro 2018

Když nechce, tak mu je nedávejte, zvlášť jestli ho pak bolí bříško - očividně na příkrmy ještě není připravený. Asi bych na vasem místě příkrmy úplně vysadila a zkusila znovu až za pár týdnů...

zelenaesmolda
25. pro 2018

@no_title dcera je na UM a zacala jsem prikrmovat na konci 6m a basti krasne,vsechno ji chutna,kyseline :D