Syn jí málo zeleniny

inke29
3. pro 2018

Ahoj, synovi je 5 měsíců a kousek...je plne na UM..od 4.měsíce mu davam zeleninu (+ 3-4x týdně maso), ale pořád sní hodně malo (max asi 100g) a pak se ještě docpe mlékem (90-120 ml)..chtěla bych mu začít davat i ovoce ale bojim se aby nepřestal jist zeleninu úplně..kdy myslíte ze je čas přidat další prikrm?? Chtěla jsem počkat az bude jist masozeleninu pořádně ale to bych se taky nemusela dočkat😀 a po mléku mi porad dost ublinkava...nebo myslite ze uz mu po te zelenine nemám davat mléko ? To.mi.pak nevydrzi 3 hodiny..a jeste se chci zeptat kdy muzu davat maso kazdy den... Dekuji za rady😊

kittyy17
3. pro 2018

Na jeho věk je to slušný výkon. Nespěchej na něj. Pokud chce ještě mléko, dej mu. Uvědom si, že kojené děti začínají s příkrmy až v půl roce, a kojí se průběžně po celý den kdykoliv, i mezi jednotlivými chody...
Mě se osvědčily batáty jako základ každého jídla, a malinký kousek masa jsem dávala denně. Asi tak desetinu z celkového množství, možná i méně, a dávala do mrazáku hotové..
Také bývalo období, kdy nechtěl nic kromě mléka, tak jsem ho nenutila. Obvykle pak vykoukl zub 😉
Pokud bez keců bašti masozeleninu, klidně přidej jeden chod ovocný, a zase dokrm mlíkem, a večer klidně i kaši, jestli to zvládne. Hlavně nenutit a po jídle nabídnout ještě UM, časem se naučí jíst více a UM už nebude vyžadovat

kittyy17
3. pro 2018

Přesněji, až po jídle odmítne flašku, už mu ji po jídle příště nedávej... Nabídni nejdřív pití na žízeň, potom zkus půl flašky mlíka