Začít kaší nebo zeleninkou?

beruska1979
19. čer 2008

Ahoj holky,

Tak jsme vcera byly na prevazeni a dcerka mi za 9 dni vubec nic nepribrala. ( porodni vaha 3520 g a 54 cm, nyni 6850 g a 65 cm). Za posledni mesic tedy pribrala jen 250 g. Zadna slava.... Zitra ji bude 6. mesicu, tak bych uz zacla prikrmovat. Ma se ale pockat az do ukonceneho 6. mesice? Priznam se, ze mam problem vubec vypocitat, kdy je ukonceny 6. mesic, jestli je to 6 mesicu a 1 den, nebo konec 6. mesice zacatek 7.m? Navic jsem alergicka na pyl, takze jsem si predstavovala, ze budu plne kojit co nejdele. Dcera mne ale vydrzi u prsa max 4 min a pak uz nechce. Kojim takto uz asi 2 mesice kazde 2 az 3 hod, i v noci..... Mleka si myslim, ze mam jeste dost....Tak nevim, jestli mam jeste pockat, nebo uz zacit davat prikrmy. A pokud ano, myslite, ze mam zacit kasi, aby trosicku pribrala, nebo zeleninou, nebo obojim? (v poledne zelenina a vecer kase?)
Diky moc

lendy1
19. čer 2008

beruska, mrkni sem, tam najdeš vše, co potřebuješ 😉 a holky ti jistě rádi poradí...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a pak sem-tady je vše jasně popsané-co kdy dávat, kolik...atd
http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc
http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

ukončený 6. měsíc je začátek 7.měsíce. Vy teď budete mít začátek 6.měsíce 😉

jestli chceš začít příkrmy, tak nejdřív zeleninku, pak ovoce, a 3.příkrm je kaše. Ale zase někdo třeba začíná kaší...

dada2007
19. čer 2008

lendy1, nie....zle si to napísala. Jej malá sa narodila 19.12.2007, že Beruška???
Takže je to takto:
19.12.2007-dátum narodenia-začiatok prvého mesiaca
19.01.2008-ukončený prvý mesiac
19.02.2008-ukončený druhý mesiac
19.03.2008-ukončený tretí mesiac
19.04.2008-ukončený štvrtý mesiac
19.05.2008-ukončený piaty mesiac
19.06.2008-ukončený šiesty mesiac
19.07.2008-ukončený siedmy mesiac
19.08.2008-ukončený ôsmy mesiac
19.09.2008-ukončený deviaty mesiac
19.10.2008-ukončený desiaty mesiac
19.11.2008-ukončený jedenásty mesiac
19.12.2008-ukončený dvanásty mesiac-1 ROK

😉 😉 😉

dada2007
19. čer 2008

beruš, čiže 6 mesiacov a 1 deň je to isté ako ukončený 6 mesiac a začiatok 7 😀 😀 😀

dada2007
19. čer 2008

jéééj....až teraz som si všimla, že dnes je 19.07.2008.........čiže moje výpočty by mali byť s dátumom 20!!!!!
Prepáčte!!!!
Ale aj tak z toho vyplýva, že dnes ukončí 6 mesiac a zajtra začína 7, a tým pádom môžete prejsť na papaníčko.
Ako prvé odporúčam mrkvičku....nie ovocko ani kašu...

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

sirinka
19. čer 2008

😀 uf ta matika, aj ja som s tym mala zo taciatku problemy....inac mala ti pribera uplne v pohode...kojene dieta nema predpisane, kolko ma za mesiac stihnut...staci, ked neschudne, s tym sa netrap a ak to trapi tvoju dr., tak nech sa stresuje sama doma.
ja by som osobne zacala zo zeleninkou a ak ti bude dobre papkat a myslis, ze jej to pomoze, tak skus nejaku ryzovu alebo kukuricnu kasu, ale odporucam bez prichuti...

vefa
19. čer 2008

Malý nám taky kolem toho 6. měsíce přibral tak málo, doktorka říkala, že to nevadí, ale jestli chci tak můžu už přikrmovat je to jedno jestli začít kaší nebo zeleninkou, tak jsem nečekala na ukončený měsíc a normálka mu začínala dávat večer kašičky a pár lžiček zeleninky na oběd samozřejmě nejdřív jsem ho trochu nakojila a pak co s ní, takže klidně můžeš začít dávat obojí, určitě to bude v poho, malý si nestěžuje 🙂

beruska1979
autor
19. čer 2008

holky, diky moc,

To jsem rada, ze uz koncime 6. mesic 😀 Ja jsem takova matematicka, ze mam zmatek i v takovyc to poctech 😀
Tak ja zkusim dneska zacit kasickou, koupila jsem ryzovou s vanilkou bez lepku, tak uvidime... a zitra dam mrkvicku, pak poreferuju 😉

zuzannas
19. čer 2008

Ahojky beruska, ak mozem pridam aj ja svoj nazor...my sme tiez zacali s kasickou, lebo maly bol v noci skoro kazde dve hodky hore, zacali sme asi tyzden pred ukoncenim 6.mesiaca a Ti poviem hned ako som zacala davat kasicky nastal zlom a uz sa budi na papanie iba tak raz za noc, max. dam este trosku napit ked sa nahodou prebudi. Ale ten 1x mu uplne uz staci. 😵

alififi
19. čer 2008

zuzannas to je indivindi, segra dava kasu a budi sa stale rovnako 😝
skor by som nedavala kasu, nech sa radsej viac x zobudi a naje, tak pribere viac 😉
pripadne skusit a uvidi sa 😀

aponchie
19. čer 2008

zacinali sme kasickou na noc..

ssissi
19. čer 2008

Beruska, ja som mala zas dylemu ci 24 týždňov, alebo az k výmesačiu 🙂 . Tiež som chcela kojiť kvôli možnej alergii ešte dlhšie, ale maličká sa pri kojení vrtí, stirieda prsníky, papká každú hodinu, dve, asi už nestačilo. Tak som tento týždeň zaviedla nemliečnu ryžovú kašu na večer a cítim zmenu k lepšiemu. 24 týždňov už mala.
Kaša bol pre mňa kompromis - so zeleninou som chcela ešte trošku počkať. Takže večer dávam do materského mliečka, ktoré tak zbožňuje, 2 lyžice kaše. Tak to nemá až také riedke a aspoň sa naučí pri jedení svojho obľúbeného na papkanie z lyžičky.
S mrkvou chcem ešte počkať. Ešte pozri na krabici, či nie je v kaši cukor, niektoré majú. Neviem načo.

lu777
19. čer 2008

tak my taky začali kaší

jinak si myslím, že pokud bude dobře reagovat na lžičku a nebude mít potíže s bříškem, tak bych přidala za pár dní i zeleninku...

jo a můžu říct, že u nás se budil stejně i po kaši.. pomhlo až Hami Hajaja a pak už v noci jen lehce breknul a to jsme pár dní ignorovali, takže teď noc prospí (klop, klop, klop, že 😅 )

janula2008
19. čer 2008

Lu777 chci se zeptat, mame tak stejne stare mimi skoro, zacinals kasi a uz davas neco i v poledne? A kolik tak davas mlicku, UM nebo MM? My se v tom babrame a nevime si moc rady :(. Momentalne ji 4x denne kojim a 2x denne UM, zda se mi to dost, ale po 2-3hod.ji a v noci mi 10-11 hod. v kuse prospi.

digysa
19. čer 2008

kasa....urcite zacat kasou

petraluk
19. čer 2008

Jak píše Lendy kaše je až jako 3, příkrm. Může se začít dříve pokud dítě neprospívá, ale zdraví mimčo by mělo začít zeleninou v poledne, dopoledne ovoce a až potom kaši.

beruska1979
autor
19. čer 2008

Tak ja vam teda nevim. Asi zacnu kasi, zkusim ji davat tak tyden a pak zacnu s tou zeleninkou. Kdyby hezky prospivala, tak bych zacla zeleninou, ale vydesilo mne, ze za 9 dni nepribrala vubec nic. Nevim, jestli na 6 mesicu nevazi moc malo,kdyz navic porodni vaha byla vcelku velka. Tak nevim....Nicmene jsem ji dneska dala kasi, snedla asi 100 ml a se lzickou nebyly ani moc problemy, akorat mi porad lzicku brala, takze mela kasi i za usima 😀

petule.h
19. čer 2008

já začala zeleninou..ale hlavně nic nechtěl jen ty kupované a nakonec mi bylo porazeno, že jen karotku, že je sladší a třeba 1 brambor a to snědl...ale měl raději kupované příkrmy...každopádně kaše nechtěl a nechce doteď... 🙂

monik76
19. čer 2008

ahojky, tak já jsem začala zeleninkou, nejdříve mrkev, pak za dva dny brambor, pak dohormady no a přidávat další věci. Jinak stále kojíme, asi bych nezačínala sladkou chutí, nebo na to si dítě rozhodně zvykne dřív než na nějakou mrkev. Takže já bych rozhodně začala zeleninou. 🙂

sirinka
19. čer 2008

odporuca sa zacat zeleninkou, ktora ma neutralnu chut, aby si dietatko nezvyklo na sladke...potom mozu byt problemy 😖 ale kazde dieta je svoje, takze...inac, myslim, ze kazda kasa ma pridany cukor, ja som videla iba tie z dm, ze nemaju...tak neviem.

lenocka6
19. čer 2008

my sme ako prvu davali mrkvu, ale maly mi ju odmietal, tak sme skusili kasu a ta mu chutila a nakoniec sa naucil aj na zeleninu. Takze to zavisi od kazdeho babetka. 🙂

kalo
19. čer 2008

My začaly skoro na stejno. 2-3 dny večer kaše a pak hned v poledne zelenina..(dle rad naší dr.)

lenocka6
19. čer 2008

deti si urcia, co chcu. Nie su tak hlupucke, ako si to niekedy myslime 🙂

beruska1979
autor
20. čer 2008

holky,

kdyz davate kasi, mela bych ji potom taky dat trochu vody, nebo staci, kdyz ji po koupani nakojim?

sirinka
20. čer 2008

staci nakojit...

simlenka
20. čer 2008

holky, nás za cca 3 týdny čeká přikrmování taky...
co když mi nebude tu zeleninu při obědě chtít? a za jak dlouho po tom dát kaši?
Myslím jako třeba týden zkoušet zeleninu a po týdnu večer přidat kaši? a když tu zeleninu bude odmítat tak mám tu kaši večer vůbec zkoušet nebo počkat, až jí bude zelenina šmakovat?

sirinka
20. čer 2008

simlenka ja by som sa s kasou neponahlala, uplne staci prvy mesiac zeleninka a postupne pridat ovocie a az koncom osmeho mesiaca kasu...ja som to tak robila a v pohode, mala je a aj vzdy bola velky hlados a pekne mi vsetucko spapa.

nensy
20. čer 2008

sirinka já teda nevím ale malá mi jedla kaše od uk.4 měsíce i zeleninku a přesnídávky . 😉

simlenka
20. čer 2008

hmm, já doufala, že to půjde dřív, malá mi totiž v noci skoro vůbec nespí ☹
na dnešek mi už došla trpělivost a udělala jsem jí na noc UM, nebudila se hlady ale zvracela jak Alík, chudinka moje malá ☹ 😢

sirinka
20. čer 2008

nensy no ja teda viem...malu som kojila a podla mna bolo zbytocne zatazovat je crevicka inymi vecami, pokial jej mliecko stacilo...a kedze to takto odporucaju aj pediatri na zaklade dlhorocnych skusenosti, nebudem sa riadit marketingom spolocnosti, ktori chcu na nasich detoch hlavne zarobit. pride mi zbytocne krmit deti uz od styroch mesiacov...toto je moj nazor, ktorym ale nechcem nikoho odsudzovat...

nensy
20. čer 2008

tak já jsem byla od začátku na UM neměla jsem mateřské mléko