Tabulka - jak zavádět potraviny?

ehrdlicka
29. dub 2015

Dobrý den,
nedávno jsem tu procházela po diskuzích a v jedné jsem nalezla pěknou tabulku s potravinami, kdy se mají zavádět, co dítě smí atd. A teď, když by se hodila, tak jí nemůžu najít. ☹ Pokud by jste věděli, kde hledat, prosím písněte. Díky.

lv
29. dub 2015

Tabulka slušná je na kojení.net

lustr88
5. kvě 2015
luccien
26. čer 2017

@lustr88 asi jsem trubka, ale nerozumím tomu záhlaví - 4/6-6/7 ... tak který měsíc pro koho platí?

ehrdlicka
autor
26. čer 2017

@luccien 4/6m.- platí pro již nekojené dítě (pokrmy se v tomto případě zavádějí dříve), 6/7m. - pro stálé kojené děti (pokrmy stačí zavádět až po půl roce života).

lustr88
27. čer 2017

@luccien UM/MM

luccien
27. čer 2017

@ehrdlicka @lustr88 díky, tak nějak jsem to vydedukovala. Jen si nejsem jistá, když se 6. měsíc vyskytuje v prvním i druhém sloupci, tak co z toho vlastně platí... (Zatím to beru tak nějak citem...)

ehrdlicka
autor
27. čer 2017

@luccien Děláš to dobře, dle citu. Taky jsem se snažila malému do dvou roků krmit dle tabulek a zásad zdravé stravy a potom, co nastoupil do Jeslí, tak už to tolik neovlivním, protože nevím jaké kvality je strava, kterou tam dostává. A pomalu začíná jist, co my...miluje hlavně polévky a pak kedlubny a jablka a bohužel i to sladké (teď už dostává jen jeden želatinový bonbón na cestu, když opouští domov).