• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
micanek-kaše se vůbec dávat nemusí,výživově z nich děti vůbec nic nemají.většinou se doporučují dětem,co málo přibírají.pokud ovšem chceš,tak je určitě můžeš do jídelníčku zařadit.hodně se dávají místo večerního kojení,nebo mlíčka,to proto,aby vydrželi déle spát.ne však u každýho prcka to tak funguje.mnoho mamin by ti určitě řeklo,že si s kaší moc nepomohlo.jinak k té induloně,myslím,že tím jak je mastná,tak ho to může tak akorát prohnat :grinning: :grinning: :grinning: a to by jste zrovna ted potřebovali,ne?? :grinning: mně malý kolikrát takhle konzumoval rybilku,fuuuj,nikdy mu nic nebylo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky takže když dávám 200ml na oběd ,tak to může být klidně 100ml masa a 100ml zeleniny? Jde mi o to, aby jí nebylo těžko...hlavně o to maso mi jde.

micanek nám kaše nezabírá na delší spaní, ale chutná jí, takže to střídáme obden kaše, obden kojení. Jsem netušila, že z ní nic nemají, vždyť je v tom mléko, ne?
27. lis 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dzej-mléko v ní je,ale toho mají děti ještě dost ve vašem věku,příkrmy se zavádějí proto,že už potřeby pro vývoj dítěte mléko nepokryje-málo vápníku,železa a různých jiných prvků a to je vše v příkrmech,ale ne v kaši.
27. lis 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi po kaši spíme úplně stejně, přibýráme v pohodě, ale dala jsem ji, aby malá neměla pořád jen zeleninu a maso a hlavně v těch kaších je hodně vitámínů, kterých v MM po 6 měsících ubývá :slight_smile:. Já ale vždycky koukám na složení dané kaše a kolik v ní je cukru.
micanku: myslím, že 100 ml masa je moc, však se podívek, jaký poměr je mezi masem a zeleninou např. v těch kupovanýc skleničkách, většinou je to na 100 g přesnídávky tak 10-15 g masa.
27. lis 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my nedáváme příkrmy proto, že by nám MM nestačilo, ale proto, abysme si zvykly na jiné jídlo a hlavně nemám v úmyslu kojit třeba do 2 let, chci aby přes den už jedla normálně a maximálně jsme kojili v noci. :wink:
Kdybych měla čekat, až nebude mléko stačit, tak bychom si ještě asi nějaký čas počkaly :grinning:
27. lis 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dzej-já jsem ty masozeleninové jídla vařila asi v tomto poměru-1střední bramboru,3 polévkové lžíce zeleniny a 2 kávové lžíčky masa,samozřejmě jsem to postupně zvyšovala.
27. lis 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka-v mm máš po půl roce pořád ještě bohaté množství vitamínů,to samé,co máš v kaších,určitě není v kaších ničeho více,než v mm.kaše opravdu můžou být pro spestření jídelníčku,ale určitě ne z hlediska výživového.jinak potřebné živiny,které jsou potřeba po půl roce,najdeš v příkrmech,ale ne v kaších.my jsme kaši taky dávali pro zpestření jídelníčku,ale třeba ohledně spaní jsme na tom byli úplně stejně jako před kašema.
27. lis 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nemyslím, že by tam něčeho bylo víc, jen jsem chtěla říct, že kaše nejsou jen hmota na zaplácnutí, jak si často lidi myslí :wink:. Jen je potřeba vybrat tu správnou :slight_smile:
27. lis 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va: Tak to asi bude fak t tou kaší, člověk by řek, že když tu chuť neznaj, tak si zvyknou, ale sou to už malý potvůrky:slight_smile: protože jak sem sepsala, že mi nechce ani moc jíst zeleninku k obědu, tak dneska sme vyzkoušeli něco jinýho a jakpa papala, asi nebude mít ráda špenát, pač sneska měla zahradní zeleninu(mrkrv, brambor, atd.) a jakpa jí chutnalo. tak asi zkusím i jinou kaši. Takže dík za radu.

Jinak co dáváte večer k večeři, když nechtěj kaši? Myslím třeba za pár měsícu. Třeba rohlík a jogurt? Díky,papa
27. lis 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka-hmota na zaplácnutí- :grinning: :grinning: :grinning: to je pěkný výraz,jinak u kaší je taky dobré,že se děti seznámí s obilninami v jiné formě,než je pečivo a tak.
27. lis 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
marmazel: mně ze začátku nejedla nic, co bylo v kombinaci s banánem, ale když jsem dala samotný banán, tak ho baštila o sto šest a teď už může i banán v kombinaci s něčím jiným :slight_smile:. Jinak já se chystám pak dávat třeba chlebíka se sýrem, ale na to máme ještě čas :slight_smile:
27. lis 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
radka: souhlas :slight_smile:.
27. lis 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak díky, nějak to zkusím namýchat. A co ještě dáváte dětem? My zatím jen k obědu maso, brambory, zeleninu a na svačinu odpoledne ovocnou přesnídávku. A večer občas kaši. Jinak pořád kojím. Občas dám sunarky ty oplatky nebo kukuřičný křupky a pijem čajíky a štávy
27. lis 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dzej: my to děláme taky tak :slight_smile:, akorát ty kukuřičný křupky jsme ještě nevyzkoušeli a pijem teda vodu a čaj, šťávy ne a ani je zatím dávat nechci :slight_smile:
27. lis 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacko a proč nedáváš šťávy? Já dávám ty od HAMI a ředím to vodou...
27. lis 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem je zkusila na ochutnávce v obchodě a přišly mi docela sladký a navíc ani dospělým se nedoporučuje pít moc ovocným štáv najednou, tak mi přijde, že to nechci dávat ani mimču. Já preferuju vodu a čaj.
27. lis 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
navíc ovocnou šložku dostává už k té svačině, tak si myslím, že ji nemusí i pít :wink:
27. lis 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak nad tím jsem nepřemýšlela. Já teda dávám tak 20ml šťávy denně takže to snad neva, dávám ty od 4.měsíce co jsou. A kdy začnete dávat něco dalšího? Třeba rohlík, sýr?? My to chcem zkusit jak bude mít 8měsíců
27. lis 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chci začít, až budeme pořádně najetý na ovoce, to pak chci zkusit bílý jogurt s nějakým ovocem a sýr.
27. lis 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak v tom mám zas miglajs .. doma nakoupenou hromadu kaší ... já myslela, že se musej dávat,chjo .. takže sklenička z masíkem na véču je teda lepší, než kaše? .. já nechci tlusťocha .. stačí, že je maminka :grinning:
Holky, tak když vám mimouš nechce pít samotnou vodu, tak bych tam dala třeba jen pár granulek, aby to trochu ochutilo a nebude to tak sladky, to stejný s těma šťávičkama.

Jo a od kdy můžu malímu strčit do ruky kousek banánu? ... to bude bordel :grinning:
27. lis 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, potrebuju se zeptat, jestli ste nekdo mel ryzovo-bananovou kasi od Hami? ja ji udelala, a ona byla takova nasedla, a pak ke konci takova do fialova, pridala sem tam teda i kus normalniho bananu, tka jestli to nebylo tim./ Ale jinak ta kase je pekne hnusna (me nechutna).
27. lis 2008 v 16:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaši bys dávat měla, ale nemusíš večer. My jí například máme k snídani a k véče dávám jogurt s ovocem a sušenkou. Měla jsem pocit, že ho po kaši v noci bolí bříško a co dávám jogurt tak pohoda.
Já zkouším dávat jídlo do ruky zhruba tak měsíc. No je to patlání teda :grinning:
27. lis 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek my jsme začaly s ovocem v ukonč. 7 měsíci...napřed jsem ale dala namačkanej, do ruky ještě nedávám :slight_smile:
27. lis 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanku, my jsme ze začátku taky dávály k véče zeleninku, akorát mi přišlo pořád dokolo to samé. a hlavně jsem nechtěla 2x denně dávat zeleninu s masíčkem, protože na noc je to přece jen hůř stravitelné, než ta kaše :wink:
Banán přímo do ruky bych zatím nedávala, aby mu to nezaskočilo. my zatím do ruky dáváme jen sušenku, protože i kdyby si jí strčila celou do pusy, tak se rychle rozpustí a nebude se dusit :slight_smile:
ali: banánovou máme koupenou, ale zatím jsme ji nechutnaly. Mně třeba docela chutná ta jablečná kaše.
27. lis 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
začala jsem včera dávat k snídani a svačině přesnídávku od 4 měsíce, nekojíme, takže je to v pohodě, s příkrmy zeleninou...apod začnu za týden
27. lis 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já kupuju ty od nutrilonu - první kaše- a ty jsou super, teď máme hruškovou a je výborná :slight_smile:
27. lis 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teď máme Hami :slight_smile:
27. lis 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mobina-jestli kaši mamina nechce dávat spíše jenom pro zpestření jídelníčku,tak určitě kaše nemusí zařazovat do jídelníčku.
27. lis 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdy dáváte kaši? Před koupáním a před spaním ještě nakojíte nebo dáte až po koupání. Jenže celou dávku mi nesní takže když bych dala po koupání a pak spát tak asi bude mít hlad, a když jí dám drobet kaše a nakojím tak si zvykne že po jídle je kojení. Nemá to některá podobně?
27. lis 2008 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dala bych na noc
27. lis 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek