Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
25. únor 2007

Frutapuru nám nehaň 😀 my jí milujeme 😀
Já neznám žádnou včelku, jenom tu pohádku 😀

carodkaa
25. únor 2007

Holky vite co me prekvapilo?Predevcirem jsem dala malymu poprvy jako svacu presnidavku jablecnou s banany a on ji vubec nechce ☹ ja myslela jak mu to bude chutnat kdyz je to sladky a ono nic..

ijetka
25. únor 2007

Jo neboj 😀 zkus jinou
Já jsem takouvou kombinaci ještě neviděla 😕

carodkaa
25. únor 2007

ijetka-je to sunarka a na sklenicce je napsano bananova..ale kdyz jsem si pak precetla slozeni tak je tam jablka 70proc. a banany 30proc. 😀

ijetka
25. únor 2007

Hm,tak ji zkusím. Zítra pádíme do města, nakoupit nějaký hadříky a hlavně chci Kubíkovi ušít deku na hraní tak nějaký látky, chtěla bych mu tam našít krtka, jenom nevím jak to udělat 😕

raculka
25. únor 2007

ijetka- teda smekám- dokonce budeš i šít deku s krtkem 😀
závidím všem manuálně zručným, já jsem absolutně nezručná 😠

jita2
26. únor 2007

carodka,
mě taky doktorka příkala, jak budu začínat s ovocem, že mám dát jablko-banán, že to děti milují a ona to vůbec nechtěla..dodnes jablko nějak nemusí no a ani nějak zvlášť banán...asi není po mamce..já bych se po banánu utloukla 😀

ijetka,
Marušce chutná zas Frutapura švestková, tu kupujem 😉, no a ta včelka Mája, to je od Hello 🙂

zevina
26. únor 2007

holky, díky za odpovědi, máme za sebou seznámení s mrkvičkou a jedině díky tátovi to neskončilo naprostým fiaskem, šidil malého lžička-dudlík... je možné, že by to ti chlapi měli geneticky dané 😀 ? Já si na ten váš trik totiž vůůbec nevzpomněla, přestože se tu tolikrát zmiňoval 😎

lucci22
26. únor 2007

Ahojky snažilky, těhulky i nesnažilky.
Dlouho jsem tu teď nebyla, tak vítám všechny nové a gratuluju všem, kterým se zadařilo. Potřebovala bych radu. Nyní jsem 31. DC, ale ovu proběhla až 24. DC. Tím pádem je jasné, že MS by měla přijít později. Věděl byste někdy, kolik dnů od OVU je tak normální, aby přišla MS? Jsem nedočkavá a už teď mě to svádí k testu. Tak jen abych věděla, kdy má cenu ho udělat. 😉 Děkuji za odpověď.

ijetka
26. únor 2007

raculka
no nějaké ruční práce umím, ovšem nevím jak dopadne deka 😕 , teda ale ve švadlence jsem nechala 560kč, za látky 😕 to je darda 😠 😠

jita2
díky za poučení, prubnu jí 😀

lucci22
já to měla následovně: spočítala jsem plodný dny a o jeden jsme do toho práskli! Když jsem to (asi po čtyřech)tydnech nedostala koupila jsem testík a bylo to 😀
Každopádně hodně štěstí ať se zadaří 😅

carodkaa
26. únor 2007

Ahoj holky chtela jsem se zeptat ktere ovocne presnidavky malym davate,a jestli jsou nejake bez pridavku cukru?Ja zatim zkousela sunarku a hami a malej to nejak nechce ☹

jita2
26. únor 2007

carodkaa,
bez cukru je jich spousta...já se vždy dívám, kolik je ve složení sacharidů..třeba Frutapura je psaná bez přídavku cukru, ale má stejně sacharidů, jako klasické slazené..no a přímo bez cukru jsou třeba od HAMÉ, ty jsou skoro v každém obchodě u DIA výrobků, mají opravdu méně sacharidů, ale jsou taky od DEVA, prostě je jich hodně...v marketech je mají, je tam přímo napsáno bez cukru 😉 nebo neslazené 😉

Jak už jsem psala, je výborná Včelka Mája hrušková, ale ta nevím, jestli je taky bez cukru..

ijetka
26. únor 2007

jita2
mám tu přesnídávku od Hamé:složení:jablečná dřeň, voda, cukr....
tak nevím, já kupuju frutapury, sunarku, hami, hipp

Tu přesnídávku, jak jsem teď psala složení mi (spíš malýmu), koupila moje mamka a já ji hned sprdla, že tyhle (Hamé) nekupuju a že je navíc s medem a to je alergen.
Tak mi odpověděla, že se na mě příště vy......pro dobrotu na žebrotu 😕

Přitom jim to furt říkám co mají kupovat a co ne 😠

carodkaa
26. únor 2007

takze ta frutapura je asi nejlepsi co a jak velka proce je v tom jednom kalisku?

ijetka
26. únor 2007

Sice patří mezi ty dražší ale je dobrá v jednom kelímku je 100g, to Kubík slupne jako prd 😀
Jsou po čtyřech takže 4x100g
Stojí okolo pade, ale dají se sehnat laciněji va akci

jita2
26. únor 2007

ijetka,
no to je jasný,že v obyč. je cukr, ale psala jsem, že je HAMÉ neslazená, to znamená BEZ CUKRU 😀 , obsahují okolo 11 g sacharidů, na rozdíl od ostatních, které obsahují kolem 18 g 🙂 😉 , takže Hamé bez cukru obsahují opravdu málo sacharidů a už vůbec žádný med 😝 😝 😀

raculka
26. únor 2007

ijetka- ty prachy ve švadlence sice nic moc,ale Kubík bude určitě nadšenej,že má šikovnou maminku 🙂

Zajímalo by mě,jestli jste začaly dávat příkrmy prostě samy od sebe po ukončení 6.měsíce,nebo jste vždy čekaly,co vám řekne DR a řídily se podle jejích pokynů ??

ijetka
27. únor 2007

Jestli se mi to nepovede, tak budu 😠 😠 no když tak mám moc šikovnou kamarádku. Ta umí všechno 😀
Ale u placení se mi podlomily kolena 😕

Mě dr. řekla, když byly malýmu 4měsíce, že můžu dát občas mrkev a šťávu, na půlroční docela koukali, že jenom kojíme a řekli že můžeme začít a na noc tu kaši (o tom už jsem psala).

A znáš to sama co doktoři: třeba předkožka, a vůbec všechno 😒

ijetka
27. únor 2007

jita2
ještě k těm přesnídávkám, někde jsem vyčetla, že neslazený jsou vhodný pro diabetiky a dětem by se podávat neměly

Fakt zlatý slova: všeho z mírou 😀

dashak
27. únor 2007

Babky, proč vy si furt lámete hlavičky makovičky s tím cukrem? Zas musíte počítat s tím, že odněkud musí brát energii a odkud jinud než ze sacharidů?? Tloustne se z tuku, ten cukr je spíš pohroma na zuby.

ijetka
27. únor 2007

dashak
Kubík bere energii ze mně a manži 😀 😀

dashak
27. únor 2007

Já tě pořád naháním 😉 Než někde něco napíšu, tak ty už jsi zase jinde 😀
Včera jsme snažilky neporazili, pač se nešlo přihlásit asi do 23h na koníka, čímž odpadly některé stálice a tudiž jsme neposlali tolik příspěvků ☹
Ale tu tisícovku jsem zvládla a ještě jsem chytla magický 3000. příspěvek do diskuze

carodkaa
27. únor 2007

dobre ale nemusim do nej zbytecne cpat spoustu cukru kdyz jsou i vyrobky ktere ho maji daleko min..proc ho budu ucit na sladkej granulovanej caj kdyz mu chutna i ten normalni sackovej nebo cista kojenecka voda??Did je to zbytecny..A pokud jde o tu energii tak Tada ji ma fakt na rozdavani i bez zbytecnyho pridavani cukru 😀

jita2
27. únor 2007

to ne, zcela určitě vím, že když přesnídávky střídám, normální i bez cukru, zcela určitě jí to neuškodí, energie má určitě dost, protože ono to ovoce přece samo o sobě obsahuje dosti cukru, takže energie bude mít až až...

to já nejsem jen na přesnídávkách bez cukru, to ne, ale střídáme je rozumně 😀

dashak,
to víš, že se tloustne i z cukru..a jak 😀

ale já nic nepřeháním, všeho s mírou 😀

ijetka
27. únor 2007

No taky myslím, že se tu slušně honíme 😀

Neboj porazíte je jindy, jdu na IP

jita2
27. únor 2007

carodka,
tak to můžeš být jedině ráda, když ti malá pije kojeneckou vodu nebo sáčkovaný čajík....... 😀 , máš v tom pravdu... 😉
malá má kašel a nechce mi klasickej sáčkovanej na nachlazení, tak jí do toho zamíchám trošku granulek a hned to pije, ta je teda vyčůraná 😀

carodkaa
27. únor 2007

Jita 2- a tys ji jako prvni nabidla ten sackovej?Nebo rovnou ten granulovanej?Mozna je to v tom ze kdyz nejdriv pozna neco tak sladkyho tak pak tezko bude chtit neco neco skoro bez chuti 😅

Dashak-a po cukrech se teda tloustne tim si bud jista 😉

dashak
27. únor 2007

holky, jasně,že se tloustne po cukrech, ale cukry se dají narozdíl od tuku přeměnit na energii, tudiž se dají vylítat 😀
Já si s čajem hlavu nedělám, pač malá vypije i čistou vodu, ale nechci do ní pořád cpát sabíka, tak ať má i trochu fenyklu na vyprdění.

Přesnídávky kupujeme v makru od Hamé, pač je máme za nějakých 8,20 a borůvková vyjde na 12kč.

jita2
27. únor 2007

dashak,
díííík za tip, zítra jede manža do Makra, tak mi tam Hamé koupí...my je máme tady za 12,- 😉 😀

carodkaa,
to je právě to, já jí první nabídla granulovaný...no a je celkem jasný, že se pak špatně přeučuje, ale teď aspoň pije, jak říká Dashak, pravdu jen obarvený z granulek a doleju jí ho třeba dětským proti kašli, když je nemocná, tím hořkým a pije to...aspoň tak...

carodkaa
28. únor 2007

Teda holky tady to nak moc nejede 😅
Musim poreferovat jak jsme dopadli s tema presnidavkama,koupila jsem mu Frutapuru hruskovou a tu okamzite zblajznul 😀
Zkusely jste nektera treba jen trosku povarit jablicko,rozmixovat a dat na svacinku?
Nebo vsechny kupujete presnidavky?
Jablka mame domaci,tak jsem si rikala,ze bych to zkusila 😉