Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
9. bře 2009

Já zpočátku ohřívala ve vodní lázni, ale dost dlouho to trvá, kluci se mi vždycky mezitím uřvali, tak teď ohřívám v mikrovlnce, i když to není nejlepší... O oleji do skleničky jsem nic neslyšela, ale logicky: vám by chutnalo pít olej? Nehledě na to, že se s tekutinou nesmíchá... Lepší je ho přidávat do jídla, tam se rozmíchá a je to dobré i kvůli vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích.

jitrulka
9. bře 2009

holky, jak uchováváte jídlo na dýl? já si ted uvařila zeleninu s masem ale je toho dost, tak jsem to dala do skleniček a ted nevím co s tím. Dá se to zmrazit? Nebo jde to i zavařit? Jak schováváte jídlo vy, když ho dáváte navíckrát?

berenika39
9. bře 2009

mrazím. vařím si tak na týden, dvě jídla - 4 + 4 porce, jedno sní hned, druhý nechám v lednici na druhý den a zbytek zamrazím. jen je nedobrá bramborová kaše z mrazáku a jídla, kde je převaha brambor. ale takový ty mixy zelenine,maso,brambor - to je ok.

pavlina05
9. bře 2009

já dávám do sáčku a je to v poho 😉

cupi
10. bře 2009

Ahojky, můj maličký papá UM, takže od soboty už taky dostává příkrmy. Dlabe pěkně, snažím se začínat pomalu (jen pár lžiček zeleninky od Hami k obědu), abych mu neuškodila. Ale od neděle je jak vyměněný - v noci se mi často budí a nepomůže nic jiného než chování. ☹ Říkám si, že to určitě zase přejde, ale mám trošku strach, jestli mu ta zeleninka nezpůsobuje bolení bříška. Nevšimly jste si u svých prcků taky nějaké změny v chování? Moc díky. 😉

andyalukasek2008
10. bře 2009

Meli jsme to podobne, maly vyzadoval 1 davku UM navic ☹, nekdy to vyslo na noc, nekdy pres den, ale srovnalo se to, jakmile tech prukrmuzacal papat vice co do mnozstvi i druhu... A ted chrni celou noc 🙂... Myslim, ze to zavedenim prikrmu byt muze, ale urco z toho vyrostete 🙂...

jaannaa
10. bře 2009

mikulka...ja dávám kaši těsně před spaní , trochu to zapije vodou.... malá spí po ní celou nov

Lucka k obídku snědla 170 g zeleniny,myslíte že to stačí?..nebo mám dokojit? odpoledne dávám jablíčko...sní tsk 100- 180 g jak kdy a už nedokojuji

jaannaa
10. bře 2009

myslíte 6x denně stací dkyž jí davam jist?

kijonkova.k
10. bře 2009

jaannaa,myslím,že ti malá teda papá moc pěkně.Dokojit jí můžeš vždycky,pokud bude chtít,ale 170g je hodně,to někdy nesní ani ta naše a to už měla rok ☹ Jinak já jsem dokojovala jen asi týden po zavedení příkrmů,malá už pak nechtěla.

ewuli
10. bře 2009

jaannaa, také myslím,že je to pěkné když Ti takhle papá. Mě tolik nesní ani v 11 měsících ☹

kacka.va
10. bře 2009

jaannaa: já myslím, že to stačí bohatě. většinou se uvádí, že obvyklá dávka je 150 - 200 g.

jaannaa
10. bře 2009

ona ne pokaždé sní takovou porci (pouze když je kedlubna s bramborem, ci jina zelenina s masíčkem) ostatní papá tak těch 100 g

díky moc za ujištění 🙂

misasvobodova
10. bře 2009

mě Tomík papá tak 125 g zeleninky, stačí to? teď jsme přibrali málo, tak nevím, kde dělám chybu. byli jsme bohužel na UM, tak přikrmuji od ukončeného 4. měsíce

kijonkova.k
10. bře 2009

misasvobodova,asi stačí.Naše Karolínka taky sní kolikrát oběda jen kolem 100g.A děti ne vždy přibírají stejně.Hlavně,že přibírá,ne?Nám malá přibrala za 2 poslední měsíce jen 200g.

kacka.va
10. bře 2009

miso, já bych řekla, že to stačí

misasvobodova
10. bře 2009

moc díky za odpovědi, holky.

kate77
10. bře 2009

Abych tady nechodila jen pro rady---Andy 80..moc díky---malá si s tím křupavím chlebíkem kukuřičným hraje,žužlá,kouše..baví jí to..i kůrku chleba jsme zkusili..pěkně žvýká,převaluje v pusince.....I sama jsem to zkusila...tak se to hezky rozplyne v pusince ty desky...Díky

freduska
10. bře 2009

Ahojte mamicky. Moj Sebastian ma 5 mesiacov a 2 tyzdne. Pred tyzdnom sme zacali s mrkvou. Hned na druhy den ju zjedol celu 125ml. Davam mu Hami lebo na nete som citala ze je to najlepsie. Co vy na to? Inak mkvu mu davam o 11 30 cim mu plne nahradim jedno mlieko. Mam na vas ?Kolko mlieka vam dieta denne vypije. My sme na UM a pridanim mrkvy je to iba 800 ml denne plus vecer kasa. Staci to? Druha otazka: kedy ste zacali s druhou davkou napr. ovocim? Dakujem

jaannaa
10. bře 2009

freduska...ja zacinala s příkrmama v 5,5 měsících a odpolední svačinku (jablíčko) jsem dávala po 3 týdnech co papala zeleninku k obídku

freduska
10. bře 2009

Jaannaa ahoj. A nahradila si to jablicko mliekom? To znamena ze este pred 6 mesiacom jedol 2 krat denne?

kacka.va
10. bře 2009

freduska: já bych začala dávat další druh zeleninku a ovoce bych nechala na později.

jaannaa
10. bře 2009

freduska ... ze začátku jsem po jablíčku ještě dokojila, jelikož nesnědla toho moc... ale tedko už krásně baští tak po jablíčku ani po večerní kaší nekojím...jen po obídku když nesní víc jak 150 g tak kojím ... ale už to asi taky odbourám.

mikulka
10. bře 2009

Holky, a když zsčnu s příkrmy, nejprev anbídku prso, pak třeba dvě lžičky a pak zase prso?
Nevíte, jestli prodávají skleničku cuketu s bramborem?

jaannaa
10. bře 2009

mikulka...ja začínala tak, že jsem nejprve dala pár lžiček, a pak dokojila ... nezačínala jsem kojením

jaannaa
10. bře 2009

mikulka ... skleničky jsem nekupovala... tak netuším.

ilci
10. bře 2009

cuketu s bramborem jsem neviděla

melanykol
10. bře 2009

Ahojky na www.hami.nutricia.cz je seznam všech výrobků a je to seřazené podle věku 😉

many
10. bře 2009

mikulka - vždycky dáš pár lžiček a pak dokrmíš prsem 😀 😀 😀

many
10. bře 2009

holky už jste se registrovaly do toho mimi-klubu jak má teď obchodňák Globus 😉 to jsou pak dobrý ceny 😉 kdyby něco tak - www.mimi-klub.cz 😉

janasekh
11. bře 2009

kate 77, o jaké chlebíky se jedná? koukala jsem, ale našla jsem jen ty, kde je trochu soli, to asi nebudou ony, že?