Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

carodkaa
6. bře 2007

Jita2,
kdyz odstrikam tak je to sice na chvilku lepsi,ale to mliko se tam za chvilku vytvori zase..kdyz to takhle tyden vydrzim,tak je to sice hrozny,ale pak uz je to v pohode,to telo si zvykne,ze v tu dobu tam proste neni ta poptavka a uz se tolik netvori.Nechci tady psat o kojeni na to jsou jiny diskuze..Jen jsem tim chtela vysvetlit proc v tu dobu,kdy ma mit tu presnidavku,nechci kojit 😉
Kasi mu davam vecer,tak to asi vhodny taky neni..Nak to ovoce do nej dostat musi,zkusim treba stavy,nebo tak.A hlavne za tyden jdem do poradny tak se poptam,ale dekuju moc za rady 😉

dashak
6. bře 2007

carodkaa, já sice můžu asi nejmíň mluvit o kojení, ale něco mě napadá.
Furt se tvrdí, že kolik mlíka ze sebe dostaneš - tolik se udělá - je to přizpůsobeno poptávce.
Takže moje laická rada zní - zkus odstříkat, ale ne do prázdna, jak budeš odstříkávat míň, bude se i vytvářet míň mléka.

dashak
6. bře 2007

😀 😀 ijetko směju se. Pamatuju si, jak ses straaaašně těšila na přikrmování a nechtěla jsi věřit, že zlaté kojení, a že budeš ještě vzpomínat při praní oblečků, bryndáčků, čištění nábytku a tak.
Tak teď už mi doufám věříš 😀

carodkaa
6. bře 2007

dashak-tohle ja vim,odstrikavala jsem malo,jen do ulevy,a uz je to v poradku 😉
jen me trapi,ze odmita ty presnidavky,vcera kdyz videl jak to nesu,se u toho dokonce rozbrecel,doufam ze to je jen docasny ☹

ijetka
6. bře 2007

dashak
ty mi to dáváš sežrat 😅 no je to pravda, taky jsem se těšila až bude malej pohyblivější a prásk včera, a teď se těším na zub, ale bolí to jak mrcha když mi dásní cecek 😉

carodkaa
já myslím, že s přesnídávkama se to zlepší, třeba se mu zoubkama změnily chutě 😕 a s tím kojením zkus odsstříkat míň mlíka. Já takový problémy nemám, malýho kojím taky (zatím), ale myslím, že se mi pomalu přestává dělat. Zatím je to v pohodě

dashak
6. bře 2007

carodkaa a co čerstvé ovoce? Klidně zkus ten jogurt, budete mít osm měsíců. Já ji do toho rozmačkám banán a jen se zapráší.

Nebo zkus mrkvičku, jabko, banán.

Ijetko, víš, že to bych si nikdy nedovolila, jen ti vracím ty podlahy 😀 😀 😀

ijetka
6. bře 2007

😀 😀 😀
já asi jogurty dávat nemůžu ☹ svisnkej ekzém!!!!

No zítra asi pojedu k mudře tak se optám 😒

jita2
6. bře 2007

dashak,
máme asi stejný chutě, u nás se taky zapráší po banánu s jogurtem, i já jsem to baštila na snídani snad skoro celé těhotenství 😀 😉

zítra jdem na 8-mi měsíční prohlídku, tak jsem zvědavá, kolik vážíme 😉

ijetka
6. bře 2007

Jé jito my taky pádíme k mudře, mamka má volno tak jede s náma a já konečně po dlouhý době budu řídit 🙂 hurá

A váhy se docela bojím 😕

jita2
6. bře 2007

Neboj, mě už to přešlo...u kojenců se to tak nebere... 😉

ijetka
6. bře 2007

No jenom mě zajímá o kolik budulínek vyrost za 2měsíce 😅

raculka
6. bře 2007

ahoj vespolek 🙂
Tak máme za sebou první mrkvičku,ale moc mu nejela,vzal si jen trošku a dělal chudák dost zhnusené obličeje,až mi ho bylo líto. ☹ . Tak doufám,že za pár dnů tomu přijde na chuť. Jak dlouho trvalo,než si ti vaši prckové na příkrmy zvykli a snědli více lžiček?

carodkaa- aha,tak to bohužel neporadím.A banánek na pyré rozmělněnej mu nechutná?? To se mám teda ještě na co těšit,až budu odstavovat 😝

jita2
6. bře 2007

raculka,
přesně už nevím, jak dlouho to trvalo, ale kdybys viděla ty znechucené obličeje prvních pár dní, snad možná týden, dva..nevím..úplně jako by se jí navalilo..no nediv se..sladké mlíčko no a pak tohle..ale zvykli si všichni, zvyknete si i vy..mám dojem, že to bylo dobré až za 2-3 týdny, ale jak jsem jí třeba dala pak samostatně dýni nebo brambor, kupovidu jí to chutnalo víc, než ta mrkev 😉

ijetka
6. bře 2007

Jé raculko tak už?? 😅
No já mám dojem, že malýmu ta mrkev jela, ale jak kdy, taky mu nechutnalo všechno a musel si zvykat.
Já to pokazila páč jsem mu dala prgo ovoce a až pak zeleninku tak jsme to měli krapet zkomplikovaný 😅

Teda holky řeknu vám, že jsem toho plno zapoměla....ty začátky co a jak 😨

raculka
6. bře 2007

jo jo, už už ijetko 😀
Já zatím budu pořád zkoušet tu mrkev,vy jste daly hned něco jiného,když o mrkev nebyl zájem- jito ???
A kasi jste začaly dávat kdy?

Vy už si nepamatujete,vždyť je to chvilka 😀
Já už taky nějak zapomínám,připadá mi dávno,kdy jsme jen leželi v postýlce 😅

ijetka
6. bře 2007

Fakt zapomínám, nejdřív to bylo jenom kojení a najednou bác jsme začali....letí to letí
kámoška má 2měsíční holčičku a ptala se mě kolik bylo malámu když jsme byli na kontrole po očkování (co dělají v porodnici) a já si za boha nemohla vzpomenout kolik mu bylo, jenom vím, že měl dlouho stroupek a máme očkování posunutý 😅

Já bych určitě zkoušela tu mrkev dál a pak přidej brambor

Kaše dávám od 6ti měs. to kvůli našemu nočnímu buzení (pamatuješ na to?), ale budí se stejně

Těď obdočím do rána se mi zdálo, že se mu vyklubali zuby, byly jenom takový maličký a než jsem doběhla do kuchyně pro lžíčku tak je měl velký jako my dospěláci 😀
ty jo já už magořím pomoc ☹

jita2
6. bře 2007

raculka,
nee, jen mrkev, já jsem postupovala klasicky, 3 dny mrkev, další 3 dny brambor, pak tyhle dvě věci dohromady, pak jen dýni a pak zas dýni s těmi ostatními věcmi..necouvla jsem 😉

kaše dávám až teď, a to jen opravdu zřídka, páč u nás není potřeba..jako na noc..jí stačí mlíčko..a tak jsem dala kaši snad jen dvakrát, místo dopoledního ovoce, to jen na zpestření...jak holky chválily sunarku s banány...tak jsem neodolala 😉

dashak
6. bře 2007

Ijetko, ty se těch zubů ne a ne dočkat 😀

jita2
6. bře 2007

ijetka,
no hlavně že je neměl jako ta učitelka ve filmu SAXANA 😀 😀 😀

raculka
6. bře 2007

jée ijetka 😀 já si to nějak blbě přečetla,takže jsem si myslela,že to myslíš vážně- takže taky už jsem trošku magor 😀

S mrkví to budu zkoušet,dokud si nezvykne,ale samozřejmě ho nebudu nutit,prostě pozvolna 😉 . Teoreticky to mám naštudovaný,v praxi to asi bude trošku jinak 😅

S kašema určitě ještě počkáme.Zatím v noci spinkáme,i když se teda budíme dřív,ale myslím,že to je spíš tím,že se nemůže dočkat,až bude zase lozit a prohrabávat celej byt 😎

carodkaa
6. bře 2007

Holka tak dneska snedl asi 6 lzicek jablecny presnidavvky,Huraaa aspon neco 😅
Raculka-nam to trvalo asi tak 14dni nez jsme se dostali na plnou davku,jinak mrkvicka nam ze zacatku taky vubec nejela,prvnich 5 dni snedl tak 4-5 lzicek a pak uz to slo 😉 To spinkani ti zavidim,jak jsme presli na tu kasi tak se mi budil az kolem 5 rano,tak jsem byla rada,ze se konecne vyspim.Jenze ted ho trapej ty zoubky a zase se moc nespi,takze jsme zase tam,kde jsme byli 😒

raculka
6. bře 2007

carodkaa-tak vidíš,určitě jim přijde na chuť 😉
Musím mít trpělivost,s tím přikrmováním.Asi jsem čekala,že mu bude chutnat víc.Snad postupně přijde zelenině na chuť. 😵
Dnes jsem jukla do jednoho biokrámu a ze zeleniny tam měli samé zbytky,kg té mrkve snad za 45,- ale vypadalo to všechno děsně,myslím,že nemají takový odbyt.
Takže máme normální z obchodu,stejně za nějaký čas bude jíst to co my,takže s tím nebudu dělat takovou vědu.
S těma zoubkama vám nezávidím,ale myslím,že nás to taky nemine.I když znám děti,keré to zvládaly bez problémů. 😒

dashak
6. bře 2007

já taky kupuju v obchodě, max. brambory uzmu tchýni z políčka a i mrkev, ale už jsme jí všechnu snědli, takže normálně kupuju, snažím se kupovat tu s natí. Kupuju i brokolici a květák a to si nadělám na růžičky a dávám na mražák a s masem taky tak, udělám si pidi porcičky, zabalím každý kousek zvlášť do folie a dám zmrazit. Špenát kupuju z alberta mražený - je už rovnou naporcovaný na pidi kostičky. Dávala jsem občas i pár kuliček hrášku a pak jsem se dočetla na tom linku od isacka, že luštěniny kromě červené čočky nee ani prý rajčata a to mi mudra dovolila 😲

jita2
7. bře 2007

dashak,
ten špenát, jak píšeš, na ty pidikostičky, jak ho najdu? Tam je napsané na obalu, že je to už na kostičky?? 🙂

carodkaa
7. bře 2007

Jita 2-ten spenat kupujem taky je to firma Ardo,je to listovej spenat,je rozdelenej na kosticky veliky asi jako do zasobniku na led 😉 ale ja se docetla ze spenatu se ma davat do 2let jen fakt malinko ze je to zelenina ktera do sebe umi natahnout nejvice dusicnanu ze vsech 😒

carodkaa
7. bře 2007

Raculka-jeste k tomu bio,ja jsem si rekla ze proste do roka mu budu davat lespi zeleninu nez nam,objevila jsem u nas v Hypernove bio brambory 1,5kg-45kc,a bio mrkev 1kg-30kc,varim z toho jen jemu takze to vydrzi docela dlouho a stridam to s tema sklenickama,kupodivu to odeme mu chutna vic 😕 😉

jita2
7. bře 2007

carodka,
díík za varování se špenátem...člověk sám fakt na všechno nepřijde, páč mi doktorka zrovna dnes řekla, že mám začít dávat špenát... 😉

zevina
7. bře 2007

raculka, my se teď perem s příkrmy druhý týden, mrkev, to byl takový neutrál, něco prďa zbaštil, něco utíkalo z pusiny ven, mrkev+brambor, nicmoc, skoro všechno plival ven, dokonce podnikl pár více či méně úspěšných pukusů mi lžičku uloupit a zbavit se jí 😉 nebo si raděj do té opatlané puseny nacpat nohu (v punčocháčích) a teď máme hit brambor+mangold, přesto že je to takový zelený blivajz, docela mu jede 😀

zevina
7. bře 2007

jita, ty si pěstuješ na zahrádce, zkus ten mangold, my ho sadíme už léta, upravuje se jak špenát, ale neobsahuje kyselinu šťavelovou, takže je líp stravitelný

jita2
7. bře 2007

No ještě jsem o tom neslyšela, ale díík za tip, kouknu se po něm 😉