Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

eliotka
16. dub 2009

Já mud ns dávala půl hodiny pauzu, než jsem dala prso, ale pak jsme šli dost pozdě ven, protože po příkrmu máme venek. A taky mi to přišlo atkové drastické nedat mu prso. Dr. to asi myslela tak, aby si kojení nespojoval s příkrmem, ale neí to po 14 dnech přikrmování brzo?

Myslíte, že nemám dbát rady dr. a prso mu prostě zatím dávat po zelenince?

zorina
16. dub 2009

ahoj, taky po příkrmu dokojuji, protože mám strach, že bude mít žízeň, zvykám ho na čajík ale moc toho nevypije, za to mlíčka si dá dost. Jinak přikrmujeme už měsíc, jsem z toho jelen mám to kojení nějak omezit ?

zoeno.1
16. dub 2009

eliotka ani ja som to este nepocula 😕 my papame prikrmi mesiac a mala spapa cca 80g a vzdy ju potom dokojim..no raz spapala 150g a hned sla spinkat. to sa mi vobec nezda s tymi mineralmi....ja jej davam do zeleninky aj MM a ked davam MM tak olej nedam...mne dr. povedal,ze este stale je kojenie prvorade,v podstate sa este stale zoznamuje s tuhou stravou,takze 14 dni je podla mna dost malo,kludne jej davaj prso.

zoeno.1
16. dub 2009

a este mi povedal,ze s tekutinami mozem kludne zacat az po 8mesiaci,ze MM ma este stale aj od smadu...

shaula
16. dub 2009

Jo, to jsem si neuvědomila, ale Zoeno má pravdu, kámošky taky přidávaly do příkrmů MM, aby to měly děti známější chuť (dokonce to tak píšou i v "návodech" na příkrmy). Já bych to fakt neřešila, dokud ti nesní plnou dávku zeleniny, tak bych klidně dokojovala, pokud chce. A klidně i hned.

garfie
17. dub 2009

Mě doktro výslově řekl, že mám po příkrmu ještě dokojit-aby se nezastavovala laktace.

eliotka
17. dub 2009

Holky, jste zlatíčka. 🙂 Já vlastně taky dávám do příkrmu MM, sice malinko, ale dávám. Ale k tomu i kapku oliv, oleje.

zorino, záleží, kolik ti toho malý spapá. Pokud zeleninky 150 g, pak už se dokojovat nemusí.
Dáváš ještě něco mimo zeleniny?

Já dnes na radu dr. začla i ovoce, ale malý to nechtěl vůbec. Zkoušela jsem Sunárka a hami první lžička. Máte někdo zkušenost?

shaulo, vidím, že máš dvojčátka, jak to zvládáš?

shaula
17. dub 2009

Eliotka: jak se dá🙂)) Teď už celkem OK, nejhorší to bylo, když měli prdíky, řvali oba najednou a člověk má jen jedny ruce. Tak to je záhul. Jinak pokud ses ptala na krmení, tak je krmím najednou v autosedačkách (ještě mi neumí sedět) a krmím je na střídačku - lžičku jeden, lžičku druhý.
Přesnídávky vzali celkem rádi, takže v tomhle ti neporadím, začínali jsme tuším taky Sunárkem nebo možná Babydream z Rossmanna? Už nevím. Ne, byla to nějaká první lžička, asi taky Hami. Ale nechtějí ovoce v jiné formě než koupené přesnídávky - zkoušela jsem dušená jablíčka, syrové jablíčko s banánem, samotný rozmačkaný banán a zatím nic. Až včera trochu pojedli dušených jablíček (byly sladší než ty předtím).

stvura
18. dub 2009

Ja stale po prikrmu dokojim a to maly zje plnu misku - 250g. Vcera som robila prvy krat cviklu, maly sa nou zadusal, vrele doporucujem : malicka cvikla, jeden zemiacik, par ruziciek karfiolu, kuracie masko....
Vsetko krasne cervene, dala som mu pre istotu cervene tricko, lebo vyprat ta cvikla teda velmi pekne nejde... 😅

Pri ovoci som zacinala dusenym jablckom co som si sama spravila, dodnes maly papa len presnidavky bez cukru {ma 8mesiacov}, lebo z cukrovej ovko mal zvyseny cukor.

shaula
18. dub 2009

Já klukům (9 měsíců) taky zatím dávám přesnídávky jen bez cukru. Ono není moc vhodné je nadměrně zatěžovat cukrem aspoň do roka. A můžu se zeptat, proč malému měřili cukr? Má sklony k cukrovce? Protože nám to třeba nikdo nedělal...

stvura
18. dub 2009

Shaula, mam oboch starych rodicov silnych cukrovkarov a sestra ma tiez nabeh, tak mi ho sleduju. Ono je problem ze tych bezcukrovych vyziviek je malo, no uz zacne sezona a mozeme si sami robit ovocne vyzivky...

shaula
18. dub 2009

Stvura, aha, tak to chápu. U nás sice v rodině cukrovka je (několik případů z matčiny strany), já jsem taky měla těhotenskou cukrovku (po porodu se to upravilo), ale na žádné testy nás neposílali. Nevím, jak na Slovensku, ale v ČR výběr celkem je - kupuju Sunárek (teď stojí sklenička 20 Kč), nebo Babydream (23 Kč), nebo Frutapura (400 g vyjde na 39 Kč nebo 49 podle druhu). A naposledy jsem narazila na neslazeného Hamánka, ten byl za super cenu stejně jako ten slazený (myslím že cca 13 Kč). Jsou i další druhy, ale ty vyjdou dráž.

eliotka
18. dub 2009

Holky, ale ten Sunárek se mi zdá teda příšerně kyselý... Já dnes zkoušela frutapuru, snědl jen dvě lžičky, ale aspoň něco!

zoeno.1
18. dub 2009

ahojte,ja som kupila presnidavku HIPP BIO a tam cukor tiez nie je
chcem sa spytat,ze od kedy sa to dava ten zltok ? uz sa to tu urcite xkrat spominalo 😅

many
18. dub 2009

já si myslím,že od těch 6 měsíců,jak se začíná s příkrmy 😉 má být jednou týdně místo masa 😉 já ho dávám v neděli do zeleninových příkrmů 😉

mikulka
18. dub 2009

Doporučuje se od 7. měsíců, kdy se začíná dávat i maso. 6x týdně maso, 1x týdně žloutek. 😉

many
18. dub 2009

no já maso začala dávat od 6 měsíce,řekla mi to tak i doktorka 😉 a i ve skleničkách je od 4 😉

zoeno.1
18. dub 2009

dik za rady,tak ja uz s tym zltkom zacnem,len som sa potrebovala uistit,mala uz papa 4dni masko,tak jej ho dam tiez v nedelu 😉
many kojene deticky to maju posunute vsetko o dva mesiace (co sa tyka prikrmov),takze predpokladam,ze vy ste na UM... 😉 teda ak sa nemylim 😅

aji81
18. dub 2009

Ahoj holky, potřebuji prosím poradit. Malá začala s příkrmy od uk. 5. měsíce. Baštila jak divá ale tak po třech týdnech začala pomalu odmítat, takže začínáme tak na čtyřech lžičkách za den 😝 😲 . Nevíte proč? co se stalo?? A co mám dělat? ovocné přesnídávky nechce už vůbec! Dávám jí od frutapury a to je 100% ovoce a je to kyselé a šklebí se u toho hrůza, vyplivuje to. Kaši na noc sní. Zatím jí příkrmy kupuji ale od příštího týdne chci vařit, tak to třeba odemne bude chutnat víc...Nevím 😒

many
18. dub 2009

zoeno nenenene já pořád kojím 😉 a budu tak do dvou let 😀 😀 😀 😀 mám teda v plánu 😀 😀 😀 my začali s příkrmy od 6 měsíce 😉

many
18. dub 2009

aji - uvidíš,chce to čas,už jsem to hodněkrát tady četla,že děti pak z ničeho nic začali odmítat ☹ ale pak se to spraví 😉 tak držím pěstičky ať je to u vás co nejdřív a Jasmínce chutná 😉

aji81
18. dub 2009

many dík, jj trpělivost, trpělivost.... 😝 😵

many
18. dub 2009

aji no ozkoušej jiné značky a uvidíš a pak třeba i vař,některým dětem prý jede spíš vařený doma 😉 tomu mýmu teda jedou Hami skleničky 🙂

aji81
18. dub 2009

jj zkusím vařit, jinak už nevím. Střídám Hami s Hippem, no uvidíme až uvařím

zoeno.1
18. dub 2009

many jaaaaaaj 😀 hm...no vidis a zas som zistila nieco nove 😉 ale je tych nazorov uf 😝 😅

many
18. dub 2009

zoe - asi jsme se nepochopily 😀 😀 co nového 😉

many
18. dub 2009

aji a nebo jí nechutnalo zrovna nějaký to jídýlko 😒 jak dlouho to nechce jíst

zorina
18. dub 2009

eliotka, už jsme začali dávat i maso a na odpolední svačinku ovoce, ale teď mi začal nějak stávkovat a když mu dám na oběd jen zeleninku např. bramboru tak sní tak 3 lžičky a je hotovo. No je to jen dva dny tak uvidíme snad ho to přejde protože zeleninka mu vždycky šla.
To ovoce jsme dali od Hami první lžička a chutná mu to. Taky jsem si zavařila jabka a hrušky tak uvidíme jak mu to bude chutnat

zoeno.1
18. dub 2009

mam dalsiu otazku 🙂 kolko vam deticky spapaju bananu? malej ho davam treti den a uz na druhy mi zjedla cely (100gr) neni to malo?alebo vela? 😅

aji81
18. dub 2009

Many no právě, začalo to že jí nechutnaly zelenáky 😉 tj. brokolice, špenát. Tak jsme nedávala. Předtím měla hrozně ráda karotku s bramborem nebo zeleninku s rýží tak jsem střídala toto a masíčko ale pak se nějak kousla. Jako docela mě zkouší!!!.. 😝