Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

raculka
7. bře 2007

dashak - ty rajčata možná proto,že jsou silně alergenní,takže asi jako prevenci je něktěří DR nedoporučují 😉 . Jinak díky za tip na ten špenát 😉
carodkaa-tak to není tak špatná cena,je pravda, že to vydrží.Já jen nebyla ochotná dát 45 za mrkev,která vypadala fakt ošklivě. 😖 . Akorát my do Hypernovy nejezdíme,ani tady asi žádná blízko není.
No tak vidíš,jaká jsi dobrá kuchařka,že mu od tebe chutná víc 😵
jita2- ten špenát to je zvláštní,v knížkách ho celkem doporučujou.Já myslím,že nějaké menší množství jednou za čas neuškodí,spíš se to nemá přehánět 😉
zevina-díky za tip,já tuhle zeleninu vůbec neznám

dashak
7. bře 2007

holky, s tím špenátem nejsem vůbec chytrá, minule mi taky šéfka v práci říkala, že špenát je ještě brzo, že prý obsahuje moc železa. No, ale my měli železa málo, tak snad to nevadí. Kdyby každý doktor netvrdil něco jiného tak by to bylo daleko jednodušší.
Jiťa, ten špenát o kterém jsem mluvila já je přímo zn. albert a je tam psáno porcovaný.

raculka
7. bře 2007

no jo a jsme zase u toho...nikdo nic přesně neví,takže každý tvrdí něco jiného a jak my chuděry svědomité matky se s tím máme vyrovnat 😀 😅 😠

jita2
7. bře 2007

holky,
ať máme ještě větší zmatek, tak špenát neobsahuje zdaleka tolik železa, jak se povídá 😀 😀 , ale fakt, kdysi o tom byla reportáž, že to jsou jen pověry, to jak narostou Pepkovi ty svaly atd...že obsahuje minimum železa 😀 a zase v tom máme guláš 😀
Zkrátka není kam spěchat..koupím ten porcovaný, co píše Dashak, to je skvělý nápad a budu ho opatrně dávat 😉

ijetka
7. bře 2007

Teda holky jak to čtu jsem z toho jelen.....buď jsme přechytralí 😀 a nebo jsou okolo nás blbci 😀

Prase by se v tom vyznalo co jo a co ne a když jo tak kdy......jé to je filosofie 😉

Tak dneska jsem šla do drogérky Kubovi koupit papů.....maturita hadr:
Když jsem koukala na jeho měsíc a bylo to bez lepku, bylo to mixovaný
Když jsem koukala a kousky jídla a bez lepku, bylo to kolem 10měs.
Když jsem koukala, byly kousky jídla a náš měsíc obsahovala lepek

Tak jsem vzala jenom 2 skleničky, ale fakt problém 😠 😠

Už jsem z toho tak v pr..., že si říkám že na to prdím, že jestli má ve vínku celiakii můžu dělat co chci a bude jí mít 😢

Kdyby ji zjistili tomu bratrancovi za rok dávala bych Kubíkovi stejně všechno 😕

jita2
7. bře 2007

ijetka,
taky pěkný guláš 😀 😀
hele, ten lepek píšou teoreticky od konce 6. měsíce, tak už snad pomalinku by se mohlo..třeba ty skleničky střídat..kašičky bez lepku a kousky s lepkem..to jo, oni to tam perou do těch skleniček už od konce 6. měsíce..i do sušenek od 6. měsíce 😉

ijetka
7. bře 2007

No to se mi povedlo, viď??? 😀

V pondělí jdeme stejně k mudře na očk proti obrně tak se optám 😕

jita2
7. bře 2007

hele, dyť máš letiště 😀 , ty máš zrovna reklamu??? 😀 😉

dashak
7. bře 2007

😀 ijetko, a přesně proto to dělám raději doma. (jako jídlo pro Ivanku) 😅
A s kouskama dejte pokoj, včera jsem řekla dost, budeš papat kousky. Ona zpapá, rýži celou, mrkvičku na malé kostičky. Ale brambory nee 😝 A tak se včera šklebila, pak začla hystericky řvát, dusit se, slzy jak hrachy a už jsem myslela, že to už nerozdýchá, když v tom hodila šavli jako řemen. Snědla pár lžiček, ale vyblila toho snad kýbl 😝 . Na to, že to měla 5 vteřin v sobě to fajnově smrdělo, takže všechno prát, včetně potahu na židli 😝 😝 😝
Takže ty kousky nebudu lámat přes koleno a něco mixovat budu a co nebude nutné tak ne.

carodkaa
7. bře 2007

S tim spenatem je to fakt povera,neobsahuje zeleza o nic vic nez kterakoliv jina zelenina 😉
A od kdy se maj zacit pozvolna zkouset ty kousky,ja myslela,ze az tak po 9.mesici? 😕

ijetka
7. bře 2007

Já četla v "chytrý" knížce okolo osmého měsíce, zítra dostane zase vařenej žloutek, budu vařit, tak to tolik nerozšmelcuju a uvidím

Holky kolikrát dáváte maso? Já 6x týdně a 1 den žloutek, ale asi mu to maso omezím, nevím 😕

carodkaa
7. bře 2007

ijetka- maso davame 6xtydne,z toho 1xtydne muzes nahradit zloutkem,do roka by se to melo dodrzet,pak uz se muze trosku omezit 😉

raculka
7. bře 2007

Já jukla do knížečky od výrobce dětské výživy a tam psali něco na způsob toho,že tím že budu vařit doma,tak skoro ohrozím své dítě. 😒 Nevím,ale mám pocit,že už se to všechno přehání.Myslím,že jim jde stejně hlavně o peníze 😠

dashak
7. bře 2007

raculko, no tak musí tam napsat tohle, aby si zajistili odbyt.
Já malé vařím doma, domácí mám akorát brambory a mrkev už jsem tchýni všechnu vyžrala, takže už taky kupuju. A nemám z toho žádné trauma. Ani Ivanka. Aspoň bude připravená na ten humus od mala 😀
To bych si musela doma pěstovat i rýži a později chovat krávu na mlíko 😀 😝

zevina
7. bře 2007

rýži a krávu 😀 😀 😀

jita2
8. bře 2007

jasně holky,
to byl asi nějaký blud..nemyslím, že doma vařené by bylo závadné..taky souhlasím s Dashak, pomalu je připravovat na naši stravu, vždyť to pak budou jíst celý život..víš kolik se toho napíše a není to pravda? 😉
dashak,
tak to jste měli doma veselo, s tím blinkáním..tak to je fajn, když už spapá celou rýži, to my ještě nezkoušeli..my jíme jidýlko zatím rozemleté přes masový strojek, takže na kaši to není, ale nějaký kousky zatím taky ne 😉

ijetka,
maso taky 6x týdně, myslím, že to zatím určitě neomezuj 😉 , žloutek nikdy nedáváš dohromady s masem, že ne? Ten jen se zeleninkou 😉

ijetka
8. bře 2007

Zdarec kočky 😉 to je polkona hned na začátek co??? 😀

Jak jsem psala maso 6x a 1den žloutek s bram. a mrkví, jenom mám pocit, že to masíčko je často. Mě by to osobně nevadilo já jsem masová 😅

Dneska chci zkusit ty kousky, co jsem včera tak pracně sehnala 😒 tak uvidím, co Kubišta 😕

dashak
perlíš jako vždy 😀 co mlalá v poho???

ijetka
8. bře 2007

jita2
jasně, že raklama 😀 dneska to čeká tebe viď? Jo jo ordinace 😅

jita2
8. bře 2007

ijetka,
dnes to mám jáááá večer 😀 😀 , tak ne že mě tady budete pomlouvat 😀 😀 , no neboj se, že to maso je často, protože to tak opravdu je...radí to téměř všude 😉

zevina
8. bře 2007

jojo, masíčko je v pohodě, na rozdíl od nás jej dětičky potřebují ke správnému růstu, obsahuje důležité látky, které žádná jiná potravina nenahradí 🙂

macejka
8. bře 2007

Ahoj holky

tak musim říct,že jsem taky začala malýmu vařit doma a docela mu to chutná,dávám mu různou zeleninu a snažim se mu to prostřídávat aby neměl stále to samé a maso zatim střídám se zeleninou obden,ale už mu taky začnu dávat maso šestkrát týdně a zkusim i ten žloutek ten jsem zatim ještě nedala.
K tomu jestli je to "škodlivé" myslim to doma vařené.Já myslim,že to přeháněj,vždyť to všechno projde varem!!!To by snad všechny bakterie pochcípaly,né?! Já to jídlo pro malýho teda dělám dopředu více porcí a pak to dám do mrazáku a tam by ty potvůrky asi taky nepřežily.A hlavně všechno sterilní taky nemůže bejt,pak by děti byly nemocný pokaždý co by na něco šáhly a pak strčily ruce do pusy.Já teda neřikám,že ty příkrmy i nekupuju,kupuju,ale i vařim.Prostě to tak nějak prostřídávám.A zeleninu i maso normálně kupuju,domácího nic nemám.No je to náročný,ale klavně že papaj 🙂 😀 😉

ijetka
8. bře 2007

jita2
tak že tě tu budu čekat o reklamky 😉

macejko
mě to ten můj holomek z mrazáku nechce jíst, je to jako houba když to vytáhnu, uvidím jak to bude dál 😕

Holky tak ty dnešní kousky v tom obídku....malej snědl jenom pár lžiček, bylo to dobrý ochutnala, jsem. Ale dneska nějak nejí, 2xjsem ho kojila 2x jsem mu zkoušela dát ten oběd, jinak nic. Na ty kousky se nijak netvářil, akorát házel ksichtíky na první lžičku, ale to dělá pokaždý. Tak nevím co se děje 🙄

jita2
8. bře 2007

Naše malá byla dnes moc šikovná, když jsem jí dala sušenku, tak si poradila i s většími kousky, jak si do pusy lámala tu sušenku, všechno krásně rozmělnila a spapala 😉

ijetka,
já když to vytáhnu z mrazáku, tak je to hodně vysušený, zkrátka vybere to všechnu vodu..tak to pak ještě musím ředit vodou, aby to bylo řidší, no jinak by se s tím zadusila 😒 😉

dashak
8. bře 2007

holky, já jsem dneska už s kouskama taky měla úspěch. Brambory jsem pořádně oprala, ať tam není škrob a pak jsem to nemačkala hodně, jen jsem to párkrát pomačkala metličkou a ono se to rozmělnilo na menší kousky, Zalila jsem to ještě trochou vody, bo to dělám na páře a dneska to tam padalo samo i bez šavle 😀

ijetka
8. bře 2007

No ale i když to zředím je to takový hnusácký. Snad sis nemyslela, že to do něj cpu takhle 😀

Vy tak hezky baštíte 😉

jita2
8. bře 2007

No právě jsem ti psala, že to zavařený je chutnější 😉 , já už nic do mrazáku nedám, jen zlikviduju zásoby a pak hurá zavařovat do skleniček 😉

ijetka
8. bře 2007

Tak to vyzkouším, ale běda 😀 zase se s tím budu crcat 😅

jita2
8. bře 2007

Hihi, tak vyzkoušej jen malý množství, jestli chceš 😉 , nebo kupuj 😀 😝

ijetka
8. bře 2007

No když už budu mít flákotu masa tak ji zdělám 😀 , a kupovat se mi nechce, to víš tintily (peníze).....no třeba mě skřeček donutí ☹

raculka
8. bře 2007

tady je to dneska samý úspěch s jídlem, skoro vám závidím 😅
My pořád bojujeme s tou mrkvičkou,dostanu do něj zatím jen malinko,moc mu to pořád nejede.Tak doufám,že tomu přijde na chuť. 😒
Přitom vidím,že už mu mlíčko přestává stačit.
Nepamatujete si,jestli prcci začali častěji kajdit,když jste začaly přikrmovat?Mně dneska kajdil častěji,přece jen asi něco té mrkve zblajznul. 😀