Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
25. led 2007

helik
nedávám vůbec žádnej čaj, ale něco asi vyzkouším

jita2, jak pokračuješ s pátráním nízkokalorické kaše? Já jsem na bodu mrazu 😀

jita2
25. led 2007

ahoj ijetka,
mé pátrání pokračuje asi jako to tvoje...pořád brousím někde jinde...počítám, že tak za měsíc začnu kašičky...tak to propátrám...někdy..snad..a co Kubíček? Jak se mu daří???

ijetka
25. led 2007

Díky za optání, malej je zlato 🙂 dneska jsme byli konečně venku a dyndal jak medvídek.
Mrkla jsem ti do alba a Maruška je k sežrání 😀
Koupím mu nějakou jinou kaši ale HA, ale přemýšlím na příchuti, ješte nevím 😉 tuhle moc nechtěl

jita2
25. led 2007

Dííík, musím přidat nějaký čerstvější fotky...půjdu se mrknout na tvý zlatíčko..naše už teď spinká..

jita2
25. led 2007

ijetka,
máš krásnýho klučinu i šikovnýho manžela 😉

ijetka
25. led 2007

Ty se máš, že malá dyndá. Náš si otírá kapesníkem obličej(to má po mně, já to prý taky dělala) a kecá, zpívá a mele 😀
Díky za pochvalu
S čím přikrmuješ?

macejka
25. led 2007

ahojky

tak jsem dneska taky na malýho vyzrála.Nejdřív jsem mu dala na dudlíčka trochu brambůrky a pak jsem dudlíka vyndala z jeho pusiny a už jsem naběhla se lžičkou a...zabralo to.Tak doufám,že to bude zabírat i dál.Zítra zkusim mrkev s bramborou.
Akorát má malej pupínky na bříšku a já teď nevim jestli jsou to potničky nebo jestli je to s tý brambory.Myslíte,že je alergie i na brambory?Mně se totiž zdá brambora taková neškodná 🙂
Dáváte prckům i ovocný šťávičky?

cantarela
25. led 2007

Hezký večer,tak jestli nevadí,tak se na chvilinku přidám do diskuze 🙂
macejko-malýmu dávám od 4 měsíce ovocné štávičky,moc mu chutnají,ted už ani čajík nechce.Kupuju mu od Hami a poslední dobou dávám i Kubíka,ze kterého má už úplně oranžový nosík,protože obsahuje hodně mrkve,tak mu ted všichni říkají mrkvánek nebo oranžáda 😀

carodkaa
25. led 2007

Tak zitra mu zkusim na vecer dat tu kasi,nevite,ktera detem chutna z tech kupovanejch?Co jsem cetra tak tu patrate po naky nizkokaloricky,to jsou asi nejlepsi ty nemlecny(treba ryzovou) a davat do toho jen koj. vodu,to jsem vycetla jen nevim jak to bude chutnat 😝 Nam to nehrozi jsme hubenouri ale treba po ty kasi to dozenem 😀

ijetka
25. led 2007

macejko
jestli je alergie na bramboru nevím, taky se mi zdá neškodná 😀 .Jsem ráda, že manželův trik s dudlíkem zabírá 😉 .Šťávičky dávám a malej je má rád, kupuju taky Hami, ale dělám i domácí páč mám odšťavňovač, tak to taky využívám 🙂
Holky psaly že na kakandu pomáhá šťáva ze švestek, koupila jsem mu jí, žádnej ůspěch a byla hnusná, chudák Kubišta, nedivím se že jí nechtěl

carodkaa
25. led 2007

Holky poradte mi prosim s tou kasi na vecer jakou mimcum davate?Ktera je dobra?Dik

cantarela
25. led 2007

carodkaa-tak jestli můžu poradit,tak dobré kaše jsou od Sunarky,Hami.Ale úplně nejraději má z DM Babylove-banánovou,vanilkovou.Stojí 39 Kč a je vážně výborná!!!Malej má 8 měsíců ale večer dávám pořád mléko,kaši v poledne střídám s maso-zeleninovým příkrmem.Prostě večer o kaši nestojí a radši se na mě uvelebí,vypije svou dávku a spí od 19:00 až do 7:00 😉 takže ho ani sytit kaší nemusím.

womann
25. led 2007

My mame dobrou zkusenost s Nestle-osmizrnou

macejka
25. led 2007

ijetka mně se totiž zdá,že jsou to potničky,ale nepoznám to přesně.Tak snad to potničky budou,protože dneska mu šmakovalo s dudlíkovim trikem. 😉

carodkaa
25. led 2007

jee tak dekuju za typy 😉

jita2
26. led 2007

ijetka,
já přikrmuju dopoledne ovocem, a napoledne zeleninku s masem, jinak zatím nic, zbytek jen mlíčko...

adamek
26. led 2007

ahojki mamimy sem tu dneska poprvé..Jak to tady čtu většinou ty děti ty příkrmy moc nechtějí co?No my sme začli před 4 dny a první 2 to vypadalo že Adámek nebude chtít vůbec nic.Skoro do 7 měsíců sem ho jenom kojila a opravdu mu to stačilo má 9 kg no on se narodil a měl 4,20 tak to není zas taková hrůza,ale mám strah že tprve tedˇbude vypadat jak sumo z toho normálního jídla ☹ .Zeleninové polívky a kašičky mu moc nejedou...Už v poho sní jablíčko,no babánek taky trochu ale to mu nechci moc dávat je to dost na jeho tlouštˇku.Kaši mi nechtěl přes lžičku ale když ji dám do flašky tak po půl minutě není o čem mluvit 😅 .Vím že to chce čas než si zvykne ale ta zelenina nevím nevím 😒

jita2
26. led 2007

adamek,
měla bys určitě malýho první navyknout na zeleninu, ,protože když si navykne na tu sladší chuť ovoce, bude mít daleko větší problémy tu zeleninu papat...já jsem taky opatrná kvůli váze, Maruška má 6 měsíců a měla 8,50 kg, tak jí dávám i přesnídávky bez cukru, jsou dobré,a mají méně sacharidů...tak buď trpělivá s tou zeleninkou...

adamek
26. led 2007

jita2,
já vím, ale když vidím jak ten smradˇoch zavře pusu stiskne dˇasna se dvěmi zuby a nepustí ani nˇ no to je nazabitííí,tak sem ráda že sní asponˇjabko.vím že to není dobré ,že ta zelenina je oproti tomu bez chuti tak se mu vlastně ani nedivíím že mu to nejede ale co si budem vykládat to mateřské mlíko taky nic mocccc.ty přesnídavky bez cukru sem dámala Verči jak byla malá taky jí chutnaly no naběhnu pro ně do obchodu.. 😅

adamek
26. led 2007

jita,
koukám že tvoje holčenka se narodila o den později jak ten můj otesáánek.Je to šikulka.... 😀

jita2
26. led 2007

No vidíš, ani jsem si nestačila všimnout...no s tím, že je silnější, si nic nedělej, je to jen z kojení, to všechno vyběhá...já si to taky říkám...

dashak
26. led 2007

Adamek, ahoooj 🙂 už si spravila Adámkovi datum narození v albumku? Já jsem docela obdivovala, že si vybral dobré datum, když měl být vlastně až 4.7. a pak mi došlo, že se narodil 2006 😀
Jinak u nás byla od neděle do středy švagrová a dovezla mi další igelitové plínky 😖 Helen harper. Víš, jak jsme nadávaly na ty jejich ubrousky. Na vánoce jsme sice ty ubrousky dostali, ale ne ty v tubě, ale normálně balené. Tak ty byly dobré. Plínky mají sice suchý zip, oproti těm co jsem poslala Verči, ale jsou taky igelitové, tak doufám, že se Ivance v tom nezapaří prcina. A je jich 80, tak nevím, kdy to spotřebujem. Nejlepší jsou tesco plínky. Malé vydrží celou noc a v pohodě (ráno je ta plínka těžší jak Ivanka)

adamek
26. led 2007

ani sem nevšimla čoveče až budu mít čas tak to opravíím.

ijetka
26. led 2007

adamek
vítej mezi náma, s tou zelenikou je to pravda, Kubík má raději ovoce páč to dostal nejdřív 😒

dashak
já jsem si jednou koupila malou velikost Hh a byly dobrý, pak jsem koupila větší velikost a hnus.... jak píšeš igelit, tak je malýmu střídám aby jsme je zdělali

jita2.
dneska jsem malýmu koupila rýžovou kaši s banánem tak mu jí zkusím večer udělat. K tomu jsem vzala HA mlíčko. Dneska ostal k obídku brambory se špenátem a nezabrala ani finta s dudlíkem

dashak
26. led 2007

Ijetka, já jsem si všimla, že těm miminám moc zelené pokrmy nejedou 🙂 Malá ta zas nemůže brokolici ani cítit. Ale hrášek třeba sní, jenže ten je sladký. A moc ho nedávám, jen pár kuliček, protože by ji to eče roztrhalo.

jita2
26. led 2007

ijetka,
to my jsme měli dnes brokolici a brambory s vařeným žloutkem, já to chutnala a jen jsem si říkala, že takový blivajs bych nejedla, cítila jsem tam ten žloutek, ale malá to zblajzla...ona opravdu sní všechno, kupované i domácí, jsem moc ráda..holt každé dítko je jiné..

carodkaa
26. led 2007

Ahojk holky takdneska jdu na tu kasi,jen me napadlo(koupila jsem mu mlecnou ryzovou hipp)ze je od 4.mesice a je tam davkovani na ten 4 mesic jestli mu nemem dat ty kase vic??Dodrzujete to napsany davkovani?

dashak
26. led 2007

Já vůbec, dělám ji tolik kaše, kolik dávám i mlíka

carodkaa
26. led 2007

no jenze ja kojim tak tezko poznam kolik toho vypije.. 😕

dashak
26. led 2007

Tak to je pak blbé. Já bych řekla aspoň 180ml.