Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dashak
8. bře 2007

jj, Ivanka kadí častěji. Na mlíku (než jsme začli s Hami) kadila třeba jen co 4. den, pak se to spravilo. A dneska se 3xpokadila do 12h. Takže nám zeleninka prospěla

carodkaa
9. bře 2007

Raculka.kdyz jsme s prikrmama zacinali tak mel Tada dost problemy s briskem,mel hodne prdiky i zacpu,ale asi za 14dni se to srovnalo a kadi 1xza den vzdycky po obede 😀

zevina
9. bře 2007

raculka, třeba to budou zoubky 😀 nám než se vyklubaly, tak ten týden Jirka kadil, jako by jsme měli fabriku na plíny 😅 přes den tak 5-6x a v noci 2x 😝

jita2
9. bře 2007

raculka,
přesně tak to bylo...kakali jsme konečně normálně...tedy častěji 😉

raculka
9. bře 2007

Díky holky.Mně připadá poslední dobou nějak víc mrzutej,než normálně.Kojím častěji,dnes už si vzal víc té mrkvičky ( udělala jsem mu to hodně řídké,to mu jelo víc), tak si říkám, jestli ho z toho třeba nebolí víc bříško ? NO přece jen je to změna pro jeho zažívání,i když to množství je zatím malinké 😅
Taky už to můžou být ty zoubky,co se někde klubou 😠
Dělaly jste jim to jídlo ze začátku hodně řídké,spíš až tekuté?

carodkaa- to máte super,že víte kdy to přijde 😎

ijetka
9. bře 2007

Holky pomóóóc doma mám galeje ☹ malej je od probuzení mrzutej, má teplůtku a pláče a nařiká, chudínek malej 😢

raculka
taky jsmě měli období že tolik kandil, teď většinou ob den 😉

carodkaa
9. bře 2007

Raculko tak treba mate to co jsme meli my,Tada mel uplny koliky pri tom zacinani s prikrmy.Byli jsme s tim az u DR. a rekla,ze je to normalni,je to pro telo sok a nejakou dobu trva nez si na to zvykne 😉

jita2
9. bře 2007

ijetka,
co se u vás děje? Teplotka ze zoubků? Kdyby šla špatně srazit, dávej mu studený obklady, dobře to (prý) pomáhá 😉 , ať jste hlavně brzo fit !!! 😉

raculka,
no my jsme nikdy kašičky moc neměli, když jsme první měsíc vlastně papali zeleninku, tak jo, ale moc jsem to vodou neředila, aby to bylo tekutý, spíš hustší konzistence, jen jak jsme začali přidávat maso, už jsme neměli úplný kašičky 😉

ijetka
9. bře 2007

jita2
dík teď usnul tak doufám, že bude klidná noc, bojím se bojím...

raculka
já to až moc řídký 😅 neměla, spíš taková kaše

jita2
9. bře 2007

hihi, tak teď nevím, o čem se bavíte 😀 😀 😀 😀

ijetka
9. bře 2007

No taky jsem se nad tím usmála 😀 co z toho vylezlo 😀

A pozor Kuba 😢

jita2
9. bře 2007

ijetka,
když nebudeš v noci vyspaná, zdřímni si zítra přes den, když Kubík usne 😉

brrrr,
teď jsem se vrátila z diskuze dítě štěstěny ve volné disk. a už to nemůžu číst, páč se bojím, takhle na večer...tam to pěkně zavání duchařinou..teda síla 😕

ijetka
9. bře 2007

Kdybych nebyla posera tak tam mrknu, ale když píšeš tohle tak na to prdím 😕

Co když nebude spát ani přes den?? 😉

carodkaa
9. bře 2007

Jita2-taky jsem si trosku pocetla,ale takhle navecer mi to nedela dobre 😕 uz tam nejdu...

jita2
10. bře 2007

No právě a já koza jsem to začala číst večer a pak mám strach z různých duchů, že ke mě v noci taky někdo přijde...ale proběhlo to hladce, byla jsem unavená, tak jsem padla, ani jsem nevěděla jak 😉

ijetka,
tak jaká byla noc?? My jsme zase vstávali něco málo po šesté 😠 , a to jsem ji dala spát večer o hodinu později 😠 ☹ 😉

carodka,
je to zajímavé, že ti lidé mají nějaké vidiny, já jsem ráda, že nic nemám 😉

carodkaa
10. bře 2007

Jita2-no ja jsem taky rada,ja byla vcera sama doma manzel mel nocni a po tom cteni jsem teda moc klidny spani nemela 😕

carodkaa
10. bře 2007

jo a vsavame taky cim dal tim driv dnes v 6:30 😒

ijetka
10. bře 2007

ahoj kukačky 😀

noc proběhla docela v klidu, často vysel na cecku 😀 , ale to je normální 😒

Probudil se v 6.30 a ještě nespal, to zase bude. Jinak protivnej je zase 😢 a podařilo se mu sníst kousek letáku penny marketu 😨

To má jako někdy vidiny, jo? Ja na takový věci věřím 😲

carodkaa
10. bře 2007

ijetka-a to ho trapi zoubky,nebo nevis co mu je?Tak at je to brzy lepsi 😉 My jsme teda taky hrozne protivny,od ty doby co rostou ty zoubky 😒

ijetka
10. bře 2007

Nemám tušní co to může být, v po jdeme k mudře tak uvidíme. Občas pokašle, ale to nevíme jestli to nedělá schválně někoho slyšel zakašlat a okoukal to 😅

Hrozně slintá, tak možná.....

jita2
10. bře 2007

ijetka,
to jsem se zas nasmála, ty zas perlíš, Kubíkovi chutná tisk? 😀 😀 😀
No tak si přečti tu diskuti dítě štěstěny, jestli na to věříš, tam jsou hrozně zajímavý věci, co se komu zjevilo 😕

Dnes se tu od rána od Marušky ozývá bába bába bába..a ona nikde ☹ 😀

Taky doufám, že se to Kubíkovi brzo zlepší, ale co naděláme, zuby jsou zuby, i když musím zaklepat, u nás zatím rostly v klídku..párkrát si zamrčela, ale to bylo hned pryč...teď se spíš chce častěji chovat..už je větší, tak už nebude jen takový andílek, který si hraje pořád jen sám 😉

ijetka
10. bře 2007

NO fakt, kousek slupnul, byla tam myslím vyfocená makrela 😀

Já jsem si myslela (blbec), že když jsme trpěli s prdama, snad zoubky budou v poho... 😖
No nevím jestli to jsou ony, to se brzo uvidí, i když to dlouho bolí než vylezou ☹

jita2
10. bře 2007

To je pravda, malá má čtvrtý dole průsvitný, ale on ne a ne jít ven...už je to aspoň 14 dní...
To ani kolikrát nejde poznat, proč ty děti mrčí...
Tak Kubík je na makrelky...dobrý 😉 😀

ijetka
10. bře 2007

😀 😀 😀
ty jo už 4 tesáčky 😉 a to jste o kousek starší, no koukám 😕 😅

jita2
10. bře 2007

včera se nám tady strašně řehtala a ukazovala zuby, tak ¨pak přidám fotku, ale jdou tam vidět jen dva, páč ten třetí je jen napůl ven, je ještě takovej poloviční 😀

raculka
10. bře 2007

Ahoj ženský,teda tady bylo veselo,dokonce se mi Ijetka svěřila i se stolicí 😀

Jinak vás můžu uklidnit,že já byla dnes vzhůru od 5 !! 😠 . Myslela jsem,že to je hlady,tak jsem ho nakojila,ale on už spát nechtěl,ani v posteli ne,spustil řev,takže jsem nás sbalila vedle do pokoje a tam si v klidu lozil do 9,kdy jsme šli ven,aby zase chvíli spal. 😒 . No jestli to takhle půjde dál,tak ani nebudu chodit spát,nemá to cenu 😅

Ijetka,Carodkaa- asi se ti naši kluci domluvili,ten náš je taky dost ubrečenej a protivnej.Dneska i včera na procházce byla taková scéna,že jsme letěli domu,kde ho uklidnilo až kojení.Tak nevím,jestli ho bolí bříško...zuby už se klubou,tak třeba i to může být příčina...je to ale občas o nervy,jestli jste samy často doma,tak to určitě znáte. 😝
Jite 2 můžeme závidět její klidnou Marušku 🙂

CHci se zeptat,kdy jste začaly dávat kaše? Až když si děti zvykly na příkrmy ?
Dnes už zase snědl víc té mrkve,ale stejně kojím nějak často,tak nevím co s ním,jestli třeba nezkusit i tu kaši?? 😒

ijetka
10. bře 2007

Ahoj raculko pobavila jsi mě 😀 😀
Já jsem začala přikrmovat a pak asi za týden jsem žačala s kaší, neboj já taky pořád kojím, vůbec to nemá vliv na muj spánek jestli mu jí dám nebo ne. Budí se stejně a vysí (jak tu často píšu) na cecku 🙂

Na to že přikrmujeme už 2měsíce, chce většinou po jídle prso 😒

To vstávání mě zničí, nebo teď ten jeho pláč, fakt mi dochází trpělivost 😢
jak píšeš.... ☹

raculka
10. bře 2007

Tak právě koukám na poradnu na jiném serveru(radši nejmenuju 😅 ) a tam nějaký DR píše,že tvarohy a pribináky od 6.měsíce, to jsem teda nevěřila 😠
Taky jsem doma jen tak ze zvědavosti jukla do knížky,ze které čerpala moje mamka.Tam už ve 4.měsíci přidávali dítěti do jídla jíšku !!
Někdy si říkám,že to všechno možná moc prožíváme 😀

ijetka
10. bře 2007

Já už jsem tu taky psala, že jsme chytrý 😀 hlavně já, furt plaším z celiakií, ale jestli ji má dostat tak se tomu nevyhne ☹

raculka
10. bře 2007

Ahoj Ijetko 🙂
Mně to časté kojení neva,jen mi je líto,že nevím,jestli pláče hlady,bolestí bříška,trápí ho zoubky...ale aspoň že to prso ho uklidní. 😀
Taky si říkám,že se možná bude hůř odstavovat,když jsem výlučně kojila déle jak 7.měsíců,no jsem na to zvědavá.Ale kojit chci co nejdéle to půjde.
Takže dávat kaši možná nemá zatím podle tebe smysl ??

To mě mrzí,že už jsi taky na pokraji psych sil ☹ 😀
Chtělo by to se pořádně odvázat,dát si něco na dobrou náladičku,ne??? 😀