Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
12. bře 2007

Teda aculko vy jste se rozjeli 🙂 teda rozlezli 😀 šikulky 😉

dashak
moc hezký fotečky, malá je čupr 😀

Já se tak těším, až malej bude spát celou noc 😅

dashak
13. bře 2007

holky, ten gel na dásně se jmenuje CALGEL, stojí 80kč a je to pidi mastička, ale fakt funguje, takže mi není líto těch peněz, protože jinak by malá furt vřeštěla a po tomhle se zklidní i kolikrát usne. Má takovou medovou chuť, takže vždycky dělá "mňam mňam" a zkoušela jsem to na sobě a začne hned na dásních příjemně chladit. Píšou tam, že je to anestetikum, takže tu bolest hned přestanou cítit.

S tím oblečením fakt nevím, ale jak říkám, všechno mikiny mají kapuce a když má čepici (třeba tu co má na vítání) tak má mokrou hlavu. A v neděli bylo docela hezky, tak jsem ji asi neměla už dávat ten kabátek - sice to byl tenoučký bavlněný - defakto košilka, ale už to bylo asi moc. A nebo jsem ji neměla dávat tu fleecovou mikču ☹

Teď docela vážně uvažuju o té odsávačce na vysavač, akorát že malá se vysavače hrozně bojí 😒

Ijetko, děkuji za pochvalu 🙂

carodkaa
13. bře 2007

Ahojky,
tak jsme byli vcera u Dr. a vazime 8100g a merime 71cm,nevyrostli jsme za ty 2 mesice vubec a pribrali jsme 500g,Dr.rikala ze pry bude drobnejsi 😕 ,ale za nase pokroky v pohybu nas nalezite pochvalila 😀 Jo a pry muzem zacit davat neslazene jogurty
Dashak-na ty zoubky zatim nic nedavame,chtela jsem tu Chamomillu ale ta se pry dava jen pri horeckach,ale asi dneska skaknu pro ten Cal gel,a vyzkousime to.Dneska je to trochu lepsi ma po dlouhy dobe dobrou naladu,tak treba to na chvilku preslo 😉

carodkaa
13. bře 2007

K tomu oblekani my mame takovou silnejsi mikinku s kapuckou a kdyz ma capku tak ma hrozne spocenou hlavicku,tak jsem mu ji vcera sundala a spinkal jen v kapucce a v poho 😉

jita2
13. bře 2007

hihi, tak to koukám, že my jsme pěkní cvalíci 😀 , dnes jsme byli na té obrně a taky nám nešla elektrika, zapli ji až teď, no ale bylo dnes přenádherně 😀
raculka,
malá se teda nikdy nebudí v první půlnoci, tak si myslím,že hladná nebude...
carodka,
tak začnete jogurtky? Budeš mu to dávat s nějakým ovocem rozmíchané? Jsem zvědavá, jestli bude Tadeáškovi chutnat 😉 , nám chutnal moc jogurtek s banánem 😉

ijetka
13. bře 2007

Zdarec kukačky 😀
dashak
poraď mi nějaký jogurt pro pinďu 🙂

holky malýho dávám ještě do fusaku, je s beránkem a lehce ho oblíkám, jenom si připádám divně, kvůli tomu beránku, ale na larisu je ještě brzo, jak to máte vy???

carodkaa
no pěkně jste přibrali 😅 mě je divný, že my jenom 10dkg, no vytáhli jsme a už nejsme tak baculatí (pořád ještě jo ale všichni říkají že ne tolik)

Holky malej dneska žužlal rohlík 😲 poraďtě nějaký dobrý sušenky

jita2
13. bře 2007

Hooj,
my jsme dnes poprvé vyšli ve fusaku, no jinak by to ani nešlo, páč bylo opravdu teplo jak v létě 😉 super den 😉

ijetka,
já jsem jí třeba poprvé koupila teď nevím jakou značku, ale normální klasickej bílej, žádnou vědu jsem s tím nedělala, páč jsem jí ho dala jen 2 lžičky 😉 . No a sušenky máme od Nestlé, jsou dobrý, ale myslím, že jsou všechny stejný 😉 , ale co, tam jsou přece jen sacharidy atd, naši jí dnes koupili ve zdravé výživě super kukuřičné křupky, jsou absolutně bez aromat a jsou pro děti, rozpustí se okamžitě na jazyku, což se u sušenek říct nedá, malá ulamuje i kousky těch sušenek, tak to není zcela bezpečný ☹ , ale ty kukuřičný křupky super super, já jí je budu i v budoucnu dávat místo mlsání 😉 😀

dashak
13. bře 2007

no já nejdřív dávala čistý bílý beskydský jogurt z Kunína a teď dávám Tesco bílý jogurt s probiotickou kulturou - zelený kelímek a zelené víčko.
Sušenky máme Sunarka, ale malá je nemožná, takže ji to dávám jen nadrobené do přesnídávky, ono to za chvíli pěkně změkne a nebo když ji dělám ten sajrajtek z mrkve, banánu a jabka.

Včera a dneska mě tak dožrala, že jsem z ní bez nálady. Zase nechtěla jíst rýži, ani když byla vyhládlá, prostě začne řvát, slzy jak hrachy a ani boha 😠

ijetka
13. bře 2007

Tak já nějakej prubnu 😉 jsem zvědavá jakej budu mít úspěch 😲 a myslím, že sušenky mu šmakovat budou 😝

jita
o těch křupkách si už psala, viď? Já si to pamatuju páč jsem myslela, že myslíš ty arašídový 😅

S tím rohlíkem dneska dělal paseku 😕

dashak
já mám pocit že kubík o rýži taky nestojí, to radši nebudou jíst viď? 😠

Jinak holky ještě prosím o radu
vzdala jsem zkoušení čaje, prdím na to. Kubovi dávám šťávy, ale ředím je vodou, jenom že na šťávě je že se má spotřebovat do 48hod a nám to vychází na 4dny, myslíte že se něco stane když mu to dám i čtvrtý den???

jita2
13. bře 2007

ijetka,
já jsem taky začala prdět na sáčkovaný čaje a dávám granulky, ale taky v menší konzistenci...
s tou šťávou nevím, nerada bych ti řekla můj názor, že to nevadí, a pak by bylo Kubovi špatně.. to je tak ošemetné 😒 , každopádně co se týče jídla, mám sice vždy čerstvé, ale stane se sem tam, že ho mám déle o jeden den, než by mělo...no a nic tomu nebylo 😉

dashak
13. bře 2007

No, já včil řeším stejný problém 🙂 Taky jsme dneska měli dopít šťávičku, ale nějak jsem na ni zapomněla. Ale zítra ji zkusím dát. Já myslím, že se to nezkazí, jen výrobce radši udává kratší lhůtu, co kdyby. Ale jistá si nejsem, takže podle mě se neřiď 😀

jita2
14. bře 2007

ijetka,
tak snad jsme ti poradili, kukačko 😀 😀

ijetka
14. bře 2007

No holky tak díky 😉

Nevíte jestli existuje nějaká šťáva pro prcky?Tak jako jsou ty větší? Malýmu bych jí koupila a bylo by. Teď pávě kupuju ty malý a uvidím jestli něco 😕

vilca
14. bře 2007

Ahoj holky, já už taky vzdávám čaje a vodu a dneska vyzkoušíme šťávičky. Manžel koupí Hami granulovaný nápoj ovocný a HIPP ovocnou šťávu. Tak uvidím, jestli konečně něco vypije. Už začíná být teplo, tak by určitě něco pít měla... 😕

jita2
14. bře 2007

vilco,
no stoprocentně je lepší šťávička než nic...páč ty tekutiny jsou fakt strašně důležitý..hlavně jak do nich něco dostanete 😉

ijteka,
ve šťávách ti neporadím, páč nemám přehled 😢 😉

ijetka
14. bře 2007

no až pojedu do města, tak se zkusím pozeptat v lékárně a uvidím 😕 ty obyčejný se mi nechtějí dávat kvůli cukrum 😒

jita2
14. bře 2007

no právě!! Jakou tu skleničku jsi kupovala Kubíkovi, myslím maso-zeleninové příkrmy? Byla jsem v hypernově a myslela, jak tam bude výběr, ale tam nebylo skoro nic..jen kuře se zeleninou nebo krůta se zeleninou, já někde viděla třeba hrášek, kukuřice atd., to co nemám doma po ruce, nevíš, kde se to dobře nakupuje?

ijetka
14. bře 2007

Docela slušnej výběr má DM drogérka a globus, tyhle dva mají největší výběr o proti jiným jo a pak ujse interspar 🙂
Prosím tě písni mi do IP opět zavařování, já to omylem vymázla, blbec 😒

raculka
14. bře 2007

Ahojky,tak jsem tu den nebyla a tady se zase vyřešilo věcí 😀

Oblékání-no já se přiznám,že my razíme spíš otužilejší odchov,takže máme už jen lehčí fusak(fleece uvnitř) a deku vozím jen pro případ náhlého mrazu. 😀
Ty mikiny s kapucema mě taky štvou,pod hlavou je to tlačí,uši ani čelo nezakryjou,takže čepku dát musím a pak je zpocenej. 😠

K tomu pití.Nemyslím si,že pokud dítě odmítá pít šťávy nebo vodu,tak je nutné mu pití nutit.Prý do 10.měsíce nevadí,pokud pije pouze mléko,to prý mu potřebu tekutin pokryje.Myslím,že kdyby mělo takovou žízeň,tak se prostě napije i vody nebo nesladkého čaje.Nebo stačí častěji nakojit.Ale to je pouze můj názor 😉 . Jak se začne oteplovat,tak určitě bude žízen větší.Taky asi záleží,co mimi papá a pokud už nekojíte,tak je to samozřejmě jiná.My jak zatím máme spíše kašovitou stravu a pak ho dokojím,tak mu to stačí.😉

Ijetka-já se na čaje ptala u DR,ta mi řekla,že neva,že jsou Hipp slazený,ale mně se to moc nelíbí.Pak jsem se ptala v lékárně,tak tam mi řekli,že ten Hipp je fakt dost sladkej,nedoporučili mi ho a poradili mi sáčkovej ovocnej.Takže pak se v tom vyznej😖 Uvidíme,jestli mu bude tenhle chutnat.

carodkaa- tak to jsme tady asi nejdrobnější my 😀 ( asi 65 + 8 kg),ale přitom jsme cvalíčci,ale prcci 🙂 . Taky jsem dnes koupila v jednom obchodě biomrkev na zkoušku,sice je dražší,ale za 10 kč to máme na dva dny,tak to zase taková částka není.

Tak si přestavte,že ten náš nejen lozí po bytě,ale už se párkrát o něco zvednul a stál,radost z toho velkou nemám,když je to brzo.A na to naše cvičení 😅 . Nevím,jak ho udržet na zemi 😅

ijetka
14. bře 2007

ty brďo ráčkové vy jedete 😉 gratuluju, kdeže loňské sněhy jsou když jste byli stejně jako my na kolínkách 🙂

To jste taky chroustíci, co Kubík má 74cm, no po tatkovi 😒

Mě už je hloupí jezdit s beraním fusakem, v tomhle teplíčku, ale jinej nemám a nechce se mi ho na "chvilku" kupovat.....za chvíli budeme v plavkách 😀
A na larisu je brzo, tak nevím, nevím 😖

jita2
14. bře 2007

raculka,
teda obrovský pokroky v motorice !!! Gratuluji!! I když spíš lepší, když jsou míň pohybliví, co?
No s těmi tekutinami je to u nás tak, že my nekojíme, a jelikož už přikrmujeme, tak je voda nebo čaj nutností, páč to umělý mlíčko spíš vyvolává žízeň, zkrátka se ním žízeň v žádném případě nezažehná, ale vy kojící, to je jasné, máte mlíčko na žizeň 🙂 😉
Vidíš, tvoje Dr. řekla, že slazený Hipp nevadí, ale jiná zas řekla, že tyhle čaje vůbec nedávat kvůli sacharidům, takže opět jsme u toho, co doktor, to názor, děs 😖 😉

ijetka
14. bře 2007

Holky, ale mě s tím točej 😠

Jak tak pozoruju, nelezící jsme s Jitou a bezzubí s raculkou ☹ holky já nechci být poslední 😢 zase budu mít depku 😠 😀 😀

jita2
14. bře 2007

hele kukačko 😀
se zoubkama nespěchej, páč to teprv bude, až tě bude kousat do cecíku 😀 , a buď ráda,že ho najdeš tam, kde chceš, no ale už se ti stejně stihnul zatoulat za křeslo, nee? A to ještě nelezete!! To je úspěch 😉 😀

anavka
14. bře 2007

Ahoj holky,
tak my taky začínáme přikrmovat. A jelikož se malá začala v noci docela dost budit, zkusili jsme po poradě s doktorkou dát rýžovou kaši. Koupili jsme od Nestlé, je od 4. měsíce a rozmíchává se do vody, tak jsme dneska zkusili dát na zkoušku asi 5 lžiček a malá mi tu lžičku div nevytrhla z ruky jak jí to chutnalo. Ale zítra podáváme poprvé mrkvičku, tak jsem zvědavá 😒 Jíťo, mohla bych tě taky poprosit o to zavařování do IP? Moc díky. Jinak já už jsem fusak z kočárku vyndala, přišlo mi, že už se v něm malá pařila, v kočárku máme ještě tu vložnou tašku, v ní mám deku a dneska byla přikrytá dekou a rychlozavinovačkou a měla zapnutou ještě tu tašku, tak myslim, že jí zima snad nebyla 😉

jita2
14. bře 2007

My jsme šli včera poprvé bez fusáčku, dnes taky, to je úplná paráda, už je to takové jarní chození, kdy ji nemusím zababušovat a strávit dobu nad oblíkáním..v tomhle je to fakt super.. 😉

raculka
14. bře 2007

Holky,tak pardon s těma tekutinama.Já myslela u kojících mamin 😉
ijetka- neblbni pořád s těma zubama, vždyť je to fuk,hlavně, že je malej zdravej a je to vaše zlatíčko 😎

carodkaa
14. bře 2007

Ahoooj 😉
My letos fusak vubec nemeli,malej jezdil v kombinezce a na to deku a bylo to fajn,zima mu nebyla,teda doufam,nijak to najevo nedaval 😀

raculka
14. bře 2007

anavka- my už taky dáváme kaši,sice taky rýžovou,ale my musíme bezmléčnou (musíme držet preventivně Hypoalergenní dietu 😒 ) a smíchat s H.A.mlékem.
Ta kaše mu teda děsně chutná,ale zatím to bohužel na delší spánek u nás nemá vliv.Budí se kolem 5- půl 6,ale už pak nespí.Má různé zájmy,takže asi jen hlady to vstávání nebylo. 😕
Jestli nebude z mrkvičky hned nadšená,tak nebuď překvapená.U nás to byly hrozné škleby,teď už spapá celou misku.Je to pro ně hrozná změna chutě. 😉

anavka
14. bře 2007

raculka: Mě docela překvapilo, že doktorka nám řekla, že máme všechno dávat přes lžičku i tu kaši, takže si to večer moc nedokážu představit, už máme docela zavedený režim, vykoupat, napapat, spinkat a takhle vykoupeme, pak se malá bude krmit v lehátku, u toho bude určitě dělat blbinky a třeba se i upatlá, no nevim, myslela jsem, že to hodim do flašky a bude....... 😒 A jak dlouho papáte příkrmy?

dashak
14. bře 2007

Čau babky, opět nestíhám dočítat.
Jen zareaguju na Anavku - já taky kolikrát krmím kaší z flašky. Ale na noc už ji nedávám, bo se nám neosvědčila, ale dřív jsem dávala z flašky a ona u toho pak pěkně usla, takže už jsem ji jen přeložila do postýlky.
A kdyby se nemohly dávat kaše z flašky, tak by se přece nedělaly cumlíky na kaši 😉 Tak se toho neboj.