Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

blandik
11. črc 2009

u nás se lžička celkem ujala hned, tedy nezavíral mi pusinu, ale pořádně začal papat asi tak po měsíci, měsíci a půl - když už nečekal, že bude mlíčko, ale chápal, že je příkrm a lžička

jindri
11. črc 2009

moda08, shaula: děkuji. Stejně jsou ty prckové šikovní. Malá mi zatím dělá stejné pohyby jazýčkem, jako když saje prso. Ale dnes už jí to šmakovalo víc než včera první mrkvička. Změnila jsem lžičky a víc to umixovala.

tin007
11. črc 2009

rrenatkaa my sme zacali ucit maleho na lyzicku uz asi od 2 mesiacov, mozno aj skor a to preto, ze sme mu niekolkokrat denne davali kvapky na koliku plus vigantol a kanavit. vzdy som odstriekala MM na lyzicku a dokvapkala kvapkami a to som mu dala. spociatku si to zlizaval jazyckom ako macicka a neskor sa uz naucil otvorit peknu velku pusu, som mu to polozila na jazyk a on si to "zobral". takze mozes skusit takto (asi davas vigantol do um), ze dat trosku um na lyzicku, kvapnes vigantol a ponuknes. spociatku asi rozleje, ale za ten mesiac sa krasne nauci papat lyzickou

soanpe
11. črc 2009

rreantkaa
dobrý rady jsou i tady :
http://www.maminkam.cz/vyziva-deti/

tin007
11. črc 2009

soanpe super link, vdaka

soanpe
11. črc 2009

tin
není zač 😎
já ho našla dnes

soanpe
11. črc 2009

je to tam všechno do detailu vysvětlený

zuzana030
12. črc 2009

Ďakujem maminky za cenné rady, pa pa niekedy... 🙂

dagina
12. črc 2009

Ahojky,
maminy, které připravujete/vaříte příkrm doma, jakým mixerem ho mixujete 😕 ???? Klasickým mi to nešlo vůbec, tak jsem mrkev zkuisla propasírovat, ale zůstali v ní takové mini hrudky, což se malé samozř. nelíbilo 😒 , jakoby jí to natahovalo a dávila se. Měla jsem doma jednu skleničku kupované (hladké pyré) a z té zbaštila asi 5 lžiček, což je na poprvé docela úspěch... si myslím. Přesto bych chtěla příkrm vařit doma, ale jak a čím ho umixovat do hladka????? Díky moc za info.

dagina
13. črc 2009

ahojky, ještě mě napadl tyčový mixer, bude OK??? Má s ním některá zkušenost v tomto případě???

moda08
13. črc 2009

Ahoj
dagina - já domácí stravu mixuju tyčovým mixerem a je to krásně hladký pyré a jí mi to bez problémů. Dokud jsem pasírovala přes cedník, tak mi to taky moc nechtěl a když tam byl nějaký kousek, tak se taky dávil. Takže já doporučuju tyčový 😉

shaula
13. črc 2009

Podle mě záleží spíš na značce než na typu. Já mám třeba tyčový mixér, kterým dohladka určitě neumixuju, vždycky mi tam zůstávají hrudky. Takže když jsem chtěla nahladko, mixovala jsem to v robotu.

dagina
13. črc 2009

díky holky 😉 . Moda, a který mixer tedy máš, když shaula píše že né všechny můžou být dobrý... 😒 .

moda08
13. črc 2009

dagina - mám tyčový mixer eta pierrot a jde mi to dobře, rozmixuju dohladka. Robot taky mám, ale ten se mi nechce kvůli tomu vždycky rozdělávat

jindri
13. črc 2009

dagina: taky mám tyčový mixér Fagor Varimix a jde to s ním krásně do hladka. Malá mi to jinak taky nechtěla

jindri
13. črc 2009

Prosím poraďte - začala jsem dávat mrkvičku a malá má pěknou zácpu. Plakala, já málem s ní 😔
Volala jsem své dr, ta řekla, ať dávám jablečnou štávu či hruškovou a taky přidám k mrkvičce brokolici či brambor - malá je potencionální alergik, měly by jsme dodržovat 7mi denní pauzu mezi zaváděním ... a dr mi poradí tohle. Nevím, zda jí poslechnout.
Čaj malé nabízím, ale neumí pít z flašky, dávám po lžičkách, jenže to si vezme pár lžiček, vodu jakbysmet.
Nějaké rady? Díky.

shaula
13. črc 2009

Jindri, 7denní pauza je sice fajn a za normálních okolností bych ti dala za pravdu, ale myslím, že teď je třeba řešit akutnější problém - aby se malá mohla vykakat. Takže zkus nějakou tu šťávu, ony pomáhají stolici upravit. A asi samotná mrkev nebude pro Vás OK, ona staví, takže jestli jí způsobuje takovou zácpu, tak ji bude třeba s něčím míchat, nebo nedávat zatím vůbec.

zuzana030
13. črc 2009

ešte ma napadlo maminy, že príkrmy, keď začnete zavádzať...tak musí byť len jedna značka, alebo môžu byť aj rôzne..
tak napr. začnem nestlé..mrkvou a postupne dám večer aj kašičku banánovú ale značka sunarka..
ďakujem

soanpe
13. črc 2009

holky
u tyčovejch mixeru koukejte na to, aby ten nůž byl co nejníž, nejblíž, ke dnu mixovací nádoby, protože ty mini pidi porcičky nerozmixujete 😉
já si kvůli tomu koupila v globusu nějakej no name za 290,- a dobrý. jenže Sofi mi stále nesní víc, jak 100g ,takže zatím skleničkuju, aby měla pestrý jídelníček. Včera jsme vykoupila moje oblíbené Humany 😉

jindri
13. črc 2009

shaula: zkusím šťávičku, hruškovou od Hippu. To víš, že jí chci pomoct. A kdy myslíš, že bych mohla k mrkvi něco přidat? Dávám jí dnes 4 den, dnes přidám šťávičku ... aby toho zase nebylo moc na ní. Má kojenecký ekzém, teď v klidové fázi.

denisa31
13. črc 2009

ahoj maminy, vybírám výbavičku pro první příkrmy a chtěla bych se poradit, taková ta mistička s přilnavým dnem ke stolu, je to vůbec k něčemu nebo spíš vyhozené peníze?

shaula
13. črc 2009

Denisa - já ji mám doma a ještě jsem ji nepoužila 😀 Ale spíš proto, že si na ni vždycky vzpomenu, až jdeme krmit, a musím ji najít a umýt, tak to bych nestihla. Ale myslím, že to bude prima, klukům jsem zkusila dát chlebík na talíř a ten pořád otáčeli, zvedali, a chleba sypali po zemi🙂

berenika39
13. črc 2009

denisa, no pro první příkrmy nevím 😉 😉 , spíš jsem musela misku dávat z jeho dosahu, páč ho obsah mimořádně zajímal a v nestřeženém okamžiku do toho makal. nemůže jí mít přímo před sebou na stolečku, držím ji v ruce a hbitě uhýbám 😀 😀.
ale později na takové ty kousky tuhého jídla, aby se učil sám, je to super.

shaula
13. črc 2009

Berenika - vidíš, z tohohle úhlu pohledu jsem se na to nedívala🙂 Ale máš naprostou pravdu, pro první příkrmy zbytečné, stejně bude Denisa malou krmit sama, až později na samostatné krmení. 😉 Taky musím při krmení s miskou hbitě uhýbat a stejně už měli kaši kolikrát v klíně 😀

berenika39
13. črc 2009

já nevím, jak on pozná, že mrkev,špenát a brokolice se mají patla a střílet a prskat co nejdál....ovesnou kaši nechá na pokoji a sní ji rychle.ale barevný věci, to je hračka 😀 😀 😀 .

btw, dneska máme špenát od babičky ze zahrádky, tak se těším, za chvíli jdem papat.

denisa31
13. črc 2009

holky děkuju moc za rady, myslíte, že tahle miska by byla pro začátek dobrá, nebo je moc velká?

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23751762&tab=0

berenika39
13. črc 2009

větší užiješ dýl....určitě je super.

berenika39
13. črc 2009

ale ta nemá asi tu přísavku, jen pogumované dno, aby to neklouzalo. ale líbí se mi!

zuzana030
13. črc 2009

tak znovu...
ešte ma napadlo maminy, že príkrmy, keď začnete zavádzať...tak musí byť len jedna značka, alebo môžu byť aj rôzne..
tak napr. začnem nestlé..mrkvou a postupne dám večer aj kašičku banánovú ale značka sunarka..
ďakujem

saska.t
13. črc 2009

zuzi moze aj ina znacka len vzdy pozeraj zlozenie aby sa tam nevyskytli veci ktore este nechces dat alebo sa neodporucaju 😉