• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
Oliverkaa - zkus jiný druh zeleniny, než dostával dosud. Pokud by to pořád odmítal, tak bych možná pár dní počkala a zkusila to znovu. Nebo můžeš stále nabízet (ale nenutit) a když nebude chtít, tak nakojit.
16. črc 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vikula: Včera jsem přijela s malou od doktorky, pomaleji prospívá, po každém kojení ještě přikrmujeme Nutrilonem HA. Malá má 4 měsíce a týden a už mi doporučila příkrm zeleninou, třeba jen jednou denně. Přijde mi to ale hrozně brzy, tak váhám. Prozatím na doporučení nedám a zůstaneme jen u mlíka. Začnu asi až po 5 měsíci, ale pořád si nejsem moc jistá. Malá po UM začala přibírat, tak doporučení Dr fakt moc nechápu. Co myslíte, holky?
16. črc 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evinkaa - souhlasím s tebou. Pokud začala přibírat, tak bych s tou zeleninou tak nespěchala.
16. črc 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evinka: my už jsme se v jednom tématu potkaly. Ty máš tu přepečlivou doktorku, že? :grinning:
My jsme na tom byly stejně, po každém nakojení UM, naší dr ani nenapadlo zavádět příkrmy dřív. Nebyl důvod, malá taky přibývala, i když ne moc, ale byla v normě. Příkrmy jsme začaly dávat pár dní po 6. měsíci. Není kam spěchat a vy k tomu taky nemáte žádný důvod.
Doktorka ti může dát doporučení, ale poslouchat jí nemusíš. :wink:
16. črc 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula
skusila som uz skoro vsetku zeleninku,vcera som mu dala aj spenat so zemiacikom ale ani ten nechcel a skusila som uz aj kupovanu hotovu zeleninu bio od hipp,ale aj tu odmieta,som zufala,tak pekne papal zo zaciatku...na silu ho nenutim,radsej pomalicky....a dakujem
16. črc 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jindri: My už jsme se opravdu potkaly. :wink: Teda zatím jen v tématu. :grinning: Nevím, co si o mé dr myslet, jestli je přepečlivá nebo právě naopak. Malá taky není nijak pod váhou, na to, jak se narodila a přibírala je prý jen maličko pod normálem a to mi sdělila jiná dr z Olomouce, kde jsme byli před 14-ti dny na vyšetření se srdíčkem. Něco tam malá má, ale pořádně se neví co. Každopádně zatím zkusím vydržet jen u mlíka, ale už to slyším v příští poradně, že jsem neposlechla.... :unamused:
16. črc 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evinkaa - v nejhorším můžeš tvrdit, že ti to malá odmítá... :wink:
16. črc 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
holky prosím vás, když si uvařím větší množství jablka a umixuju ho, můžu ho v lednici uchovat do druhého dne? Vím, že jablka hnědnou, ale nevím jak je to s uvařenýma. A dál můžu tu vodu, ve které jsem vařila ovoce dávat malýmu na pití? Měl by to jako šťávičku. Díky
16. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moda - já jablka jen podusím na trošce vody, nevařím. Takže určitě by mi nezbylo dost na nějakou šťávu:slight_smile: A v lednici je klidně můžeš nechat, já je měla i tři dny a OK.
16. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula - díky
16. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evinko:
já jsem dala na radu a zašla jsem se poradit s dr.A ten mi řekl,že klidně ať začnu dávat pomaličku jednou denně zeleninové přesnídávky.Tak teď dopapkal první tři lžičky a celkem mu to jelo,ale pak jsem mu ještě musela dát mlíčko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, myslíte, že tenhle příkrm od hami je ok? Jsem byla na tom, že jste tady tuhle značku celkem
doporučovaly, ale v tom složení jsou psané sacharidy, to jsou cukry, ne? Je mi to sympatické, že dělají menší balení. A hami nedělá bio příkrmy? zatím jsem je totiž nenašla. Nebo byste se radši držely osvědčených značek jako Humana, Alnatura. Děkuju za rady

http://www.lekarna.cz/hami-prvni-lzicka-mrkev-125g/
16. črc 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denisa, VŠECHNO (i zelenina), co jíš, se rozkládá na tuky, cukry (sacharidy) a bílkoviny. Takže sacharidy najdeš v tabulce energetické hodnoty u všech potravin. Důležité je, aby tam nebyl dodáván cukr navíc (to by musel být uveden ve složení - to, co píšeš ty, není složení, ale energetická hodnota).
16. črc 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula děkuju moc za info, já v tom zatím trochu tápu, ale radši se zeptám, i když blbě, než abych malé potom dala něco špatného
16. črc 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj co říkáte na tapiokový škrob v Babylove příkrmu.Docela mě to zaskočilo.
16. črc 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
wensdy

našla jsme toto

Bezlepkové výrobky s modifikovaným tapiokovým škrobem
Článek stažen 29.1.2008, 10:32 ze zdroje agris, přečten 171x, zviditelnit článek
odhad oblíbenosti: (2 z 5) [Stáhnout] [Přidat tento RSS zdroj do oblíbených] [Tisk stránky]

Poptávka po kvalitních bezlepkových výrobcích se stále zvyšuje, současně se rozšiřuje jejich sortiment. Modifikovaný tapiokový škrob Expandex:registered: společnosti Corn Products International je jednou z ingrediencí, která k tomuto rozvoji přispívá. Celiakií, jejíž léčba spočívá v dodržování celoživotní bezlepkové diety, v současné době trpí každý 133 Američan. Kromě 15 milionů osob s lepkovou intolerancí existuje minimálně sedm milionů lidí, kteří trpí alergií na pšenici a musí se vyhýbat lepku.

asi by neměl vadit
16. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dají se zamrazit uvařené rozmixované meruňky?
16. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
soanpe díky,Tak nevím,jestli to zase koupím,malý to chutnalo tak uvidím.
16. črc 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
wensdy
já dnes koupila sofi babylove příkrm ovoce s jogurtem.tomy babylove docela věřím :wink:
16. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

zistila som, ze malu po brokolici a karfiole strasne nafukuje a boli ju brusko. Zas sme nespali skoro celu noc :confounded:

Mame za 10 dni 7mesiacov. Co by som jej okrem toho mohla davat? Ved ju nemozem krmit dokola len mrkvou a cukinou. Zoznam potravin z www.kojeni mam vytlaceny ale tam toho vela neni.
Rozmyslala som este nad petrzlenom ale ten je az od 7meho. Tak neviem.

Poradte nieco. Dakujem
17. črc 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamicky :wink:
chcem sa spytat ked davate ovocie v surovom stave mixujete ho? alebo popucite? napr. marhulku,broskynu ked popucim tak tam vzniknu take vlakniny ktrore mam aj ja problem pozut :unamused: ,zbavujete jadrove ovocie šupky? dakujem... :wink:
17. črc 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vikula: Ale naše Natálka je přece jen o měsíc mladší než Kryštůfek... Nechtěla bych to zbyteně uspěchat.... :confused:
17. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, maminy, jaká se dává nejčastěji třetí zelenina?? A s čím jí popř. smíchat?? Už baštíme mrkev s bramborem, za dva dny by jsme měli zase přejít na nový druh.... . Díky
18. črc 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanitta
Sofi ovoce nemixuju.Meruňky jí vyškrábnu lžičkou,aby neměla slupku, jabko strouhám na skleněným struhadle, hrušky dávám měkké a do ručičky,broskve ještě nedávám, banány dávám kousky

dagina, já dala brokolici, pak květák a potom už jsme přidávala i petržel, kedlubnu, špenát
dnes je Sofinka pšesně 2měsíce na příkrmech a baští slušně. nejredši má jídla bez mrkve
18. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanitta mi malý syrové ovoce nesní - natahuje ho z toho a co není pomixované taky nesní, jak je tam jen malý kousek raději nejí, ani banán rozmačkaný mi nesní - musí být pomixovaný
18. črc 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nekdo se tu ptal na zmrazovani merunek - ja je malick povarim, aby zmekly, pak rozmixuju / nastrouham a prepasiruju pres sitko. Tim se odstrani ty slachy a mam jen jemnouckou kasicku. To pak rozporcuju do vanicek na kostky ledu, dam do mrazaku a po zmrazeni vyklopim do sacku.

K te zelenine co popisuje soanpe jeste pridavam jako navrh kapustu.
18. črc 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co pribinacek? Od kdy ho muzu davat? Mi rikala kamoska ze uz bych mohla.. neni v nem neco co by maale mimi nemelo?
18. črc 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
pribináček nééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: obsahuje samý fujtajbly, momin malý je ještě malý do půl roka mléko :wink:
18. črc 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evinkaa:
To chápu já se také bála,abych něco neuspěchala.Ale pokud Ti prospívá tak bych to dala také o ten měsíc později :wink:

Už máme třetí den první lžičky a už to dlabe super a pořád otëvíral papulínku.Zítra nás čeká brambůrek :grinning:
18. črc 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin - přidávám se k barmborce - minimálně do roka Pribináček, Lipánek a podobné krémy nedávat. Stačí mrknout na složení - tvaroh, cukr,... Klukům je rok a ještě určitě dlouho dávat nebudu. A čtyřměsíčnímu dítěti nejlépe vůbec nic než mléko :wink: I bílé jogurty se doporučují až od osmi měsíců.
18. črc 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek