Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dagina
31. črc 2009

Jj, díky moc 😉 .

misutovo
31. črc 2009

Baby,

fakt nemate ziadna skusenosti s avokadom? Ocenim aj negativny nazor. Dakujem.

set
31. črc 2009

tu najdete aj o avokade pre babatka http://luciag77.blogspot.com/2008_03_01_archive...

zurka
31. črc 2009

My mame 5 mes., sme na UM. So zeleninkou sme zacali minuly mesiac a teraz sme pridali aj kuracinku. Chcem sa opytat, mozem malej uvarit aj hovadzinku? Neviem sa k tomu nikde dopatrat. Diki

aleachim
31. črc 2009

Ahoj holky, ctěla jsem se zeptat, kdy začít s kaší? Malé je 6 měsíců a 2 týdny a začaly jsme s mrjvičkou. Zatím nic jiného.

moda08
31. črc 2009

aleachim - já bych dávala první měsíc zeleninku, potom přidala maso a ovoce a po dalším měsíci bych dala kaši

tin007
31. črc 2009

zurka ja som dala po mesiaci zeleninkovania najskor kuracie, potom morcacie a nasledne telacie (takze hovadzina) a bez problemov. nezabudni aj na vajecny zltok

aleachim
31. črc 2009

díky, takže teď budeme jen na mlíčku a zelenince. Jsem docela ráda, i tak mi to příjde hrozně složitý:o(

shaula
31. črc 2009

Misutovo - zkušenost s avokádem nemám, ale www.kojeni.net říká od 7 měsíců🙂

Zurka - libové maso se může víceméně jakékoli, takže i hovězí. Mně osobně připadá ale trochu těžší, tak jsem ho ještě nedávala.

petreva
31. črc 2009

Zdravím všechny,
my máme ještě na příkrmy čas, doufám, bojujeme s kojením od samého začátku ☹ , ale chtěla jsem se zeptat...dneska jsem koukala v lékárně na první lžičku - brokolice - myslím, že to bylo Hami a je v ní rýžová mouka a jablečná šťáva 😕 to je normálka nebo mám pátrat po složení dalších skleniček? Nemáte nějakou osvědčenou značku? Díky a ať dětem chutná

mikulka
31. črc 2009

Holky, jak děláte bramb. kaši, když ji chci udělat s UM?

Když malýmu dávám jídlo s kouskama, sní tak třetinu. Tak nevím, jestli ještě na kousky není zralý (ale zase brzy mu bude 10. měs.), nebo mám vytrvat a on časem zase bude jíst jako d řív? Jedl moc pěkně.

aleachim, na kašičku máte dost času, je to až jako 3. příkrm... Tedy nejprve zeleninka, pak masíčko, pak ovoce... nakonec kaše. Vše s odstupem tak 1 měsíce.

misutovo, avokádo jsme dávali. ale zkušenost blbá. jednou to bylo moc hořké, podruhé celkově divná chuť, tak jsme se na to vykašlali, ač je to prý dobré na zácpu.

zurka: hovězí můžeš, ale jako shaula, taky nedávám, zdá s emi těžké.

tin007
31. črc 2009

petreva ja osobne pozeram zlozenie vsetkych znaciek, pretoze obcas sa mi panenky pretacaju z toho, co je na etiketach uvedene (a teda v prikrme). ako priklad uvediem hami zelenina s kralikom od 4. mesiaca: mrkva, voda, zemiaky, kralicie maso, kukuricny skorb, zeler, sojovy olej. zeler je totiz vhodny od 1. roka a soja tiez. teraz ma dm prikrmy svojej znacky babylove a normalne je v prikrmoch rajcinovy pretlak, sunarek dava biele korenie a tusim pekarenske drozdie atd. brokolicu a spenat som kupila v skle s oznacenim bio, lebo neviem zohnat tuto zeleninu v biokvalite cerstvu a tak to davam malemu, zvysok zeleniny bud kupujem bio alebo beriem od rodicov, lebo ti chemikalie nepouzivaju.

set
31. črc 2009

pri avokade treba davat pozor aby bolo zrele tak akurat potom je ako masielko a chuti dobre, ak je este tvrde je trpke a ked je uz viac prezrete zacina mat hnede flaky a aj chut sa meni

spenat v skle si aky kupila? ja som nasla Hipp a tam je plnotucne mlieko a smotana takze asi od 4 mesiaca ako sa uvadza radsej nie...

tin007
31. črc 2009

set znacka holle a sunval, oba prikmy som kupovala v bio obchodoch

tin007
31. črc 2009

mne sa z normalne dostupnych prikrmov v skle paci babylove a alnatura z dm. treba vsak pozerat zlozenie, ale napr. alnatura tekvica s ryzou a kuratom vyzera dobre (hoci pisu od 8. mesiaca, tak zlozenie je podla mna vhodne aj od 6.) tekvica, voda, kuracie maso, natural gulatozrnna ryza, muka z naturalnej ryze, slnecnicovy olej, ta ista znacka ma od 4. mesiaca mrkvu, zemiaky a hovadzie no a babylove ma to iste. a samozrejme sa mi paci cena, lebo hipp, hami a pod. stoja do 2 eur a tieto som kupila tusim za 1,1 alnatura 220 g a babylove su 190 g za 0,95 eur

munu
31. črc 2009

ako vas tu tak citam, tak som zistila, ze som na to isla s prikrmami nejak zhurta.. 😕 prikrmujeme tyzden a malemu som skusila dat uz aj ovocie, aj zeleninku s maskom kuracim aj kasicku.. no nie vsetko v jeden den.. takze si myslite, ze staci postupne? 1.mesiac zeleninka a mliecko, 2.mesiac zeleninka + ovocie ako desiata a mliecko, 3.mesiac zeleninka s maskom + ovocie ako desiata a potom niekedy, mozno aj 4.mesiac pridat kasicku?
ale ja mam kupenu ryzovu kasicku, ktora je urcena uz od 4-roch mesiacov.. tak mozem ju davat na vecer a na obed zatial len zeleninku? a o mesiac by som pridala masko ku zeleninke a ovocie na desiatu.. moze to byt aspon takto? takze by sa mi to prakticky zmestilo do dvoch mesiacov.. hm? poradte mi.. mam v tom nejako hokej.. 😕

tin007
31. črc 2009

munu pozri www.kojeni.net je to tam pekne napisane - aj vhodnost potravin, aj jedalnicek, aj postupy.

tin007
31. črc 2009

munu, ak si za tyzden vyskusala tak vela druhov a maly by mal nahodou alergiu - vyrazky, hnacku, vracanie..., tak by si vlastne nevedela urcit z ktorej potraviny to je, preto treba novu potravinu skusat take 2-3 dni. my sme zacinali iba so zemiakom (uvareny, pretlaceny, pridane MM) prve 3 dni, potom som dalsie 3 dni pridala mrkvicku, o dalsie 3 dni tusim cuketu atd. dnes sme napr. dali 1x spenat, takze vsetky ostatne potraviny boli uz vyskusane. odporucany postup je taky, ze 1. mesiac iba zelenina (rozne kombinovana), dalsi mesiac pridas masko (biele hlavne) a tiez zacnes davat ovocny prikrm, dalsi mesiac pokracujes pridanim kase, no a dalej este neviem ako presne, lebo tam este nie sme (tusim lepok, potom bielkovinu kravskeho mlieka atd. na tej stranke je to pekne popisane).

munu
31. črc 2009

tin dakujem kraaaaasne, nastudujem 🙂

monika77
1. srp 2009

munu ja mám v tom tiež guláš ... síce čítam už x príspevkov a info na nete, ale pomaličky sa mi to dostáva do hlavy ... ja som zas niekde našla že prvá zeleninka 3 dni, dalšie tri dni druhá zeleninka a dalšie tri dni tieto dve zmiešať ...nevie niekto poradiť na to nejakú dobrú stránku?

shaula
1. srp 2009

monika - stránku už napsala tin007 - www.kojeni.net je to tam rozepsané fakt jak pro blbce 😉

munu - zvolni, tolik příkrmů najednou je pro tak malé tělíčko velká zátěž, navíc když má teprve 5 měsíců...

monika77
1. srp 2009

shaula už som na to mrkla, len zrovna od dnes je stránka uzavretá 🙂 🙂

spýtam sa ešte teba, pridávala si ku niektorej zeleninke mlieko do kašičky?

shaula
1. srp 2009

Mně funguje. Mléko jsem nikdy nepřidávala.

jindri
1. srp 2009

Ahoj, za týden to bude měsíc, co přikrmuji zeleninku. Už máme 4 druhy. Malá mi ovšem nespapá víc jak 130g, vyjímečně 140g. Pak chce mlíčko (UM), na to se úplně vrhá a vypije tak v průměru 90ml. V návodech se píše, že nejdéle za měsíc by měl příkrm nahradil polední dávku mlíčka, ale jak to udělat? 😅
Mám mlíčko dávat nebo nabídnout už jen čaj? Pak jdeme na 2.5h ven, tak se bojím, aby neměla hlad .... Díky.

moda08
1. srp 2009

jindri - my už jíme zeleninu dva měsíce a stále si ještě po obídku dá mlíčko ode mě,takže bych se tím vůbec netrápila a když chce, tak bych jí to mlíčko nabídla. A i když sní plnou dávku, tak si třeba za půl hodiny nebo za hodinu taky ještě mlíčko dá. Sice se píše že zhruba za měsíc,ale já bych to tak nehrotila. Když chce,tak ať se napije. Lepší než kdyby měli hlad 🙂

munu
1. srp 2009

ok tak dneska ideme papat zemiacik s brokolicou na obed, lebo teraz spinka a na veceru dam trochu ryzovej kasicky... ta mu neuskodi si myslim lebo je urcena od styroch mesiacov a zaraba sa s jeho mlieckom, tak to ma len ako hustejsie mliecko a tu kasicku miluje 🙂

munu
1. srp 2009

a masko mu uz teda nedam... pockam ten mesiac...
tak a teraz utekam varit pre nas dospelakov 😀 😉

gabrianka
1. srp 2009

helik a jak dlouho ti spinka po tom odvaru z oves.vlocek kdyz das vecer?v kolik das a do kdy vydrzi??

soanpe
1. srp 2009

jindri
taky se mi Sofí doráží mlíkem a to během oběda vypije asi 60-80ml čaje-po lžičkách 😅 jo a to si ještě mafam vybírá lžičky.jídlo silikonová,čaj nerez 😀

svataterezicka
1. srp 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Malá teda ještě je plně kojená ale jelikož mi začínají zrát na zahrádce cukety tak se chci zeptat jak je spracovat? Abych je mohla malé za tři měsíce dát co by příkrm? Zavařit? Zamrazit? Poradte díky...