Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

misutovo
2. srp 2009

Ahojte,

ako davate kukuricu? Len formou primesy v cestovinach alebo ako kukuricnu kasu? Alebo davate aj zrnka napr. zmrazenej kukurice a potom mixujete? Mam obavu ze mi to tie supky nezmixuje.
Dakujem.

sloto
2. srp 2009

ahojte, my uz dva tyzdne krasne papame prikrmy teda. najskor mrkvicka, potom mrkvicka a zemiak, potom cuketa zemiak a mrkvicka, a uz i brokolicka so zemiacikom. papa krasne vzdy po tri dni. akurat uz mi tri dni nekakala, tak dufam, ze ju z toho nezacalo zapekat. kym som jej nedavala prikrmy, tak tiez kakavala dost nepravidelne - niekedy raz za 4 dni, i raz za tyzden, potom raz za dva dni. potom sme zacali s prikrmami a zacala ze kazdy druhy den a teraz uz 3 dni nic. co myslite? moze to byt z tej brokolice so zemiakom?

jindri
2. srp 2009

moda: díky, budeme dál dávat mlíčko. Jen ať se holčinka pořádně nabaští 😉

Soanpe: dobrý, my zase na mlíčko musíme mít savičku se 3 dírkami, čajček se 2 dírkami. 😀 Lžičku jsme taky hledaly, spokojená pouze s lžičkou Avent.

bereninka
2. srp 2009

Holky, mophu už dělat i dušené maso? Zatím vařím a teď si říkám, že bych maso udusila, aby tam byla šťávička a dala třeba s br kaší... CO myslíte?

saska.t
2. srp 2009

berenika uplne bez problemov mozes 😉

sloto brokolica nezvykne zapekat, ale zarad do jedalnicku cukinu alebo spenat a mate po probleme 😉

sloto
2. srp 2009

cukinku sme uz papali, zajtra teda vyskusame spenatik. mam od hippu tak vyskusame

mikulka
2. srp 2009

sloto, pozor na špenát od hippu, obsahuje smetanu...

sloto
2. srp 2009

mikulka to vazne??fiha to som si veru nevsimla - tak to teda urcite nedam a ako teda so spenatom? varite ho, alebo kupujete nejaky vo vyzivach? aku znacku ked tak?
inak mala nevyzera zeby ju brusko bolelo alebo co, nijak zvlast sa netvari a ani neplace, ale uz sa mi to zda dost dlho co kakala. a to jej aj to bruko masirujem, aj cvicim s nou....

mikijana
2. srp 2009

ahoj holky, máme za sebou mrkvičku a brambor, jakou zeleninou máme pokračovat?

saska.t
2. srp 2009

mikijana - cuketa, spenat, kedlubna, brokolica, kvetak,petrzel, 😉

sloto
2. srp 2009

baby tak mala sa mi akurat po styroch dnoch teda teraz vecer vykakala a pry krat mala stolicu uplne tvrdu - normalne ze sulok, myslite ze ju zapeka? doteraz kakala skor take huste kasovite

mikijana
2. srp 2009

a dávat samotné nebo míchat radši s tou mrkví?

gabrianka
2. srp 2009

rika se ze nejlepsi je zacit kasickou pr.na vecer.(sunarka,hami,hipp apod) je nevic chutove tomu mlicku aby si tak mimco driv zvyklo na lzicku.chce to asi fakt mit trpelivost a zkouset.

mikijana
2. srp 2009

jo kašičku my už dáváme a ještě jsem se chtěla zeptat přidáváte i olej, jak všude píšou nějaký kvalitní a kolik?

sloto
2. srp 2009

gabrianka tak zase ja som vsade vycitala ze najskor treba zacat so zeleninou, potom pridat masko, potom ovocie a az potom kasicky - sranda, kazdy a vsade sa docitas nieco ine, asi treba dat fakt na vlastnu intuiciu

gabrianka
2. srp 2009

sloto jAKO mas pravdu to nerikam...ja to spatne napsala..myslim pri techto problemech kdy dite odmita lzicku tak jej navnadit tou kasickou.ze pry to pro nej bude chutnejsi tak ze startu a co se tyce toho oleje tak vubec nevim mikijano o cem pises..asi jsem mimon 😀 jaky olej jako do kasicky?

mikijana
2. srp 2009

neee olej do zeleninky panenský, jsem se dočetla, že se má trošku přidávat a já dávám kaši z lahvičky a příkrmy normal llžičkou

gabrianka
2. srp 2009

mikijana aha 😀 😀 ja nevim ja oleje nikdy nepridavala a ani jsem o tom neslysela a vse bylo jak byt melo.a kolik davas odmerek kasicky a na kolik vody?ja tu kasicku pres flasku jeste nedelala..jen pres lzicku

shaula
2. srp 2009

Gabrianka - do kašičky žádný olej, ten se dává jen do zeleniny.

Mikijana - já dávám panenský olivový, vhodný je i čistý řepkový nebo klidně kousek másla. Oleje stačí pár kapek.

Sloto - po zavedení příkrmů dojde vždycky ke změně konzistence stolice, stane se tužší a tvarovanější než byla dříve. Takže záleží na tom, jak moc tuhá je - naši kluci třeba po ránu kadí takové bobky jako králíčci🙂 Pokud nemá problémy typu tvrdé a bolestivé bříško, tak je to normální a nemusíš to řešit.

mikijana
2. srp 2009

no nám to jde z té flašky rychleji🙂, udělala jsem v jedné darované flašce větší dírku a je to ok, dávám klasicky dle návodu na krabici. když už jsme u těch kaší tak třeba s ovocem můžu dávat až zavedeme ovoce do příkrmů, že?začínali jsme s rýžovou, kukuřičnou, teď jsem koupila špaldovou

gabrianka
2. srp 2009

mikijana tam na te kasi je i navod na podani pres flasku?to mi nejak uniklo

mikijana
2. srp 2009

návod tam je jenom jeden🙂dávám většinou 150 ml vody a 3-4 lžice kaše, jelikož při přelívání občas i něci vycintam🙂

veronikasust
2. srp 2009

Dobrý večer, můžu-li se připojit k diskusi. Když jsme začínali s kašemi, míchala jsem navečer bio instantní rýžovou s mateřským mlékem a na lžičku. Že si kojené děti vlastně nikdy nezvyknou na flašku s dudlíkem. Dobré je také uvařit pohanku a v té vodě rozmixovat ručním mixérem. Když se na to pak kápne trochu rozmixovaného sladšího ovoce, je to dobrůtka.

sloto
2. srp 2009

shaula dik, mala mi sice vzdy pri kakan a tlaceni placka, ale to robila aj ked kakala len ciste mlieko. len som sa trosku zhacila, ked zrazu to bol dlhy sulok a nie uz to co pred tym. inak ktore potraviny zvyknu skor zapekat?

shaula
2. srp 2009

No u nás asi žádné (možná trochu kaše), ale obecně rýže, mrkev, banán (i když jsem četla i to, že banán prohání, ale převládal názor, že zapéká). Teď mě víc nenapadá, protože to moc nesleduju, kluci problémy nemají... Ale někdo ti určitě doplní další.

berenika39
2. srp 2009

sloto, v tom taky tápu, zřejmě to souvisí dost s tím kolik ti prcek pije. protože petas ted měl prolém i po špenátu ☹ , a pak jsem zjistila, že na vině nebyl špenát, ale jeho zuby, protože nechtěl vzít nic moc do pusy, ani pítko...
Určo nemohl po borůvkách, a musím opatrně s masem, ten příkrm, kde je maso, hodně naředím, jinak taky druhý den hlásí eeee každou chvíli, zrudne, a nic.....
I já masu moc nedám, protože po něm moc nějak nemůžu.... 😀 😀 😀

moda08
2. srp 2009

holky prosím vás, máme zavedeny dva příkrmy - oběd a odpolední svačinu, teď se chystám, že zkusím večer kaši. Kdy jste zavedly druhou svačinu (u nás teda dopolední)?

berenika39
2. srp 2009

moda, jj, asi tak kolem osmého měsíce, ale je fakt, že prcek je blindil, takže pro nás ylo lepší cokoliv, než mlíčko. dala jsem dopo jogurt a odpo ovoce, nebo obráceně, na tom si myslím nezáleží. jediný, na co jsem myslela, aby dostal dost mléka , třeba ve formě jogurtu...

moda08
2. srp 2009

berenika - díky, my to máme zatím asi takhle (časy jsou zhruba)
7.30 kojení
9.30 - 10.00 kojení
11.30-12.00 oběd (masozelenina)
14.00 kojení
16.00 ovoce (přesnídávka, jogurt)
18.00-18.30 kojení (místo toho chci dát teď kaši)
20.00 kojení
a v noci dle potřeby

berenika39
2. srp 2009

jj, sice jsme v té době měli UM, protiblinkací novalak, ale tak nějak jsem to držela. snažím se vždycky myslet na to, aby měl za den zeleninu,, ovoce, jogurt....fakt je jedno, kdy a co, ted v létě si to přzpůsobujem cestování, ovoce nakrájené nám trvá dýl, dám ho dopo a jogurt vezmu odpo s sebou nebo někde koupím, nakrmím ho kdekoliv a rychle. to kojení je super, to se máš....

Kaši jsem dávala do teď, ale jen řídkou, spí (tuk tuk) celou noc a dobře, jen jsem vlastně zahušťovala mlíčko. Ale je pravda, že by se měla spíš lžičkou...peta pil z láhve, protže jsme měli rádi to večerní přitulení, láhev, spinkání....

Už ji nechce ☹ ☹ ☹ ,jí s tátou...aby měl dost tekutin, holky mi tu poradily polévky a bramborovou kaši hodně s mlíčkem...střídám to a dobrý.....

nevím, dost holek píše, že kaše k lepšímu spaní nepomáhá, ale chce to zkusit...není na to žádná rada....