• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

4. října 2016 
já jsem za to kojení taky ráda,je to pohoda.... Právě chci kaši zkusit kolem šesté a ne úplně na noc, vím, že to pro někoho je zátěž do žaludku, tak nechci aby mu v noci bylo případně těžko. Vyzkoušíme to a uvidíme. To víš, že bych byla ráda, kdyby po ní dobře a celou noc spinkal, ale vím, že to není záruka. Nám láhev odmítá, neumí z toho pít, takže ji asi úplně vynecháme a budu mu to dávat lžičkou. Čaj mi pije z pítka, to se naučil, ale láhev mu prostě nic neříká. A nakonec už to je i zbytečný, aby se na ni učil. A tobě čajík nechce pít?? (že píšeš, aby měl dost tekutin...)
3. srp 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy, je nutné přidávat do zeleniny rýži, pohanku...??? Zatím se chystáme na maso, kamoška dává i rýži, ale není to pak moc hutný??? Praktikuje to tak někdo i zde???? :slight_smile:

A jaképak dáváte kaše??? Tuhle jsem si udělala ze vzorku Nutrilon a přišlo mi to dost umělé :confounded: , existuje i nějaká "neumělá" kaše :sweat_smile: ????
3. srp 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pohanku občas dávám, pro zpestření. Jako jakoukoli jinou přílohu spolu se zeleninou (tedy buď rýži nebo brambory nebo pohanku, ne všechno najednou:slight_smile: ) Ty ještě žádné přílohy do té zeleniny nedáváš? Ani brambory?
Kaše dávám jen instantní z obchodu, střídám různé značky, připadají mi OK. Případně si můžeš vařit kaše sama, ale mně se s tím nechce patlat:slight_smile: Vařit kaše bych už určitě nestíhala, ty se nedají navařit do zásoby (aspoň myslím?) :wink:
3. srp 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
degina já dávám ke každé zelenině nějakou přílohu (těstoviny nebo brambor, rýži ne po té mi zvrací) a chystáme se na pohanku. mě to přijde naprosto normální že mu k tomu dám přílohu, já taky nejím jen zeleninu. a taky je fakt že přílohu musím dělat, zkoušela jsem mu dělat jen zeleninovou polívku ale jak tam nemá brambor tak za hodinu mi řve hlady
a kaši kupuju sunarku, zkoušeli jsme Nutrilon, Hami ale ty sunarky mu jedou nejvíc tak dáváme ty
3. srp 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, brambor je též příloha :sweat_smile: , jj, ten dávám do každého příkrmu :slight_smile: . TAk zkuísm i něco jiného.

Kaše zatím nepotřebuji, uvidíme až to bude aktuální, prý jedokonce je možné, že kaše nemusím podávat vůbec, zda jí stačí mlíčko
3. srp 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím o radu. Přikrmujeme už asi něco přes měsíc (zelenina a asi 3 dny ovoce). Adámek papá moc pěkně (teda když má náladu), poslední dobou mi sní zhruba tu malou skleničku, ale i tak pořád vypije většinou ještě 150ku UM. Zkoušela jsem čajík, napije se, ale většinou chce ještě to mlíčko. Jak jste to dělaly vy?? Dávaly jste příkrm a furt jste zvětšovaly množství a ubíraly mléko anebo prostě už mléko nedáváte vůbec. Možná je to blbá otázka, ale ten příkrm by měl vlastně nahradit jednu mléčnou dávku, jenže u nás to zatím jaksi nejde. Díky moc.
3. srp 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dokud vyžaduje mlíčko, tak bych mu ho dávala. Však časem přestane :wink:
3. srp 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Moda08 co je to to pitko ? dakujem pekne
3. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked odskúšate nejakú novú zeleninku, potom po tých troch dňoch ju vždy striedate resp. pridávate do nej zemiačky?
3. srp 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shaula: to já mu samozřejmě ráda dopřeju, jen mám strach, aby nebyl valibuk :slight_smile: . Víš co, když sní 100 ml příkrmu a na to ještě 150ku mléka, odpoledne ovocný příkrm, toho sní taky zhruba 100 ml a na to si dá zase méko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zatím je akorát, má 72 cm a 8,20 kg, podle doktorky úplně v normě, tak uvidíme.
3. srp 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika77: já to většinou dělám tak, že novou zeleninu mu dávám 4 dny a pokud není nějaká reakce, tak už jí potom míchám s již odzkoušenou zeleninou. Takže má třeba prvně brokolici a po 4 dnech mu ji už namíchám s cuketou a třeba s rýží apod. Aspoň si myslím, že se to takhle dělá.
3. srp 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som malej vyskusala dat kombinaciu s petrzlenikom - cize mrkva, zemiak, cuketka a petrzlen, ale akosik jej nechutilo. furt to vytlacala jazykom von - zjedla asi 40 ml. asi jej tam ten petrzlen nebere, lebo tie ostatne zeleninky mi uz celkom pekne papala.
3. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
bevab - ahoj, je to takový hrníček se silikonovou hubičkou a ouškama, aby si ho mohl podržet pěkně sám. Naučil se z toho pěkně pít, láhev mi odmítá. Ta silikonová hubička je dobrá při přechodu z prsu na pití z hrníčku. Z té hubičky to teče jen když malej saje.
3. srp 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminy no my máme strašný problém s papaním ... ručanie, kričanie, plač ... jediné čo mu chutilo bola mrkvička, som zúfalá ... zajtra ideme na cuketu, dúfam, že aspoň tá by mu mohla šmakovať :slight_smile:

potom ďalší mesiac sa pokračuje v zeleninke + olovrant ovocko?
3. srp 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,chcem sa spytat ja som si kupila kasu prvu nutrilon mala pila nutrilon,ale teraz som presla na bebu a mozem jej potom ked uz bude papat zarobit aj tu kasu nutrilon ked papa bebu alebo musim mat taku istu kasu ako papa mlieko?Dakujem
3. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ako davate babatkam cervenu repu? Povarite a mixnete k prikrmom alebo ako? Moze repa zacpat alebo skor prehana?
Dakujem.
3. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
misutovo já červenou řepu povařila a pomixovala s příkrmem, měl ji zatím jen jednou ale nejela mu tak uvidíme, ted jsem koupila a chci ji vyzkoušet ještě jednou tak uvidíme.
3. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá ako dávate mliečnu kašu detičkám? Dá sa to cez flašku?
3. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik dakujem, tak skusim ci nam bude chutit. :wink:
3. srp 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinaxyz já dávám kaši před flašku, máme lahev MAM a k ní dudlík na kaši. ty už chceš malému dávat kaše?

misutovo vyzkoušej a uvidíš, my ted budem mít druhý pokus
3. srp 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monika77 - novou zeleninu zkoušej buď zvlášť nebo ji můžeš rovnou přimíchat mezi vyzkoušené druhy. Podávej 3 - 4 dny. A co všechno jsi zkoušela? Když mu chutná mrkev, tak ji dávej do všech příkrmů, třeba to bude mít úspěch.

Sloto - možná je na petržel ještě brzy, je dost aromatický a doporučuje se o něco málo později.

Misutovo - červenou řepu dělám stejně jako Smardik. Jenom se nezlekni, barví stolici dočervena :wink:

yamahafazer - klidně můžeš i kaši Nutrilon, pokud jí to nebude dělat problémy.

martinaxyz - radši přes lžičku, ať si zvyká, že jídlo se jí lžičkou. Ale doufám, že nechceš ještě 2měsíčnímu dítěti dávat kaše?! :unamused:
3. srp 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Která pravidla porušuje: | Zruš Ahojky holky,omlouvám se že se k vám připlítám,ale mám takový dotaz.Náš malej Tomášek je hrozně živej a před chvíli jsme ho krmili a při krkání sebou tak škubnul že mi vypadla hlavička z rukou a rychle mu spadla dopředu..nepláče a je v klidu,jen se chci zeptat,jestli mu ti může ublížit,vím že kdyby mu spadla dozadu tak je to velice nebezpečné
3. srp 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, odkedy ste zacali davat surove ovocie? maly uz papa zeleninku, masko aj ovocne prikrmy, chcela by som, aby jablcko, ci hrusku spapal surove
3. srp 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tin,

mi uz 2mesiace papame aj zeleninku aj ovocie- len frutapury alebo povarene a pred 3 dnami som skusala surove jablcko a nektarinku ale bolelo nas z toho brusko. Tak neviem ako dopadnete ale skus. Na nas to bolo este skoro.
3. srp 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tin
my papame ovocie tyzden,ale jablko mu stale podusim na pare,v piatok som po 1x dala banan,a maly je v pohode a dnes som mu vytlacila stavicku z nektarinky a zmiesala s bananom,a zatial nic aj sa pekne vykakal :slight_smile: ved skus to jablko a sleduj ho,ak bude v pohode do 24 hod tak mozes kludne davat...s tou hruskou by som este pockala,dost z nej nafukuje :wink:
3. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula zatiaľ sme skúšali mrkvičku, zemiak, mrkvička + zemiak, brokolica, zajtra pokračujem cuketov ... je to bieda, no a inak ani tú mrkvu so zemiakom sa nedal oklamať nechcel to ... dokonca začal odmietať večerné kaše jesť lyžičkou ... neviem či je taký lenivý, alebo prečo to robí :frowning2:
3. srp 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, moja malinká má 4mesiace a 3 týždne, už pomaly 2 týždne papá UM strašne, zo svojich pôvodných 200ml stiahne tak naveľa 100max. aj to ledva ledva..najprv som to pripisovala teplotám, že nechutí..tak aj veľa čajíkovala, no dnes som skúsila dať 2 lyžičky kašičky hipp-prvá mrkvička a scucla to poriadne, potom zapila mliečkom ..a sa stráááášne tešila, doslova smiala, viac som sa jej bála dať, predsalen sa mi to zdá skoro..zatiaľ je v pohodičke, pekne zaspinkala, bruško nebolelo.uvidíme zajtra. myslíte, že už potrebovala tuhú stravu? no nechcem to preháňať.
a dopredu sa chcem spýtať, či ste miešali kupované kašičky hipp s domácou stravou, napr. že kašička mrkvová a do toho rozmixovať varený zemiačik..môže sa to takto? lebo sa mi zdá, že celá krabica je na dosť dlho a keď treba aj iné, tak mi to príde dosť draho a sa to nespotrebuje rýchlo..a čo to vyhodím potom? ako ste to robili vy?
3. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzana - asi ti dost dobře nerozumím - ptáš se na kaše nebo zeleninové příkrmy? Protože První lžičky jsou malé skleničky, ty určitě na dlouho nemáš, a s bramborou je můžeš klidně mixovat. Ale První kaše v krabicích se určitě s bramborou mixovat nedají (aspoň já bych to určo nedělala) - je to kaše (ty první jsou obvykle rýžové, např. s tou mrkví), ne zelenina...
3. srp 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za rady, asi skusim nastruhat mrkvicku a uvidime co urobi
3. srp 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula,smardik- ešte nejdem dávať malému kašu, len bude mať meniny, tak sa všetci pýtajú čo mu májú kúpiť a
ja som vydela taký cumlík na kašu...bola som zvedavá na vaše názory :slight_smile:
4. srp 2009 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek