Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jita2
19. bře 2007

No to jsem teda v telce neviděla...ale některé mamky, co na to mají, tak věřím, že by do toho šli...ale kde máš jistotu, že ta osoba, která mlíko prodává, nekouří, nepije a žije zdravě a má tím pádem zdravé mlíčko? Do toho bych nikdy v životě nešla 😉

ijetka,
my sice kojení nejsme, ale to spaní je fakt naprd, měli bysme spát celou noc po příkrmech, ale ta zas budala 3x v noci, tak asi prubnu ty vločky a uvidíme...

dashak
19. bře 2007

jito, tož 45tisíc měsíčně jen na mlíko fakt nemám 😀

carodkaa
19. bře 2007

Ijetka-tak jak jste dopadli s tim sunarem?Myslela jsem na vas 😉

Jinak u nas dnesni noc byla lepsi vzbudil se ve 2,to jsem ho jeste premluvila 😅 a spal do ctvrt na 5 a pak v 7 se vzbudil,ja jeste do lezela a on si tam neco brblal,kez by aspon takovych bylo vic 😅

vilca
19. bře 2007

Ahoj holky, v televizi říkali, že to mlíčko je tak drahé právě proto, že je tam nejen uchováno, ale taky testováno, jestli je v pořádku. Takže kvalitě bych věřila. Ale každopádně bych na to neměla 😅
A připadá mi to i divný, dávat svému mimču cizí mateřské mlíčko... 😒

carodkaa
19. bře 2007

Jinak kamaradka ma holcicku 1,5 roku je na UM,kasi nedava a stejne se pravidelne budi v pul 1 a v pul 4..

vilca
19. bře 2007

Jé, tak to se musím pochlubit 😅 Naše malá spí od začátku pěkně. A teď, co jí dávám na noc kašičku Nutrilon, tak mi spinká od 8 večer do 6-6.30 ráno. Pak po jídle ještě usne a spíme do půl osmé, několikrát mi spala i do devíti 😵 Takže musím říct, že co ji máme, tak se vyspím líp než předtím 😉

dashak
19. bře 2007

tož my kaši nedáváme a spíme od 20-20.30 do nejméně 7.40, dneska se obudila až v 8:40. Za což jsem byla vděčná, bo jsem včera na MK seděla do dvou. A teď se akorát krmíme a půjde zase chrnět, bo už má u flašky zavřené oči 😅
Jinak se v noci párkrát vzbudí, ale to stačí jen pohladit, nebo cumlík, příp. ji dát hltnout žajíka.
Myslíte, že těm vašim by to taky nestačilo? Nebo jsou fakt takoví hladovci?

vilca
19. bře 2007

Dashak, zase jsi mě trumfla 😀

carodkaa
19. bře 2007

Dashak-tak bud jenrada ze mas takovyho space 😀

dashak
19. bře 2007

🙂 tak prý nedonošené děti jsou spavější. Ale jak jsou vzhuru tak to stojí za to 😀 😀 😀 to bych ji nejradši uvázala na vodítko 😀 😝

zevina
19. bře 2007

my jsme přenošení 😀 a mladý pán teprve před chvílí vstal 😀 😀 chodí spát v 9, v noci kojíme tak ve 2 a v 6-to je podle mě ještě pořád noc a mládě to naštěstí respektuje 😉 oka otevřel v 8, krmili jsme se, přebalili, natahali si do postele hračky, zatelefonovali babi a v půl desáté už byl zase mrtvý brouk 😅

anavka
19. bře 2007

Holky, tak včera jsme dali celou dávku kaše, frkla jsem to do flašky, malá to kupodivu nechtěla, ale pak si dala říct a skoro celou ji vypila. Pak normálně usnula, to jsme byli rádi. Ale pak se stejně vzbudila ve stejnou dobu jako se budívá bez kaše a v noci to bylo zase vstávání každý 3 hodiny ☹ Takže nám nezabral, mně přijde zbytečný jí to dávat, když je to vlastně k ničemu, ale manžel říká, že si stejně na ní musí zvyknout, tak nevim ☹ Jinak dneska měla k obědu mrkev s bramborem a pro změnu vůbec nechtěla otevřít pusinu a když se mi podařilo jí tam něco dostat, tak to na mě vyprskla, tak vůbec nevim, co mám dělat ☹ ☹ Doufám, že se to bude časem zlepšovat, ale zatim to vypadá na pravý opak 😠

zevina
19. bře 2007

Anavka, my zkoušíme příkrmy první měsíc, a mrkev s bramborem, nic moc, oni sou ty brambory teď už takové lepidlové 😝 s větším neúspěchem se setkala už jen rýže 😒 jak se začne kombinovat víc druhů zeleninky, už je to chutnější. Kašičku jsme na noc ještě nezkoušeli, jsem ráda, že mi vyprázdní prsa, i tak je mám k ránu nalité až hrůza, protože v noci si vždycky jen pár minut pocucne na žízeň a vzápětí je tuhý 🙂 počkám s nima až po přesnídávkách, zatím stejně každé jídlo dokojuju, tak nemůžu očekávat, že by klesla produkce mléka 😀

vilca
19. bře 2007

Anavko, já si taky myslím, že mimi potřebuje trochu času, aby si na kašičku zvyklo... Zkuste vydržet 😉

dashak
19. bře 2007

anavko, to je to, co jsem psala. Po kaši se mi budila ve dvě hlady nezklidnila se po ničem, kromě flašky s mlíkem. Já mám na to svoji teorii - že prostě je ten žaludek těžký a musí pracovat i ve spaní, kdy organismus nic jiného nedělá, takže rychleji vytráví a vzbudí je hlad. A navíc jsem v knížce vyčetla, že se doporučuje dělat řidší mlíko, třeba místo 6 odměrek jen 5, že je nebudí žízeň.

jita2
19. bře 2007

dashak,
máš tedy super spáče!! Ale jak píšeš, vynahradí si to přes den, že? 😉

zevina,
v jídelníčku jsem četla, že můžeš z brambor dělat bramborovou kaši s mlékem, jako že uděláš klasické mlíčko v poměru, jak ho pije, a všleháš ho do těch brambor, to se teda malá oblizovala až za ušima 😉

carodkaa
19. bře 2007

Tak malej mi prestal bojotovat presnidavky a sni pres pulku ty frutapury 😀 neuveritelne..,ale aspon neco,ze 😝

carodkaa
19. bře 2007

To jsem netusila ze to matersky mlicko je tak drahy tyy jo 😕
Holky vy ktere nekojite zajimalo by me jestli nekojite protoze to neslo?
Ja jsem se totiz zacala setkavat s nazorama,ze UM je pohodlnejsi,a tudiz maminky prestanou i kdyz jim kojeni slo v pohode 😕 ..Co by zato jina dala,a tak mi to prijde lito.Co si o tom myslite?

ijetka
19. bře 2007

carodkaa
no sunar neuspěl 😠 než jsem ho udělala manžel ho uvozil, potom se mu podařilo rozcucat cecinu a ráno když jsem mu ho dala do lahve, ani ji nechtěl do pusy (vypadal, že se zblije 😝 ) a trošku cucal z hrnečku 😕
Jinak dneska cucal 2x, ale cítím, že budeme končit 😢

Jita2
jak to že v noci nespíte??? ☹

dashak
opět závidím, jste šikovný holčičky 😉

jita2
19. bře 2007

carodkaa,
no většinou holky, co od začátku přikrmují, jako třeba já, páč malá pořád řvala hlady a nějak nám to přes ten klobouček nešlo a teklo to bokem, se na to kojení vykašlou, ale já jsem kojila ještě 5 měsíců ze všech sil, zkrátka, co to šlo, vždycky jsem lehla k telce, páč to bylo vždycky na dlouho a malá si pila...nikdy bych neměla tak hloupý názor, že je to pohodlnější, mě to kojení ohromně bavilo... 😉

jita2
19. bře 2007

zas jsem to rychle odklepla a neodpověděla na další dotazy 😉

ijetka,
já nevím, proč se to spaní horší, mělo by to být asi naopak, zlaté časy před dvěma třema měsíci...někdy se sice vzbudí jednou, ale většinou tak třikrát mrčí...jestli je to hlady, nebo už ze zvyku, to poznám, až jí jednou zkusím uvařit výše zmiňovaný vločkový odvar, jestli po něm bude spát nebo to bude stejné...ona když začne mrčet, tak nevyhodím prso, páč nemůžu ☹ , ale vytáhnu čaj a ona u něj usne 😉 , tak uvidíme....

carodkaa
19. bře 2007

Jita2-tak tys proto udelala maximum,jenze ja mam sestrenku,ma mesicni mimco,v pohode kojili(ten mesic),jenze ona byla pred tim nez se narodil,zvykla chodit tu do kina,tu tamhle,a dosla ji zkratka trpelivost a tak prestala kojit,ze lahev je pohodlnejsi,ze nemusi byt zavisla na diteti,tak ja nevim prislo mi to nak lito,tak proto to tu resim ☹ Mam jeste k tomu nakou melancholickou naladu,to blby pocasi... 😢

jita2
19. bře 2007

No víš, jak mě bylo dlouho moc líto, že jsem nemohla kojit déle? Pořád mě to občas bolí, že jsem do něj nedostala toho zdravíčka víc...

ijetka
19. bře 2007

jito, vždyť prso můžeč vytáhnout 😀 (no chabý pokus o vtip) 😅

carodkaa
že by malá deprese?? Neboj to se zlepší, co já bych mohla navyprávět 😒

jita2
19. bře 2007

ijetka,
tebe to někdy bere? Mě to bralo jen asi těch 6 týdnů po porodu...bylo šílený...ale jinak jsem v poho, asi tak 😀 😀 😀

carodkaa
19. bře 2007

Ijetka-nee to ne,mozna na me jen trochu dolehlo to pocasi,ja uz holt mela jaro,a ted zas tohle 😖 ale depka to ne to jsem mela asi 5 dni po porodu,furt jsem jen brecela,koukala na Tadu a rikala co by se stalo kdyby mu nekdo neco chtel udelat,nebo mu nak ublizit 😖 bylo to desny ale nastesti to hned preslo 😉

jita2
19. bře 2007

To já měla šílený depky, že malá jen řve, že nespí, jak všichni říkají, že se bude budit jen na jídlo, že jsem nestíhala to, co předtím, posedět si při kávičce, najíst se..nic..začátky byly krušný, byla fakt nespavé dítě, ale pak mi to všechno vynahradila, jak byla opravdu strašně hodné dítko...teda ještě je, jen začíná vystrkovat růžky 😉

ijetka
19. bře 2007

Jéééééééééé holky nemyslete, že jsem takovej případ 😎 vím, že deprese je vážná nemoc, ale já říkám deprese tomu, když se mi do ničeho nechce, mám blbou náladu a tak....
Jo jinak jsem taky asi měla depinky ze začátku, malej taky řval...pořád no o nervy 😠
Děsím se docela druhýho kindéra, jestli to bude stejný ☹ 😢 a řeči typu neboj každé dítko je jiné mě v tomhle případě neberou 😕 😝

dashak
19. bře 2007

Ahoj kočky,
no já tež mám dneska všelijakou náladu, jsou lidi, kteří mi nedají pokoje a otravují mě i v IP, ale já je...
Já bych kojila ostopéro 😢 Jen kdyby jsem tam něco měla. Já to ořvala už v nemocnici a to tomu asi taky nepřidalo 😒

No, jednak porod v 7.měsíci, navíc císař, takže ne zrovna přirozený proces.
Malou jsme samozřejmě nepřiložili, protože okamžitě fičela na jipku. No já na jipce taky, 20 hodin, takže jsem začla odstříkávat, až jak mě převezli na šestinedělí.

Ale ten stres a strach dělá svoje, takže tak 30ml za den byl můj největší úspěch. To mě ještě sestry a doktorky stále deptaly, jestli odstříkávám 😝 A jednou mi na jipce řekla sestra, že takovou trochu jsem ani nemusela nosit, že jsem akorát zašpinila sklinku, 10xblicí smajlík.

Ivanka byla malá, neměla vyvinutý sací reflex, takže poprvé jsem zkusila kojit někdy po měsíci. Tahala jak drak, ale kde nic není ani smrt nebere 😠 Navíc jsem moc neměla čas na jídlo a pití, bo jsem jezdila do nemocnice 2xdenně (právě kvůli kojení), což MHD zabralo jen cesta 4 hodiny 😝
No, takže tak.

Jinak jsem to teda ořvala, ale musela jsem se oklepat, bo na smutnění nebyl moc čas, tak jsem se snažila to Ivance vynahradit jinak.
No příště budu chytřejší, zkusím homeopatika, prý pomáhají.

Já teda moc pohodlí ve flašce nevidím, je fakt, že není dítě závislé na mně a může ho krmit kdokoliv, ale té práce co kolem toho je 😝 Furt drhnout ty flašky, sterilizovat, kvedlat mlíka, což zabírá čas, bo buď ho máte v ledničce a musíte ho ohřát nebo udělat nové a mezitím mimi brečí. Brutus byla právě vojtovka, po té Ivanka nebyla k utišení, takže musela dostat najíst, ale než to člověk nachystal, tak celou dobu ječela. Kdybych kojila, tak vytáhnu prso a je klid hned. Člověk to má furt po ruce, teplota je vždy akorát, prostě značka IDEAL.

Nemluvě o cestování, když někam jedem, kolik propriet musí člověk kvůli toho tahat-flašky,kartáče, vodu, mlíko,dudlíky, ohřívačku,konvici... 😝 a když jedeme někam na výlet? Řešit furt jak to udělat, aby měl člověk k dispozici teplé mlíko a přitom aby se nezkazilo, takže tahat termosku s vodou nebo nachlazené mlíko a ohřívačku do auta. No fuj, doufám, že příště se mi víc poštěstí.

Uf, to jsem se rozepsala 😲
Omlouvám se za román, dneska jsem se tu vyloženě vyblila 😀 😝

s6tik
19. bře 2007

jinak mleko vykupuji v Praze jen v Podoli a za 200 Kc za litr. Driv si pro nej jezdili, nyni uz ne.