Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zevina
19. bře 2007

Kdo může tvrdit že lahvičky jsou pohodlnější???
Protože jsem si s nima taky zkusila svý a kojení nás stálo moře trpělivosti, neměnila bych ani za nic a jsem náležitě pyšná, že jsme to s prďou nakonec dokázali 🙂
My jsme byli přenošení a velicí, přesto Jirka skončil v inkubátoru (poporodní sepse, potvora nemoc, která se stává docela vzácně, protože se tomu předchází podáním antibiotik před porodem, u nás bohužel z neznámého důvodu něco selhalo ☹ )
Takže jsem 10 dnů odstříkávala co se dalo, žádná sláva to nebyla, občas jsem tam šla i s 10ml, psychika v háji, vedle sebe prázdná postýlka a mimi v plastovým boxu závislé na kyslíku s napíchanýma hadičkama v hlavičce ☹ ale sestřičky i doktoři mě moc a moc povzbuzovali, jak je pro mrňouse každá trocha mého mlíčka důležitá, protože první co dostal po narození byly antibiotika... Já ještě poučena nejrůznějšími chytrými knihami, se děsila toho, že když ho krmí z lahvičky, už se nebude umět nebo chtít přisát 🙄
Ale když mi ho poprvé 10. den přiložili, to jsem ho také prvně držela v náručí, byl to ten nejkrásnjší zážitek 🙂
Ještě jsme neměli vyhráno, bylo to hodně náročné, protože saci reflex už nebyl tak silný jako po narození, dlouho vždycky trvalo, než se správně chytil, brzy se unavil a nemohli jsme si dovolit ho zchvátit, takže jsme dokrmovali dál UM.
A nejvíc mě dokázali nakrknout ti radílkové, že ho nesmím krmit z flašky, protože bude líný tahat ode mě (zkuste dostat po lžičkách, nebo jinak alternativně 80ml příkrmu, to bych ho asi vytopila) nebo v lékárně, když jsem kupovala UM, že to je jen dočasně, tak ta ježibaba rovnou řekla, že to bývá obvykle opačně, že stejně skončíme u umělýho 😠
Asi jsem hoodně paličatá, ve dvou měsících jsem konečně mohla říct, že jsme plně kojeni a myslím, že se tím zaslouženě můžem chlubit, protože nebýt veliké podpory a trpělivosti všech lidiček kolem mě a hlavně našeho mrňouska, asi bych to vzdala.
Chápu, že prostě někdy to kojení skutečně nejde, i když se ta mamča moc snaží, ale vzdát se toho dobrovolně, jen kvůli vlastnímu pohodlí? radši budu mít závisláčka, jen si občas fňuknu, že už dávno nevím, co je to spát celou noc, ale nakonec, kdy víc nás ty děti budou potřebovat? jak porostou, tak jen budem vzpomínat na ty časy, kdy máma byla nenahraditelná 🙂

zevina
19. bře 2007

asi jsem se taky potřebovala vyblít 😝 😀 😀 😀

dashak
20. bře 2007

Zevi 🙂 no krásně si to napsala 😉 Taky to pro mě byla událost, když jsem dostala Ivanku poprvé pochovat.Po 14 dnech. Seděla jsem vedle inkuše a držela ji se všema těma verglama, na které byla napojená. A ona si tak vrněla, byla spokojená jak bleška a ja taky a tajně ji pusinkovala na nosánek 😀

jita2
20. bře 2007

zevi,
taky se mi tvůj příběh líbil, určitě jsi zažila své, to věřím, a¨le výsledkem ti je krásné miminko a hlavě to, že jsi měla obrovskou snahu a odhodlání a plně se rozkojila, což je velký úspěch 😉

dashak,
ty ale ponocuješ...ještě že máš takového malého spáče doma 😉

Je jasný, že vytáhnout prso je daleko jednodušší, než arzenál flašek a příslušenství, jak bylo psáno nahoře.. 😅

dashak
20. bře 2007

Ahoj Jíťo, to víš takhle po nocích se tu už neobjevují prudiči (ne tady mezi vámi, tady jste skvělé holky), takže si člověk i v klidu pokecá 😀

carodkaa
20. bře 2007

Holky ja s vama tak souhlasim s tim kojenim,hezky jste to napsaly!! 😵

ijetka
20. bře 2007

Zdarec baby 😀
Dáší kdo tě otravuje?? Ať nepruděj!!! To je to že píšeš svoje názory 😕 😀
Jinak mi kojíme 😀 hurá, teda zatím

carodkaa
je super, že malej baští frutapurku 😉

zevina
20. bře 2007

holky dík, teď už je fajn, všechno se překonalo, některé věci si moc připomínat nechci, jiné jsou nezapomenutelné (třeba když konečně mimi dostanete do náruče, že dashak 🙂 ) a hlavně si nepřipouštím, že bych tím mohla procházet při dalším dítěti znova, protože určité riziko tu je ☹

kojení je sice přirozený fyziologický proces, ale bohužel ne samozřejmý a někdy to dá spoustu práce, než se to podaří, jindy to nejde vůbec, proto nedokážu pochopit maminy, které tento dar mají a dobrovolně zahodí možnost dát dítěti to nejlepší, když jiné by daly cokoliv jen za možnost to aspoň zkusit 😉

ijetka
20. bře 2007

Já jsem moc šťastná, že kojím. Je to hrozně krásný 😉 a jsem zvědavá jak dlouho budu a jestli u dryhýho děcka budu taky, a jak dlouho 😅 určitě bych neměnila

jita2
20. bře 2007

ijetka,
proto buď strašně šťastná, že Kubík nemá zuby, kámošku taky tak malá grajfla do krve do cecíku...auauau 😨

dashak,
ještě se nějací prudiči najdou? Já jsem taky něco nepříjemnýho zažila na volné d., člověk se jenom rozčílí 😠

carodkaa,
vidíš, že se to s těma přesnídávkama uklidnilo, paráda, jen tak dál 😉 😉

isacek
20. bře 2007

Ahojky,

holky mám dotaz.Dáváte někdo prckům kukuřičný křupky?
Začala jsem je malé dávat a strašně ji chutnaj, tak jestli ještě není brzo.

ijetka
20. bře 2007

No taky si říkám ještě že tak 😀
Dášíku pusť nám něco 😕
Nejlepší je nikam nelíst a pokecat na "našem" určitě víte jak to myslím 😅

jita2
20. bře 2007

isacek,
já dávám, jsou super, ale až od 8. měsíce, nevím ale, od kdy by se mohli jíst, lepek neobsahují, jen kukuřičný škrob, tak nevím, jak je to s mladšíma dítkama...snad jen občas, sem tam 😉

ijetka
20. bře 2007

No já na ně nemůžu narazit ☹ jak vypadaj a jaký mají obal?

Jinak dámy, právě jssem dozávářela mladýmu papů tak jsem zvědavá jaký budu mít úspěch a doufám, že to nedopadne jako se zamražováním ☹

Uvařila jsem brambor, kuřátko, trochu hrášku, květáku a brokolice, hodně mrkvičky a pro chuť kousek petržele, chutnala jsem to a je to dobrý 😀

dashak
20. bře 2007

no, holky, prudiči se najdou vždycky. Jsem holt oblíbená 😀 😀 Včera jsem dostala zajímavou IP od pseudokamarádky 😀 Nikdo mě nemá rád a o Ivance si tu šuškají, že je ošklivá 😀 😀 😀 😀 Ale já ji stejně miluju 😀 Myslím Ivanku, ne tu bývalou "kamarádku" 😀 😀

isacek
20. bře 2007

ijetka,
dostala jsem je od kamarádky a ta je taky od někoho dostává, protože jsou špatně k sehnání.Jsou ve velkém igelitovém pytli a vypadají jako arašídové křupky, akorát jsou větší a světlejší.

jita2
no snad ji to nemůže nijak uškodit, hlavně se krásně rozplynou tak se ani nezakucká.

dashak,
to je jen bledá závist, že je Ivanka tak roztomilá 🙂 .Z takových bych si nic nedělala 🙂 🙂 ...

jjitulina
20. bře 2007

Ahoj holky,hlásím se do klubu.Vojta už třetí den baští mrkvičku a brambor 🙂 A dokonce mu to šmakuje,když má pomalej přísun do chlebárny je zle 😎 Já jsem tak ráda,páč naše Barča to absolutně odmítala.Ta chtěla ládovat jenom pacholíky,banány a mlíko.Vyloženě pestrá strava 😝 Jinak dál kojíme 🙂

ijetka
20. bře 2007

isacek
já už možná vím jaký to jsou, ale nevím kde jsem je viděla 😕 , no budu se po tom pídit 😉
Taky myslím že tím Natálce neuškodíš, všeho z mírou 🙂

dashak
to si děláš prdel ne? (pardon) ale to je síla 😠 taky souhlasím, že Ivanka je šťabajzna 😀
A když jsme u toho já tě taky nemám ráda 😀 😀 😀 víš jak to myslím, že? Prde 😀 😅

raculka
20. bře 2007

AHojky,tak jsem tu pár dní nebyla a měla jsem co dělat,abych to přečetla 😀

S příkrmama se to u nás hezky rozjelo.Jak to vypadá,bude malej pěkněj jedlík.
Zatím teda dávám v poledne maso+zeleninku a večer tu kaši,z té je teda úplně vedle,dávám mu větší dávku a snědl by asi i víc,ale nechci ho tolik na noc přejídat.A když ho pak chci dokojit,tak už nechce.Jak jsem už psala,spí celou noc asi od 3.měsíce.Ale třeba dneska už jsme zase od 5h vzhůru.Je to děs,pak už se mu nechce spát,chce prostě lézt po bytě.Takže jsem teď unavená víc,než před pár měsíci,kdy jsme vstávali v 7h.Taky je teď víc hlídání,příprava jídla a krmení taky zabere více času.A vyžaduje čím dál tím víc pozornosti,prostě teď mi připadá,že máme nějaké náročnější období. 😅
Ale jinak jsem moc ráda,že mu zatím chutná.Ty první dny mu moc nejelo,ale tak za týden už začal baštit s radostí.
Tak jsem se rozepsala,po těch pár dnech bez vás mám skoro absťák 😀

womann
20. bře 2007

Ahoj,uz jsem tu dlouho nebyla,ted stiham jen cist...Az ted me Dashak vyprovokovala s tou IP.To se dotycna shodila vela,vela,vela... 😲 To samo o sobe svedci o inteligenci 😀 😝
Jinak me zaujaly ty lupinky.Co je to za znacku,a kde to kupujete?

ijetka
20. bře 2007

No račkové 😀
už mě taky napadlo kde lezete 🙂 🙂
To je dobře, že malýmu chutná a buď ráda, že se ti budí až v pět, je to taky síla ale myslím, že časté noční buzení je horší 😢 😢
No můj Kubina umí dát taky hezky najevo kdo je doma pánem 😕 😵

womann
myslíš ty křupky? Já už vím který to jsou ale nemůžu si vzpomenout kde jsem je viděla 😕 myslím globus ale nejsem si jistá, až tam pojedem kouknu 😕

ijetka
20. bře 2007

Ahoj holky
jsem tak vytočená že se mi chce až brečet 😢 😢 já bych do toho kopla, do pr... 😠 😠
Crcám se Kubíkovi s tím jídlem, že budu mít klídek od vaření a doufám, že mu to zachutná, dělala jsem to přesně podle popisu Jiťi. Zavařila jsem to a těď že to vytáhnu z hrnce a uklidím to a ejhle 😠 😠 😠 na všech sklenicích nedržej víčka. Do pr.... 😠 😠 já bych to nejraděj vyhodila z okna 😠

Kde je chyba a co teď s tím?????????????

Doufám, že sem Jíťa mrkne o reklamu 😕

jita2
20. bře 2007

dashak,
to může říct s prominutím jen debil, že je nějaký miminko ošklivý 😠 , ale Ivanky se to naštěstí netýká, tak buď klidná, ať si hlupačky vykládají, co chtějí..

raculka,
nepomůže, když ho dáš spát později? Aby později vstával? 🙂

anavka
20. bře 2007

Ahoj holky,
tak máme za sebou další den s poledním příkrmem 😒 Včera mi zavřela pusinu a když jsem jí tam něco dostala tak to vyprskla, takže jsem se hrozila dneška. Ale kupodivu dneska otvírala pusinku, teda ne že by se na to nešklebila, ale snědla všechno co jsem jí dala, tak mi udělala radost 🙂 Večerní kaši jsme prozatím vzdali, stejně vždycky chtěla dokojit a pak se budila jako kdyby kaši nedostala, takže zůstáváme u pravidelnýho kojení 😉 Jo, vlastně 1x jsem jí tu kaši dala do flašky a to už nakojit nechtěla, tak mi to přišlo takový divný a i líto, že už nebude pít ode mě ☹

jita2
20. bře 2007

anavka,
vidíš, že si zvykne, chce to jen trošku času...
no tak jí tu kaši nedávej, pokud můžeš kojit..určitě je lepší, když se napije tvýho mlíčka 😉

raculka
20. bře 2007

ijetka-to by mě teda taky naštvalo 😠 Snad se to dá nějak ještě zachránit?? Zkušená jita2 určitě poradí 😉
dashak- sice vůbec nechápu,o čem je řeč, s kým máš tady spory,ale to snad není možné,aby někdo někomu napsal,že má ošklivé dítě?!😠 . Já bych fakt na podobné příspěvky vůbec nereagovala,prostě ignorovat příspěvky,ze kterých je už předem jasné,že se někdo chce jen hádat a popichuje ostatní.Kašli na to 😉
jita2-my to zkoušeli,ale s ním se nedá vydržet,už je zvyklý chodit po 8 spát a když nejde,tak je přetaženej, nemůže usnout,ale stejně se vzbudí druhý den brzy.No asi bude nespavec po mamince,ale jsem ráda,že aspoň v noci spí.🙂
anavka- nevím přesně,ale malé je snad něco po půl roce?! Vůbec si tím nelam hlavu.My s příkrmy začali až po 7.měsíci ( doporučila mi to DR), tak neboj,i bez kaše se malá obejde,hlavně jí to nenuť,ať jí to zezprotivíš.
Já bych teda asi flaškou ale nekrmila.Už by si měla zvykat na lžičku. 😉

dashak
20. bře 2007

Ahoj Raculko, to nebyl příspěvek, ale IP od jedné holky, kterou jsem ještě nedávno považovala za kamarádku.
Můžu vám říct, že jsem se u toho rozklepala a rozbrečela. Teď už se nad tím jen směju, že může být někdo takový trapák, že se k něčemu takovému sníží. Já bych si v životě nedovolila někomu hanit dítě. Když s tím člověkem mám spory, tak to snad řeším inteligentně a ne přes děti. Úplně mi zabylo Ivanky líto, že o ní může někdo něco takového napsat, je to takový hodný usměvavý trpaslíček, nechápu, že ji někdo mohl použít, aby mě urazil,100xblicí smajlík.
Kdyby chuderka věděla, co za lidi chodí po světě. 😝
A pro mě je krásná, protože je moje, a jsem ráda, že ji vůbec mám, a že je zdravá, ťuk ťuk,

raculka
20. bře 2007

Dashak-tak to je síla, fuj je mi taky šoufl z podobných lidí ☹ 😠
Svědčí to jen o tom,jak je ten člověk ubohý a závistivý.Tohle se přece neříká nikomu,i kdyby to byla 100x pravda. Já to nesnáším,ani když někdo řekne třeba o psovi,že je ošklivej,prostě nikdo není ošklivej a hotovo.
To víš,že je Ivanka krásná a pro vás je zlatíčko.Zrovna tak jako pro nás ten náš lumpík. 😉

zevina
20. bře 2007

ijetka a plácla jsi po vytažení na ty skleničky hadr? (namočený ve studené vodě) to pak víčka jenom lupkají, jak se přicucnou 😅

jinak ty lupínky jsem viděla na Kauflu, v mega velkém pytlíku, tak při příštím nákupu je prubnu

dashak, hoď to za hlavu a nenech si zkazit náladu, bohužel každý z nás někdy zakopne o tupce, nebo on(a) o nás 😠 😝

jita2
21. bře 2007

chudáčku Ivuško 😲
tak jsem to četla až dnes, asi jsem to včera večer nějak přešla, nebo co....
No mě se ta víčka vždycky po zavaření přicucla automaticky, vždycky byl jeden nebo dva povolený, tak to jsem spotřebovala první...tak to opravdu nevím,proč se to stalo, ale ta víčka, od těch skleniček, jdou před tím zavařením stejně blbě zavírat, musí se to přesně zavřít před tím zavařováním, jde to totiž někdy nakřivo a tak, a pak by se ti to asi nepřicuclo, měla jsi ta víčka dobře nasazená?