Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

keckemet
8. zář 2009

No jiste, ale ja jsem se ptala jestli je tu nekdo KDO zacal az po 6 mesici?

usounek25
8. zář 2009

ahoj holky, poraďte, už mi dochází inspirace co vařit malýmu na oběd. Můžeme dávat už třeba těstoviny nebo nemáte tip na nějakou omáčku? A co jogurty, rajčata apod. Díky.

usounek25
8. zář 2009

a nemáte třeba nějaký odkaz na recepty pro mimi?? a ještě, může se dávat melta?? Psala mi sestřenice, že ji svoji malé dávala, ale nevím od kdy, jelikož je jí rok, tak předpokládám, že dřív jak v tom roce. Děkuji moc.

rimmel
8. zář 2009

ahojte no teda..ja som vcera zacala s prvym prikrmom (maly ma 6 mesiacov) hoci uz predtym zo srandy som mu dala bananik a spapal a nic nevyplul..ale aj tak som sa bala ze ci mu budu ostatne jedla chutit, ci bude problematicky atd...

no nastastie spapal vsetko! spravila som mu pyre- jablcko a potom mrkvu a normalne otvaral usta ze mamaaa daj mi estee!! :D

s prikrmom podla mna treba (ak nie zo zdrav.dovodov) zacat az ked vidime ze dieta nas pozoruje pri jedle, strka si vsetko do ust atd...a hlavne ked vieme ze je hladne..

tak drzim palce a vela vytrvalosti, ono im to raz urcite zachuti :D

evinkaa
8. zář 2009

Mamky, ještě jednou zkopíruji svůj dotaz z předchozí stránky, zatím jsem nedostala odpověď. 😉

Holky, chci se ještě zeptat. Dr mi říkala, že mám začít ovoce dávat na dopolední i odpolední svačinku. Ovoce mi malá sní už tak 140 g a mléko už potom odmítá. Není to málo mléka za den? Vždyť to by mi pak vycházelo, že bych malé dávala mléko jen ráno a večer... Jak jste to dělaly vy? Na oběd už mi sní malá 170 g zeleniny, takže potom mléko taky už nechce...

evinkaa
8. zář 2009

usounek25: Tady jsem Ti něco našla, jestli Ti to pomůže. http://www.apidi.cz/clanky/jidelnicek-pro-kojence/

pimpa
8. zář 2009

Baby neviete mi poradit, ako robit mliecne kaše? Potrebovala by som vediet ten spravny pomer, kolko mam dat do nutrilonu detskej krupice, prip. ryze a tak. Aby to nebolo moc huste. dik

petreva
8. zář 2009

Ahoj holky,
KECKEMET, asi většina začíná po ukončeným šestým měsíci, ale např. u dětí s atop. exemem se doporučuje plně kojit až do 7-8měsíce...je to skutečně individuání...jestli ti klouček prospívá a nejosu jiné problémy, klidně ještě kojit můžeš...já si myslím, že nejzašší hranice je těch 8měsíců, pak se prcek přeci jen už dost hýbe, má "velký" tělo, který potřebuje řadu vitamínů a ostatních látek a myslím, že mlíčko už nestačí. Ale to je můj názor.
EVI, můžu zase napsat jen můj názor...pro půlroční slečnu jsou dvě kojení málo 😕 nebo UM, to je jedno. A začínat s jogurtem mi příjde příliš brzo...mlíko je úplně jiný než MM nebo UM 😅 já bych ho nedávala. Ale určitě se tu najdou zkušený maminy, já píšu jen mé nevyzkoušené názory...
USOUNEK: taky přidám...
http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=23&evt=c...
http://www.apidi.cz/clanky/jidelnicek-pro-kojence/
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=29130
PIMPA, to myslíš, udělat kaši doma? To asi budeš muset vyzkouše nebo jeslti už na to má někdo patent třeba poradí
🙂 taky bych si to zapsala pro případy pozdější 😉

evinkaa
8. zář 2009

petreva: Ona dr myslela, že jí mám dávat jen ovoce (jablka, hrušky, banán....), jogurt zatím ne. Ale i tak, odpoledne zatím nechám na svačinku mlíčko... 😉

wild.horses
8. zář 2009

ahojte,

vopred sa ospravedlnujem, ak je moj prispevok rovnaky ako stovky pred nim.
Nie som si ista, ci uz zacat alebo nie s prikrmami. Maly ma 5 mesiacov a tyzden. Ked ho mam na rukach a jem napr. jablko, stale sa docahuje po nom a dava si ho do pusinku a cucka ho 🙂 skusila som mu dat za lyzicku banan s hruskou. bez zavahania zjedol. az ma to prekvapilo 😉
je plne kojeny, pekne pribera, chcela som zacat prikrmovat az o mesiac, ale teraz neviem.
mam uz zacat, ci este pockat?

rimmel
8. zář 2009

wild.horses..je super ze babo tvoje je pripravene na stravu no ja by som pockala...mliecko zacne stracat svoju vyz.hodnotu okolo 6 mesiaca takze vtedy je najvhodnesia doba zacat prikrmovat a tiez pre istotu aby bolo vse ok pockaj.....brusko tiez musi byt pripravene, nie len jeho mozog 😉

ale ked tak velmi chce, zacala by som o dva tyzdne...ja som zacala vcera. moj ma 6mesiacov dnes. a tiez normalne otvara pusinku ked ho krmim, nema problem, je pripraveny 🙂

a ked pribera ok neni dovod zacinat 😉

petreva
8. zář 2009

Evi, no jo 😅 promiň, nějak jsem si to popletla...

adka12
8. zář 2009

Ahojte, kedy môžem začať prikrmovať mimino, ktoré je od narodenia na Nutrilone? Musí byť ukončený 4 mesiac, alebo môžeme začať aj skôr?

pimpa
8. zář 2009

adi, ja som zacala az ked mal patko ukonceny 6. mesiac a zacinal siedmy. Od narodenia bol na Nutrilone. Ale asi kazde babetko je ine. My sme zacali teda az takto neskoro a aj tak nam prikrmy sli zo zaciatku tazko, teraz az zacal pekne papat a to uz prikrmujeme 6 tyzdnov 😕

julie123
8. zář 2009

Holky, a jak to vypada kdyz mimcu prestava stacit mlicko??? Maly se budi v noci co 2hod, rve hlady. Pres den se intervaly smrskly opet na hodinu a pul ☹ ..znamena to ze mu mlicko uz nestaci, ze? Je jen kojeny 🙂

rimmel
8. zář 2009

julie znaky mozu byt:

nepribera dobre
v noci sa viac budi
po nakojeni vyzera nespokojno, ze nedostal dostatok..ze by si dal viac..
pozoruje ta pri jedle, co predtym nezvykol/a

ak mas dostatok mliecka malo by mu stacit do 6 mesiaca 😉 potom jeho vyz.hodnota klesa a treba prikrmovat. 🙂

wild.horses
8. zář 2009

rimmel dakujem. radsej este pockam. dufam, ze ma medzicasom nespapa 😀

wild.horses
8. zář 2009

.. a tatuldo bude rad, lebo aspon moze zjest otvorenu vyzivku 😀 😀

rimmel
8. zář 2009

😀 😀

keckemet
8. zář 2009

Petreva: Dekuji, zkusim a uvidim, necham to proste na miminku, jak bude chtit....libi se mi teorie P.Forta, tedy nic neuspechat.....zacinat budu asi tou ryzovou kasi s MM.....
julie:Nevim, nevim...taky se nam ted mimco vic budi, á 2-3hod od pulnoci do rana,ale hladem to asi nebude, jen se vzdycky prituli, 2x si cucne a spi dal......tak ja nevim.....Pribirat pribira, posledne o 100gr vic nez by musel, pres den intervaly mezi kojenim 2-3 hod, takze normalni........Jsem teda zvedava jak to s nama dopadne.....🙂

nikkimm
9. zář 2009

Plienky pampers Sleep and Play 4 maxi (7-18 kg) 50ks, mám na predaj 4 balenia , cena za balenie 9,50EUR pripadne dohoda

ella1111
9. zář 2009

prosim nemozem najst tabulku prikrmovania cim zacat co moze kedy.date mi link?

petreva
9. zář 2009

ELLA, kojeni.net třeba...

petreva
9. zář 2009

http://www.kojeni.net/prikrmy.php nebo rovnou takhle 😉

janocka77
9. zář 2009

ahojte, moja mala bude mat o 5 dni 5 mesiacov, je plne kojena. Posledne 2 tyzdne mame problem s uspavanim - vypije mliecko z oboch prsnikov a zda sa, ze by chcela viac ale uz netecie, potom sa jeduje a uspavam ju aj 2-3h. Ked uz zaspi spinka krasne 7-8 h vkuse. V noci kojim len raz okolo 3-4h. Cez den kojim cca kazde 3h. Dnes ju lakarka vazila a za mesiac pribrala 200g, predtym zvykla priberat okolo 500g. Lekarka nam kazala zacat s prikrmom od 5 a 1/2 mesiaca, konkretne s ryzovou kasou. Mne sa to zda byt skoro a rada by som este do 6 mesiaca pockala a potom zacala so zeleninkou. Pediatricka mi vsak vyslovene povedala, ze mam zacat s kasou! Ja neviem, normalne mam chut ju neposluchnut no nechcem malu o nieco ukratit, napr. o nejake vitaminy, davam len vit.D. Mala uz tiez zacala otvarat pusinku ked my jeme alebo ked si ona pyta jest. Aky mate na to nazor? vdaka!

janocka77
9. zář 2009

este chcem dodat, ze ma 66cm a 6170g.

shaula
9. zář 2009

Janocka, zeleninou ji určitě o vitamíny neukrátíš 😉 Obvykle se opravdu začíná zeleninou (já osobně to taky považuju za nejlepší), ale dá se začít i kaší. Pediatrička ti může poradit, ale poslouchat ji nemusíš, dělej si podle sebe🙂
Osobně zastávám názor, že s příkrmy je nejlepší začít až po 6 měsících, ovšem pokud už malé mlíčko večer nestačí, tak už možná budou příkrmy na místě a v tomhle případě bych asi začala tou kaší navečer...

janocka77
9. zář 2009

dakujem shaula za nazor. No mam silne podozrenie, ze si pyta viacej papat hlavne vecer ked uz mam "vyzmykane" prsia...pijem vela tekutin aj senovku na tvorbu mlieka, cez den prikladam casto ale aj tak vecer je uz mliecka malo. Neviem ci vydrzime takto este mesiac.. A aku kasicku ryzovu odporucate v pripade, ze to s nou bude na nevydrzanie.

shaula
9. zář 2009

Kaši pro takhle malé miminko rozhodně rýžovou. Ideální by bylo na začátek nemléčnou, která se zadělá MM - ovšem pokud ho není dost na kojení, tak ho asi nebude dost i na kaši 🙂 Takže já bych začala rovnou nějakou mléčnou - a posledovat, jestli jí to nebude dělat nějaké problémy. Někdo sice zadělává nemléčné kaše jen vodou, ale to mi nepřipadá moc dobré, podle mě se tím dítě zbytečně ochudí o jednu mléčnou dávku.
S doma dělanými kašemi neporadím, já zatím dávám jen kupované.

janocka77
9. zář 2009

takze mliecna kasa ma uz v sebe kravske mlieko? toto si musim teda prestudovat...