Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

moda08
16. zář 2009

berenika - a jakou kupuješ kaši? od kolika měsíců? já malému dělám kaše od Hami nebo Humana a kupuju od 6M nebo od 8M. dělám mu 160ml + cca 7lžic kaše, nevíš jak se spočítá, kolik toho vlastně sní? Na kaši od Humany bylo napsaný 150ml + 50g kaše=200g pokrmu, ale ty od Hami mi přijdou řidší,tak nevím. Kolik toho děláš ty (vím, že jste starší,ale jen mě to tak zajímá)? díky

keckemet
16. zář 2009

ahojte Holky, tak vcera Mikulas 6m a ja stale premyslim zda mu teda uz neco dat nebo pockat az si rekne sam?????? Ja nevim............Stale je co resit s temi detmi, ze???? Diky 🙂

rimmel
16. zář 2009

keckemet..a ma znaky ze je pripraveny? pozoruje to so zaujmom pri jedle? je po nakrmeni mlieckom stale hladny? ze by si dal viac? budi sa v noci viac nez zvycajne?

inak v 6.mesiaci MM straca niekt.ziviny takze by si uz mala zacat ale najpr sa ujisti ze maly je natopripraveny tiez 😉

inac pekne meno 🙂

keckemet
16. zář 2009

No jo, pozoruje, ale nakrmeny si myslim, ze je stale dostatecne. Po nakojeni je spokojeny a to i vecer a v noci. Vim, ze nekteri lekari tvrdi, ze po 6m MM uz nestaci, ale proc zbytecne zatezovat travici system kdyz je dite spokojene, ne? Co myslite? Jo rimmel ´diky za pochvalu jmena 🙂

rimmel
16. zář 2009

no ak chces aby ti dobre priberal a mal dostatok vit.a mineralo a inych, zacala by som s prikrmom..ano, moze byt spokojny, napapany, ale jeho telo, organizmus uz bude vyzadovat viac 😉

berenika39
16. zář 2009

ahoj, petasovi vyhovují Hami.Nevím proč. On totiž vůbec nechce nic sladkýho, nechápu, ale je to tak. Nejí sušenky, bábovku, vánočku, ani krupicovou kaši oslazenou, ani ovesnou. Vím, že je to lepší než kdyby to bylo naopak, ale ted nějak skoro nepřibírá, i když jí dobře rád a dost. Ted máme Hami s jogurtem a lesním ovocem a ta mu právě jede, je nakyslá. Jediná sladká, co má rád, je Hami s piškoty, mimochodem mnam mnam. I mlíčko jsem dávala Hami.

Dávám 200 vody, odměřila jsem to jednou v lahvičce a ted už v misce vímm, kolik to je, a kaši prostě sypu od oka, aby nebyla moc hustá, ale dalo se to krmit lžící. většinou to sní celý, někdy nechá jednu dvě lžíce.

Jinak je to tak jak píšeš, 150ml vody mléka a kaše je cca 200g jídla. A to je podle mě kolem roka úplně dostačující.

andykov
16. zář 2009

holky, mám od hami 9ks příkrmu zelenina s kuřecím masem, mamka mi koupila v makru, ale pro malou to je moc řidký, je to sklenička 125g od 4.měsíce, prodám levně, pokud byste chtěly, písněte.

monika77
16. zář 2009

dnes sa vytešujem maminy, malý mi zjedol ten malinký pohárik brokolice ... len neviem či kvôli tomu, že bol hladný, bo mal o 11h iba banan.pyré a potom až o 14,30 papal tú brokolicu ... druhá možnosť, chcel sa len ukázať pred babinou ako on pekne papá, to sa mi už stalo že na návšteve u babki spapal všetko 😀

neviem či mám správne info, ale keďže už máme 7.mesiačikov, môžem dávať ovocko na desiatu aj olovrant? chcela by som vyskúšať banánik so sušienkami Sunarka

miskachrumka
16. zář 2009

ahoj monci ako ?co zubky?mi už mame 4zuby 😀 ako dadko?

monika77
16. zář 2009

miska no chvalabohu už aj my máme štyri zúbky ... to ale trvalo ... vy ste to zvládli nakoniec super ... gratulujem 🙂

sloto
16. zář 2009

ahojte baby. my sme uz mesiac a pol na prikrmoch a stale moja mala vyzaduje po zeleninke alebo ovoci este aj mlieko. stale ju kojim. kolko krat do dna kojite vy vase deticky ked uz papaju i prikrmy? inak co sa tyka ovocia stale mi ho moc nechce, zje mi tak max. pol vyzivy. a este sa chcem opytat - davate vasim detickam piskotky a take tie kukuricne chrumky?

susanh
16. zář 2009

Ahojte, my uz mesiac papame prikrmy a este kojim. Ked bolo treba do prikrmu som odsavala MM (zemiakova kasa a pod) ale vela som neodsala. Teraz by som uz zacala robit aj omacky k cestovinam, mliecne polievky, tak do toho budem musiet pridavat nejake UM. Robite to tiez tak, ake UM je najlepsie do varenia?

Sloto - potraviny z muky ako piskotky by sa mali az po ukoncenom 7. mesiaci kvoli lepku. My sme zacali teraz. Chrumky som este nedala, neviem preco ale zdaju sa mi menej zdrave, mozno je to len moj pocit 😉 . Kojim asi kazde 2 hod, niekedy castejsie, ked spapa prikrm uz vacsinou nedam mlieko, az po takej hodke. Ale ked si pyta, dam kedykolvek.

lyongirl
16. zář 2009

ahojte mamičky, zaujímalo, ako vám deti naznačia pri papní, že už majú dosť. Môjho prvého syna ak mal dosť vždy naplo a druhý robí to isté, vtedy viem, že už mu nemám dávať, len ma napadlo, že či to robia aj iné deti, alebo to naznačia nejako ináč...

susanh
16. zář 2009

Moj maly zacne mrncat, plakat, hnevat sa, a nevie ze stacilo by neotvorit uz usta 😉 ...Nenaplo ho este nikdy.

monika77
16. zář 2009

sloto -- ja som začala dávať kukuričné chrumky ani neslané ... piškoty nie, ale kúpila som sušienky sunarka a tie chcem dať s ovockom

lyongirl ... náš drobec jednoducho neotvorí ústočka, alebo sa otočí nabok a viem že už nechce 🙂
inak s tým napínaním, on sa stále tvári že ho napína a robí grimase, ale pýta si ďalšiu lyžičku

shaula
16. zář 2009

Susanh - tak to je opravdu tvůj pocit, křupky jsou mnohem zdravější než piškoty 😉 Je to jen čistá kukuřičná mouka a voda, kdežto v piškotech máš bílou pšeničnou mouku, celé vejce, cukr, ... 😝 Piškoty dávám jen výjimečně a před rokem je měli snad 2x 😉
Na lepek je spousta názorů, takže se nedá říct přesně, že se může od 7. měsíce. Někdo říká od 6, někdo co nejdříve, někdo od 8, někdo od roka... Je třeba si jen vybrat to, co považuješ za nejlepší 😉

rimmel
16. zář 2009

lyongirl, moj otoci hlavicku prec ci neotvori ustocka na dalsiu davku..vtedy viem ze ma dost...alebo ked uz sa mrvi moc..

dolda
16. zář 2009

Ahoj holky, my jsme začali s příkrmy, tak před 14 dny, dáváme zeleninku na oběd a večer hoďku před kojením kaši, ale nastal velkej problém s tím, že nechce prso, hezky se nají jen na večer a pak spí celou noc a jí tak kolem páté ráno, pak jsou extempóre aby se vůbec najedla tak kolem půl desáté, vždyť musí mít přece hlad, po obědě si vezme prso málokdy, no prostě mazec, máte s tím někdo zkušenost?

Jo a ještě měla dneska hroznou zácpu, pořád tlačila a hrozně plakala, tak jsem nakonec vzala rourku a byl klid, ale takovýho hovňouse co z ní vylezl, to byl mazec, jak řešíte tohle, nemůže mít třeba málo tekutin?

lyongirl
16. zář 2009

tak to len moji sú takí "exoti" že ich napína? Pýtala som sa to vlastne preto, že minule u nás bola manželova rodina a malému som dávala papať kašu. Papal poležiačky, ale len preto, že na zemi sa hrali deti a ináč papáme v polohovacom lehátku na zemi a ja sedím pri ňom. No a malého samozrejme keď mal dosť naplo a po rodine sa už šíri, že sa skoro zadrhol, pretože som ho kŕmila poležiačky. Veľmi ma mrzí, že si to myslia ☹ a som z toho sklamaná, nečakala som to....

susanh
16. zář 2009

To je vzdy tak, oni si vytvoria nazor podla seba a mozes vysvetlovat kolko chces, aj tak ich nepresvedcis ☹ .

zuzkaprofant
16. zář 2009

ahojte neviete poradit scim akym prikrmom sa zacina od 4mesiaca viem ze mrkvickou mne radia kupovat tu v sklicku ale ja yb osm rada si ju doma urobila len neivem ci na pare alebo vo vode urobit a ko ju dalej pripravit ci ju zmiesat s um alebo s tou vodou co varim mrkvicku a potom co nasleduje zemiacik alebo jablcko dakujem
a co davat babatku pit aky cajik alebo aku stavu a pod

lyongirl
16. zář 2009

ja viem, že to tak býva, ale fakt ma to mrzí, že si domýšlajú...
ešte som chcela dodať, že papáme v tom poloh. lehátku, lebo malý mi ešte nesedí

dolda
16. zář 2009

zuzkaprofant: ta kupovaná mrkev je boží hnus, ale některý děti prostě domácí nechtějí. Já dělám zeleninku´doma: mrkvička, mlíčko, já teda kojím, takže moje, případně trocha koj. vody a oliv. olej nebo troška másla, vše vařím v páře.Jinak čajík jsem dávala fenyklový, měla totiž hrozné bolení a teď dáváme ovocný,

susanh
16. zář 2009

Moja Natalka tiez papavala v polosede lebo nesedela. Teraz Jarko uz sedi tak ma chrbat rovno, ale tiez v lehatku, zatial. Inak mame aj stolicku na krmenie a ta sa tiez da dat do polosedu. Tak to iste nie je nic nezvycajne.

rimmel
16. zář 2009

lyongirl poleziacky moje nervy :D ani moj nesedi..sam, bez podpory tak si ho dam na kolena a spolu papame..hlava by mala byt v tej sedacej pologe aby sa neudusil s tym.

zuzka ja naparujem..zmiesat ju mozes s cimkolvek..aj s ovocim

ak len mrkvicku nemusi nic pridavat len ju zmixuj a potom prepasiruj.

pit iba MM v ziadnom pripade vodu ci ine cajiky..az do doby jedneho roka...ak ti samozrej.lekar neporadi zo zdrav.dovodov inak.

lyongirl
17. zář 2009

prvého syna som kŕmila poležiačky, lebo sme lehátko nemali, druhého tak kŕmim len vo výnomočnom prípade a udusiť sa tekutou stravou? Hmmmm, to by sme nesmeli asi ani kojiť po ležiačky, alebo sa mýlim?...
zatiaľ papáme dosť tekutú stravu, nie sú tam žiadne kúsky a od toho som tam - keby sa aj niečo malo stať, tak mám oči...

shaula
17. zář 2009

Lyongirl - ale při kojení dítě téměř nikdy neleží úplně vodorovně a přímo na zádech. I v porodnici zdůrazňovali, že při přikrmování musí mít dítě hlavičku výše než nožičky. A selský rozum mi říká, že tekutou stravou se zalkneš mnohem snadněji než tuhou... Však si zkus vleže pít, určitě ti to půjde hůř než sežvýkat rohlík 😉

rimmel
17. zář 2009

shaula ma pravdu..ved si ho daj do narucia , na kolena 😉

lily1983
17. zář 2009

aj ja som kojila po ležiačky..mamá uplne ležala, ved sa nezmestil vankus pod hlavicku ked sme obe ležali....a teraz papá z flase, po ležiačky jej je najlepšie, vtedy papá najkludnejšie, ajked teraz tam mám malú dečku aspon, aby neležala uplne na rovnom 😉

lyongirl
17. zář 2009

no asi na to niečo bude, ale ak si prečítate moje príspevky vyššie, tak zistíte, že som ho po ležiačky kŕmila len 1x a to zrovna pri návšteve, lebo deti sa hrali tam kde ho zvyčajne kŕmim/hovorím o 2 synovi, nie o 1/, toho som síce po ležiačky kŕmila, ale nič sa mu nestalo a bolo nám tak lepšie, teda dokým nevedel samozrejme sedieť...
a ja kojím po ležiačky, nie vždy, ale veľmi často a hlavne v noci na posteli 😉

no a myslím, že to nemá zmysel rozoberať, každá spraví po svojom, ja ho budem naďalej kŕmiť v lehátku a hlavne ma zujímalo, ako vám dávajú deti najavo, že majú pri papaní dosť, pretože ja som sa tým, že som mu výnimočne dala papať poležiačky a malého, ked mal dosť naplo dostala do čudnej situácie, pretože sa po rodine šíri, že sa mi tak skoro zadrhol a pritom to ani pravda nie je...